Close

تور عجیب ۵۰۰۰ دلاری برای دیدن طالبان!

5
از 1 رای
بسته تور ۵۰۰۰ دلاری برای دیدن طالبان از نزدیک
  • 6
  • 80.6K

در دنیایی که زندگی می‌کنیم، هر پدیده‌ای از زشت و زیبا، آرامش‌بخش و تکان دهنده یا ترسناک و خطرناک می‌تواند تبدیل به بسته سفر و مقصد گردشگری شود. اتّفاقات افغانستان برای بسیاری از آدم‌های کره زمین تکان دهنده بود و هنوز خود مردم افغانستان درگیرش هستند. امّا هنوز آتش تغییرات سرد نشده، به نظر می‌رسد موضوع جدیدی به عنوان انگیزه سفر مطرح شده و قرار است با محوریت آن تورهایی برگزار شود. در این متن به این خبر می‌پردازیم.

tourists in Afghanistan.jpg
طالبان به عنوان جاذبه توریستی جدید افغانستان

هدف از برگزاری تور طالبان و جزئیات آن

این تور ویژه که قرار است برای بازدید طالبان در افغانستان تدارک دیده شود، توسط یک شرکت روسی برگزار می‌شود. ماجرا از این قرار بوده که یکی از مشتریان ثابت و وفادار «گالینا جدارنووا» (از اپراتورهای گردشگری کرسنویاسک) گفته می‌خواهم به افغانستان بروم و به همین منظور این شرکت گردشگری بررسی‌هایی انجام می‌دهد و تصمیم می‌گیرد تور ویژه‌ای برای بازدید از افغانستان در آفرهای ویژه شرکتش بگنجاند. بدون شک تغییرات افغانستان حس کنجکاوی را در مردم برانگیخته و افرادی با علایق خاص بسیار مشتاق دیدن شرایط جدید افغانستان به ویژه طالبان هستند!

روسیه این تور ویژه‌اش را 350 هزار روبل (معادل با 5 هزار دلار) قیمت‌گذاری کرده و قرار است طی 10 روز از مناطق زیر نظر طالبان در افغانستان بازدید شود.

با توجه به اینکه از روسیه پرواز مستقیمی به کابل وجود ندارد، نیاز به توقف در یکی از کشورهای منطقه است. برای این پرواز، گفته شده در استانبول ترکیه توقف انجام می‌شود و از آنجا به کابل می‌روند و از لحظه خروج از روسیه تا رسیدن به کابل حدودا 35 ساعت طول می‌کشد.

tourist with taliban.jpg
حضور توریست‌ها برای دیدن طالبان

سخن آخر

شاید اگر تور 5000 دلاری بازدید از طالبان موفق برگزار شود، کشورهای دیگر هم این شرایط را موقعیت مناسبی برای برگزاری تورهای ویژه افغانستان ببینند. البته پیش از این هم گردشگری سیاه با هدف نشان دادن جنگ و اتفاقات ناراحت‌کننده در دنیا برگزار میشد امّا این تورهای افغانستان بیشتر به منظور دیدن شرایط جدید افغانستان با حکمرانی طالبان است و صرفا به دیدن بازمانده‌های جنگ ختم نمی‌شود.

آیا شما دوست دارید در چنین توری شرکت کنید؟ نظرتان را درباره این تور با ما در میان بگذارید.

 

منبع: عصر ایران

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (6 نظر)

× در حال پاسخ به:

رهگذر 2 مهر 1400 ساعت 09:24

دیدن انسان های عصر حجر (طالبان) هم بالاخره باید جالب باشه، مخصوصا که لباس های عجیب و غریب هم می‌پوشند

محمد 1 مهر 1400 ساعت 17:33

وقتی کشور خودمان بهتر می توانداین شرایط را مهیا کند چرا به افغانستان بروند ما ازین موجودات زیاد در ایران داریم!!

مهتاب 28 شهریور 1400 ساعت 12:52

فقط میتونم بگم متاسفم برای مردم این دنیا ک تماشای بدبختی یک ملت براشون تبدیل میشه ب یه جاذبه توریستی واقعن انسانیت در دنیا مرده

یوسف 28 شهریور 1400 ساعت 08:54

خیلی مسخره س که یک سری گردشگر سبک سر، درد و رنجی رو که جهل، ستم و حماقت طالبان به ملت افغانستان تحمیل کردن به چشم جاذبه توریستی میبینن. این افراد هیچ درکی از گذشته و حال مردم این کشور ندارن و کوچکترین احترامی برای مردمش قائل نیستن و تنها دنبال یک چیز متفاوت و هیجان انگیز میگردن. واقعا شرم آوره.

ناصر 28 شهریور 1400 ساعت 00:06

با سلام تورهای پیشنهادی برای دیدن این انسانهای عجیب و غریب با تفکرات دینی خاص و مصاحبه با طالبان برای علاقه مندان کشور های مختلف بسیار جالب خواهد بود و از نظر دیدگاه توریستی منابع درآمدی سر شاری را بدنبال خواهد داشت. ولی قیمت تورها قدری گزاف می باشند.