راهنمای سفر زمینی به کیش با ماشین شخصی و هزینه لندیگراف ۱۴۰۳

4
از 121 رای
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
صفرتاصد سفر به کیش با ماشین شخصی + مدل ماشین و هزینه های لندیگراف
15 فروردین 1403 15:00
2

سفر به کیش با ماشین، ایده خوبی به نظر می‌آید که برای اجرای آن، باید اطلاعات مناسبی از شرایط سفر به کیش با خودرو داشته باشید. در سفر زمینی به کیش با ماشین شخصی، مسافت بسیار زیاد است و نکات فراوانی را هم باید رعایت کنید. در این مطلب قرار است به سؤالات اساسی درباره سفر به کیش با خودرو پاسخ دهیم و همچنین هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی را بررسی کنیم. از بهترین مسیر برای رفتن به کیش با ماشین گرفته تا هزینه لندیگراف کیش 1403، همه موارد را بررسی می‌کنیم و مراحل را گام‌به‌گام به شما می‌گوییم. پس، اگر درحال شروع برنامه‌ریزی سفر به کیش با ماشین هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب از مجله لست‌سکند را بخوانید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

بهترین مسیر برای رفتن به کیش با ماشین

بهترین مسیر برای رفتن به کیش با ماشین شخصی از تهران، مسیری است که به‌ترتیب از قم، کاشان، اصفهان، شهرضا و شیراز می‌گذرد و به یکی از بندرهای چارک، آفتاب یا لنگه منتهی می‌شود. این مسیر، کوتاه‌ترین مسیر بین پایتخت تا جزیره کیش است. پس از اینکه به یکی از بندرهای نام‌برده‌شده رسیدید، باید با استفاده از لندینگ کرافت یا همان لندیگراف، خودتان و ماشینتان را به جزیره کیش برسانید. مسیرهای دیگری هم برای رفتن به این جزیره وجود دارد؛ اما بهترین مسیر برای رفتن به کیش با ماشین شخصی، همین مسیری است که معرفی کردیم.

مزیت‌های سفر به کیش با ماشین شخصی

برای سفر به کیش، راه‌های مختلفی وجود دارد و ساده‌ترین روش سفر به این جزیره، استفاده از خطوط هوایی است؛ اما الزاماً ساده‌ترین راه، انتخاب همه گردشگران نیست و هرکسی برای سفرش، شاخص‌های گوناگونی را در نظر می‌گیرد. شاید عده‌ای ترجیح دهند با تور جنوب به کیش سفر کنند و انتخاب عده‌ای دیگر، سفر به کیش با ماشین باشد. اما آیا سفر به کیش با ماشین شخصی، ارزش تحمل کردن مسافت‌های زیاد و سختی‌های راه را دارد؟ در واقع از ابعاد گوناگونی می‌توان سفر به کیش با ماشین را بررسی کرد و خوبی‌ها و بدی‌هایش را سنجید.

اولین مسئله‌ای که باید در نظر بگیرید، بحث هزینه‌هاست. اگر همین حالا، یعنی فروردین‌ماه 1403، بخواهید از تهران به مقصد کیش، یک بلیط یک‌طرفه هواپیما بگیرید، باید حدود یک میلیون و 600 هزار تومان هزینه کنید؛ مگر اینکه بلیط لحظه آخری و چارتری بگیرید که در این صورت می‌توانید بلیطتان را با مبلغ 400 هزار تومان هم تهیه کنید. حالا اگر بخواهید فاصله تقریباً 1400 کیلومتری از تهران تا بندر چارک را در نظر بگیرید، باید یک ماشین با ظرفیت باک حدود 70 لیتر را دو بار به‌صورت کامل پر کنید. البته این درحالی است که اتومبیل شما به‌ازای هر 100 کیلومتر، 10 لیتر سوخت مصرف کند. در نهایت، با بنزینی که لیتری 1500 تومان است، باید حدود 210 هزار تومان هزینه سوخت کنید. همچنین باید هزینه‌های احتمالی خرابی ماشین را هم در نظر بگیرید.

دومین بحث، به فاصله مربوط می‌شود. عده‌ای دوست دارند که هرچه سریع‌تر به مقصد برسند و از جاذبه‌های مقصد استفاده کنند؛ اما عده‌ای دوست دارند که از مسیر هم لذت ببرند و به جاهای دیدنی مسیر هم سر بزنند. اگر شما جزو دسته اول هستید، پیشنهاد می‌کنیم به سفر جاده‌ای کیش فکر نکنید؛ چراکه برای این سفر، مسافتی حداقل 1400 کیلومتری را باید طی کنید.

