Close

پادکست رادیو ماجرا قسمت ۱۲: سفر به سرزمین ممنوعه‌ها

4.2
از 13 رای
ماجرای مرد ایرانی در کره شمالی
  • 22 آبان 1399 10:00
  • 14
  • 59.4K

داستان‌هایی که از جاهای عجیب و دیدنی دنیا می‌شنویم می‌تونه تا حد زیادی حس کنجکاوی ما رو آروم بکنه. اما خیلی مواقع اون تجربه و حسی که از تجربه کردن پیدا می‌شه هم می‌تونه تاثیر شخصی جالبی بذاره و هم می‌تونه نمای جدیدی از واقعیت اون چیزی که خوندیم و شنیدیم رو برامون باز بکنه. حسان جلوداری این تجربه رو از سفر به کره شمالی به دست آورده و برامون از ماجراها و تجربه‌هاش از سفر به این کشور ممنوعه‌ای که تصویری نه چندان جالب برامون ازش تصویر میشه ارائه می‌کنه.

در اپیزود دوازدهم رادیو ماجرا با ما به کره شمالی سفر کنید و از این کشور اسرار آمیز بیشتر بشنوید. قسمت دوازدهم را از سایت لست سکند و یا در سایت و اپلیکیشن CastBox بشونید.

پادکست رادیو ماجرا روایت تجربه‌های خاص سفر جهانگردها و ایرانگردهایی است که داستان‌هایی جذاب از جسارت، ماجراجوی، کشف ناشناخته‌ها و سفر به سرزمین‌هایی است که یا تا به حال آنها را نشنیده‌ایم یا مروری بر این روایت‌ها و داستان‌ها می‌تواند جرقه‌ای باشد برای دوباره کشف کردن و تجربه کردن.

دانلود
نمایش ویدیو در سایت شما
انتخاب اندازه نمایش
نظرات کاربران (14 نظر)

× در حال پاسخ به:

حمید 23 آبان 1399 ساعت 23:51

با سلام و خسته نباشید و تشکر بابت خرده سفرنامه بسیار جذابتون
من موافق موارد اعلامی شما هستم بنده هم توی چند تا سفر که به کشور هایی از این دست مثل روسیه و چین داشتم موارد مشترکی رو دیدم البته نه با شدت و حدت مواردی که شما فرمودید اما مشترکا موافقم کشور هایی که آزادی واقعی رو از مردمشون سلب کرده اند در چند چیز مشترکن
اولا این که سیاستمدارانشون همیشه در صدد این هستند که به دیگران از جمله مردمشون و دیگران نشون بدند که پیشرفته هستند و در حالی که بادکنکی بیش نیست
دوم اینکه همیشه در مبحث بازدید کننده ها سعی دارند جاهایی رو پر رنگ تر کنن و نشون بدند که قوی تر و پیشرفته تر از جاهای دیگه است و گاها حتی جاهایی رو برای این مقصود ها درست میکنند .
سوم مردمشون اکثر غمگینند اگر چه ظاهرا خوشحال باشند. اما بیشتر تمارض است و علت ترس از حکومت است .
چهارم ادعای این کشور ها بسیار زیاد است و خودشونو جزو تاثیر گذاران می دونند در حالی که همونطور که شما فرمودید حتی دشمنان این کشور ها مثل آمریکا هم از این کشور ها حداقل بهره برداری سیاسی و... می کنند که شاید ظاهرا مشخص نباشه .
و دلایل دیگه البته تعداد این موارد کم هم نیست مثلا توجه کنین همین روسیه از اون دست کشور هاست من دو مرتبه به روسیهه رفتم اما بیشتر صنایع این کشور غیر از نظامیش خارجی هستند و هنوز حتی قدرت ساخت یک اتومبیل برند رو نداره در حالی که ادعای بسیار زیادی داره .
در پایان باز هم متشکرم از گزارش زیباتون

اشکان 23 آبان 1399 ساعت 19:49

دقیقا مسولان قمی هر کسی از تهران میاد میبرنش بافت مدرن قم رو نشون میدن و خیابان شاه ابراهیم وامام قم رو از چشم رهبر و مسولین قایم میکنند/درصورتیکه پرتراکم ترین نقاط جمعیتی قم این دوجاست

didi 23 آبان 1399 ساعت 06:11

من نمیفهم چراهرکی جلوی غرب می ایسته بده؟اماهرکی نوکرشون باشه خوبه.

مهدی 22 آبان 1399 ساعت 22:22

واکنش طبیعی هر جاندار وانسان برای نگهداری استقلال و جلوگیری از زکر گویی دیگر قدرت ها،همیشه برایش مشکلاتی پدید می آورد. اگر کسی دارای این انگیزه باشد. مشکلات برایش شیرین است .

سجاد 22 آبان 1399 ساعت 16:55

متاسفانه گهگاهی ملتها تبدیل میشن به مهره شطرنج . اونوقته که راه پس ندارن فقط باید تلاش کنند زنده بمونن و بین مسیرهای محدودشون حرکت کنن تا بازی رو تموم کنند ( واقعا برد و باخت دست اینها نیست )

bahar khalouee 22 آبان 1399 ساعت 16:16

چقدر به یاد کتاب ۱۹۸۴ جورج اورول افتادم

Kamyab Ghanbari 22 آبان 1399 ساعت 16:16

حرف نداشت،یکی از بهترین اپیزود‌هایی بود که تاحالا گوش دادم.

Parisa Shokati 22 آبان 1399 ساعت 16:15

خیلی ممنون از این قسمت که برای آشناسازی عالی بود ولی احتمالا هیچ وقت دلم نمیخواد به همچین کشوری سفر کنم که یه ویترین دروغی برا مسافر آماده کردن نشون بدن. درسته که از این ویترینا تو همه کشورا هست ولی اونجاها توریست ماجراجو اجازه داره برا خودش بگرده و کشف کنه و واقعیت رو ببینه. بنظرم قابل مقایسه نیستیم چون مردم اونجا واقعا نمیدونن چه اتفاقی داره براشون میفته و وقتی بیان بیرون تازه میفهمن.

Shadow 22 آبان 1399 ساعت 16:15

من عاشق کره جنوبیم ولی دوست داشتم در مورد کره شمالی هم بدونم خیلی جالب بود.

حسین 22 آبان 1399 ساعت 12:25

مغز مردم شستشو دادن که همه تعظیم کنن خخخخخ