Close

10 جاده خطرناک دنیا

4.5
از 128 رای
مرگ و میر در خطرناک ترین جاده های دنیا! + تصاویر
  • 28 مرداد 1397 09:00
  • 19
  • 138.7K

رانندگی یک مهارت است و هیچ شکی هم در این موضوع وجود ندارد؛ اما راننده در برخی از جاده‌های دنیا به چیزی بیش از مهارت در رانندگی نیاز دارد در واقع برای عبور از بعضی جاده‌ها به شانس هم نیاز دارید.

به نظر شما چه چیزی باعث خطرناک شدن یک جاده می‌شود؟ این موضوع بستگی به عوامل مختلفی دارد که می‌توانند طبیعی یا انسانی باشند. موارد طبیعی مانند وجود کوه، دره، صخره و... و انسانی مثل تعمیر غیرمتعارف و بد جاده‌ها، رانندگی بی‌پروا و بی‌دقت یا حتی وجود دزدان و غارتگران در آن مسیر را شامل می‌شود.

در هر کشوری هم جاده‌های خوب و مناسب وجود دارد و هم جاده‌های بد، اما همیشه بعضی از مسیرها خطرناکتر هستند. در ادامه به معرفی 10 مورد از وحشتناکترین جاده‌های دنیا می‌پردازیم این فهرست مربوط به سال 2018 می‌شود و چه بسا در سال‌های آینده تغییر کند.

10-جاده جلال آباد-کابل، افغانستان

در حال حاضر دهمین جاده خطرناک دنیا جاده جلال آباد در افغانستان است. می‌دانیم که افغانستان کشوری کوهستانی به شمار می‌آید به همین خاطر دره‌های بسیار هولناکی دارد و به تبع جاده‌های کوهستانیش نیز خطرناک هستند.

جاده 65 کیلومتری جلال آباد کابل مقر اصلی گروه تروریستی طالبان است همچنین در این جاده باید با راننده‌های افغانی که کاملا بی مهابا رانندگی می‌کنند رقابت کنید تا جان سالم به‌در ببرید. همه این موارد باعث شده‌اند که این مسیر بسیار خطرناک باشد.

جاده جلال آباد-کابل، افغانستان

جاده جلال آباد-کابل، افغانستان

9-استلویو پس Stelvio Pass، ایتالیا

جاده استلویو پس نیز به دلیل ویژگی‌های خاصش در جایگاه نهم این فهرست جای خوش کرده است. این مسیر در ارتفاع 2756.916 متری از سطح دریا قرار دارد و در حقیقت این جاده، مرتفع‌ترین مسیر در شرق آلپ محسوب می‌شود، اما خطرناکی این جاده تنها به ارتفاع آن برنمی‌گردد، بلکه پیچ‌های تند و متعددش نیز کار را دشوارتر می‌کند. این جاده 60 پیچ خطرناک دارد که باید در ارتفاع بالایی از آن‌ها عبور کنید. سراشیبی و سربالایی‌های استلویو پس نیز عبور از آن را دشوارتر کرده‌اند. طی کردن مسیر سراشیبی این جاده مهارت‌های بالایی در رانندگی نیاز دارد و هر راننده‌ای نمی‌تواند این کار را انجام بدهد زیرا اگر سرعت وسیله نقلیه کمی از حد مجاز فراتر برود امکان سقوط به داخل دره وجود دارد.

استلویو پس Stelvio Pass، ایتالیا

استلویو پس Stelvio Pass، ایتالیا

8-جاده آتلانتیک اوشن Atlantic Ocean، نروژ

این جاده که طولی حدود 8046.72 متر دارد پنج جزیره را به یکدیگر متصل می‌کند. اگر از این مسیر عبور کنید در دو سویتان اقیانوس را مشاهده خواهید کرد. کمی لغزش در حین رانندگی در آتلانتیک اوشن بسیار ترسناک خواهد بود زیرا امکان سقوط به درون اقیانوس وجود دارد همچنین وزش بادهای شدید نیز کنترل اتومبیل را در این مسیر سخت‌تر می‌کند، حال تصور کنید که حین طوفان در این جاده باشید. نکته جالب درباره جاده آتلانتیک این است که راننده حین لذت بردن از طبیعت ناب اطرافش ترس و دلهره را نیز تجربه می‌کند، حتی یک حرکت اشتباه می‌تواند جان راننده و سرنشینان اتومبیل را به خطر بیندازد.

