Close
ویدئو

انیمیشن درباره عوارض خروج از کشور

چراییِ اخذ جریمه خروج از کشور با رسم شکل و توضیحات کامل و محکم

نظرهای کاربران

شما هم می توانید نظر خود را برای ما بنویسید

 • هاشم

  یکشنبه، 13 خرداد 97 ساعت 21:38

  یه جورایی یاد فیلم شبهای برره افتادم که کیوون میگفت پول وده پول زور

 • محمد

  یکشنبه، 13 خرداد 97 ساعت 21:34

  مردم شهرهای مرزی تنها دلخوشی که داشتن یه مسافرت زمینی به خارج از کشور بود که اون دلخوشی هم با بالا رفتن عوارض رفت پیش بقیه دلخوشی هاشون

 • محمد

  پنجشنبه، 14 دی 96 ساعت 16:54

  اتفاقا خیلی هم بهتر است چون برای فقرا که خارج ازکشور نمیروند فرقی به حالشون نمیکنه ثروتمندان این پول را برای کشور خودشان می پردازند نباید ناراخت شوند

  • علب

   سه شنبه، 19 دی 96 ساعت 16:02

   میگن زمان های گذشته یعنی دوران بوق یکی از درامدهای مالیاتی عوارض ورود و خروج از دروازه های هر شهر بوده. یعنی کسی میخواسته به شهری داخل یا از اون شهر خارج بشه باید به حاکم اون شهر پول میداده. استدلالشونم این بوده که حتما کسی که به شهری وارد میشه یا از اون خارج میشه یه کاری داره که وارد و خارج میشه و از محل این کار درامدی داره. و باید مالیات بده. درست همون استدلالی که برخی هموطنان ما در مورد عوارض خروج از کشور دارند و میگن افراد ثروتمند به خارج میروند. اخه ای چه استدلال قرن بوقی است. خیلی از این بنده خداهایی که خارج میشن برای کار میرن به کشورهای دیگه مثل امارات و کویت اونم نه اون کاری که شما فکر میکنی بلکه کارگری میرن‌یعنی فقیرترین قشرهای جامعه. یعنی سیستم مالیاتی کشور ما داره بر میگرده به دوران قاجار و بوق.

 • محمدی

  جمعه، 8 دی 96 ساعت 18:46

  ببینید اضافه شدن بی منطق عوارض خروج بحث هموطنان مارابه کجاها کشانده ماسرهرمسله فوری بجان هم می افتیم این درست است؟

 • محسن

  جمعه، 1 دی 96 ساعت 12:56

  بهتر میشد اگر ساخت ویدیو رو به تیمی خلاق تر (مثلا سازندگانِ دیرین دیرین و پندانه) میسپردید چون در دیالوگ ها بسیار خلاقانه تر عمل میکنند.

 • جواد

  یکشنبه، 26 آذر 96 ساعت 21:05

  واسه اختلاس بعدی پول کم دارن

 • ناصر

  چهارشنبه، 22 آذر 96 ساعت 17:32

  در عجبم این نمایندگان مردم چرا نمیپرسند این همه فشار رو چرا باید مردم تحمل کنند.

 • مهران

  چهارشنبه، 22 آذر 96 ساعت 03:59

  استاد...دانشجوها از عوارض خروج معاف هستن. این چه کلیپ مسخره ای بود اخه. اتفاقا این کار یکی از راه های گیر انداختن افرادیه که وضع مالی بهتری نسبت به بقیه دارند. فقط بلدیم غر بزنیم!!! سیستم شفاف مالیاتی نداریم، ملت زورشون میاد مالیات بدن به دولت، خیلی ها با رشوه از زیر مالیات دادن در میرن. اماکن مذهبی میگن ما مالیات نمیدیم چون خودمون به فقرا کمک می کنیم!!!!، از اونور 70 میلیارد تومن بودجه یه موسسه منتصب به امامه، 200 میلیارد ردیف بودجه موسسه باقرالعلومه. دولت که جرات نداره اینارو قطع کنه. معلومه کسری بودجه میاره. یکم آسیب شناسانه تر اول به داستان نگاه کنیم بعدش غر بزنیم.

  • مهیار

   پنجشنبه، 23 آذر 96 ساعت 21:05

   من دانشجو هستم و هرباره هم عوارض خروج از کشور دادم، شاید تو شهر شما معاف باشن!

 • کیوان

  چهارشنبه، 22 آذر 96 ساعت 00:36

  علی آقا اطلاعاتی که ارائه دادید خیلی ناقص بود. شما چطور در آمریکا مالیات بردرآمد نداده اید؟ کدام شهر زندگی کرده اید؟ چند نفر در ایران را می شناسید که در حال سکونت در منزل درایران عوارض شهرداری را سالانه یا ماهانه پرداخت کنند؟ به نظر شما تفاوت هتل های لوکس ایران با هتل های استانبول از نظر خدمات در چیست؟ (البته به طور قطع آزادی برای بعضی کارها بیشتر است و البته هتل های آنتالیا را نمی گویم که کلا در دنیا مطرح هستند). تمام سفرهایی را هم که گفتید جزو سفرهای لوکس حساب می شوند و مسافرت فقط قرار نیست لوکس باشد و می تواند ورزشی، سیاحتی، تاریخی، فرهنگی و غیره باشد که کیش در این دسته قرار نمی گیرد. چند درصد از کسانی که مسافرت ترکیه می روند، تا به حال شهرههای شیراز و اصفهان و یزد و شوش و ... را دیده اند و بعد به مسافرت خارج رفته اند؟ متاسفانه تمام اظهارات شما نشان از تفکرات و اهداف شما برای سفرهای خارجی دارد و قطعا باید هزینه های بیشتری از این بابت به شما تحمیل شود.

  • علی.م

   چهارشنبه، 22 آذر 96 ساعت 01:36

   1. قطعا جوابهای بی مورد شما بیانگر این است که جیبتان به جایی وصل است
   2. مقایسه هتل ها چه ربطی داشت به اخاذی از مردم برای خروج از کشور!!
   3. سفر مردم چه کاری، چه مالی باز هم به کسی ارتباطی ندارد که برای دیگران تصمیم بگیرد و بگوید چون تو میخوای بری خارج پس حقته پول بیشتری بدی.
   4. شعور و فرهنگ در جذب توریست توسط ما معضل اولیه و نداشتن راهکار و اخاذی از مردم که خدا میداند صرف چکاری میشود، مورد دوم است.
   5. احتمال زیاد شما تو این مملکت زندگی نمیکنی که هنوز نمیدونی هر سال بر طبق محل سکونت مردم قبض مالیات میاد، حتما خبر نداری بر روی همه چیز در این مملکت مالیات بر ارزش افزوده به جای دریافت از تولیدکننده اون خدمت یا کالا از جیب مردم پرداخت میشه.
   6. بجای کنکاش در مورد اینکه من کجا بودم که لابد مخوای بگی همسایه بغلیه خونم شما بودی، کمی مطالعه کن و نظرات بی اساس نده، که اکثریت مردم قشر تحصیل کرده هستند و میفهمن چی به ضرر و به نفع آنهاست.
   7. وقتی تور داخلی شب عید برابر 2 برابر تور خارجی میشود چون آژآنسها ضررهایشان را میخواهند در 15 روز عید جبران کنند، قطعا قشر متوسط خارج میرود.
   8. وقتی کسی تمایل به آشنایی با ملل دیگر را دارد قطعا شعور آن را هم دارد که تصمیم بگیرد به کجا سفر کند نه جنابعالی تز بدی که باید کجا برود.
   انشالله موقعیت مالی شما هم به خطر افتاد میفهمی حق هر انسانیه که تصمیم بگیره کجا سفر کنه و چجور زندگی کنه و محض اطلاع جنابعالی بگم من به شخصه از جنوب کشور تا شمالش تا شرق و غربش وجب به وجب بخاطر علاقه ام به ایران چند سال پیش گشتم و در سال هم کلی سفرهای داخلی دارم.
   جملات شما اینقدر بی ربط بود که کلی هم به سواد زیادتون خندیدیم، اول مفهوم آزاد بودن و آزادانه انتخاب کردن را یاد بگیریم.

 • کیوان

  چهارشنبه، 22 آذر 96 ساعت 00:25

  دوست عزیز مجید، به طور قطع مسافرت برای تمام مردم مفید و توصیه شده است. بنده خودم آن را جزو تفریحات اصلی حساب می کنم. ولی چیزی که هیچکس به شما نمی گوید، واقعیات اقتصادی است. درآمد سرانه کشور ما 5000 دلار است و متوسط جهانی 10000 دلار (نقل از ویکیپدیا)، یعنی کشور ما کاملا جزو کشورهای فقیر حساب می شود و ماشین های لوکس، تفریحات خارج از کشور، لباس های مارک دار، لوزام خانگی درجه یک ... مواردی است که نباید در کشور ما وجود داشته باشد و اگر وجود دارد یعنی سهم خیلی ها حذف شده است. البته که ما هزینه های زیادی هم برای صدور انقلاب و دفاع از کشور متقبل می شویم و بخش زیادی هم به دلیل ضعف مدیریت تلف می شود و از این دست انتقادها که همه می دانیم. ولی یادتان باشد ارزان ترین مسافرت خارجی برابر هزینه یک ماه یک خانواده فقیر ایرانی است و دقیقا از سهم همان فرد خرج می شود. من کاری به دولت مردان ندارم که البته حتما وجدان خوابیده ای دارند، ولی شما وقتی چنین مطلبی را بدانید، به راحتی می توانید ظرف سه روز درآمد نفت را به خارج از کشور انتقال دهید؟ در نظر داشته باشید که کشور ما در واقع به غیر از فروش نفت و منابع خام دیگر هیچ درآمد دیگری ندارد. یعنی زندگی همه ما از تقسیم پول نفت می چرخد که البته به نسبت نزدیکی به منابع از آن بهره مند می شوید.

  • سلام

   چهارشنبه، 22 آذر 96 ساعت 05:26

   شما ۱۰۰ درصد تفکرت کمونیستی هست، یقین ندارم که اگر با شما بود مملکت مثل کره شمالی میشد و البته خود شما میشدی از مقربین بهره مند کیم جونگ اون

 • maryam

  سه شنبه، 21 آذر 96 ساعت 21:49

  عجب کلیپ مسخره ، لووووووس و ابتدایی و زشتی بود !!
  در عجبم که از لست بعید بود، اوج خلاقیت سازنده اش تخ کن بود، دیالوگها بیهوده، کاریکاتورها زشت و کلا به نظر من گرافیست این کلیپ از 20 نمره 2 میگیره

 • علي

  سه شنبه، 21 آذر 96 ساعت 20:31

  شما زماني خودتون با كشورهاي امريكا و دانمارك مقايسه كنيد كه خدماتتون هم مثل همان كشور ها باشد

 • کیوان

  سه شنبه، 21 آذر 96 ساعت 17:54

  به نظر من اخذ این عوارض گر چه غیر عادی به نظر می رسد ولی در کشوری مثل ما بلا اشکال است! دلیل آن هم این است که در کشور ما سیستم دریافت مالیات بر درآمد شفاف نیست و به غیر از کسانی که حقوق دولتی می گیرند یا شرکت های دولتی، بخش های خصوصی به صورت غیر شفاف عمل می کنند و همه می دانیم که کسی مالیات پرداخت نمی کند. نکته دوم هم این است که منصفانه در نظر بگیریم اکثریت کسانی که مسافرت خارج از کشور می روند حداقل از قشر متوسط بالایی جامعه هستند و مسافرت به خارج به دلیل چشم و هم چشمی در میان این بخش وسیعی از جامعه رواج یافته و این در حالی است که مردم اغلب حاضر نیستند برای دیدن مناطق دیدنی کشور خودمان پول خرج کنند. در واقع مردم ما پول کسب شده از درآمد نفت را دوباره در کشورهای خارجی خرج می کنند و این برای کشور ما که درآمد دیگری ندارد و تراز اقتصادی آن منفی است یک ولخرجی و به باد دادن ثروت ملی محسوب می شود. بنابراین پرهزینه کردن این سفرهای خارجی موجب می شود جمعیت کمتری به سفرهای خارجی رفته و پول نفت بیشتر در کشور بماند. از سویی دیگر مالیات اقشار به نسبت مرفه نیز دریافت می شود. به نظر من این قبیل عوارض روی مسائل دیگری مانند استفاده از ماشین های شخصی نیز باید دریافت گردد. در آمریکا شما برای عبور از روی پل هم باید عوارض پرداخت کنید و یا در دانمارک من متوجه شدم که بزرگراه ها یا چراغ ندارد یا خاموش است! البته این مسائل مطمئنا به مزاج خیلی از جوان ها مزه رفاه چشیده امروزی خوش نمی آید ولی جوان ها هم بدانند که کشور ما درآمد سرانه بسیار پایینی دارد (یک چهارم کره جنوبی) و زندگی به شکل کشورهای مرفه مطمئنا یک اشکالی دارد و غیر منطقی است.

  • جمید

   سه شنبه، 21 آذر 96 ساعت 18:45

   با عرض سلام خدمت دوست عزیز . کامنت شما رو خواندم البته نظر شما بسیار محترم هستش ولی میخوام بپرسم که شما که به خارج از کشور رفتی فقط قصد حیف ومیل کردن پول نفت کشور رو داشتی یا اینکه برای اشنایی با فرهنگ دیگر کشورها و....به سفر رفتید . ایا در ان کشورها ارزش انسانی رو هم دیدید؟ یا نه ؟ایا یک کارمند در ان کشور بعد یکسال زحمت وتلاش یک هفته استراحت در یک کشور دیگر را از حق طبیعی شهروندان خود نمی داند؟وسئوال مهمتر اینکه عتبات عالیات مثل مکه ایا ریختن پول نفت به شکم عربها نیست ؟پس چرا زیارت مشمول افزایش خفیف خروجی شده است .دوستم خوب من مشکل در جای دیکریست . خودمان را فریب ندهیم لطفاً

  • علی . م

   سه شنبه، 21 آذر 96 ساعت 19:07

   خیلی جالبه یک طرفه می برین و میدوزین، بنده خودم 4 سال در آمریکا زندگی کرده ام و مالاتی که پرداخت کردیم کبار برای خانه هایمان بود ( نه مثل ایران که هر سال دستشان را جلوی مردم دراز میکنند تا اخاذی کنند!!) و آن هم دیدیم که شهرک بسیار زیبایی برامان در آنجل ساختند، نه مثل انجا که حتی آسفالت جلوی خانهبعد از 20 سال هنوز تجدید نشده!!
   نکته بعد عوارض بود: عوارض خروج از کشور هیچ توجیحی ندارد جز پر کردن جیب بغضی ها چرا که اگر قرار بود مملکت آباد شود با پول همین نفتی که روزانه گالن گالن از مملکت صادر میشود و معلوم نست در کجا خرج مشود میشد!!
   اگر جوانی دوست دارد خارج برود هنر داریم کاری کنیم که خودش انتخاب کند در ایران سفر کند یا خارج نه اینکه مجبورش کنیم و به او بقبولانیم که تو بدبخت و ندار هستی و نمی توانی پول سفر خارجی را تهیه کنی پس به جای مثلا گرجستان برو کیش!! هنر داریم جذب توریست کنیم، نه اینکه تمام آثار باستانی و تاریخیمان را نابود کنی، هیچ فرهنگ سازی انجام ندهیم، جاده های کشورمان از لحاظ امنیت و استاندارد سازی در حد صفر باشد و تنها فشارمان بر روی جوانی باشد که کل سال کار میکند و تمام فشارهای روانی و اقتصادی را تحمل میکند به امید یک سفر چند روزه ای بابا دل خودش!!
   اگر از وضعیت چراغهای خارج بر دارید پس حتما میدانید خیلی از کشورها عوارض خروج از کشورشانن بین 5 تا 6 دلار است، چون بر این باورند وقتی مردمشان به کشورهای دیگر بروند و از زیباییها و فرهنگ کشورشان بگونند مردم آن کشور هم راغب به دیدن کشور آنها خواهند شد.
   عوارض یا هر چیز دیگر گران شود پولدارها همچنان به کار خود ادامه می دهند چون 200 هزار تومان با یک ملیون یا 75 عزار تومان برایش فرقی ندارد اما برای قشر متوسط ستم است.
   به امید آنکه حق همه ادا شود

  • irani

   سه شنبه، 21 آذر 96 ساعت 19:08

   کم مونده بگن واسه نفس کشیدنتون هم باید به ما پول زور بدین

  • reza

   سه شنبه، 21 آذر 96 ساعت 20:23

   گاهی اوقات برای اینکه توجه مردم را از مطلب اصلی منحرف کنند یک مسئله کوچک جانبی را بزرگ و گنده میکنند مانند این عوارض خروج از کشور که کل مبلغ دریافتی آن در مقایسه به ارقامی که در بودجه به سازمانها و موسسات زیر نطر از ما بهتران داده میشود چیزی نیست. در حال حاضر وضعیت کلان اقتصادی، محیط زیستی، اجتماعی و فرهنگی کامان بحرانی و سیاه است و رخنمود مشهود آن در وضعیت معیشتی اکثریت مردم و رکود صنایع و کارگاه های بخش خصوصی میبینیم. دولت باید روشن کند چه برنامه ای دارد و چگونه در بودجه گنجانده است ولی به جای پاسخگویی چنچال عوارض خروج از کشور را عمدا راه انداخته و در نهایت هم مانند ناصرالدین شاه با تبختر بر نفوس این مملکت مرحمت نموده آن را کمتر خواهند کرد.

لست سکند
آیا این ویدئو را می پسندید؟ ویدئو مشکل دارد؟ گزارش کنید