Close

پل گل‌ ها، زیبایی بهشتی گونه های نادر گیاهی در قلب آمریکا!

4.2
از 9 رای
پلی که به نظر می‌رسد از بهشت به زمین رسیده باشد! +تصاویر
  • 12 مهر 1398 11:00
  • 3
  • 15.9K

در سال 1929 یک پل رهاشده با صدها گل و گیاه تزیین شد. حالا پس از گذشت حدود 90 سال، این پل حتی زیباتر از گذشته به نظر می‌رسد. در سال 1907 روستای کوچکی در نزدیکی ماساچوست در حمل‌ونقل به مشکل برخورده بود. پل آهنی دهکده که بر روی رودخانه درفیلد قرار داشت و نقش مهمی در اقتصاد منطقه ایفا می‌کرد، به‌قدری ضعیف و شکننده شده بود که نمی‌توانست وزن ماشین‌های حامل شیر و محصولات کشاورزی اطراف را تحمل کند. با گذر زمان و نیاز مبرم به جابجایی از روی رودخانه، یک تصمیم ناگهانی اتخاذ شد: شرکت راه‌آهن کولرین استریت و شلبورن فالز با صرف 20000 دلار، پلی محکم‌تر و کارآمدتر برای دهکده ساختند، پلی با ارتفاع 400 فوت با 5 طاق و ساخته‌ شده از بتن جامد.

پل گل‌ ها در قسمت راست دقیقاً در کنار پل فلزی قدیمی که در سال 1890 ساخته‌شده بود قرار دارد.

پل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلف

تنها یک سال بعد پل جدید افتتاح شد. مواد، مصالح و حتی مردم از طریق واگن برقی بر روی پل رفت‌وآمد می‌کردند، در طول روز گاهی رفت‌وبرگشت این واگن برقی به 14 دفعه نیز می‌رسید. این واگن تا دو دهه در اختیار روستا و مردمانش قرار داشت. در سال 1927 همه‌ چیز دوباره تغییر کرد: شرکتی که این پل را ساخته و از آن نگهداری می‌کرد به مشکلات مالی برخورد و به‌یک‌باره سرویس‌دهی به پل را قطع کرد.

با قطع شدن خدمات شرکت، پل کارایی خود را از دست‌ داده و خزه‌ها آن را پوشاندند، رفت‌وآمد ساکنین روستا نیز مجددا دچار مشکل شد. اما خوشبختانه سازه آهنی پل به‌قدری مقاوم بود که جلوی هزینه‌های اضافی پل را گرفت و محلی‌ها آن را به سازمان آتش‌نشانی منطقه فروختند. پس از مدتی دو نفر از محلی‌ها ایده‌ای برای حفظ پل و تبدیل کردن آن به یک منظره چشم‌نواز به ذهنشان رسید: پوشاندن پل با گل‌ ها و نه خزه‌ها.

پل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلف

پل گل‌ ها ایده آنتونیته و والتر بورنهام بود. این دو نفر با حمایت کلوپ زنان شلبورن فالز و داوطلبان محلی این کار را در سال 1929 آغاز کردند و پس از زدودن خزه‌ها، حالا پل به بهترین شکل ممکن زیبایی خود را به رخ همگان می‌کشد.

پل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلف

در سال‌های اول مردم از سراسر کشور گل‌های زیادی را برای تزیین این پل هدیه کردند و باعث شدند که امروزه این پل دارای تنوع گیاهی و گل‌هایی زیبا شود.

پل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلف

در اوایل دهه 1980 پس از حدود 70 سال استفاده از پل، پل درنهایت شروع به نشان دادن سن واقعی خود کرد و برای تعمیرهای اساسی مدتی بسته شد. پس از هزینه کردن بیش از نیم میلیون دلار و به لطف اعضای سخاوتمند محلی و تاجرانی که در زمان بسته بودن پل، هزینه نگهداری ازگل‌ها را پرداخت می‌کردند، پل به‌زودی زیباتر از شکل گذشته‌ی خود بازگشایی شد.

پل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلف

پل گل‌ ها حالا خانه صدها نوع گل، درختچه و درخت است، از گل‌های کوچک بنفش زیر پایتان گرفته تا اقاقیای بنفش که سر به آسمان کشیده است. فرقی نمی‌کند که به کدام قسمت نگاه کنید، چشمانتان هر طرف که بچرخد دسته‌ای گل در آنجا می‌بینید که مانند رنگ‌های رنگین‌کمان هستند. زنبورهای عسل و مرغ‌های مگس‌خوار و پروانه‌ها دسته‌دسته در حال پرواز هستند.

پل گل‌ ها بیشتر زیبایی خود را مرهون گروهی از باغبانان داوطلب است که همیشه یکی از آن‌ها از تابستان تا پاییز در محوطه حضور دارد. این باغبان‌ها زمان خود را صرف تمیز کردن، کندن علف‌های هرز و نگهداری ازگل‌ها و درختان می‌کنند تا مطمئن شوند که پل مثل همیشه زیبایی خود را حفظ می‌کند.

پل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلف

بدون شک وقتی در طول تابستان هر هفته از این پل دیدن کنید، هر بار با منظره‌ای منحصربه‌فرد از گیاهان و گل‌ها روبرو می شوید. در ادامه گونه‌های مختلف گل و گیاه موجود در پل گل ها را می‌بینیم.

پل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلفپل گل‌ ها، تنوعی از گل های ابروسیا تا رزهای مختلف

پل گل‌ها با داشتن گل‌هایی از فصل تابستان تا پاییز یک مقصد یک‌روزه عالی محسوب می‌شود. مناظر اطراف پل شامل کوه‌ها و رودخانه درفیلد واقعاً خیره‌کننده هستند و رستوران‌ها و مغازه‌های زیبا در کنار خیابان‌های شلبورن فالز باعث می‌شود که بتوانید ساعت‌های متمادی را در شهر سپری کنید.

بازدید از پل گل‌ها مجانی است و درهای آن در ماه‌های آوریل تا اکتبر هرروز از صبح تا غروب به روی گردشگران گشوده می‌شود.

منبع: newengland.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (3 نظر)

× در حال پاسخ به:

شیما 13 مهر 1398 ساعت 14:30

خیلی ایده قشنگیه. بخصوص که باغبانهای داوطلب از سبزی پل حفاظت میکنند.

نیلوفر ورزش نژاد 13 مهر 1398 ساعت 09:15

چقدر قشنگه

فروغ بختیاری 12 مهر 1398 ساعت 12:26

به به... چه مطلب گلبارانی... عکس ها بسیار زیبا بود. امیدوارم بتونیم از زیبایی های دنیا دیدن کنیم.