جاده آتلانتیک اوشن Atlantic Ocean، نروژ

جاده آتلانتیک اوشن Atlantic Ocean، نروژ

7-جاده اسکیپرز کانیون Skippers Canyon، نیوزیلند

نیوزیلند کشور زیباییست و به جرات می‌توان گفت که برخی از بهترین چشم‌اندازها و مناظر دنیا در این سرزمین واقع شده‌اند. وجود مسیرهای خطرناک و صعب‌العبور در این کشور نیز غیرقابل اجتناب است و اسکیپرز کانیون نیز یکی از همین جاده‌های پرچالش به شمار می‌آید.

این جاده طولی برابر با 27.35 کیلومتر دارد و از لابه‌لای صخره‌ها عبور می‌کند. از یاد نبرید که اسکیپرز کانیون بسیار باریک است و همین موضوع رانندگی در آن را دشوارتر می‌کند. این مسیر ظرفیت عبور دو اتومبیل در یک زمان را ندارد و به این معناست که اگر ماشینی از روبه‌رو بیاید، شاید راننده اتومبیل مقابل مجبور شود که کیلومترها دنده عقب برود تا هر دو ماشین بتوانند عبور کنند.

جاده اسکیپرز کانیون Skippers Canyon، نیوزیلند

جاده اسکیپرز کانیون Skippers Canyon، نیوزیلند

6-سیچوان، چین

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2018 جاده سیچوان چین ششمین مسیر خطرناک در دنیاست. یکی از نکات جالب توجه در مورد این جاده، دید کم رانندگان است، به دلیل پیچ و خم‌های زیاد و تند این جاده بسیاری از راننده‌ها نمی‌توانند فاصله زیادی را ببینند و در همین حال باید توجهشان تماما به جاده باشد به همین خاطر اگر تنها یک لحظه کند یا تندتر رانندگی کنند امکان رخ دادن فجایع بزرگی وجود دارد. از همه این بحث‌ها که بگذریم باز هم نکته وحشتناکی درباره جاده سیچوان وجود دارد و آن وجود گروه‌های گروگانگیر و غارتگر در این جاده است که همه چیز را دشوارتر می‌کند و امنیت راننده‌ها را متخل کرده است.

سیچوان، چین

سیچوان، چین

5-بزرگراه مرگ، برزیل

بزرگراه مرگ the highway of death نیز یکی دیگر از مسیرهای خطرناک در جهان است؛ نام اصلی آن br 116 بود که حالا با اسم جاده مرگ شناخته می‌شود. طول این جاده بسیار زیاد و چیزی در حدود 4506.16 کیلومتر است. خوشبختانه تنها 482.8 کیلومتر از این جاده خطر زیادی دارد و بقیه‌ی آن امن است.

نگهداری بد، تعمیر غیر اصولی و ازدیاد ماشین‌های سنگین علت‌های اصلی خطرناک بودن این جاده اعلام شده‌اند. زمانی که هوا بارانی شده و جاده لغزنده می‌شود خطر در بزرگراه مرگ چند برابر خواهد شد. با وجود فعالیت مستمر پلیس در مسیر این جاده باز هم هنوز شمار مرگ و میر بر اثر تصادف غیر قابل باور است. همین عوامل سبب شدند تا این مسیر جزو پنج جاده خطرناک جهان دسته‌بندی شود.

بزرگراه مرگ، برزیل

بزرگراه مرگ، برزیل

4-Guoliang Tunnel، چین

این مسیر یکی از زیباترین و در عین حال وحشتناکترین جاده‌های فهرست خطرناکترین جاده‌های جهان است. این بزرگراه در کنار کوه‌های استیپ steep mountain ساخته شده و به یک روستای کوچک منتهی می‌شود. در حین عبور از این مسیر مناظری نفس‌گیر و فوق‌العاده‌ قابل مشاهده است. گاهی در این جاده ترافیک می‌شود و این موضوع بر شدت خطر گذرگاه می‌افزاید.

نکته خوب در اینجا وجود تابلوهای راهنمایی است که راننده‌ها را یاری می‌کنند تا از سقوط در دره‌ها در امان بمانند اما نباید فراموش کرد که تنها چند لحظه برای نگاه به تابلو وجود دارد و همه‌ی حواس راننده‌ها باید به جاده باشد.

