Close
ارومیه
نادر مزرعه شادی
نقدها:
گزارش
حسی خوب!
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

این نقد حاصل مشاهدات نیم روزه من از شهر ارومیه است. ما از عبور از روی دریاچه ارومیه و پل شهید کلانتری وارد این شهر شدیم. در ورودی شهر پروژه‌ای بزرگ در حال اجراست. بعد از بازدید از پارک ائلرباغی راهی مرکز شهر می‌شویم. با این که روز تعطیل است ولی شهر جنب و جوش یک روز معمولی را دارد. بازار سرپوشیده و سنتی آن باز است و پر رونق. سراغ مسجد جامع می خواهیم برویم که هم کسبه می‌گویند تعطیل است و هم دوستی پیام می‌دهد که امکان بازدید نیست. سر راه مسجد سردار و لطفعلی خان را می‌بینیم. کم کم زمان نهار شده و همراهدکوچک‌مان گرسنه. برای اولین بار یک فست فود را از بین نقد و بررسی‌های لست سکند انتخاب می‌کنیم و به نمره بالایش اعتماد. چه خوب که پشیمان نمی‌شویم.
بعد راهی بند ارومیه می‌شویم. انگار که همه مردم بیرون از خانه باشند. همانقدر ماشین که در حال رفتن به بند و سد شهر چای و پیست اسکی بعد آن هستند، همانقدر ماشین هم در حال برگشت است.
غیر از بافت مرکزی شهر غالب خیابان‌ها عریض هستند. در مناطق مختلف تراکم عمودی ساختمان‌ها متناسب است و مثلا وسط خانه‌های ویلایی در یک ردیف ناگاه ساختمانی بلند مرتبه سر بیرون نیاورده است. رانندگی هم لااقل نسبت به تبریز بسیار خوب است و مردمانی که ما با آنها برخورد داشتیم مهربان بودند.

مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

نوع سفر:
تاریخ سفر: