Close

ایرانی ها در نوروز 1400 به کدام کشورها و شهرها میتوانند سفر کنند؟

4.7
از 30 رای
ایرانی ها در نوروز 1400 به کدام کشورها میتوانند سفر کنند؟
 • 13 اسفند 1399 10:30
 • 19
 • 71K

نوروز 1400 نزدیک است و آمارهای سایت لست سکند نشان می‌دهد، مردم در حال جستجوی شرایط تورهای تعطیلات نوروز 1400 هستند. در چند سال گذشته، همیشه تعطیلات نوروز بهترین فرصت و اصلی‌ترین اوج سفر در ایران بوده است؛ امّا نوروز 1399 به خاطر شیوع کرونا، سالی متفاوت بود و تقریبا هیچ سفر نوروزی برون مرزی از ایران انجام نگرفت. حالا دوباره با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی، توجه‌ها به سمت تورهای نوروز 1400 رفته است.

امّا سوال اصلی این است که برای سفرهای خارجی نوروز 1400، چه مقاصدی می‌تواند در سبد خانواده‌های ایرانی قرار بگیرد؟

تور ترکیه

ترکیه و تورهای متنوع آن، همیشه پرطرفدارترین تورهای برگزار شده از ایران هستند و امسال هم بیشترین مسافر خروجی از ایران به مقصد ترکیه و شهرهای اصلی آن خواهد بود. انجام تست کرونا برای سفر به تمامی مقاصد ترکیه با تمامی ایرلاین‌ها، الزامی است و این خبر نسبتاً خوبی است؛ چرا که تا چندی پیش، انجام و ارائه تست کرونای منفی برای ایرلاین‌های ترک، اجباری نبود. جهت مشاهده کلیه پکیج های نوروزی و غیر نوروزی به مقصد کشور ترکیه روی کلمه تور ترکیه کلیک کنید.

تور استانبول
منبع عکس: آرشیو لست‌سکند | امین آقایی

در حال حاضر، مقاصد زیر در دسته‌بندی تورهای نوروزی لست سکند، توسط آژانس‌های مسافرتی قرار گرفته است:

 • تور استانبول

استانبول و تورهای آن، همیشه بین ایرانیان از سایر تورها پرطرفدارتر بوده است. امسال هم به دلیل قیمت مناسب‌تر تورهای استانبول نسبت به سایر مسیرها و همچنین، تعداد زیاد تورها به مقصد استانبول، بیشتر از بقیه مقاصد، محبوبیت دارد و پیش‌بینی می‌شود که استانبول پرطرفدارترین مقصد سفر در نوروز 1400 باشد. جهت مشاهده تورهای استانبول در نوروز 1400، کلیک کنید. 

 • تور آنتالیا

آنتالیا نیز همواره به دلیل تعداد پروازهای مستقیم و غیرمستقیم و تعداد فراوان پروازهای چارتری، جزء مقاصد اصلی نوروزی در ایران محسوب می‌شود. خبر جدید این است که تمامی پروازهای Extra به آنتالیا باطل شده است در نتیجه تعداد پروازها به این شهر کاهش 30% خواهد داشت. می‌توان تور آنتالیا را در کنار تور استانبول به عنوان دردسترس‌ترین و پرطرفدارترین مقاصد نوروز 1400 پیش‌بینی کرد.  جهت مشاهده تورهای آنتالیا نوروز 1400، کلیک کنید. 

 • تور مارماریس

مارماریس هم جزء شهرهایی است که در سبد سفر ایرانیان قرار گرفته بود. طبق شنیده‌ها، بسیاری از هتل‌های مارماریس فعلا تعطیل هستند. این که برای تعطیلات نوروز، چه تعدادی از آنها قرار است بازگشایی شوند، به صورت دقیق مشخص نیست و باید منتظر اعلام آن‌ها ماند. اما به هر حال، با همان تعداد هتل‌های محدود، برخی از آژانس‌های مسافرتی، پکیج تورهای مارماریس خود را ارائه کرده‌اند. جهت مشاهده تور های مارماریس نوروز 1400 کلیک کنید.

 • تور کوش آداسی

کوش آداسی به عنوان ارزان‌ترین مقصد ریزورتی در ترکیه، همیشه جزو گزینه‌های جذاب برخی از مسافران به مقصد کشور ترکیه است.تورهای کوش آداسی هم اخیرا به بازار آمده اند و میتوانیم از کوش آداسی به عنوان ارزانترین مقصد ریزورتی در ترکیه یاد کنیم . جهت مشاهده تورهای کوشی آداسی نوروز 1400 کلیک کنید.

 • تور ازمیر 

ازمیر نیز به عنوان یکی از شهرهای توریستی در ترکیه که در چند سال اخیر بیشتر از قبل مورد توجه ایرانیان قرار گرفته، در نوروز 1400 در سبد تورها خواهد بود . این شهر جز معدود شهرهای توریستی مهمی در ترکیه است که به آن پرواز مستقیم انجام میشود. معمولا پکیج تورهای ازمیر به صورت ترکیبی و با شهر کوش آداسی (به دلیل نزدیکی) بسته میشوند . جهت مشاهده تورهای ازمیر نوروز 1400 کلیک کنید.

 • تورهای زمینی به مقصد ترکیه

با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی به مقصد ترکیه، انجام تورهای زمینی در هاله‌ای از ابهام هستند و امکان انجام تورهای زمینی به مقصد ترکیه در نوروز 1400 به شدّت کم است.

 

zZ1qXGH2iFXx2XxZKobIqVhMKVI5euQi64V80nXL.jpeg
منبع عکس: آرشیو لست‌سکند | کریم شقاقی

تور سریلانکا

سریلانکا از آن دسته مقاصدی است که کم‌کم داشت در سبد سفر ایرانی ها قرار می‌گرفت و در یکی دو سال اخیر، توجه خیلی‌ها به آن جلب شده بود. سریلانکا اخیراً مرزهای خود را به روی توریست‌ها بازگشایی کرده است. تور سریلانکا از مبدأ ایران به مقصد سریلانکا برای نوروز 1400 به صورت پرواز مستقیم و بسیار محدود برگزار میشود. چون امکان سفر به کشورهای جنوب شرقی آسیا و مخصوصا مالزی و تایلند بسیار پایین است، به نظر می‌رسد تقریبا تنها گزینه متفاوت و نسبتا جدید، تورهای سریلانکا باشند. جهت مشاهده تورهای سریلانکا نوروز 1400 کلیک کنید.

تور مالدیو

مالدیو جزو مقاصدی به شمار می‌رود که مدتی است با اجرای پروتکل‌های به نسبت سخت و قیمت‌های گران، توریست می‌پذیرد. از ایران نیز تورهای مالدیو  تقریبا 4 ماهی است که برگزار می‌شوند و برای نوروز 1400 هم یکی از گزینه‌های پیش‌روی مسافران خاص ایرانی است. جهت مشاهده تورهای مالدیو در نوروز 1400، کلیک کنید. 

 

تور ارمنستان

ارمنستان نیز جزو مقاصدی است که احتمال اجرای تورهای نوروزی آن از مبدأ ایران بسیار زیاد است. پکیج تورهای هوایی به مقصد ارمنستان اخیرا منتشر شده و شما میتوانید قیمتها و شرایط تور ارمنستان را در لست سکند مشاهده کنید.

تور کنیا

کنیا نیز مشابه مالدیو از آن دسته تورهایی است که در 4، 5 ماه اخیر به صورت محدود اجرا شده و امکان سفر ایرانیان به آنجا فراهم بوده است. تورهای کنیا نیز به صورت محدود در نوروز 1400 اجرا خواهند شد و می‌تواند یکی از گزینه‌های روی میز برای سفرهای نوروزی باشد.

