رستوران

باغ عفیف آباد (گلشن)

Afif-Abad Garden

2177-OWOSYiFiCJfm1OT3D3Jt.jpeg
Afif-Abad Garden (2).jpg
Afif-Abad Garden (1).jpg
Afif-Abad Garden (3).jpg
Afif-Abad Garden (4).jpg
Afif-Abad Garden (5).jpg
Afif-Abad Garden (6).jpg
Afif-Abad Garden (7).jpg
Afif-Abad Garden (8).jpg
Afif-Abad Garden (9).jpg
Afif-Abad Garden (10).jpg
Afif-Abad Garden (11).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

باغ عفیف آباد یکی از زیباترین باغ های تاریخی شیرازه. این باغ در دوره صفویه از باغ های مهم و گردشگاه پادشاهان بوده و در این دوران این باغ توسط شاهان صفوی مورد استفاده قرار می گرفته. این باغ نمونه کاملی از هنر گل کاری ایرانیه. سازنده عمارت باغ، میرزا علی محمدخان قوام الملک دومه. این باغ در یکی از مناطق عیان نشین شیراز قرار داره و شامل یک کاخ سلطنتی، موزه سلاحهای قدیمی و یک باغ ایرانیست که همگی برای بازدید همگانی فراهم هستن.

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • Shene
  نقدها:
  گزارش
  باغ عفیف آباد
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  باغ عفیف آباد
  این باغ مربوط به دوران صفویه است که به عنوان گردشگاه پادشاهان مورد استفاده قرار می گرفته. این باغ در زمان قاجار خریداری و نوسازی شده است. . عفیفه خانم آخرین بازمانده ایی که این باغ به آن ارث رسیده است دگرگونی و نوسازی خاصی را به آن می دهد و به همین خاطر این باغ به این نام معروف می شود. بعدها به عنوان هدیه به فرح پهلوی داده می شود و در سال40این باغ از طریق مزایده به ارتش می رسد و یکی از بزرگترین موزه های سلاح خاورمیانه در آن قرار دارد. این باغ فضایی بسیار دلنشین دارد که پیشنهاد می کنم از آن بازدید کنید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید سرافرازی
  نقدها:
  گزارش
  باغ عفيف آباد
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  باغ عفيف آباد يكي از قشنگترين باغ هاي شيراز هست كه وجود عمارت زيباي اون زيبايي باغ رو چند برابر كرده يه قهوه خانه و حمام سنتي هم در اين باغ واقع شده و از همه مهمتر وجود موزه اسلحه در اين باغ است.#تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  باغ عفیف آباد، گلشن شیراز
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  معرفی: باغ عفیف آباد شیراز که در ابتدا به "گلشن" شهرت داشت به دوران صفویان بر میگردد که در انتهای خیابان عفیف آباد و تقاطع خیابان ستارخان قرار گرفته. این باغ در زمان قاجار توسط قوام الملک خریداری شد و بنای باشکوهی در آن بنا ساخت. این باغ بعدها به شخصی بنام "عفیفه خانم" رسید و مورد بازسازی قرار گرفت و بدین صورت نامش به "باغ عفیف آباد" تغییر یافت. این باغ در دوره ای به فرح پهلوی همسر محمدرضا شاه هدیه شد و در نهایت در مزایده ای به ارتش شاهنشاهی رسید و پس از انقلاب نیز زیر نظر ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و موزه ی نظامی هم در آن شکل گرفته.

  تجربه شخصی: من حدود ۲۵ سال در خیابان عفیف آباد سکونت داشتم و محل تحصیل من هم در این محدوده بود. در قسمت انتهای باغ استخر سر باز بزرگ به همراه چند زمین تنیس و یک زمین فوتبال قرار داشت که ورودی اون از درب انتهای باغ بود. در زمان کودکی به یاد دارم که استخر بزرگ سرباز این باغ پذیرای عموم بود و تابستان ها با دوستان به این استخر میرفتیم. در زمان دبیرستان بدلیل نداشتن زمین ورزش در زنگ ورزش به این باغ میرفتیم و در زمین فوتبال اون که آسفالت بود بازی میکردیم. در ابتدای سال ۹۷ قسمت ورودی باغ که از تقاطع ستارخان می باشد سنگ فرش شد و آبنمایی کوچک در آن ساخته شد که باعث شد تردد خودروها از روبروی باغ ممنوع شود. پس از ورود به باغ با تانکی روبرو میشید که از زمان ساخت موزه باغ در اون قرار داده شده. در سمت راست ورودی باغ حمامی قدیمی قرار گرفته که بسیار دیدنی است. باغ پر از درختان نارنج هست که در ماه فروردین و اردیبهشت هوش از سر شما میبرد. ساختمان اصلی باغ دو طبقه هست و در مرکز اون قرار گرفته و هنوز وسایل زندگی محمدرضا شاه پهلوی و خانواده اون در ساختمان باقی مونده و حفظ شده. در طبقه زیرین اما موزه نظامی قرار گرفته که شامل سلاح و ... می باشد بازدید از اون هم خالی از لطف نیست.

  بهترین زمان بازدید: در انتهای فروردین ماه و ابتدای اردیبهشت ماه بدلیل شکوفه دادن درختان نارنج و هوای دل انگیز بهترین زمان برای بازدید از باغ عفیف آباد می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  عفیف آباد باغی زیبا
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  گفته می‌شود این باغ از زمان صفویه گردشگاه شاهان بوده است و بعدها در دوره قاجار تغییراتی در آن ایجاد میکند. در دوره پهلوی دوم این باغ و‌ بنای آن به خاندان پهلوی اعطا می‌شود. در نهایت ارتش مالک این خانه باغ می‌شود و اکنون نیز این مجموعه در اختیار ارتش قرار دارد.
  فضای باغ بسیار زیبا و دلباز می‌باشد و در خیابانی با همین نام یعنی عفیف آباد قرار گرفته است. در قسمتی از این باغ یک بنای مجلل قرار گرفته است. طبقه زیرین این‌ بنا به عنوان موزه نظامی به نمایش انواع سلاح در دوره‌های مختلف پرداخته است. در طبقه بالا نیز اشیا قدیمی و گرانبها از مبلمان خانه های اشرافی قاجار و پهلوی به نمایش درآمده است. در قسمتی از بنا با قرار دادن چند عدسی در قسمتی از پنجره فاصله زیاد درب ورودی تا بنای اصلی به راحتی دیده می‌شود و از ابتکارات سازنده بنا بوده است. طبقه بالا با عنوان موزه عبرت نامگذاری شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: