Close

باران کوه، زیباترین آبشار گرگان

4.5
از 123 رای
منطقه ای در شمال ایران که از دست بشر در امان مانده است! +تصاویر
  • 15 تیر 1398 08:00
  • 0
  • 84.7K

 و باز هم شمال ایران از اردبیل و گیلان و مازندران گرفته تا گرگان و قسمت‌هایی از مشهد پر از زیبایی‌هایی است که هر بیننده‌ای را محصور خودش می کند. بارها مناطق بسیار زیبایی از ایران را برایتان معرفی کرده‌ایم و اکثرا بر این باور بوده‌اید که با معرفی کردن این مکان‌های بکر و دعوت به دیدن آن، باعث از بین بردن و کثیف کردن آن منطقه خواهیم شد. اینبار شما را به جایی خواهیم برد که به دلیل مسافت طولانی و بسیار سختش از دست بشر دور افتاده و مکانی را رقم زده است که اگر بتوانید از پس مشقت های راهش بربیایید بی شک با منظره‌ای روبرو خواهید شد که بی مثال است. فراموش نکنید که این مکان بیشتر توسط طبیعتگردان حرفه‌ای و وظیفه‌شناسی که خودشان را در قبال طبیعت مسئول می‌دانند بازدید می‌شود. و اما اینبار قرار است به سراغ چه جاذبه‌ای برویم؟ همراهمان باشید.

باران کوه

در ۱۸ کیلومتری جنوب‌غربی گرگان در مسیر رودخانه شصت کلا و پارک جنگلی باران کوه، آبشاری به همین نام قرار گرفته است. منطقه اطراف این آبشار به دلیل وجود ریزش دائمی آب و صخره‌های سبز، از مکان‌های زیبای استان گلستان به شمار می‌رود. باران کوه در میان آبشارهای گلستان، از زیباترین‌ها بشمار می‌آید که به علت مسیر طولانی پیاده‌روی و دسترسی سخت‌تر، همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است.

باران کوه

در اين منطقه، صخره‌‌های سبز، منظره‌ای شبيه به چترهای زيبایی را بوجود آورده‌اند که از يک طرف به کوه چسبيده و از سوی ديگر معلق هستند. آبی که منشا اين همه است از دل غارها و چشمه‌‌ها بیرون می‌آید، غارهایی که کوچک، باريک و دراز بوده و تعداد آنها نیز کم نیست و آبی که از آن‌ها روی زمين می‌ريزد تميز و زلال است و حتی می‌تواند قابل شرب باشد. ريزش مداوم آب به صورت قطرات ريز و درشت شبيه باران از بالای صخره‌ های پوشيده از خزه، همان وجه تسميه باران کوه است.

باران کوه

این آبشار در ارتفاعات جنگل شصت کلا  قرار دارد که با ماشین می‌توان تا اولین رودخانه را طی کرد، هر چند جاده خاکی و ناهموار است؛ اما بهتر است این مسیر را با ماشین طی کنید، به دلیل اینکه بعد از رودخانه در حدود دو و نیم الی سه ساعت پیاده‌روی در انتظار شماست. همین پیاده‌روی طولانی و دور بودن مسیر باعث می‌شود خیلی‌ها نتوانند از این آبشار دیدن کنند.

آیا شما هم جزو معدود افرادی هستید که این آبشار بی‌نظیر را از نزدیک دیده‌اند؟ ما را با درج نظر و یا نوشتن سفرنامه‌، از تجربیاتتان باخبر کنید.

باران کوه

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

سارا 27 تیر 1398 ساعت 01:31

من اطراف شمال رو نمیدونم ولی شیراز ما رو بوشهریا و بندرعباسیا و مناطق جنوب بندری ک ب نابودی کشیدن از گرما فرار میکنن میان شیراز همه طبیعت رو پر از زباله میکنن و میرن و تا مدتها اثرشون باقی میمونه کاش پیش خودشون میگفتن ک ما سال دیگه هم ب این هوا و طبیعت نیاز داریم کلا نه خودشون محیطشون کثیف هست عادت ب زباله ریختن دارن همه جا

ترانه 16 تیر 1398 ساعت 18:15

با سلام. لطفا پیش از دادن آدرس مناطق بکر و دیدنی، فرهنگ گردشگری، حفاظت از محیط زیست و طبیعت را آموزش دهید. متاسفانه عده ای مانند ملخ آماده هجوم به مناطق زیبا و دست نخورده هستند تا نابودش کنند. با تشکر

مانا 16 تیر 1398 ساعت 07:35

خوب فاتحه اینجا را بخوانید بشر فهمید

مانی 15 تیر 1398 ساعت 13:03

از دست بشر در امان مانده بود!!!!

محمد مروتی 15 تیر 1398 ساعت 10:41

بسیار زیبا و دیدنی.