Close

بندر تنگ کنارک، جاذبه ای برای همه ی فصل ها

4.3
از 7 رای
اینجا به گرم‌ترین بهشت جنوب ایران شهره است! +تصاویر
  • 21 اسفند 1397 08:00
  • 0
  • 14K

بندر تَنگ، روستایی در سمت غرب شهر کنارک است که با این شهر حدود ۸۰ کیلومتر راه زمینی دارد. شهرستان کنارک که در جنوب شرقی ایران و در سواحل زیبای دریای عمان قرار گرفته است، از دیرباز با اسکله‌ی صیادی بزرگ و فعالش یاد می‌شود. جاذبه‌های طبیعی بکر و بی‌نظیری در این بخش کوچک بندری وجود دارد و سواحل شنی و ماسه ای و صخره ای، همچنین درخت انجیر، معابد و تپه‌های گل افشان از جاذبه‌های دیگر این بندر بی نظیر هستند. با این حساب، می‌ارزد که تا انتهای این مطلب همراهمان باشید تا شما را بیشتر با این بندر دل‌انگیز آشنا کنیم که شاید مقصد سفر نوروزی شما هم باشد!

بندر تنگ کنارک، جاذبه ای برای همه ی فصل ها

روستای تنگ از لحاظ جغرافیایی در ۸۰ کیلومتری شهر کنارک قرار گرفته و به منظور رسیدن به این روستا لازم است از جاده‌ی بندر جاسک تقریبا ۵۰ کیلومتر در سمت چپ جاده‌ی فرعی بندر تنگ بروید تا به یکی از عجایب طبیعی منطقه‌ی گل افشان برسید. یکی از عجایب طبیعی این منطقه که گل ا‌فشان‌ نام دارد نیز در این جاده‌ی فرعی قرار گرفته است و قطعا تابلوی راهنمای آن را خواهید دید. با این حال برای رسیدن به خود روستای بندر تنگ، نیاز دارید جاده را تا انتها بپیمایید تا به ساحل دریای عمان و بندر صیادی تنگ برسید.

بندر تنگ کنارک، جاذبه ای برای همه ی فصل ها

پس از دیدن تپه های گل افشان و لذت بردن از آن، جاده را تا انتها طی کنید تا به روستای تنگ که در ساحل دریای عمان است، برسید. معمولا خیلی از این مناطق، بسیار محروم هستند و امکانات رفاهی زیادی برای جذب گردشگر در آن‌ها یافت نمی‌شود. روستای تنگ هم یکی از این روستاها است که با توجه بیشتر به آن، می‌توان از زیبایی‌های ساحل آن برای جذب گردشگر استفاده کرد.

بندر تنگ کنارک، جاذبه ای برای همه ی فصل ها

منبع اصلی در آمد مردم این روستا ماهیگیری است که از این طریق امرار معاش می کنند. زمانی که به این روستا می‌رسید، متوجه ماهیگیران بومی زیادی خواهید شد که در حال ماهیگیری هستند و به همین منظور اسکله‌ای در این بندر وجود دارد تا علاوه بر ماهیگیران، افراد عادی نیز بتوانند از دیدن این منظره لذت ببرند. اسکله‌ی جدید دیگری که قرار بود در سال ۱۳۹۰ ساخته شود، با توجه به وجود مشکلات در سال ۱۳۹۵ آغاز به ساخت شد و قرار است به زودی به پایان برسد.

tang-port-04.jpg

بندر تنگ کنارک، جاذبه ای برای همه ی فصل ها

بندر تنگ کنارک، جاذبه ای برای همه ی فصل ها

بندر تنگ کنارک، جاذبه ای برای همه ی فصل ها

آیا در تعطیلات نوروز قصد ندارید به این بندر سفر کنید و از زیبایی‌هایش لذت ببرید؟ به نظرتان دلیل اینکه به جاذبه‌های جنوب کشورمان آنطور که باید رسیدگی نمی‌شود، چیست؟

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

مهدی 21 خرداد 1398 ساعت 14:09

من به اتفاق خانواده در نوروز 98 به صورت زمینی و از مسیر کرمان ایرانشهر به چابهار و مناطق اطراف آن سفر کردیم . من خیلی از جاهای کشورمان را دیدم ولی هیچ جایی من را به اندازه مناطق بکر و منحصر به فرد سواحل مکران دریای عمان شگفت زده نکرد. مردم آنجا بسیار بسیار زیاددددد مهمان نواز و مهربان هستند طوری که بعضی از مغازه دارهای انجا هنگام خرید به رسم مهمان نوازی به بچه من هدیه میدادند . طبیعت زیبای انجا هم قابل وصف است. سواحل عجیب زیبای چابهار تا مرز پاکستان و تماشای دلفین در خلیج گواتر و دیدن درختان انجیر معابد که آدم یاد کارتون دکتر ارنست می ندازه و عجایب تپه های گل افشان که از درون زمین مثل آتشفشان گل به بیرون می اندازه و همچنین تلاقی کویر با دریا در روستای درک آدم را مجذوب خودش می کنه. حتما پیشنهاد می دم مردم عزیزمان به چابهار سفر کنند.

سمن 22 اسفند 1397 ساعت 19:43

دلیلش مذهبشونه که متفاوته.
و لیاقت بیشتر از اینها رو دارن، حیف

محمد مروتی 22 اسفند 1397 ساعت 09:53

متاسفانه بستر گردشگری در غالب مناطق ایران مهیا نشده و مغفول مانده است. مناطق جنوبی کشور نیز از این مقوله مستثنی نبوده اند.

ویدا مهین پو 22 اسفند 1397 ساعت 07:51

سپاس از معرفی این مقصد زیبا. در بندر تنگ اقامتگاه بومگردی به نام گدام هم وجود داره که با هزینه پایین اسکان همراه صبحانه پذیرای مسافران است. خیلی از مقاصد جنوب کشور هنوز نام مناطق محروم را یدک میشن و شاید توجه بیشتر به تامین معیشیت و رفاه مردم معطوف شده (انشالا البته!) تا زیر ساخت گردشگری غافل از اینکه استفاده از همین امر سبب اشتغال زایی برای افراد بومی هم خواهد شد.
سپاس از شما