Close

مردم در نوروز بدون تور سفر کنند، مسئولیتی نمی‌پذیریم!

5
از 2 رای
مردم در نوروز بدون تور سفر کنند، مسئولیتی نمی‌پذیریم!
  • 13 اسفند 1399 13:30
  • 1
  • 4.5K

در راستای اخباری که با نزدیک شدن نوروز درباره شرایط سفر نوروزی 1400 به گوش می‌رسد، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در مصاحبه‌ای که با تسنیم داشت، اعلام کرد: در تمام بخش‌ها، یک نگرانی اساسی وجود دارد و این نگرانی به عملکرد افرادی برمی‌گردد که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. بنابراین نمی‌توان با رفتار این افراد، مانع از فرآیند سفر شد و در راستای سفر ایمن برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت.

ولی تیموری معتقد است: در راستای این نوع سفر، ما در جلسه 55 ستاد کرونا، طرحی را ارائه کردیم که به تصویب رسید؛ برای انجام سفر ما دو مسیر ایمن و سبز را پیشنهاد دادیم.

  • روش اول این بود که اگر سفرها در قالب شرکت‌ها و تورهای دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت بگیرد، چون این نوع سفر به صورت کامل تحت کنترل و رصد ما است، می‌تواند به عنوان فرآیند سفر ایمن معرفی شود.
  • نوع دوم سفرها در قالب تور صورت نمی‌گیرد و با توجه به اینکه در این سفرها احتمال اسکان در نقاط ناایمن وجود دارد، پیشنهاد دیگری ارائه کردیم؛ در نوع دوم سامانه‌های پیش‌بینی شده‌ است که افراد تنها در مراکز اقامتی دارای مجوز سکنی داشته باشند و در صورت اسکان در مراکز اقامتی دارای مجوز اشکالی برای آن وجود ندارد.

corona in nowruz.jpg

معاون گردشگری کشور در مورد نگرانی‌های موجود نسبت به رزرواسیون بلیط‌ها و مراکز اقامتی هم بیان کرد: تمام برنامه‌ریزی‌ها برای استان‌ها و شهرهایی هستند که زرد و آبی باشند و در صورتی که امکان سفر در نوروز برقرار نشود، امکان استفاده از رزروها تا سه ماه آینده وجود دارد. بنابراین اگر شرایط تغییر کرد، همکاران ما این آمادگی را دارند تا اگر سفری رزرو شد و در شرایط نوروز امکان استفاده فراهم نشد، تا سه‌ ماه با همان تعرفه و شرایط، امکان سفر برای خریداران تور، باقی بماند.

تیموری در مورد انجام سفر خارج از دو روش ذکر شده، توضیح داد: متصدی ایجاد ایمنی در دو نوع سفر ذکر شده، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است؛ اگر افراد بخواهند به خانه اقوام سفر کنند یا در مراکز دیگری سکنی گزینند دیگر مسئولیت آنها با ما نیست و مسئولیت آنها با وزارت کشور و نیروی انتظامی است.

وی یادآور شد: ما در طرح پیشنهادی به ستاد کرونا، سفرها را به 4 گروه تقسیم کردیم که دو مسیر ایمن را ارائه کردیم اما در روش سوم سفر، مسئولیت با نیروی انتظامی و وزارت کشور است؛ این گروه به دیدار اقوام و آشنایان می‌روند اما گروه چهارم، افرادی هستند که هیچگونه برنامه‌ریزی برایشان مترتب نیست و همه مخالف این نوع سفرها هستند؛ این سفرها شامل اقامت در چادر، مدارس و سایر اقامتگاه‌های غیرمجاز است؛ هم ما و هم قرارگاه عملیاتی کرونا، وظیفه نظارت و بازرسی از این نوع سفرها را بر عهده دارند.

جهت بررسی قیمتهای تور نوروز 1400 کلیک کنید.

 

منبع: خبر آنلاین

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (1 نظر)

× در حال پاسخ به:

نام و نام خانوادگی 14 اسفند 1399 ساعت 00:45

نه این که تا به حال هزاران نفر زیر بار مسئولیت های به عهده گرفته ی شما له شدند!! خجالت نمی کشن. آخه مسئولیت چیو شما به عهده گرفتید تا به حال ؟