تور عمان 

کشور عمان نیز در چند ماه اخیر شرایط خاصی را سپری کرده و چندین و چند بار مرزهای خود را به روی گردشگران باز و بسته نموده است. هم اکنون پکیج تورهای عمان در بازار آژانس های منتشر شده است اما شرایط سفر به این کشور به ثبات کامل و لازم نرسیده است. جهت مشاهده تورهای عمان در نوروز 1400، کلیک کنید. 

تور دبی 

آخرین مطلبی که در تاریخ 7 اسفند 1399 منتشر شد، خبر ازسرگیری صدور ویزای توریستی برای ایرانیان بود . در این اطلاعیه آمده است که "حسب اطلاع صدور روادید (ویزا) توریستی امارات برای ایرانیان از روز پنجشنبه شروع شده و دستورالعمل برای آژانس‌ها ابلاغ شده است. پکجی تورهای دبی از امروز بر روی لست سکند قرار گرفته است. جهت مشاهده تور های دبی کلیک کنید. همچنین برای مشاهده شرایط و قوانین جدید سفر به دبی و همچنین مشاهده لیست آزمایشگاه های مجاز در ایران مطلب "قوانین جدید سفر به دبی در دوران کرونا (اسفند ۹۹)" را مطالعه کنید.

مقاصد پرطرفدار اما تعطیل

این مسیرها، با وجود اینکه مهم‌ترین مقاصدی هستند که همواره مورد توجه ایرانیان بوده‌اند، تور و امکان سفر به آن‌ها (برای توریست‌ها)، فعلا مقدور نیست و بازگشایی مرز و انجام تور و سفر آن‌ها هم در نوروز 1400 احتمال کمی دارد:
تور تایلند، تور مالزی، تور گرجستان، تور باکو، تور هند و تورهای به مقصد تمامی کشورهای اروپایی. این‌ موارد، کشورها و مقاصدی هستتند که امکان برگزاری تور و سفرشان تا نوروز 1400 به شدت ضعیف و تقریبا محال خواهد بود و بهتر است برای این مقاصد، برنامه سفر نریزید.

مقاصد داخل ایران 

 • سفر به جزیره کیشتا امروز یعنی 29 بهمن 1399 مشخص شده که ورود به جزیره زیبای کیش فقط برای مسافران تورهای مسافرتی مقدور است. متن کامل این خبر را در مطلب "ممنوعیت ورود به کیش در تعطیلات؛ از 25 اسفند" بخوانید .
 • سفر به جزیره قشم : از اول اسفند، برای سفر به قشم باید در سامانه "قشم زیبا" ثبت نام کنید
 • سفر به شیراز : هنوز درباره شرایط این شهر اطلاعیه رسمی منتشر نشده است
 • سفر به مشهد : ظاهرا از شرایط میتوان اینطوری پیش بینی کرد که مشهد نیز مشابه کیش در نوروز شرایط خاصی را تجرفه خواهد کرد و سفر به صورت زمینی و سفر شخصی ممکن نخواهد بود و تنها میتواند با تورهای مسافرتی و یا با رزرو قطعی در مراکز اقامتی معتبر و دارای مجوز به مشهد سفر کرد و فعلا برگزاری تورهای مشهد نیز به صورت قطعی مشخص نیست
 • سفر به اصفهان : هنوز درباره شرایط این شهر اطلاعیه رسمی منتشر نشده است

ما در لست سکند تمامی خبرهای مرتبط را پوشش خواهیم داد. بهترین راه دریافت اطلاعات از مقاصد مجاز برای سفرهای نوروزی، عضویت در شبکه های اجتماعی لست سکند و خبرنامه اس ام اسی لست سکند است.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (19 نظر)

× در حال پاسخ به:

محمد جواد 4 فروردین 1400 ساعت 07:13

خدا رو شکر که سفر به ترکیه که آمارش از عراق بیشتره آزاده و سفر به عراق ممنوع

محمود 17 اسفند 1399 ساعت 23:56

بهتره تشویق کنید مجتمعهای پسر lاکبر ولایتی در ترکیه را بخرند .

