کشورها چگونه می ‌توانند دوباره فعالیت‌ هایشان را از سر بگیرند؟

5
از 1 رای
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
کشورها چگونه می‌توانند دوباره فعالیت‌ هایشان را از سر بگیرند؟
06 شهریور 1399 08:00
1

در حال حاضر، می‌توان با اطمینان گفت که اطلاعاتی که پیرامون ایمنی سفرها در دست داریم کمی گیج‌کننده هستند. بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی از مسافران می‌خواهند که ماسک بزنند، ولی هنگامی‌که به مقصد برسید شاید این قوانین دیگر آن‌قدرها هم سفت‌وسخت اجرا نشوند. در ایالات‌متحده، هر یک از ایالت‌ها خطوط مشی ضدونقیضی را برای ماسک زدن، رستوران رفتن و فاصله اجتماعی در نظر گرفته‌اند.

کشورها چگونه می‌توانند دوباره فعالیت‌هایشان را بازگشایی کنند (طبق گزارش انجمن مسافرت و گردشگری جهانی)

انجمن مسافرت و گردشگری جهانی (WTTC) راهنمایی‌هایی را دراین‌باره ارائه کرده و پروتکل‌های ایمنی استانداردسازی شده‌ای را صادر نموده است تا به کشورهای سرتاسر جهان کمک کند که بتوانند دوباره به مسافران خوشامد بگویند؛ و تا ایمن‌ترین مقصد‌های سفر را به مسافران بنمایاند.

در 19 ژوئن، انجمن WTTC اطلاعیه «سفر امن: الزامات اصلی پروتکلی» را منتشر نمود. این انجمن از آن هنگام تاکنون مجموعه‌ای دیگر از الزامات تخصصی‌تر را برای هر یک از صنایع مرتبط با سیروسفر صادر کرده است؛ ازجمله: پذیرش مهمان و هتلداری، فروشگاه‌های روباز، تورها، فرودگاه‌ها، مراکز گردهم آیی و آژانس‌ها و خودروهای کرایه‌ای. کشورهایی که بپذیرند و از این الزامات پیروی کنند، تمبر سیروسفر ایمن WTTC را دریافت خواهند نمود، که به مسافران نشان می‌دهد کشور یادشده بهترین تلاش خود را برای باز کردن ایمن مرزهایش انجام داده است. تاکنون، 29 کشور این تمبر را دریافت کرده‌اند: کشورهایی چون اسپانیا، پرتغال، مصر، اندونزی، برزیل و جامائیکا.

کشورها چگونه می‌توانند دوباره فعالیت‌هایشان را بازگشایی کنند (طبق گزارش انجمن مسافرت و گردشگری جهانی)

ویرجینیا مِسینا، سرپرست مدیریتی WTTC، طی ایمیلی بیان نمود: «انجمن WTTC تمبر سیروسفر ایمن و پروتکل‌های ایمنی جهانی را ایجاد کرد تا اطمینان خاطر را به مشتریان بازگرداند و آن‌ها بتوانند بار دیگر سفر امنی را تجربه کنند. این پروتکل‌ها بر آن‌اند تا بین مقاصد و کشورهای مختلف هماهنگی برقرار نمایند».

در پروتکل‌های اصلی، به رویه‌های کلی سازی شده‌ای اشاره می‌شود که تجارت‌ها، مانند رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، و مراکز خرید می‌توانند از آن پیروی کنند تا سرعت شیوع بیماری کووید 19 کاهش یابد. برای مثال، WTTC دستورالعمل‌های مرتبط با تجهیزات محافظت شخصی PPE را برای همه کارکنان الزامی می‌شمارد، که بر اساس آن «پرداخت‌ها به‌صورت بی تماس یا با منوهای دیجیتال انجام می‌گیرند» و نیز بین کارکنان جداکننده‌هایی از جنس پِلِکسیگِلَس (plexiglass) کشیده می‌شود – البته تا زمانی که هزینه‌های این ملاحظات برای یک تجارت گزاف و غیرقابل پرداخت نشوند. این خطوط مشی همچنین مسافران را ملزم می‌کنند که هنگام برقراری ارتباط با دیگر افراد ماسک بزنند؛ مانند زمانی که به گردش‌های بیرونی می‌روند، یا در مراسم‌های داخل سالن شرکت می‌کنند و یا هر زمان که در وسایل حمل‌ونقل عمومی یا خصوصی حضور می‌یابند.

کشورها چگونه می‌توانند دوباره فعالیت‌هایشان را بازگشایی کنند (طبق گزارش انجمن مسافرت و گردشگری جهانی)

مسینا می‌گوید: «برای اتومبیل‌های کرایه‌ای پیشنهاد می‌کنیم که اظهارنامه سلامت خود را پیش از رسیدن با ایمیل ارسال کنند و بهتر است که مسافر را در کنار جدول سوار و پیدا کنند [وارد کوچه نشوند]. برای اماکن اجاره‌ای کوتاه‌مدت [مانند هتل‌ها]، توصیه داریم که آداب فاصله اجتماعی در مورد مهمان رعایت شود، برای مثال حتی در صورت لزوم در داخل آسانسور؛ و مایع ضدعفونی‌کننده دست هنگام ورود در اختیار مهمانان قرار گیرد. همچنین، توصیه‌مان برای فرودگاه‌ها این است که ایمنی در پخت غذای رستوران‌هایشان تقویت گردد و نیاز مسافر به تماس با نقاط مختلف کاهش یابد».

باید پذیرفت که علی‌رغم وجود این توصیه‌ها، ممکن است هنوز هم لازم گردد که مسافران احتمالی پیش  از ورود به هواپیما برای آغاز گردششان احتیاط‌های ضروری را به عمل آورند و مانند سفرهای سابق خیالشان راحت نباشد. البته آن‌ها می‌توانند مطمئن باشند که انجمن WTTC همه تلاش خود را می‌کند تا با مسافران خود کاملاً روراست و شفاف باشد و به آن‌ها دقیقاً اعلام کند که سفر تجاری یا گردش بعدی‌شان چه درصدی از ریسک یا سایر مشکلات را در بر خواهد داشت. این سفرها شباهت چندانی با گردش‌های قبلی شما نخواهند داشت – چراکه درواقع ممکن است ردگیری بیماری دشوار باشد: خطوط مشی ارائه شده با جدیت این مسئله را پیگیری می‌کنند و هر کس که اکنون سفر می‌کند با استانداردهای سفت‌وسختی پیرامون بهداشت، ماسک، ضدعفونی سازی و فاصله‌گذاری اجتماعی رویارو خواهد شد.

کشورها چگونه می‌توانند دوباره فعالیت‌هایشان را بازگشایی کنند (طبق گزارش انجمن مسافرت و گردشگری جهانی)

مسینا می‌افزاید: «یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازیابی صنایع، اعتمادآفرینی مجدد در مسافران است؛ و یکی از بهترین روش‌های برای دستیابی به این هدف، ارتباط شفاف و مؤثر می‌باشد – که می‌توان از طریق مجموعه‌ای از خطوط مشی مشترک جهانی که هماهنگ با یکدیگر کار می‌کنند به آن دست یافت. پروتکل‌های ما به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که تا بیشترین حد ممکن با شرایط مقاصد و کشورهای گوناگون همخوانی داشته باشند و نیز ارائه‌دهندگان خدمات سفر، اپراتورها و مسافران را راهنمایی کنند تا رویکرد جدید موردنیاز ازنظر سلامت و بهداشت در جهان پساکرونا را به آن‌ها بشناسانند».

بااینکه مسافران آگاه باید حواسشان به تمبر داشتن یا نداشتن مقصد باشد، ولی توجه داشته باشید که اگر مقصد موردنظر شما پروتکل‌های WTTC را به کار نگرفته است، لزوماً معنایش آن نیست که باید آن را از فهرست سفرهایتان حذف کنید. مسینا تصدیق می‌کند که کشورهایی که این تمبر را دریافت نکرده‌اند، ضرورتاً ناامن نیستند. این کشورها ممکن است خطوط مشی منحصربه‌فرد خود را به اجرا گذاشته باشند (شامل الزامات قرنطینه) که بازدیدکنندگان از آن پیروی می‌کنند. بنابراین بر عهده خود مسافر است که پیش از ورود به هر کشور در مورد آن تحقیق نماید.

کشورها چگونه می‌توانند دوباره فعالیت‌هایشان را بازگشایی کنند (طبق گزارش انجمن مسافرت و گردشگری جهانی)

ولی همین یک نکته است که خطوط مشی WTTC را الزامی می‌سازد: هر کشوری که می‌کوشد تا استانداردهای این انجمن را اجرایی کند، مسافران را از دردسر رویارویی با اطلاعات ضدونقیض رها کرده و تنها به مجموعه‌ای از خطوط مشی قابل‌فهم تکیه می‌کند که برای همه کشورها و قاره‌ها قابل‌استفاده می‌باشند. اگر قصد دارید در آینده نزدیک سفرهای بین‌المللی انجام دهید، باید بدانید که استانداردهای WTTC بهترین حالت از خطوط مشی مسافرتی هستند که می‌توان در سطح بین‌المللی به آن‌ها دست یافت. 

مسینا می‌افزاید: «ما نگرانیم که اگر یک رویکرد هماهنگ جهانی پیرامون سلامت و ایمنی و بازگشایی دوباره صنایع وجود نداشته باشد، این امر مسافران را دچار سردرگمی کند. اگرچه رویکردهای مؤثر فراوانی وجود دارند، ولی اگر این رویکردها و مؤثر بودن یا نبودنشان برای مسافران به‌آسانی و به‌سرعت قابل‌درک نباشند، اطمینان خاطر مسافر خدشه‌دار خواهد گشت».

در حال حاضر، مسافرت‌های بین‌المللی، به‌ویژه از طریق هواپیما، ممکن است هنوز برای خیلی‌ها ناامن جلوه کنند. ولی هنگامی‌که (و اگر) کشورها مجموعه‌ای از رویکردهای شفاف را به کار بگیرند که در گردشگران احساس ایمنی ایجاد کند، آنگاه ما یک گام به ساختن دوباره جهانی که مسافرت در آن به روال عادی تبدیل شده است نزدیک‌تر شده‌ایم. تمبر سفرهای ایمن کار را برای افرادی که می‌خواهند سفر کنند آسان می‌سازد و به آن‌ها کمک می‌کند تا در زمان مناسب، مقصد مناسب را انتخاب و شروط احتیاط لازم را به‌درستی رعایت نمایند.

 

منبع: matadornetwork.com

لست سکند
لست سکند

سایت لست‌سکند از سال 1389 آغاز به کار کرد. از همان ابتدا، بخش مجله گردشگری راه‌اندازی شد تا بتواند با توجه به نیاز اهالی سفر، اطلاعات به‌روز و کاربردی را با مخاطبان به اشتراک بگذارد.