Guoliang Tunnel، چین

Guoliang Tunnel، چین

3-Zoji La، هند

زوجی پس یا زوجی لا Zoji La جاده‌ای بسیار باریک در هند است. این مسیر را درست در میان ارتفاعات هیمالیا ساخته اند بنابراین در ارتفاع بالایی قرار دارد اما به دلیل عدم وجود گارد و وسایل ایمنی مناسب احتمال سقوط از فراز جاده به داخل دره زیاد است. همچنین زوجی پس هیچ‌گونه آسفالتی ندارد و همین موضوع کار راننده‌ها را سخت‌تر می کند. برخی عقیده دارند که برای عبور و رانندگی در جاده‌هایی چون این مورد، باید گذرنامه‌های خاصی صادر شود و به هر راننده‌ای اجازه عبور ندهند.

بد نیست بدانید که این جاده‌ی خطرناک، منطقه‌ی لداخ را به کشمیر متصل می‌کند و مسیر مهمی تلقی می‌شود و همواره ماشین‌های سنگین برای حمل ابزارهای جنگی و... از این راه بهره می‌برند.

Zoji La، هند

Zoji La، هند

2-جاده جیمز دالتونjames Dalton Highway ، آلاسکا

 جاده جیمز دالتون مسیری 666.2 کیلومتری در آلاسکاست و بیشتر رانندگان ماشین‌های سنگین از آن استفاده می‌کنند، اتومبیل‌هایی که اغلب بارشان نفت یا مواردی از این دست است.

این مسیر از بزرگراه الیوت Elliott آغاز شده و تا بزرگراه Deadhorse امتداد می‌یابد. همانطور که حتما متوجه شدید جاده به اقیانوس منجمد شمالی بسیار نزدیک است بنابراین افرادی که می‌خواهند از گذرگاه جیمز دالتون استفاده کنند باید مسیر زیادی را در محیطی سرد و منجمد بپیمایند.

هوای سرد، وجود سنگ‌ریزه‌های کوچک بر روی جاده و قطعات یخی که گاه و بی‌گاه با ماشین‌ها برخورد می‌کنند از بزرگترین معضلات جاده جیمز دالتون هستند.

جاده جیمز دالتونjames Dalton Highway ، آلاسکا

جاده جیمز دالتونjames Dalton Highway ، آلاسکا

1-جاده یونگاس North Yungas، بولیوی

بله خطرناکترین جاده دنیا در بولیوی قرار دارد. آمارها نشان می‌دهند که سالانه چیزی در حدود 300 نفر در این مسیر جان خود را از دست می‌دهند این در حالیست که جاده یونگاس تنها 67.5 کیلومتر طول دارد. وجود جنگل‌های انبوه در کنار این جاده و پرتگاهی بودن مسیر از مهم‌ترین دلایل وحشتناک بودن جاده یونگاس است.

همچنین بدانید که اتومبیل‌ها باید از سمت چپ جاده حرکت کنند به همین خاطر برخی راننده‌ها سردرگم شده و دچار سانحه می‌شوند؛ پس راننده‌هایی که در این جاده می‌رانند باید مهارت فوق‌العاده‌ای در رانندگی داشته باشند زیرا لازم است بر لبه پرتگاه برانند و آرامششان را حفظ کنند.

جالب این که اتوبوس‌ها و اتومبیل‌های سنگین زیادی نیز در این جاده حرکت می‌کنند. بعضی از محلیان عقیده دارند که رفتن به این جاده همانند خریدن یک بلیت به سوی بهشت است و شاید هیچ‌گاه از جاده سالم خارج نشوید.

جاده یونگاس North Yungas، بولیوی

جاده یونگاس North Yungas، بولیوی

webvisible.com منبع:

نظرات کاربران (19 نظر)

× در حال پاسخ به:

محمدرضایی 11 بهمن 1398 ساعت 20:40

با سلام خدمت دوستان محترم و باشعور،جاده جیرفت به ساردوئیه هم جاده پر پیچ و خمی است،متشکر از شما بزرگواران.

سپند 11 مهر 1398 ساعت 16:26

چی بگم ، جزاینکه امیدوارباشیم همه جادهای دنیا همواربشن و جاده دل مهربونتون هموارتر از همیشه باشه که احساس زندگی در این جاده همیشه خوب و دلپذربشه!

