جنگل دوهزار، زیبایی دست نخورده تنکابن

4.5
از 13 رای
سفرنامه نویسی لست‌سکند - جایگاه K دسکتاپ
 دوهزار، قصه‌ی مه آلود ایران! +تصاویر
15 مهر 1398 08:00
3

یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

جنگل دوهزار

یکی از شهرهای زیبای مازندران که ساحل هم دارد، تنکابن (شهسوار) است و اما این شهر منتهی به جاده‌‌ای است که تا قزوین ادامه دارد و جنگلی که آن را محصور کرده است، یکی از زیباترین مسیرهای جنگلی ایران است که به جاده و جنگل دوهزار شناخته می‌شود.

جنگل دوهزار

برای دیدن جنگل دوهزار بهتر است اواخر شهریور تا اوایل آذرماه را انتخاب کنید، چون در این فصل رطوبت و دمای جنگل متعادل است و به راحتی می‌توان از طبیعتش لذت برد. پیاده‌روی در جنگل یکی از بهترین راه‌های تماشای طبیعت و تماشای چشم‌اندازهای بکر اطراف است. در بازدید از این جای اسرارآمیز و زیبا بهتر است فرهنگ طبیعتگردی را رعایت کنید تا این جنگل همچنان بکر بماند. زیر درختان آتش روشن نکنید، شاخ و برگ درختان را قطع نکنید و زباله ها را در جنگل نریزید.

جنگل دوهزار

جنگل دوهزار

جنگل دوهزار

جنگل دوهزارجنگل دوهزار

جنگل دوهزار