Close

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان که خوش می درخشد!

4.5
از 12 رای
گاراپت، نماد گفت و گوی تمدن‌ها در جنوب ایران! +تصاویر
  • 29 آبان 1398 08:00
  • 9
  • 12.4K

کلیسای ارامنه گاراپت از آثار ملی و جاذبه‌های دیدنی آبادان است و میزبان زیادی از گردشگر داخلی است. این کلیسا در سال ۱۳۳۶ در دوران پهلوی احداث شد و بزرگ‌ترین مکان اجتماعت ارمنی‌های آبادان به حساب می‌آید. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم شما را به دیدن این کلیسا ببریم، پس همراهمان باشید۱

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

کلیسای گاراپت تحت نظر شورای خلیفه‌گری ارامنه جنوب و اصفهان فعالیت می‌کند. جالب است بدانید که کلیسای گاراپت در کنار مسجد امام موسی بن جعفر (ع) قرار دارد  و این خود می‌تواند به نوعی نشان دهنده‌ی احترام بین پیروان ادیان الهی باشد و نمونه زیبایی از نمادهای گفت و گوی تمدن‌ها را به تصویر بکشد.

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

در زمان جنگ تحمیلی کلیسای گاراپت همانند مساجد شهر، سنگر رزمندگان به شمار می‌آمد. در زمان جنگ این کلیسا آسیب دید اما بعد از پایان جنگ تحمیلی در سال 75 بازسازی شد. به شما توصیه می‌کنیم که حتما در سفر به آبادان، از این کلیسای زیبا و مهم دیدن کنید و تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (9 نظر)

× در حال پاسخ به:

پرویز محمد نژاد 7 آذر 1398 ساعت 21:35

سلام . بنده یک آبادانی 59 ساله هستم . اون دوستی که نوشته این مسجد بعد از انقلاب ساخته شد ، باید عرض کنم که اشتباه کردند . این مسجد بنام مسجد بهبهانیای آبادان معروف و مشهور است که هزینه ی آن قبل از انقلاب توسط بهبهانیای مقیم آبادان پرداخت شده و اتفاقا در بحبوحه ی انقلاب کانون تجمعات انقلابیون بود . زیبایی کلیسای آبادان دیوار به دیوار بودن با این مسجد است که همسو بودن ادیان الهی در یکتا پرستی را تداعی می کند و هیچ کجای دنیا نظیر آن را نخواهید دید و این حکایت از شعور و فرهنگ مردم خونگرم آبادان را دارد و دیدن آن را بخصوص در اسفند یا فروردین ماه پیشنهاد می کنم که این کلیسا غرق در گل و گیاه است . با تشکر از لست سکند .

ایرانی 3 آذر 1398 ساعت 03:24

باسلام این مسجد قبل از انقلاب بوسیله بهبهانی های مقیم آبادان ساخته شده و از قدیم به نام مسجد بهبهانی ها معروف بوده

mehrazam 30 آبان 1398 ساعت 09:19

آقاعلیرضادوست ارجمند،باعرض معذرت، بله درست میفرمایید.مسجد قبل ازانقلاب دراین مکان ساخته شده است.به من اطلاعات اشتباه داده بودند.

mehrazam 29 آبان 1398 ساعت 11:52

البته مسجد بعداز انقلاب کنار کلیسا ساخته شد.

fatemeh 29 آبان 1398 ساعت 11:29

خیلی ممنون خیلی قشنگ بود
خداروشکرعکس ها دانلودشدن ببینم

لطفاکلیساقره ضیاالدین روهم معرفی کنیدخیلی قشنگه

علی 29 آبان 1398 ساعت 09:38

متاسفانه بازدید برای عموم آزاد نیست