حمید 26 مرداد 1398 ساعت 18:42

با سلام

به نظر من که همه جاده ها خطرناک و زیبا بودند
همه جاده ها چه خطرناک باشند و چه نباشند مهم این است که مقصد انها کجاست
جاده ها در دل طبیعت بسیار زیبا و بعضی از انها هم پر خطر هستند

جاده دل شما چقدر خطرناک است
ایا جاده دلتون زیبا و صاف هست
ایا کنار جاده دلتون کسی منتظر نیست کمکش کنید و سوارش کنید تا به مقصد برسه
ایا کنار جاده دلتون اتاقکی برای استراحت رهگذران دارید
ایا جاده دلتون صاف و بی دست انداز هست
ایا جاده دلتون کنارش باغ گلی - رودخونه ای - سایه بونی داره

ایا جاده دلتون به جاده انسانیت و خدا وصل هست


انشالله که جاده دل هممون صاف - مستقیم باشه

محمد 24 تیر 1398 ساعت 21:44

نهمین جاده خطرناک دنیا با ششمین جاده یکی است

علیرضا باقری 18 بهمن 1397 ساعت 20:19

جاده الموت به تنکابن ...

Akbar.badali 17 آذر 1397 ساعت 05:35

سلام دوستان بااحترام به همه کسانی که نظردادن وکسانی هم که به دور از شوخی جاده هایی رو اعلام کردن که درخطرناک بودن آن شکی نیست واینکه بیشترجاده های ما ورانندگان عزیزماسطح کیفی خوبی ندارن درست وبه جا گفته شد ولی دوستان شایدتوی دنیا یک جاده که هم طبیعت بکر وجالبی داشته وهرقدمش وهرنقطش شگفت انگیزباشه ودرکنار اون خیلی خطرناک باشه کم باشه ولی دوستانی که از راه زنجان به طارم رفته باشن بامن هم نظرباشن.این جاده هم زیباست وهم خیلی خطرناک به دلیل داشتن ۳۶۰پیچ خطرناک و احتمال سقوط به دره و کم عرض بودن جاده واینکه بعضی ازپیچهاش باید ماشینو نگه دار وایست کامل کنی وبادنده یک فرمانو۳۶۰درجه بچرخونی تاپیچ رو ردکنی و اینکه طول جاده خیلی خیلی سراشیبی هست وچیزی حدود بالای دوهزاروپونصدمترازسطح دریا بالاترهست که بااین توصیفات میتونه بین خطرناک ترینهای دنیا باشه .باتشکر

کمال مصطفی پور 6 آذر 1397 ساعت 10:17

سلام
لطفا جاده نقده پیرانشهر رو هم اضافه کنید.
با تشکر

احسان علوی 23 آبان 1397 ساعت 00:25

ازجاده چالوس وهراز گردنه نراق و گردنه های بندرعباس خطرناکترم هست؟؟؟؟

محمدرضا باقری 21 آبان 1397 ساعت 09:20

بسیار عالی و جذاب بود بسیار متشکرم

omidi 1 آبان 1397 ساعت 09:09

جاده چالوس ما کجاس پس؟

روح الله 26 مهر 1397 ساعت 06:48

سلام
بزرگوار از اتوبان تهران قزوین در دنیا خطرناکتر وجود نداره سالی بیش از 7000تصادف جاده خطرناک که چیزی نیست داخل کتاب گینس بنویسید

سید 24 مهر 1397 ساعت 06:01

همین هراز تا چند سال پیش همین بود.و جاده هزار پیچ ایران فراموش کردید البته جاده ساوه رو یادتون رفت که خودش خطرناک نیست ولی راننده ها رو چی بگم...حالا اگر داخل همین جاده ها ما ایرانی ها بریم پشت جلویی چراغ می دیم.ده راننده خطرناک دنیا رو هم بهش اضافه کنید.

مهران 20 مهر 1397 ساعت 02:22

، سلام اینکه چیزی نیست شما اگر دنبال جاده های ناخن نائب می گردید جاده های خطرناک تمام جاده های ایران همشون بدون استثنا خطرناک هستند اگر این ده عکسی که نشان دادید البرز تناسب ببندیم میبینیم تعداد تصادفات و کشته های این جاده ها بیشتره یا جاده های ایران به جای عکس جاده های کشورهای دیگر را بگذارید لطفاً عکس از جاده های ایران بگذارید و با کمی توضیح کلی بیننده پیدا می کند

حسین 30 شهریور 1397 ساعت 06:07

مگر از جاده های مخوف ایران خطرناکتر از وجود دارد؟؟؟؟؟؟!!!!!

امیرحسین 11 شهریور 1397 ساعت 14:53

دوست دارم در این جاده ها رانندگی کنم????