شهرام 16 اسفند 1399 ساعت 13:52

سلام ، جزیره بالی یکی از زیباترین مقاصد گردشگری دنیا رو از قلم‌انداختید ، در حالی که با رعایت پروتکلهای بهداشتی و سبز بودن منطقه از نظر کرونا ، مانعی برای مسافرت به این منطقه وجود ندارد و همین الان سایت توریستی و هتلها فعال و آماده پذیرش مسافر هستن

محسن 13 اسفند 1399 ساعت 18:57

ازاین کشورهائی که گفتید تنهادوکشورهستندکه مسافرت به آنها به زحمتش می ارزد یکی ترکیه ودیگری دوبی
بعضی کشورهامثل ارمنستان بسیارمکانهای
ناامن و عقب افتاده ای است واکثراً تبهکاران
وبه اصطلاح گنگ هاجولان میدهند حتی اگربشمااقامتگاه مجانی وپول دستی بدهند
فریب تبلیغاتشان رانخورید حتی دردوران کرونا
تظاهرات ارمنی هااکثراماسک برصورت ندارند
حیف پول که درکشورهائی اینچنینی خرج شود

mohamd 10 اسفند 1399 ساعت 16:24

با این وضعیت کرونا جایی نمیشه رفت بعداز اون هم تو این گرونی پول کی داره بره مسافرت

همایون 9 اسفند 1399 ساعت 16:39

من که میگم بریم رشت هواش خوبه ولی بریم رودسر یک هتل خوب سراغ دارم (باپرواز بریم)

محمد حسین مهربان 28 بهمن 1399 ساعت 10:31

من می گم سفر زمینی هم میشه
با ماشین یا اتوبوس خیلی ها ارمنستان می روند
هتل های ارمنستان از شبی ۱۰۰ تومان تا ۱ ملیون است
من تحقیق کردم
هتل ۵ ستاره ۲ شب و ۳ روز ۱ ملیون و دویست هزار تومان

کراسولیوس 25 بهمن 1399 ساعت 09:21

کشور همسایه با همسایه فرق نمیکنه، چطور میشه یه سری کشورها که کرونا مثبت هستن با روزی 200نفر، ورودش آزاده، ولی بعضی های دیگه با کرونای روزی 20 نفر فوتی، با بهانه جویی های مختلف ممنوعه؟! سیاست یک بام و دو هوا داریم. ایشالا که امسال سال خوبی برای همه باشه

ایرانی آباد 24 بهمن 1399 ساعت 01:24

کریسمس میشه ایرانیا باید برن مسافرت خارج نوروز هم میشه همینطور فقط میتونم بگم متاسفم
نوروز عید ایرانیهاست ما باید کاری کنیم که گردشگر بیاد اینجا علاوه بر کسب درآمد فرهنگ و آداب و رسوم رو بهشون نشون بدبم

کامبیز 24 بهمن 1399 ساعت 01:00

قیمتها به کنار
آپشنهای کم به کنار
تر از درگیر شدن با کرونا هم هست
باواینکه به ساله سفر‌نرفتیم و حسابی تو کف سفریم ولی خوب ترس از رفتن و قیمتهای بالا هم‌هست. حالا باید ببینیم چطور‌میشه

محمد 23 بهمن 1399 ساعت 13:55

مردم در حال جستجوی شرایط تورهای نوروز 1400 هستند نگوید مردم بفرماید حضرات <آقزاده هامرد حسابی با دلار 26 هزارتومانی مگر میشود مردم عادی به مسافرت بروند یک ساندویچ ساده در ترکیه 40لیر است با پول ایزانی یک میلیون تومان