Close

بزرگترین پیست اسکی مصنوعی دنیا در چین ساخته می‌شود

4
از 1 رای
اسکی در فضای بسته، اینبار در شانگهای! +تصاویر
  • 14 مهر 1397 10:00
  • 0
  • 3.8K

شرکت‌ صاحب فروشگاه‌های بزرگ دبی بنام ماجد الفطیم سرمایه‌گذار پیست اسکی دبی، اولین پیست اسکی سرپوشیده‌ی خاورمیانه، مشارکت خود را در راه‌اندازی بزرگترین پیست اسکی مصنوعی دنیا در شانگهای اعلام کرد. این پیست اسکی که نام وینتا استار شانگهای روی آن گذاشته شده است، دارای مساحتی تقریبا معادل با 90.000 متر مربع است که سه برابر مساحت پیست اسکی دبی است. پیست اسکی سرپوشیده‌ی دبی در سال ۲۰۰۵ به مرحله بهره ‌برداری رسید و در آن زمان بزرگ‌ترین مرکز اسکی مصنوعی در دنیا بود.

بزرگترین پیست اسکی مصنوعی دنیا

شهر هاربین (Harbin) واقع در شمالی‌ترین بخش چین که پیست اسکی هاربین واندا در آنجا واقع شده است در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد که 80.000 متر مربع مساحت دارد. براساس خبرهای منتشر شده ماجد الفطیم، مجموعه شانگهای دارای سه مسیر اسکی با شیب‌های متفاوت است که یکی از این مسیرها بر اساس استانداردهای المپیک و جهت تمرین ورزشکاران حرفه‌ای طراحی شده که البته بایستی به تائید برسد. در این مکان برای افرادی که دوست ندارند از یک سراشیبی سرد با سرعت پایین بیایند ۲۲ نوع فعالیت غیر مرتبط با اسکی هم در نظر گرفته شده است.

بزرگترین پیست اسکی مصنوعی دنیا

 پناهگاه شانگهای درپودانگ واقع شده‌ است و به عنوان اولین فعالیت ماجد الفطیم در حوزه تفریح و سرگرمی خارج از منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی محسوب می‌شود. به گفته احمد جلال اسماعیل، مدیر بخش سرمایه گذاری ماجد الفطیم: وقتی صحبت از مراکز تفریحی اسکی مصنوعی است، ما مطمئن هستیم این یک قدم بزرگ برای ورود به سطح بین‌المللی خواهد بود.

بزرگترین پیست اسکی مصنوعی دنیا

المپیک ورزشهای زمستانی در سال ۲۰۲۲ در پکن برگزار خواهد شد اما برخلاف انتظار، چینی‌ها ورزش زمستانی را خیلی دوست ندارند. بر اساس گزارشات دولتی در سال ۲۰۱۷ تنها ۱/۱۲ میلیون چینی اظهار کرده‌اند که حداقل یک مرتبه ورزش اسکی را امتحان کرده‌اند که این رقم معادل با ۱٪ جمعیت ۱/۳۸ میلیارد نفری کشور چین است.

بزرگترین پیست اسکی مصنوعی دنیا

دولت چین به طور گسترده در حال حمایت از شهروندان خود است تا در سال ۲۰۲۵ حداقل ۳۰۰ میلیون از شهروندانش در ورزش‌های زمستانی فعال شوند. این حمایت‌ها شامل تخفیف‌ برای مدارس ورزشی تا ساخت مراکز ورزشی می‌شود.

بزرگترین پیست اسکی مصنوعی دنیا

پروژه‌ی وینتا استار شانگهای در زمره مراکز تفریحات زمستانی قرار می‌گیرد که با مشارکت ماجد الفطیم بنا شده است و البته که تعداد آنها به سرعت در حال افزایش است. این کمپانی علاوه بر پیست سرپوشیده اسکی دبی، اقدام به ساخت پیست سرپوشیده‌ی مصر، اولین پیست سرپوشیده اسکی در آفریقا در سال ۲۰۱۷ هم نموده است. بنابر گزارشات، مجموعه‌ سرپوشیده اسکی عربستان سعودی و مجموعه سرپوشیده زمستانی عمان نیز در دست اقدام است. هنوز تاریخ تقریبی اتمام پروژه وینتا استار اعلام نشده است.

بزرگترین پیست اسکی مصنوعی دنیا

منبع: CNN

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید