Close
رستوران

مسجد نصیرالملک

Nasir al-Molk Mosque

nasir-ol-molk-mosque-8.jpg
nasir-ol-molk-mosque-9.jpg
nasir-ol-molk41.jpg
nasir-ol-molk0(2).jpg
nasir-ol-molk-iran0.jpg
nasir-ol-molk-iran2.jpg
nasir-ol-molk-mosque-8.jpg
nasir-ol-molk-mosque-3.jpg
nasir-ol-molk-mosque-9.jpg
nasir-ol-molk-mosque-11.jpg
nasir-ol-molk-mosque-12.jpg
nasir-ol-molk-mosque-13.jpg
nasir-ol-molk-shiraz0.jpg
نصیر-الملک3.jpg
نصیر-الملک6.jpg
نصیر-الملک8.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این مسجد به دستور میرزا حسن علی ملقب به نصیرالملک که یکی از بزرگان سلسله قاجار بوده ساخته شده و معماریش هم کار محمد حسن معمار بوده که مدت ساخت آن حدود ۱۲ سال و از سال ۱۲۵۵ تا ۱۲۶۷ خورشیدی طول کشیده. واقعا" زیبا و چشم نوازه. توصیه میکنم اگه شیراز رفتید دیدن این مسجد فوق العاده زیبا رو که توی محله گود عربان و در جنوب خیابان لطفعلی خان زند قرار گرفته از دست ندین و از تماشاش لذت ببرید! مسجدی که شاید زیباترین مسجد شیراز باشه و تماشای آن با شیشه های رنگی، طاق های بلند و کاشیکاری های زیبایش، از آرزوهای هر جهانگرد

نوع جاذبه:
 • مسجد

نقد و بررسی مسجد نصیرالملک


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  هنر و دیگر هیچ!
  توصیه شده توسط کاربر

  فردوسی بزرگ می‌فرماید ((هنر نیز ز ایرانیانست و بس)). البته من این جمله را خیلی قبول ندارم و اغراق بسیار درِش می‌بینم! اما بی‌شک اجداد ما در کنار برترین هنرمندان جهان ایستاده‌اند و آثارشان گواه این مصرع است.
  از نمونه‌های فوق‌العاده‌ زیبای هنرمندان اعصار گذشته همین مسجد نصیرالملک است. مسجدی با مقرنس‌کاری ظریف و پیچیده و کاشی‌کاری‌های بی‌بدیل. این مسجد را مسجد صورتی هم می‌نامند که این نام از رنگ غالب صورتی کاشیکاری‌های دیوارها و شیشه‌های رنگی پنجره‌ها الهام گرفته.
  ستون‌های مارپیچ و سرستون‌های حجاری شده با نقوش زیبا از خصوصیت‌های این مسجد زیباست و درهای چوبی منبت‌کاری شده زیباییش را به اوج می‌رساند.
  محراب مسجد نصیر الملک بی‌نظیرترین و زیباترین است در بین محراب‌های دیگر مساجد جهان و همچنین شبستانش.
  خلاصه هر چه از زیبایی و هنرهای به‌کار رفته در
  این مسجد بگوییم کم است و یادگاری ماندگار به ثبت رسانده‌اند نیاکان هنرمندنمان که استاد سخن سعدی می‌فرماید:
  غرض نقشیست کز ما بازماند، که هستی را نمی‌بینم بقایی/
  مگر صاحبدلی روزی به رحمت، کند در حق استادان دعایی.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نصیرالملک
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیرالملک یکی از زیباترین و چشم نوازترین مساجد ایرانه که در خیابان لطفعلی خان شیراز قرار داره و از بناهای مربوط به دوره قاجاره. ساخت مسجد 12 سال طول کشیده. این مسجد دو شبستان داره که شبستان غربی یا شبستان تابستانیش از نظر هنری با ارزش تره. این شبستان با هفت در چوبی تزیین شده با شیشه های رنگی به صحن مسجد راه داره. این مسجد دارای دو ایوان هم هست که قرینه نیستند و ایوان شمالی ، زیباتر از ایوان جنوبیه. در یکی از شبستان ها دری به سمت چاه آب(گاو چاه)باز میشه که در این محل یک حوضچه و یک دالان قرار داره.

  ما اردیبهشت ماه برای دیدن مسجد رفتیم و انعکاس نور داخل شبستان زیاد نبود. بهترین زمان برای بازدید از این مسجد آذر ماه و هنگام ظهره.

  متاسفانه از فضای عرفانی و آرامش هم خبری نبود. جای جای مسجد پر بود از افرادی که با تعداد مختلفی لباس به شکل گروهی در حال عکس گرفتن بودن و هر جایی که میرفتیم در کادر یک نفر قرار میگرفتیم و ازمون میخواستن جابجا بشیم. به نظر من بیشتر به آتلیه شباهت داشت تا یک بنای تاریخی.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Samira_1990
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نصیر الملک
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیر الملک یا مسجد صورتی یکی از مساجد قدیمی شیراز در خیابان لطفعلی خان زند در محله گود عربان واقع شده است.
  در این مسجد به علت استفاده از شیشه های رنگی و بازی نور و رنگ ، به آن مسجد صورتی هم می گویند.
  دیدن رنگ بازی هنگام طلوع خورشید یکی از منظره های بی نظیری است که متاسفانه بنده نتونستم تجربه کنم. اما به دوستان علاقه مند توصیه میکنم صبح علی الطلوع از این مسجد دیدن کنند.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  رقص رنگ با نور در مسجد نصیرالملک
  توصیه شده توسط کاربر

  در اردیبهشت ۹۸ به همراه دوستان اهل سفر از شیراز بازدید کردیم درخواستها برای گنجاندنبازدید از این مسجد در برنامه زیاد بود و نهایتا جزو برنامه قرار گرفت.
  بدون استثنا از زیباترین مساجد ایران می باشد که در نزدیکی شاهچراغ شیراز قرار دارد.
  ورودی بازدید سه هزار تومان بود به محض ورود به یک حیاط و صحن رسیدیم که حوض بزرگی در وسط آن قرار داشت و دور تا دور آن با گلدان هایی تزئین شده بود.
  کاشیکاری دیواره ها بعنوان نمونه ای از هنر ایرانی بیشتر به چشم می آمد.
  درهای چوبی بزرگ در سمت راست ما قرار داشت که با شیشه های رنگی کوچک مزین شده بود همین شیشه های رنگی است که با نور بر روی دیوار و قالی های داخل شبستان تصاویر بی بدیلی بوجود می آورند.
  بهترین زمان رویت این رقص رنگ با نور در صبحگاه می باشد.
  به محض ورود به شبستان با انبوهی از جمعیت روبرو شدیم ازدحام به حدی بود که امکان عکاسی فراهم نمی شد.
  ولی در هر صورت بی نصیب نماندیم و توانستیم زیبایی های بی حد و حصر این مسجد که به خاطر آن معروف گشته را ببینیم.
  کاشی کاری های داخل شبستان که غالبا فیروزه ای و صورتی بود هم چشم نواز بود.
  در حیاط دیگری از مسجد امامزاده کوچکی هم وجود دارد.
  به نظر می بایست بازدید از این مسجد را درهنگام دیدار شیراز جزو اولویت ها قرار داد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نسرين خوشابي
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نصیرالملک
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیرالملک یکی مساجد بسیار زیبای شیراز است که در زمان قاجار در طول ۱۱ سال ساخته شده . پنجره های رنگی و کاشی کاری های این مسجد بسیار دیدنی ست . این مسجد واقع در خیابان نصیرالملک نزدیک به شاه چراغ و بیشتر بناهای تاریخی دیگر این شهر هست . توصیه‌ میکنم حتما از این مسجد دیدن کنید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  بازی رنگ ها در مسجد نصیر
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیرالملک شیراز، یکی از زیباترین مساجد ایران و شیراز است که جذابیت آن به کاشیکاری های درخشان و فوق العاده اش و همینطور پنجره های رنگی رنگی آن برمی گردد. قطعا یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین مقاصد توریستی شیراز این مسجد است که همیشه در هنگام اوایل صبح که نور خورشید مایل می تابد و انعکاس رنگ های پنجره ها مشخص است، پر از بازدید کننده است.
  این مسجد زیبا متعلق به دوره قاجار بوده و طی حدود 12 سال ساخته شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نصیرالملک
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی دیگر از جاذبه های بینظیر و معروف #شیراز #مسجد_نصیرالملک ( مسجد صورتی ) میباشد که تقریبا به خاطر زیبایی هایش جهانی شده است چون در اکثر پیج های بین المللی که عکاسان بنام دنیا عکس هایشان را در آنها به نمایش میگذارند عکس هایی از مسجد نصیرالملک را مشاهده میکنید که جای بسی غرور و خرسندی دارد.
  این مسجد در در یکی از محله های قدیمی شیراز به نام گود عریان و در کوچه ی نصیرالملک و در نزدیکی شاه چراغ میباشد که سر دری بسیار معمولی و ساده دارد ولی وقتی وارد محوطه مسجد میشوید فضای بزرگ و به دلنشین و خلوتی را میبینید که یه حس خوبی داره دلتون میخواد ساعت ها در حیاط و در گوشه ای بنشینید و خلوت کنید و از این سکوت و آرامش لذت ببرید.
  در سمت چپ محوطه از درب اصلی بنای مسجد وقتی واردش میشوید با صحنه ی شگفت انگیز و باورنکردنی رو به رو میشوید، تلالو رنگ ها و بازتاب نور بر روی فرش و کف مسجد چنان صحنه ی دلربایی رو به وجود آورده بود که نمیشه وصفش کرد واقعا زبان از گفتن این همه زیبایی قاصره،هر طرف رو که نگاه میکنید بازی رنگ ها رو میبینید، من ساعت ها اینجا نشستم و در خلوت این مسجد از زیبایی هاش لذت بردم طوریکه دوست نداشتم این زمان تموم بشه.
  معماری داخلی مسجد خارق العادست، ستون های زیادی را در چندین ردیف پشت سر هم میبینید که نگهدارنده طاق های با شکوهی میباشد و دارای گچ بری ها و کاشی کاریهای بسیار ظریف و هنرمندانه ای میباشد که اوج هنر و ظرافت معماران و طراحان ایرانی را نشان میدهد. قطعا همه ی ماهایی که به این مسجد زیبا رفتیم یه عکس به یادگار در زیر این طاق ها و در پرتو نورهای رنگارنگی که از پنجره های مشبک به داخل میتابد گرفته ایم و در آلبوم خاطراتمان آن را نگه داشته ایم.
  حتما دیدن این مسجد بینظیر و زیبا رو در اولین فرصت جزو اولویت های بازدیدتون بذارید.
  همه روزه هم از صبح زود تا عصر میتوانید به بازدید این جاذبه دوست داشتنی و منحصر به فرد بروید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نصیرالملک شیراز
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیرالملک شیراز می تواند در لیست ده مسجد تاریخی ایران قرار بگیرد اگرچه از نظر تاریخی قدمت زیادی ندارد. مسجد در بافت تاریخی شیراز و به‌دستور میرزا حسن‌علی‌خان ملقب به نصیرالملک، حاکم شیراز ساخته شد. مسجد صحن مستطیلی شکل، دو شبستان شرقی و غربی و دو ایوان شمالی و جنوبی و البته بدون گنبد دارد. زیباترین بخش مسجد، شبستان غربی است كه پوششى آجرى و هفت در چوبى بزرگ مزين به شيشه‏‌هاى رنگى و دوازده ستون سنگى يكپارچه با شيارهاى مارپيچ در دو رديف شش تايى به نيت ۱۲ امام دارد. در واقع تابش نور از این شیشه‌های رنگی است که فضای هنری در شبستان ایجاد می‌کند و ازدحام گردشگران و عکاسان برای خلق عکس های هنری در ساعات صبح را باعث می‌شود. بهترین زمان عکاسی در این مسجد از طلوع خورشید تا ساعت ده صبح است که آفتاب از شرق بر شیشه های رنگی می تابد. البته برای گرفتن بهترین عکس باید سحرخیز باشید چرا که ازدحام گردشگران در اینجا به سختی اجازه ثبت عکس های هنری را می دهد.
  برخلاف دیگر مساجد که رنگ غالب در آن‌ها آبی و فیروزه‌ای است، استفاده از کاشی‌های صورتی این مسجد را به مسجد صورتی معروف کرده است. طاق‌نمایی به نام طاق مروارید در ایوان شمالی وجود دارد که همه سقف پنج کاسه، داخل و بیرون آن کاشی‌کاری رنگارنگ شده ‌است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  مسجدی مشهور، زیبا و تاریخی
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. برای رفتن به این مسجد زیبا و تاریخی باید به خیابان لطفعلی خان(محله گودعربان) تشریف ببرید که دقیقا کوچه ای با همین نام دارد. ساعت کار فعلی این مسجد از ساعت 7 صبح تا 4:45 بعدازظهر است و عکس معروف این مسجد که طیفهای رنگی خورشید که از روی شیشه های رنگی داخل این مسجد گرفته شده بنا به اظهار مسئول اونجا فقط صبحها ساعت 7 نمایان میشه. ما هفته گذشته اینجا رفتیم. مسجدچهار قسمت مختلف داره اما زیاد بزرگ نیست و شاید کمتر از یکساعت بشه همه جاشو گشت. قسمت اصلی مسجد شامل شیشه های رنگی و ستونهای اون میشه که واقعا دیدنیه. قسمت دیگر مسجد فروشگاه مجسمه و خاتم کاری هستش که در ادامه به قسمتی به نام ناوچاه منتهی میشه که زیر زمین هستش و یک مجسمه گاو هست که در حال درآوردن آب از چاه هستش و یک قسمت دیگه حالت گنبد مانند داره و برای عکاسی مناسبه و قسمت آخر هم مقبره نصیرالملک هستش که عکاسی اونجا ممنوعه. بازدید از این مجموعه به همه هموطنانمون پیشنهاد می کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند محمد جعفری
  نقدها:
  گزارش
  بازی نور و رنگ در مسجد صورتی
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیر الملک که با نام مسجد صورتی هم شناخته میشه یکی از زیباترین مساجد کشور ما است. مسجد دو شبستان زمستانه و تابستانه داره و درب های ارسی شبستان تابستانه یکی از زیباترین بخش های مسجد است.
  حوض زیبایی در وسط حیاط مسجد قرار گرفته است که بر زیبایی مسجد افزوده است. تعداد زیاد توریست های خارجی نشون میده این مسجد کاملا شناخته شده است. فروشگاه مسجد روسری هایی با نقش و نگار کاشی های مسجد می فروشد که میتونید آنرا خریداری کرده و در مقابل کاشی کاری هتی مسجد عگس های خلاقانه بگیرید. در کنار مسجد امامزاده زنجیری قرار داره که پیشنهاد میکنم اونم حتما بازدید کنید. بهترین زمان بازدید از مسجد نصیر الملک قبل از ساعت ۱۰ صبح است که نور آفتاب نور شیشه های رنگی را به داخل مسجد بازتاب میدهد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پری
  نقدها:
  گزارش
  بازی رنگ و نور
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیرالملک یکی از مکان های تاریخی آرامش بخش برام محسوب میشه وقتی که میشینی و توی تاریکی بازی رنگ پنجره ها با چرخش نور خورشید رو تماشا میکنی.بهترین ساعت برای عکاسی از لحاظ خلوت بودن و همچنین تابش نور روی پنجره ها بین ۸ تا ۱۰ صبح هست و پیشنهاد میکنم حتما تو این زمان برید.گرچه به هرحال در ایام تعطیلی و نوروز خیلی شلوغ میشه. این روزها هم مسجد پر از توریست هست و دیدنشون جذاب هست. یکی از معایبی که میشه گفت به نظرم سیستم تهویه و وسایل سرمایشی برای ایام گرم سال مناسب نیستند.ولی باز از لذت دیدن این بنای تاریخی در بافت تاریخی شهر شیراز کم نمیکنه ?

