Close

انیمیشن درباره عوارض خروج از کشور

4.5
از 15 رای
چراییِ اخذ جریمه خروج از کشور با رسم شکل و توضیحات کامل و محکم
  • 21 آذر 1396 07:57
  • 21
  • 23.6K

چراییِ اخذ جریمه خروج از کشور با رسم شکل و توضیحات کامل و محکم

دانلود
نمایش ویدیو در سایت شما
انتخاب اندازه نمایش
نظرات کاربران (21 نظر)

× در حال پاسخ به:

هاشم 13 خرداد 1397 ساعت 21:38

یه جورایی یاد فیلم شبهای برره افتادم که کیوون میگفت پول وده پول زور

محمد 13 خرداد 1397 ساعت 21:34

مردم شهرهای مرزی تنها دلخوشی که داشتن یه مسافرت زمینی به خارج از کشور بود که اون دلخوشی هم با بالا رفتن عوارض رفت پیش بقیه دلخوشی هاشون

محمد 14 دی 1396 ساعت 16:54

اتفاقا خیلی هم بهتر است چون برای فقرا که خارج ازکشور نمیروند فرقی به حالشون نمیکنه ثروتمندان این پول را برای کشور خودشان می پردازند نباید ناراخت شوند

محمدی 8 دی 1396 ساعت 18:46

ببینید اضافه شدن بی منطق عوارض خروج بحث هموطنان مارابه کجاها کشانده ماسرهرمسله فوری بجان هم می افتیم این درست است؟

محسن 1 دی 1396 ساعت 12:56

بهتر میشد اگر ساخت ویدیو رو به تیمی خلاق تر (مثلا سازندگانِ دیرین دیرین و پندانه) میسپردید چون در دیالوگ ها بسیار خلاقانه تر عمل میکنند.

جواد 26 آذر 1396 ساعت 21:05

واسه اختلاس بعدی پول کم دارن

ناصر 22 آذر 1396 ساعت 17:32

در عجبم این نمایندگان مردم چرا نمیپرسند این همه فشار رو چرا باید مردم تحمل کنند.

مهران 22 آذر 1396 ساعت 03:59

استاد...دانشجوها از عوارض خروج معاف هستن. این چه کلیپ مسخره ای بود اخه. اتفاقا این کار یکی از راه های گیر انداختن افرادیه که وضع مالی بهتری نسبت به بقیه دارند. فقط بلدیم غر بزنیم!!! سیستم شفاف مالیاتی نداریم، ملت زورشون میاد مالیات بدن به دولت، خیلی ها با رشوه از زیر مالیات دادن در میرن. اماکن مذهبی میگن ما مالیات نمیدیم چون خودمون به فقرا کمک می کنیم!!!!، از اونور 70 میلیارد تومن بودجه یه موسسه منتصب به امامه، 200 میلیارد ردیف بودجه موسسه باقرالعلومه. دولت که جرات نداره اینارو قطع کنه. معلومه کسری بودجه میاره. یکم آسیب شناسانه تر اول به داستان نگاه کنیم بعدش غر بزنیم.

کیوان 22 آذر 1396 ساعت 00:36

علی آقا اطلاعاتی که ارائه دادید خیلی ناقص بود. شما چطور در آمریکا مالیات بردرآمد نداده اید؟ کدام شهر زندگی کرده اید؟ چند نفر در ایران را می شناسید که در حال سکونت در منزل درایران عوارض شهرداری را سالانه یا ماهانه پرداخت کنند؟ به نظر شما تفاوت هتل های لوکس ایران با هتل های استانبول از نظر خدمات در چیست؟ (البته به طور قطع آزادی برای بعضی کارها بیشتر است و البته هتل های آنتالیا را نمی گویم که کلا در دنیا مطرح هستند). تمام سفرهایی را هم که گفتید جزو سفرهای لوکس حساب می شوند و مسافرت فقط قرار نیست لوکس باشد و می تواند ورزشی، سیاحتی، تاریخی، فرهنگی و غیره باشد که کیش در این دسته قرار نمی گیرد. چند درصد از کسانی که مسافرت ترکیه می روند، تا به حال شهرههای شیراز و اصفهان و یزد و شوش و ... را دیده اند و بعد به مسافرت خارج رفته اند؟ متاسفانه تمام اظهارات شما نشان از تفکرات و اهداف شما برای سفرهای خارجی دارد و قطعا باید هزینه های بیشتری از این بابت به شما تحمیل شود.

کیوان 22 آذر 1396 ساعت 00:25

دوست عزیز مجید، به طور قطع مسافرت برای تمام مردم مفید و توصیه شده است. بنده خودم آن را جزو تفریحات اصلی حساب می کنم. ولی چیزی که هیچکس به شما نمی گوید، واقعیات اقتصادی است. درآمد سرانه کشور ما 5000 دلار است و متوسط جهانی 10000 دلار (نقل از ویکیپدیا)، یعنی کشور ما کاملا جزو کشورهای فقیر حساب می شود و ماشین های لوکس، تفریحات خارج از کشور، لباس های مارک دار، لوزام خانگی درجه یک ... مواردی است که نباید در کشور ما وجود داشته باشد و اگر وجود دارد یعنی سهم خیلی ها حذف شده است. البته که ما هزینه های زیادی هم برای صدور انقلاب و دفاع از کشور متقبل می شویم و بخش زیادی هم به دلیل ضعف مدیریت تلف می شود و از این دست انتقادها که همه می دانیم. ولی یادتان باشد ارزان ترین مسافرت خارجی برابر هزینه یک ماه یک خانواده فقیر ایرانی است و دقیقا از سهم همان فرد خرج می شود. من کاری به دولت مردان ندارم که البته حتما وجدان خوابیده ای دارند، ولی شما وقتی چنین مطلبی را بدانید، به راحتی می توانید ظرف سه روز درآمد نفت را به خارج از کشور انتقال دهید؟ در نظر داشته باشید که کشور ما در واقع به غیر از فروش نفت و منابع خام دیگر هیچ درآمد دیگری ندارد. یعنی زندگی همه ما از تقسیم پول نفت می چرخد که البته به نسبت نزدیکی به منابع از آن بهره مند می شوید.

maryam 21 آذر 1396 ساعت 21:49

عجب کلیپ مسخره ، لووووووس و ابتدایی و زشتی بود !!
در عجبم که از لست بعید بود، اوج خلاقیت سازنده اش تخ کن بود، دیالوگها بیهوده، کاریکاتورها زشت و کلا به نظر من گرافیست این کلیپ از 20 نمره 2 میگیره

علي 21 آذر 1396 ساعت 20:31

شما زماني خودتون با كشورهاي امريكا و دانمارك مقايسه كنيد كه خدماتتون هم مثل همان كشور ها باشد

کیوان 21 آذر 1396 ساعت 17:54

به نظر من اخذ این عوارض گر چه غیر عادی به نظر می رسد ولی در کشوری مثل ما بلا اشکال است! دلیل آن هم این است که در کشور ما سیستم دریافت مالیات بر درآمد شفاف نیست و به غیر از کسانی که حقوق دولتی می گیرند یا شرکت های دولتی، بخش های خصوصی به صورت غیر شفاف عمل می کنند و همه می دانیم که کسی مالیات پرداخت نمی کند. نکته دوم هم این است که منصفانه در نظر بگیریم اکثریت کسانی که مسافرت خارج از کشور می روند حداقل از قشر متوسط بالایی جامعه هستند و مسافرت به خارج به دلیل چشم و هم چشمی در میان این بخش وسیعی از جامعه رواج یافته و این در حالی است که مردم اغلب حاضر نیستند برای دیدن مناطق دیدنی کشور خودمان پول خرج کنند. در واقع مردم ما پول کسب شده از درآمد نفت را دوباره در کشورهای خارجی خرج می کنند و این برای کشور ما که درآمد دیگری ندارد و تراز اقتصادی آن منفی است یک ولخرجی و به باد دادن ثروت ملی محسوب می شود. بنابراین پرهزینه کردن این سفرهای خارجی موجب می شود جمعیت کمتری به سفرهای خارجی رفته و پول نفت بیشتر در کشور بماند. از سویی دیگر مالیات اقشار به نسبت مرفه نیز دریافت می شود. به نظر من این قبیل عوارض روی مسائل دیگری مانند استفاده از ماشین های شخصی نیز باید دریافت گردد. در آمریکا شما برای عبور از روی پل هم باید عوارض پرداخت کنید و یا در دانمارک من متوجه شدم که بزرگراه ها یا چراغ ندارد یا خاموش است! البته این مسائل مطمئنا به مزاج خیلی از جوان ها مزه رفاه چشیده امروزی خوش نمی آید ولی جوان ها هم بدانند که کشور ما درآمد سرانه بسیار پایینی دارد (یک چهارم کره جنوبی) و زندگی به شکل کشورهای مرفه مطمئنا یک اشکالی دارد و غیر منطقی است.