سومین مسئله، زمان است. این روزها، به‌واسطه فشارهای زندگی و کاری، زمان محدودی را برای سفر داریم و مجبوریم به شکل‌های مختلفی این زمان را مدیریت کنیم. یکی از راه‌های مدیریت زمان سفر، انتخاب نوع وسیله نقلیه است. طبیعتاً اگر زمان کوتاهی داشته باشید و در زمان‌های فشرده پیش از سال نو بخواهید به سفر بروید، نمی‌توانید چیزی بیشتر از 24 ساعت از مرخصی ارزشمندتان را در جاده بگذرانید و بهتر است از تور کیش استفاده کنید.

در نهایت این نکته را هم باید به خاطر بسپارید که همراه‌ داشتن یک خودرو، یکی از بهترین موهبت‌ها برای گشتن در جزیره و حمل ‌کردن کیسه‌های خرید بین مراکز خرید کیش است؛ اما بهتر است بدانید که در سفر به این جزیره، اگر با خودرو هستید، لازم است که قوانین رانندگی در کیش را بدانید و آن‌ها را رعایت کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

هرچه باید درباره قوانین کیش بدانید

lastsecond-peytoll.jpg
سفر به کیش با ماشین شخصی

مسیرهای سفر زمینی به کیش با ماشین شخصی

برای سفر زمینی به کیش با ماشین، می‌توانید از مسیرهای مختلفی استفاده کنید؛ اگر تصمیم گرفته‌اید با ماشین شخصی به کیش بروید، چند مسیر جذاب از 3 مبدأ مختلف را به شما معرفی می‌کنیم. این شهرها از شهرهای پرجمعیت ایران هستند. همچنین این مسیرها، از مرکز، شرق و غرب ایران می‌گذرند. این باعث می‌شود که اگر در شهرهای نزدیک به این مسیرها زندگی می‌کنید، بتوانید همان خط را برای سفر به کیش با ماشین شخصی انتخاب کنید.

در هر حالت، باید برای رفتن به جزیره کیش، سراغ یکی از سه بندر لنگه، آفتاب یا چارک بروید. در هرکدام از این 3 بندر، لندینگ کرافت‌هایی وجود دارند که می‌توانند شما را به جزیره کیش برسانند. لندینگ کرافت‌ها یا لندیگراف‌ها، شناورهایی مخصوص جابه‌جایی خودرو هستند. در ادامه، هزینه لندیگراف کیش 1403 را از این جزایر به‌صورت جداگانه آورده‌ایم.

banadaer last second.png
بندرهایی که امکان سفر به کیش با ماشین را می‌دهند.

مسیر اول: مسافرت به کیش با ماشین از تهران

اگر قصد دارید با ماشین از تهران به کیش سفر کنید، کمربندها را محکم ببندید که راه طولانی و جذابی پیش روی شماست. ما برای سفر از تهران به کیش، خوش‌مسیرترین بندر، یعنی بندر چارک را در نظر می‌گیریم. از تهران تا بندر چارک باید حدود 1400 کیلومتر رانندگی کنید و در این مسیر تقریباً 17 ساعته، شما از شهرهای بزرگی ازجمله قم، کاشان، اصفهان، یاسوج و شیراز عبور می‌کنید. پیشنهاد ما به شما این است که ریسک رانندگی بدون استراحت را به جان نخرید و در یکی از این شهرها دست‌کم یک شب بمانید. شاید هم استراحتی چندساعته، فرصت بازدید از جاهای دیدنی اصفهان یا دیگر شهرها را به شما بدهد و پس از آن، با انرژی مضاعف به مسیر ادامه دهید. البته می‌توانید بازدید از چند مقصد مختلف را در شهرهای پیش رو ترتیب دهید تا سفر پربارتری داشته باشید.

tehran-charak-lastsecond.png
مسیر تهران به چارک در سفر به کیش با خودروی شخصی

مسیر دوم: سفر به کیش با ماشین شخصی از مشهد

مسیر دوم را از شرق ایران انتخاب کرده‌ایم و قصد داریم مسیر سفر از مشهد به کیش را بررسی کنیم. این مسیر، حتی از مسیر قبلی هم طولانی‌تر است. شاید فکر کنید که این مسیر حدود 19 ساعته، هزینه گزافی روی دست شما می‌گذارد؛ اما اگر بهتر به مسیر نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اتفاقاً این مسیر و جاذبه‌هایی که دارد، به‌صرفه محسوب می‌شود. نزدیک‌ترین بندر به این مسیر، بندر لنگه است.

شما در این مسیر، فرصت دیدن برخی شهرها ازجمله تربت‌حیدریه، فردوس، کرمان، سیرجان، بندرعباس، بندر خمیر و در نهایت بندر لنگه را دارید. مسلماً قرار نیست در مسیر این سفر طولانی، شما از همه این شهرها بازدید کنید؛ اما فرصت خوبی است تا بعضی جاذبه‌ها را ببینید، مثلاً سری به مجموعه گنجعلی خان بزنید یا اینکه کمی راهتان را دور کنید و کلوت‌های شهداد را از نزدیک مشاهده کنید.

tehran-lenge-lastsecond.png
مسیر مشهد به بندر لنگه در سفر زمینی به کیش با ماشین

مسیر سوم: سفر به کیش با ماشین شخصی از تبریز

در سومین مسیر، از شمال غرب ایران راهی جنوب می‌شویم. این بار از ارومیه مسافرت به کیش با ماشین را تجربه می‌کنیم. این مسیر کمی متفاوت است. اگر در دو مسیر قبلی، جاذبه‌های مقاصد، بیشتر کویرهای دیدنی و شهرهای تاریخی بودند، در این مسیر، شما با طبیعتی کوهستانی روبه‌رو هستید. این نکته را باید بدانید که اگر از مسیر جاده‌های غربی به جنوب کشور می‌روید، نزدیک به 26 ساعت در جاده خواهید بود. پس خودتان را برای یکی از طولانی‌ترین سفرهای جاده‌ای درون کشور آماده کنید.

در این مسیر می‌توانید سری به مقاصدی مانند مهاباد، سنندج، کرمانشاه، خرم‌آباد، دزفول، اهواز، ماهشهر، بوشهر و پارسیان بزنید تا به بندر آفتاب برسید. این بندر، نزدیک‌ترین بندر برای استفاده از لندیگرافت به مقصد کیش است. هرچند که در قسمت‌های قبل، از هزینه کمتر سفر زمینی به کیش با ماشین گفتیم؛ اما این را فراموش نکنید که این مسیر طولانی، نیاز به حداقل یک یا دو شب اقامت دارد و عملاً نمی‌توانیم آن را کم‌هزینه بدانیم. پس اگر دوست دارید هزینه‌ها را کاهش دهید، می‌توانید به گزینه‌هایی مانند استفاده از تور اقساطی کیش فکر کنید. همین‌طور می‌توانید هنگامی که به کیش رسیدید، در هتل‌های ارزان اقامت کنید تا هزینه‌هایتان کمتر شود. طبیعتاً اگر در تابستان سفر کنید، می‌توانید در برخی از هزینه‌هایتان هم صرفه‌جویی کنید.

بهترین هتل‌های ارزان کیش کدام‌اند؟

tabriz-aftab-lastsecond.png
سفر به کیش با خودروی شخصی از غرب ایران

شرایط سفر به کیش با خودرو

سفر به کیش با ماشین شخصی، به‌دلیل شرایط ویژه‌ای که این جزیره دارد، با در نظر گرفتن نکات خاصی انجام می‌شود و قوانین مخصوص خودش را دارد. اگر حتی یک بار هم سفر به کیش با ماشین را در برنامه‌تان گذاشته باشید و درخصوص آن جست‌وجو کرده باشید، ممکن است گزاره‌هایی مانند هزینه کاپوتاژ خودرو به کیش یا محدودیت ورود برخی خودروها به این جزیره را دیده باشید. در این بخش می‌خواهیم همه این موارد را با هم بررسی کنیم و به‌طور کلی، از شرایط سفر به کیش با خودرو برای شما بگوییم.

شرایط و مدارک لازم برای ورود خودرو به جزیره کیش

در این بخش، سراغ مدارک و شرایطی می‌رویم که شما به‌عنوان صاحب خودرو در سفر زمینی به کیش با ماشین نیاز دارید. بخشی از این مدارک، مدارک اصلی هستند که همیشه آن‌ها را به‌همراه دارید. این مدارک عبارت‌اند از: برگه معاینه فنی، گواهی‌نامه، اصل و کپی کارت ماشین. اما برای رفتن به کیش با ماشین شخصی، شرایط و مدارک دیگری هم نیاز است که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • داشتن برگه ورود موقت به جزیره کیش: این برگه مهلتی حدود 10 روزه برای تردد در جزیره به شما می‌دهد.

 • داشتن برگه کاپوتاژ

 • مدارک شناسایی معتبر مانند کارت ملی

همچنین باید پیش از سفر، با توجه به مدل و نوع خودرو، مجاز بودن تردد خودرویتان در کیش را بررسی کنید.

lastsecond-landingcraft.jpg
نمایی از یک لندینگ کرافت که در سفر زمینی به کیش با ماشین استفاده می‌شود.

قوانین راهنمایی‌ورانندگی در کیش

قوانین راهنمایی‌ورانندگی در جزیره کیش به‌شکل سخت‌گیرانه‌ای اجرا می‌شود. اگر شما قصد مسافرت به کیش با ماشین را دارید، بهتر است این قوانین را پیش از سفر مطالعه کنید و آن‌ها را جدی بگیرید و حتی این قوانین را جزوی از شرایط سفر به کیش با خودرو بدانید. به این صورت در طول سفر و گردش میان جاهای دیدنی کیش خیالتان راحت‌تر است. باید بدانید در‌صورتی‌که شما در این جزیره جریمه شوید، تا زمانی که جریمه خود را نپردازید، اجازه خروج از کیش را ندارید. در ادامه برخی از این قوانین را برمی‌شماریم:

 • سرعت مجاز برای رانندگی در جزیره کیش 40 تا 60 کیلومتر در ساعت است.

 • بوق زدن در کیش جریمه دارد.

 • بیرون ریختن زباله از خودرو، جریمه دارد.

 • بیرون بردن دست یا بدن از پنجره در زمان حرکت خودرو، ممنوع است.

 • اگر قصد تغییر مسیر بین خطوط را دارید، حتماً از 100 متر جلوتر راهنما بزنید.

 • تمیز نبودن خودروها در سطح شهر، جریمه دارد.

lastsecond-kishdriving.jpg
رانندگی در کیش

مدل ماشین برای ورود به کیش 1403

برای ورود خودرو به کیش، قوانینی وجود دارد که باعث می‌شود هر مدل خودرویی در جزیره تردد نکند؛ اما نکته‌ای هم در این میان وجود دارد. قوانین و شرایط مدل ماشین برای ورود به کیش 1403 به‌طور کلی ممکن است که نزدیک به عید یا در زمان‌های شلوغی، تغییر کنند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که حتماً پیش از سفر به کیش با ماشین شخصی، از بندرها یا خود جزیره، این موضوع را استعلام کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

ماشین‌هایی که اجازه ورود به کیش و استفاده از لندیگراف را ندارند، عبارت‌اند از: پراید، پیکان، پژو آر دی، برخی از تاکسی‌ها، ون، مینی‌بوس، اتوبوس و کمپر. اتومبیل‌هایی که نام بردیم، در حالت کلی، اجازه ورود به جزیره را ندارند؛ اما پیشنهاد می‌کنیم که پیش از سفرتان، حتماً اجازه ورود خودرویتان به جزیره را بررسی کنید. در گذشته، اتومبیل‌های ایرانی قدیمی‌تر از سال 95 و اتومبیل‌های خارجی قدیمی‌تر از 2010، امکان ورود به جزیره را نداشتند؛ اما اکنون این محدودیت وجود ندارد و فقط اتومبیل پراید امکان ورود به جزیره را ندارد، مگر در وضعیت و شرایط متفاوت. علاوه‌بر این، نداشتن باربند هم شرط دیگر ورود به جزیره کیش بود؛ اما درحال‌حاضر این موضوع چندان مطرح نیست و بهتر است پیش از سفر، آن را هم جویا شوید.

نکته دیگر این است که حتماً باید بدانید که چه مدت قبل از حرکت لندیگراف، در بندر حاضر باشید که این موضوع را هم می‌توانید از طریق بندرها پیگیری کنید. بعضی اوقات، وضعیت آب‌وهوایی به‌گونه‌ای است که حرکت‌ها را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. بهتر است پیش از حرکت، اطلاعات لازم را از بندرها دریافت کنید.

توجه داشته باشید که حضور ماشین شخصی شما در جزیره کیش فقط برای 10 روز مجاز است. به‌ازای هر روز تأخیر در بازگشت از جزیره، برای شما مبلغ 100 هزار تومان جریمه در نظر می‌گیرند. اگر جزئیات بیشتری درخصوص بنادر می‌خواهید، می‌توانید به کانال تلگرامی چارک و کیش سر بزنید و از اطلاعاتشان استفاده کنید.

lastsecond.ir-travel-to-kish-by-car-wich-model.jpg
محدودیت ورود خودرو به کیش، با توجه به نوع و مدل خودرو

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

حالا به یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این راهنما، یعنی هزینه رفت‌وبرگشت به کیش با ماشین شخصی می‌رسیم. در قسمت‌های قبل به‌صورت کلی درباره کم یا زیاد بودن هزینه انواع سبک‌های سفر به کیش صحبت کردیم؛ اما حالا، دقیق‌تر از هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی 1403 می‌گوییم. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید، این است که هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی، علاوه‌بر هزینه‌هایی مثل کاپوتاژ ماشین، شامل هزینه‌های دیگری مثل هزینه‌های مصرفی می‌شود. پس از سنجش همه این‌ها، حالا شما تصمیم می‌گیرید با تور کیش اردیبهشت سفر کنید یا که سفر به کیش با ماشین شخصی را انتخاب کنید.

یکی از برجسته‌ترین هزینه‌هایی که در چنین مسافت‌های طولانی وجود دارد، هزینه بنزین است. با توجه به دور بودن کیش، شما حداقل به دو باک نیاز دارید و پیش‌تر، جزئیات قیمت را برایتان به‌صورت تخمینی آوردیم. ازطرف‌دیگر، هزینه عوارض بین‌راهی و همین‌طور خوردوخوراک را هم باید در نظر بگیرید. البته در این بخش، ما به سراغ هزینه‌های معمول در مقصد یعنی مواردی مانند قیمت غذا در کیش نرفته‌ایم و تنها از مسیر صحبت کرده‌ایم. جدای از آن، کمترین هزینه برای کرایه یک اتاق در هتل، از حدوداً شبی 600 هزار تومان شروع می‌شود.

قسمت دیگر هزینه‌ها مربوط به لندیگراف و کارهایی است که باید برای ورود به جزیره انجام دهید. در این بخش، شما باید هزینه کاپوتاژ ماشین به کیش، عوارض شهرداری و همین‌طور بلیط استفاده از لندیگراف کیش را بپردازید. هزینه تمام این موارد درحال‌حاضر، یعنی بهار 1403، برای رفتن به جزیره کیش و برگشت از آن، حدوداً بین 2 میلیون 950 هزار تا 3 میلیون و 400 هزار تومان است. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، ممکن است هزینه سفر با ماشین به کیش با 5 روز اقامت، هم‌قیمت با تور ارزان کیش 3 شب و 4 روز دربیاید.

Lastsecond.ir-travel-to-kish-by-car-prices.jpg
اتومبیل‌ها در انتظار خروج؛ عکس از خبرگزاری تسنیم: حسین تهوری

هزینه لندیگراف کیش 1403

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، شما از سه بندر لنگه، چارک و آفتاب، می‌توانید به جزیره کیش بروید. ابتدا باید اتومبیلتان را به یکی از این سه بندر برسانید. سپس با استفاده از لندینگ کرافت، آن را به جزیره کیش منتقل کنید. فاصله این سه بندر تا کیش، با یکدیگر متفاوت است و علاوه‌بر آن، هزینه حمل خودرو به کیش در سال 1403 هم برای هر سه مسیر با یکدیگر کمی فرق دارد. در ادامه، این هزینه‌ها را آورده‌ایم و باید بدانید قیمت‌هایی که آورده‌ایم، جمعی از هزینه کاپوتاژ، عوارض شهرداری و لندینگ کرافت است.

هزینه لندیگراف از بندر آفتاب به کیش 1403

فاصله بین بندر آفتاب تا جزیره کیش در مقایسه با سایر بندرها بسیار کمتر است و شما مدت‌زمان کمتری را در مسیر هستید؛ بنابراین هزینه حمل خودرو از بندر آفتاب به کیش نسبت به دیگر بنادر، کمی ارزان‌تر است. با توجه به وضعیت جوی، ممکن است بازه‌های زمانی تغییر کنند. در ادامه، اطلاعات لازم را مشاهده می‌کنید.

 • هزینه رفت‌وبرگشت لندیگراف از بندر آفتاب به کیش: حدود 2 میلیون و 950 هزار تومان

 • بازه‌های تقریبی حرکت لندیگراف از بندر آفتاب به کیش: 5.5 صبح، 11 صبح و 3.5 بعدازظهر

 • مدت‌زمان تقریبی برای پیمودن مسیر از بندر آفتاب به کیش: حدود یک ساعت و 30 دقیقه

 • شماره تماس بندر آفتاب: 07644285054

هزینه لندیگراف از بندر چارک به کیش 1403

بعد از بندر آفتاب، بندر چارک فاصله نزدیک‌تری تا جزیره کیش دارد؛ اما باید مسافت کمی بیشتری را در مقایسه با بندر آفتاب طی کنید که روی هزینه‌ها هم تأثیرگذار است. زمان‌های حرکت لندیگراف از بندر چارک به کیش، خیلی مشخص و واضح نیست و معمولاً آن را به‌صورت بازه‌ای تعیین می‌کنند و وضعیت هوا در این بازه زمانی، مؤثر خواهد بود. در مقابل، قیمت لندیگراف از بندر چارک به کیش، واضح و مشخص است. اطلاعات حرکت از این بندر و هزینه آن به شرح زیر است:

 • هزینه رفت‌وبرگشت لندیگراف از بندر چارک به کیش: حدود 3 میلیون و 400 هزار تومان

 • بازه‌های تقریبی حرکت لندیگراف از بندر چارک به کیش: از حدود 8 صبح تا 6 عصر

 • مدت‌زمان تقریبی برای پیمودن مسیر از بندر چارک به کیش: تقریباً 2 ساعت

 • شماره تماس بندر چارک: 07644280544

بندر لنگه هم آخرین مسیری است که می‌توانید از آنجا با استفاده از لندینگ کرافت یا همان لندیگراف به جزیره کیش بروید. تفاوت این مسیر با دیگر مسیرها، این است که فقط در ایام عید می‌توانید روی آن حساب کنید و لیست قیمت‌هایی که باید برای این مسیر پرداخت کنید هم در همان روزهای نزدیک به عید مشخص می‌شود. این را هم در نظر بگیرید که زمان‌هایی بوده که حتی در عید هم از این بندر، اتومبیلی به‌سمت کیش نبرده‌اند. درهرصورت، اگر مایلید که از این بندر به کیش بروید، بهتر است بدانید زمانی که باید برای طی‌کردن فاصله بندر آفتاب تا کیش صرف کنید، حدود 5 ساعت است. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره‌تلفن بندرگاه جزیره کیش یعنی 07644422300 تماس بگیرید.

همان‌طور که این نکته را می‌دانید، بخش مهمی از هزینه های سفر به کیش با ماشین شخصی، به سبک سفر شما برمی‌گردد. اگر قرار باشد در بهترین هتل‌های کیش اقامت کنید یا در گران‌ترین رستوران‌ها غذا بخورید، قطعاً هزینه‌های سفرتان با فردی که هتل و رستوران با کمترین قیمت را انتخاب می‌کند، متفاوت می‌شود. البته اگر اصرار دارید در هتل‌های خوب کیش اقامت کنید، برای کمتر شدن نسبی قیمت‌ها می‌توانید تورهایی را انتخاب کنید که هتل آن‌ها مشخص است؛ برای مثال، تور کیش هتل داریوش یکی از همین تورهاست.

lastsecond-kish.jpg
کیش، مقصدی نه‌چندان ارزان

نکات مهمی که در سفر به کیش با ماشین شخصی نباید فراموش کنید

در کنار تمام مواردی که تا اینجا از سفر زمینی به کیش با ماشین گفتیم، بهتر است چند نکته اساسی دیگر را هم اضافه کنیم که ممکن است به راحت‌تر شدن سفر شما کمک کند. این گزینه‌ها شاید در ظاهر چندان بااهمیت به‌نظر نیایند؛ اما با دانستنشان می‌توانید آسوده‌خاطرتر به این جزیره وارد شوید. با به‌خاطر سپردن این نکته‌ها در گوشه ذهنتان، می‌توانید خودتان را از برخی گرفتاری‌ها و مشکلات نجات دهید:

 • در سفر به کیش با ماشین شخصی، دست‌کم دو ساعت قبل از زمان حرکت لندینگ کرافت، در بندر حضور داشته باشید.