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند paria kamali
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نصيرالملك مسجد رنگ ها
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصير الملك در محله گود عربان و نزديكي شاهچراغ واقع شده است اين مسجد كه به مسجد صورتي هم معروف است شهرترخود را يكي مديون كاشي كاري هاي صورتي و بينظير آن است و ديگري پنجره هاي رنگي و زيباي آن كه بهصوص در ساعاتي از روز كه نور از آن رد مي شود زمينه را براي عكاسي هاي كم نظير و به يادماندني از آن فراهم ميرود و همين موضوع سبب جذابيت بيشتر اين مسجد و شهرت آن در بين توريستهاي خارجي و داخلي شده است نكته جالبي كه شايد كمتر كسي از آن اطلاع داشته باشد اين است كه رنگ صورتي كاشي هاي مسجد از طلا گرفته شده است و اين موضوع را يكي از ليدرها مطرح كرد و اين تعجب ما را برانگيخت. در ضمن در داخل مسجد يك امام زاده هم هست كه كمتر مورد توجه است و در حياط پشتي قرار دارد حتما به آن هم سر بزنيد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  مسجدی با شیشه های رنگی
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیرالملک شیراز بین سالهای ۱۲۹۳ تا ۱۳۰۵ ه.ق و در زمان قاجاریه به دستور میرزا حسنعلی نصیر الملک ساخته شده است.در اوایل اردیبهشت ۹۸ از این مسجد دیدن گرویم.چون صبح زود به مسجد رفته بودیم، شاهد تلئلو نور آفتاب از میان شیشه های رنگین آن بودیم که منظره خارق العاده ای ایجاد کرده بود..از همون ابتدای صبح هم توریستهای زیادی برای دیدن زیبائی مسجد آمده بودند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  رنگ، نور، عشق
  توصیه شده توسط کاربر

