Close

آبشار لوه، راز بهشت زمینی گالیکش

4.3
از 9 رای
راه صد ساله ای که به بهشت ایران می‌رسد! +تصاویر
  • 25 فروردین 1398 08:00
  • 0
  • 30.6K

 سفر به بهشت زمینی که بی شک کم از بهشت آسمانی نخواهد داشت در مسیری پر از درخت های چند صد ساله پهن‌برگ، دیدن این تکه از بهشت را خیال انگیزتر خواهد کرد. لوه، در استان پر از آبشار گلستان و در نزدیکی شهر گالیکش قرار دارد. فاصله گالیکش و گرگان ۱۰۸ کیلومتر و فاصله آبشار تا گالیکش هم در حومه این شهر ۲۰ کیلومتر است.

آبشار لوه

برخلاف دیگر آبشارهای دیدنی در گلستان، نظیر آبشار باران‌کوه، لوه از نظر جغرافیایی آبشاری دسترسی آسان‌تری دارد و تا نزدیکی آن را می‌شود با خودرو طی کرد. این آبشار در کنار روستایی با همین نام قرار دارد که کمتر از ۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد و همین دسترسی به این آبشار را آسان‌تر کرده است. لوه، در دل جنگلی انبوه از درختانی مثل ممرز، افرا و توسکا قرار گرفته است. این درختان بر زیبایی آبشار و البته بر مطبوع بودن آب‌وهوا و دل‌پذیرتر کردن مناظر افزوده است.

آبشار لوه

زیبایی که بیشتر متحیرتان می کند آبی است که از صخره‌هایی طبقه‌ای شکل پایین‌ می‌ریزد. مجموعه این طبقات، آبشار را شکل می‌دهند که در هر طبقه حوضچه‌هایی شکل گرفته‌ و پیش از ریختن به طبقه‌ بعدی، آب از آن‌ها گذر می‌کند. طول مرتفع‌ترین طبقه ۱۵ متر است و در نهایت ارتفاع مجموعه آبشارها به ۷۰ متر می‌رسد.

آبشار لوه

آبشار لوه می‌تواند مقصدی مناسب جهت تورهای پیاده‌روی در دل جنگل های هیرکانی گلستان باشد که در واقع در شمال این جنگل‌ها قرار دارد و این جنگل در جنوب به استان سمنان و دشت‌های زیبای نزدیک به شاهرود می‌رسد. پیاده‌روی از این مسیر به سمت آبشار در مسیری شیب‌دار انجام می‌شود و نسبتا طولانی است؛ البته لذت بودن در جنگل‌های هیرکانی، زمان این پیاده‌روی ۵ ساعته را کوتاه‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند.

آبشار لوه

برای رفتن به لوه، حتی در بهار و تابستان باید لباس گرم به همراه داشت و اگر به قصد اقامت در این منطقه و کمپینگ و بیدار شدن در صبح اغلب مه‌آلود را داشته باشید جز چادر، کیسه خواب و لباس گرم بهتر است به دلیل رطوبت زمین زیراندازی برای کیسه خوابتان همراه داشته باشید.

آبشار لوه

آبشار لوه

آبشار لوه

آبشار لوه

آیا تا به حال آبشار لوه را از نزدیک دیده‌اید؟ به نظرتان این آبشار به همان زیبایی که در توصیفش گفته می‌شود، هست؟

نظراتتان را با ما در میان بگذارید. 

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

nima 27 فروردین 1398 ساعت 00:23

به نظر من آدرس و نحوه دسترسی رو نگذارید! (برای جلوگیری از تخریب)

آیدین زرگر 26 فروردین 1398 ساعت 07:35

با سلام، من این آبشار زیبا را از نزدیک دیدم، ولی متاسفانه قسمتی از طبیت کوه را تخریب کرده و جاده و پارکینگ ساخته بودند تا ماشینها به پای آبشار برسند، خیلی بهتر است که برای رسیدن به این آبشارها از تله کابین استفاده کنند و یا حداقل بیست دقیقه از مسیر پیاده رو باشد تا طبیعت زیبا هم تخریب نشود.

محمد مروتی 25 فروردین 1398 ساعت 13:09

بسیار زیبا و جذاب