 • اگر سابقه دریازدگی دارید، حتماً باخودتان قرص ضدتهوع به‌همراه داشته باشید.

 • در زمان‌های شلوغی، صف‌های پمپ‌بنزین در کیش طولانی می‌شود. پس ترجیحاً پیش از ورود به کیش، باک خودرو را پر کنید.

 • نمایندگی خودروهای داخلی در کیش وجود ندارد. پس قبل از ورود، از سلامت خودرویتان مطمئن شوید و ترجیحاً آن را از نظر فنی چک کنید.

 • پیش از سفر، با بندرگاه‌ مد نظرتان تماس بگیرید تا از حرکت شناورها اطلاع داشته باشید؛ زیرا در برخی از بندرگاه‌ها، شناورها فقط در زمان‌های خاصی به مقصد کیش حرکت می‌کنند.

Lastsecond.ir-travel-to-kish-by-car-tips.jpg
سفر به کیش

سفر با تور کیش

تمام راه‌وروش‌هایی که برای سفر به کیش با ماشین گفتیم، برای کسانی مناسب‌اند که حوصله مسافت‌های زیاد را دارند و علاوه‌بر مقصد اصلی، مسیر هم برایشان مهم است. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در برنامه‌های ازپیش‌تعیین‌شده شرکت کنید و میل چندانی به برنامه‌ریزی ندارید یا می‌خواهید مبلغ مشخصی را صرف سفر کنید و انتظار هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده را ندارید، تور کیش بهترین گزینه برای شماست.

بااین‌حال، اگر دوست دارید در مسیر سفرتان از چند شهر دیگر هم دیدن کنید، سفر به کیش با ماشین شخصی، این امکان را به شما می‌دهد. اگر سفر به کیش با ماشین را انتخاب کنید، هزینه‌هایتان معمولاً بیشتر از یک پکیج تور درمی‌آید. در سفر با اتومبیل، امکان خرابی ماشینتان هم وجود دارد. پس هزینه‌های احتمالی آن را هم باید در نظر بگیرید که در این صورت باز هم تور کیش هتل ترنج، هزینه‌ای معقول‌تر دارد. در کنار همه این‌ها، گزینه تورهای اقساطی هم در وبگاه لست‌سکند وجود دارد که هزینه‌هایتان را بسیار کاهش می‌دهد.

سخن آخر

سفر به کیش با ماشین شخصی می‌تواند تجربه ویژه‌ای باشد که بخواهید آن را به تجربیاتتان اضافه کنید و هرچه بیشتر درباره‌اش بدانید، احتمال برخورد شما با مشکلات پیش‌بینی‌نشده، راحت‌تر می‌شود. در این مطلب، سعی کردیم اطلاعاتی درباره چگونگی سفر زمینی به کیش با ماشین، مسیرها و مدارک لازم برای انجام این سفر، به شما بدهیم. تصمیم‌گرفتن درباره چنین سفری با ریزه‌کاری‌های بسیار، تنها به عهده شما و همراهانتان است و همان‌طور که گفتیم، سلیقه و عادت‌های هر فرد در سفر، جزو ملاک‌های تعیین‌کننده است. شما فکر می‌کنید چه نکته دیگری در سفر زمینی به کیش با ماشین باید رعایت شود؟ اگر تجربه سفر به کیش با ماشین شخصی را دارید، نظرتان را در خصوص این نوع سفر با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

پویا دهقان
پویا دهقان

گردشگری خوانده‌ام و به‌شدت دوست دارم با ماجراجویی، چیزهای جدیدی کشف کنم و کارهای هیجان‌انگیزی انجام بدهم. سعی می‌کنم این‌طور آگاه‌تر شوم. دوست دارم فرصت‌های خالی‌ام را به شنیدن موسیقی و عکاسی توی کوچه‌پس‌کوچه‌های طهران بگذرانم و از حس‌وحالم بنویسم. کتاب خواندن، فیلم دیدن، معاشرت و کسب تجربه‌های جدید، دنیایم را کامل‌تر می‌کند!