Close
دوغبایزید
نادر مزرعه شادی
نقدها:
گزارش
دغوبایزیت
(جدی و بی احساس)

نزدیکترین شهر ترکیه به مرز بازرگان همین شهر دغوبایزیت است که گاهی دوبایازیت هم گفته می‌شود. از مرز بازرگان با دلموش به قیمت ۸ لیر ترک و با تاکسی نفری ۱۶ لیر می‌توانید به این شهر برسید. دوبایازیت که از آخرین دیدار من از آن سه چهار سالی می‌گذرد، از نظر ساختار شهری تغییر فاحشی نداشته است. همان خیابان‌های خاکی و شلوغ، پر از دلموش‌ها که از این سو به آنسو می‌روند. به غیر از مرکز خرید دوبایازیت که به چشم من آمد چیزی فرق نکرده است. در شهر همانطور که ماشین‌های روز دنیا از کمپانی‌های شناخته شده چون بنز و بی ام دابیلیو و پژو و رنو را می‌بینید، گله گوسفندی را که جوانکی از لابلای ماشین‌ها رد می‌کند را هم خواهید دید. اینجا سیستم حمل و نقل به تبعیت از نظامی که در سراسر ترکیه پیاده شده است، بسیار دقیق است. در این شهر مزری هم وسایل نقلیه سر ساعت و دقبقه حرکت می‌کنند. به نطر دوعوبایزیت تنها برای گذر خوب است و بس‌.
دغوبایزیت در حقیقت هاب کوچک حمل و نقل از مرز بازرگان-گوربولاغ به شهرهای اطراف نظیر آغری، ایغدیر و از ترمینال نه چندان بزرگ آن به شهرهایی نظیر ترابزون، وان، دیاربگر و حتی استانبول است.
مهمترین جاذبه‌ی این شهر مسجد اسحاق پاشا هست که در بیرون شهر و فاصله حدود بیست دقیقه‌ایی آن قرار دارد و البته تنها با تاکسی می‌شود از آن بازدید کرد.

مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
نوع سفر:
تاریخ سفر: