فواره های آبی برج خلیفه دبی

4.6
از 112 رای

تقریبا می‌شود گفت، غیر‌ممکن است کسی با تور دبی راهی سفر به کشور امارات شود و فرصت بازدید از بلندترین سازه جهان را به راحتی از دست بدهد. دبی، پایتخت کشور امارات، بلندترین برج جهان را با ارتفاع ۸۲۸ متر در دل خود جای داده است. اما لقب بلندترین، تنها شگفتی‌ساز برج خلیفه دبی نیست، فواره های آبنمای برج خلیفه هم خود به تنهایی شگفتی‌بر‌انگیز هستند. در این ویدئو، رقص این فواره های آب در شب‌های زنده و پرهیجان دبی را میبینیم.

رقص فواره‌های آب در برج دبی

پروژه ساخت برج خلیفه از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ به طول انجامید، این برج قرار بود در تمام ابعاد یک‌ پروژه بلندپروازانه باشد پس لقب بلندترین آسمان خراش جهان کافی نبود! درست مقابل برج خلیفه یک آبنمای مصنوعی ساخته شد که این آبنما هم لقب بزرگترین را به خود اختصاص داده است. آبنمای برج خلیفه با ۶۶۰۰ پروژکتور در ۲۵ رنگ نورپردازی شده و ارتفاع آن ۲۷۵ متر است. این فواره‌ها می‌توانند آب را تا ارتفاع ۱۵۲ متر به هوا پرتاب کنند. برای اینکه بهتر عظمت پروژه منحصربه‌فرد فواره های برج خلیفه را درک‌ کنیم، باید بگوییم ۱۵۲ متر ارتفاع پرتاب آب، ارتفاعی در اندازه یک برج ۵۰ طبقه است.

برای تامین آب مورد نیاز این آبنما، چیزی در حدود، هشتاد و سه هزار لیتر آب لازم است و برای تامین این آب هم از پمپ‌هایی منطبق با تکنولوژی روز استفاده شده است. نورپردازی و ویژگی‌های منحصر‌به‌ فرد این فواره‌ها و ترکیب رقص آب با موسیقی کلاسیک غربی و موسیقی عربی، تصویری بی‌نهایت زیبا و تماشایی است. توصیه می‌کنیم اگر با تور دبی ۵ شب و ۶ روز راهی سفر شدید، شب‌ها زمان را برای تماشای  فواره‌های رقصان برج خلیفه خالی کنید، و در کنار لیست تفریحات دبی، این تفریح مفرح و رایگان را هم در نظر داشته باشید.