Close

جنگل دوهزار، زیبایی دست نخورده تنکابن

4.5
از 12 رای
 دوهزار، قصه‌ی مه آلود ایران! +تصاویر
  • 15 مهر 1398 08:00
  • 3
  • 16.8K

یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

جنگل دوهزار

یکی از شهرهای زیبای مازندران که ساحل هم دارد، تنکابن (شهسوار) است و اما این شهر منتهی به جاده‌‌ای است که تا قزوین ادامه دارد و جنگلی که آن را محصور کرده است، یکی از زیباترین مسیرهای جنگلی ایران است که به جاده و جنگل دوهزار شناخته می‌شود.

جنگل دوهزار

برای دیدن جنگل دوهزار بهتر است اواخر شهریور تا اوایل آذرماه را انتخاب کنید، چون در این فصل رطوبت و دمای جنگل متعادل است و به راحتی می‌توان از طبیعتش لذت برد. پیاده‌روی در جنگل یکی از بهترین راه‌های تماشای طبیعت و تماشای چشم‌اندازهای بکر اطراف است. در بازدید از این جای اسرارآمیز و زیبا بهتر است فرهنگ طبیعتگردی را رعایت کنید تا این جنگل همچنان بکر بماند. زیر درختان آتش روشن نکنید، شاخ و برگ درختان را قطع نکنید و زباله ها را در جنگل نریزید.

جنگل دوهزار

جنگل دوهزار

جنگل دوهزار

جنگل دوهزارجنگل دوهزار

جنگل دوهزار

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (3 نظر)

× در حال پاسخ به:

شفيع گليج 23 مهر 1398 ساعت 16:44

با سلام، از اينکه جنگل های دوهزار را معرفی کرديد. از شما ممنونيم . با توجه به اينکه بنده ساکن آن منطقه هستم ذکر چند نکته را ضروری می دانم:
1 - لطفا از گردشگران و مسافران محترم تقاضا می شود پس از استفاده از طبیعت زباله را جمع کنند.
2- در روزهای تعطيل و تابستان به دليل عدم وجود راه ارتباطی مناسب، برای افراد بومی آن منطقه دردسر ايجاد نکنند.

شبنم 18 مهر 1398 ساعت 08:55

واقعا تنها چیزی که در مورد اینجا به نظر نمی یاد، تاریک و ترسناک بودنه!! در مورد یه وجب جنگلی هم که مونده این به نظرتون رسید؟

فروغ بختیاری 15 مهر 1398 ساعت 15:00

چه عکس های زیبایی! ممنون. به بهشت می ماند!