Close

کشیت، آبشار انتزاعی و بی نظیر کرمان!

4.5
از 30 رای
کشیت، بهشت رویایی کویر ایران که مثل نامش عجیب است! +تصاویر
  • 23 آذر 1398 08:00
  • 4
  • 29.2K

در استان کرمان و در منتهی الیه جنوب خاوری شهرستان کرمان، در ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شهداد و در بخش گلباف جاذبه‌ای بسیار چشمگیر وجود دارد که با وجود کویری بودن منطقه بسیار خوش آب و هوا و پر درخت است. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم تا شما را به آبشار کشیت ببریم، پس همراهمان باشید.

آبشار کشیت

دره کشيت از رودخانه و آبشارهای کوچک و بزرگي سرشار است، آبشار هایی که از ديواره دره به داخل جريان می یابند و در نهايت رودخانه آب شيرين را در انتهای دره شکل می‌دهند. پدیده ای که رویای بهشتی در کویر را محقق می کند.

آبشار کشیت

دره کشيت به طول سه کيلومتر مملو از نخلستان و درختان ميوه است. در اين منطقه آبشاری به ارتفاع ۱۲ متر وجود دارد که مردم محلس به آن دريا می‎گويند و در کل به نام آبشار کشیت معروف است. اين آبشار فضایی انتزاعی را برايتان تداعی می‎کند. نمونه های خاصی از سرخسها و گل سنگ در اطراف اين دره رشد کرده است. اين دره که در بخش غربی روستا واقع شده، مسير قديمی جريان آب کوير است که عمق و طول آن افزایش یافته است.

آبشار کشیت

آبشار کشیت حوضچه‎ای طبيعی و بزرگ را به وجود آورده است که حدود ۶۰۰ متر مربع وسعت دارد و به اعتقاد مردم محلی عمق اين حوضچه که به دليل ريزش آبشار بوجود آمده تاکنون اندازه‎گیری نشده است. وجود ده‎ها آبشار در اين دره در ميانه کوير سوزان لوت و وجود هزاران اصله نخل و مرکبات، همگونی زیبایی را در منطقه به وجود آورده است. آیا از وجود چنین جاذبه‌ای خبر داشتید؟ تا به حال آبشار کشیت را از نزدیک دیده‌اید؟

آبشار کشیت

آبشار کشیت

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (4 نظر)

× در حال پاسخ به:

Minobaran 25 آذر 1398 ساعت 23:43

باسلام وتشکرازعزیزانی ک این تصاویرزیباوتعریف های دلنشینشان از این آبشارقشنگ.
از همه هموطنان خواهشمندم ک حتمابه استان کرمان سفر کنیدنه تنهااین جاذبه ها بلکه جاذبه های طبیعی وزیبایی دیگرهم دربر داردبنده 23سال دارم که دراستان کرمان شهرستان گلباف زندگی میکنم وبا دیدن این تصاویرزیباخیلی خوشحال شدم والبته برای همین دلیل خواستم بگم من خودم اهل همین شهرهستم حتما برای یکبارهم که شده به این شهرستان بیایید.
باتشکراز عزیزان??

امیر حسین منصوری 24 آذر 1398 ساعت 20:25

خیلی زیباست.

رضا 24 آذر 1398 ساعت 08:01

حتما به استان کرمان سفر کنید.
من برای گردش به این دیار رفتم و اکنون هفده سال است که در این شهر زندگی میکنم. واقعا هیچ جای ایران نظیرشون نیست

مرتضی بهشتی 23 آذر 1398 ساعت 17:58

مکانی خاص
طبیعتی زیبا
مردمانی خونگرم