  اينكه ميگويند مسجد نصيرالملك زيباترين مسجد ايران است سخن به گزافه نگفته اند و اين مسجد به معناي واقعي زيباست. به هر گوشه اين مسجد چه در صحن و چه شبستانس كه نگاه ميكني، كاشي كاري ها، طرح هاي ظريف و رنگها جادويت ميكند. وجود رنگهايي مانند صورتي و زرد در كنار رنگهاي روتين مساجد ايران، زيبايي اين كاشي كاري هارا بسيار كرده. پيشنهاد ميكنم براي اينكه بازي نور و رنگ را در بهترين زمانش ببينيد صبح به اين مسجد برويد. بسيار از كساني كه به اين مسجد ميايند ساعتها انجا عكاسي ميكنند و گاها لباس هايي ميپوشند كه با رنگهاي مسجد و كاشيكاري ها ست باشد. همين ديدن توريستها و مردمي كه محو تماشاي زيبايي هاي مسجد هستند و عكس العملهايي كه نشان ميدهند، خودش به نوعي جالب است. ورودي اين مسجد براي ايرانيها بسيار كم است و دقيقا مبلغ را بخاطر ندارم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند محسن خرمایی پور
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نور و رنگ
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از بناهای تاریخی زیبا در محله قدیمی شیراز واقع در خیابان لطفعلی خان زند که مورد استقبال زیاد گردشگران داخلی و خارجی قرار میگیرد مسجد نصیرالملک می باشد. این مسجد معروفیت خود را مدیون طاق های بلند ، کاشی کاری های زیبا و پنجره های گره چینی شده با شیشه های رنگی می باشد. شبستان مسجد هفت درب چوبی با گره چینی شیشه‌های رنگی دارد که هنگام تابش نور خورشید جلوه ی بی نظیری از رنگ و نور را به نمایش می اندازند. هزینه ورودی به این مسجد به ازای هر نفر 3000 تومان می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند طلوع کوچک
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نصیرالملک
  توصیه شده توسط کاربر

  تمامی مساجدی که در ایران هستند رنگ قالب بر تمامی کاشیهای آن آبی و آبی فیروزه ای است و تنها مسجدی که در ایران در کاشیهای آن رنگ صورتی وجود دارد و آن را منحصر بفرد کرده مسجد نصیرالملک شیراز است، این مسجد به خاطر کاشی کاری و مقرنس کاریهایش یکی از برجسته ترین مساجد بوده و به خاطر وجود شیشه های رنگی اش مقصد پربازدیدی برای کلیه توریستها در ایران می باشد. #سفرباطلوع #مسجدنصیرالملک

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نصیر الملک
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیر الملک از مساجد شیراز است كه در محله گودعربان و خیابان لطفعلی خان زند واقع شده است. این مسجد كه از بناهای دوران قاجار است در سال ۱۲۹۳ تا ۱۳۰۵ توسط حسنعلی نصیرالمک ساخته شد. این مسجد به دلیل نورهای رنگارنگی که از پشت شیشه های رنگی اون در طول روز شکل میگیرد و زیبایی خاصی شکل میگیرد، معروف است. واقعا بازی نور و رنگ در این مسجد هوش از سر هر بیننده میبره. #مسجد_نصیر_الملک

