بوتیک هتل چیست؟

4.8
از 12 رای
تورهای ایرانگردی لست‌سکند - جایگاه K دسکتاپ
بوتیک هتل، خودمانی اما لوکس!
13 مهر 1397 08:00
6

امروزه هر هتلی که دارای ویژگی‌های مختص به خود باشد از جانب صاحبان آنها بوتیک هتل لقب می‌گیرد‌ اما فارغ از تبلیغات پر زرق و برق، بوتیک هتل واقعا به چه هتل‌هایی اطلاق می‌شود؟ بر خلاف تصور عموم که فکر می‌کنند به هر هتل لوکسی می‌توان لقب بوتیک هتل داد، معنی این نوع هتل به روشنی مشخص است. در ادامه این مطلب با تعریف دقیق بوتیک هتل آشنا می‌شوید.

ویژگی‌های یک بوتیک هتل

در زیر به مواردی اشاره شده است که بوتیک هتل را از هر اقامتگاه دیگری متمایز می‌کند:

خیلی وسیع نیست

برای این که یک هتل در رده بوتیک هتل‌ها قرار بگیرد بایستی که تعداد اتاق‌های آن از ۱۰۰ اتاق تجاوز نکند و این شرط لازم برای ارائه سرویس به نحو احسن است. این به معنای این نیست که این هتل‌ها باید دارای وسعت بسیار کمی باشند، چنانچه تعداد اتاق‌های یک استراحتگاه کمتر از ۱۰ باشد در رده مهمانسراها یا صرفا محلی برای خواب به همراه صبحانه قرار می‌گیرد.

بوتیک هتل

دارای اعتبار است

بوتیک هتل به واسطه محدود بودن تعداد اتاق‌ها و طراحی داخلی فوق العاده‌ای که دارد به راحتی می‌تواند تجهیزات و امکانات یک هتل پنج ستاره را فراهم آورد و به عنوان یک هتل منحصر به فرد مطرح شود. این هتل ممکن است به طور مستقل مشغول به فعالیت باشد یا ممکن است زیر مجموعه‌ی یک هتل لوکس برند یا یک هتل زنجیره‌ای باشد ولی در هر صورت دستور کاری آن به گونه‌ای تعریف شده است که بایستی تمام فعالیت‌های خود را به طور مستقل انجام دهد و از هیچ تلاشی در خصوص ارائه‌ی خدمات با استاندارد بالا دریغ نکند.

بوتیک هتل

گاهی اوقات یک بوتیک هتل متعلق به برندی است که توسط یک شرکت هتل‌سازی معروف‌تر مانند حیات آنداز (Hyatt's Andaz) یا ماریوت ادیشن احداث شده است. یک بوتیک هتل ممکن است درون یک هتل بزرگ‌تر جای گرفته‌ باشد که البته در چنین حالتی بوتیک هتل کاملا مستقل عمل می‌کند و به طور جداگانه به پذیرش مهمانان خود می‌پردازد و همان‌طور که لابی آن کاملاً مجزا از هتلی است که در آن مستقر شده، رسیدگی به امور مربوط به آن نیز کاملاً مستقل صورت می‌گیرد اما از این نمونه هتل‌ها می‌توان به Nobu Hotel Caesars Palace  در لاس‌وگاس اشاره کرد که بوتیک هتلی است که درون هتلی عظیم و مجلل واقع شده است. بوتیک هتل با رویکردی متفاوت به پذیرایی از مهمانان خود می‌پردازد، برای افرادی که ترجیح می‌دهند به دور از شلوغی استراحت کنند و همچنین افرادی که تمایل دارند از هیاهوی مسافرانی که به منظور کسب و کار اقدام به سفر کرده‌اند به دور باشند یا مهمانانی که ترجیح می‌دهند در محلی منحصر به فرد ساکن باشند، اقامت در بوتیک هتل‌ها بسیار جذاب است.

بوتیک هتل

ظاهر متفاوتی دارند

بوتیک هتل‌ها، مجموعه‌ای مدرن با تمامی امکانات و تجهیزات به‌روز و دارای فضایی با طراحی خارق‌العاده هستند؛ فضای یک بوتیک هتل نبایستی دلگیر باشد، تهویه‌ی هوا  و همچنین طراحی مدرن در آن بسیار حائز اهمیت است، باید طراحی این هتل‌ها بر اساس آخرین متدهای روز و با بکارگیری طیف رنگی بی‌نقص با آمیزه‌ای از رنگ‌های نمادین  صورت گیرد و نکته‌ی دیگری که در طراحی این هتل‌ها بسیار اهمیت دارد عدم استفاده از مبلمان پر زرق و برق در چیدمان فضای داخلی آن است.

بوتیک هتل‌ها به طرق مختلف موجب شگفتی مهمانان هتل می‌شوند که از این موارد می‌توان به استفاده از اسباب اثاثیه خاص همچون یک گلیم پرز بلند ببری شکل جلوی شومینه و ... اشاره کرد.

بوتیک هتل

پذیرایی از مهمانان با انواع و اقسام غذا‌های محلی

معمولا بوتیک هتل‌ها به واسطه وسعت کمی که دارند در مرکز شهر و بخش مدرن شهر واقع می‌شوند و طراحی داخلی منحصر به فرد آنها مناسب بافت پر از هیاهوی شهری است، همچنین بوتیک هتل‌ها به راحتی در اقامتگاههای مدرن شهری قابل مشاهده هستند اما فارغ از این که یک بوتیک هتل در داخل شهر واقع شده باشد یا در حاشیه‌ی آن، بایستی یادآور محلی باشد که در آن واقع شده است. این هتل‌ها غالبا معرف محلی هستند که در آن واقع شده‌اند و مفتخر به  حفظ میراث فرهنگی محلی هستند که در آن احداث شده‌اند.

بوتیک هتل

در مورد سرو غذا و نوشیدنی حساسیت به خرج می‌دهند

این که یک بوتیک هتل دارای یک رستوران فوق العاده باشد، انتظاری دور از واقعیت نیست، رستورانی که با سرو انواع و اقسام غذاها و نوشیدنی‌ها به شما این امکان را می‌دهد که به دور از شلوغی های شهر با آرامش به صرف غذا بپردازید‌ و حتی ممکن است آشپزخانه‌ی این هتل‌ها یک سرآشپز معروف هم داشته باشد.

بوتیک هتل

به گرمی پذیرای حیوانات خانگی هستند

بوتیک هتل‌ها در قیاس با هتل‌های بزرگ‌تر و متعارف‌تر دارای محدودیت‌ها ‌و قوانین بازدارنده‌ی کمتری هستند. در اکثر این هتل‌ها با حیوانات خانگی پشمالوی شما با مهربانی برخورد می‌شود.

بوتیک هتل

منبع: tripsavvy.com