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  مسجد صورتي
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از زيباترين مسجدهاي ايران و جهان هست. يکی از ویژگی های بارز مسجد نصیرالملک کاشی کاری و مقرنس کاری چشم نواز آن است و از این نظر به عنوان ارزنده‌ترین مسجد ایران شناخته می شود. نکته جالب توجه، نبود گنبد در این مسجد است که نشان می دهد این بنای مذهبی، کاملا شخصی بوده و عموم مردم از آن استفاده نمی کردند.شبستان، هفت در چوبی با شیشه‌های رنگارنگ دارد که رو به صحن باز می شوند. مسجد نصیرالملک شهرتش را مدیون همین شیشه های رنگی است که به هنگام تابش آفتاب نمایشی بی نظیر به راه می اندازند. این جلوه رنگین کمانی کاری از استاد حاج میرزا آیت است و هر چشمی را به خود خیره می کند
  ورودي ان 3000تومان براي ايراني و 20000تومان براي اتباع خارجيست.كنار درب ورودي چادرهايي گذاشته بودن گويا از اسفندماه اجباري شده بود اما روز ي كه رفتيم (بدليل وجود بيش از حد توريست يا ..) چادر اجباري نبود خداروشكر.شبستان مسجد بعلت كاش كاري هاي فوق العاده زيباش و نوري كه از شيشه هاي رنگي تابيده خيلي زيباست و بهترين جا براي عكاسي بود اما حيف كه حجم توريستها اصلا كم نميشد ...

  ***************************************************************
  (اگر به دنبال شکار یک عکس تماشایی از شبستان غربی مسجد نصیرالملک هستید، از نیمه فصل پاییز تا نیمه زمستان به شیراز بروید چرا که تابش مایل خورشید در این روزها بهترین شرایط نوری را برای عکاسی ایجاد می کند. البته برای ثبت یک شاهکار باید سحرخیز باشید و ساعت 7:00 تا 9:00 در شبستان حاضر شوید؛ چرا که بیشترین حجم نوری در این زمان است.

  اگر هدف‌تان ثبت یک تصویر حیرت انگیز از طاق مروارید است، بعدازظهر به مسجد بروید چرا که نور به سمت طاق مروارید می تابد و آن را زیباتر از همیشه جلوه می دهد.)
  **************************************************************
  اگر می خواهید با وسایل حمل و نقل عمومی به مسجد نصیرالملک بروید یکی از راه های زیر را انتخاب کنید:
  مترو: با مترو خودتان را به ایستگاه ولی‌عصر واقع در خط 1 متروی شیراز برسانید. ادامه مسیر تا مسجد نصیر الملک شیراز حدود 1.5 کیلومتر است که می توانید آن را با تاکسی طی کنید.
  اتوبوس: سوار بر اتوبوس های خط پایانه ولی عصر - پایانه نمازی شوید که در مسیر رفت و برگشت از ایستگاه های مصدق، درب شیخ، لطفعلی خان، سه راه احمدی، سه راه نمازی، چهارراه مشیر، چهاراه خیرات، پارامونت، مشیر فاطمی، علوم پزشکی، کریم خان زند غربی و مهندسی عبور می کند. برای رسیدن به مسجد نصیرالملک در ایستگاه چهارراه مشیر پیاده شوید.

  زمان بازدید: شش ماه اول سال از ساعت 7:30 تا 19:00 و شش ماه دوم سال از ساعت 7:00 تا 17:30

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  مسجد بهشت نور و رنگ
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیرالملک، مسجد صورتی ایران، یکی از شاهکارهای معماری ایرانی در خیابان لطفعلی خان زند و در محله گود عربان واقع شده، همین بس که وقتی از هشتی عبور میکنید و وارد حیاط مسجد میشید خیره در ظرافت مقرنس ها و کاشیکاریهای زیبا و رنگی میشید و گذر زمان رو فراموش میکنید و تمایل دارید در تمام قسمتهای مسجد لحظه ای بنشینید و بادقت تمام خطوط رو از نظر بگذرونید و دل کندن از تمام این زیباییها به قدری سخته که دوست دارید قسمتی رو بردارید و باخودتون ببرید تا همیشه این زیبایی همراهتون باشه، اوج زیبایی مسجد بازی نور و رنگ در قسمت شبستان مسجد هست که در ساعات آغازین روز این زیبایی چندین برابره، توصیه میکنم حتما بین ساعتهای هشت تا ده صبح از این فضا بازدید کنید تا از این بازی نور و رنگ لذت ببرید، در سفر به شیراز نباید دیدن این بنارو ازدست داد، هزینه ورودی بنا سه هزار تومن و در قسمت ورودی چادرهای سفید با گلهای صورتی به صورت یکدست در اختیار خانمها گذاشته میشه. این مسجد قسمتی از مجموعه نصیر الملک هست که قابل بازدیده و به صورت شخصی ساخته شده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند یگانه فیض الهی
  نقدها:
  گزارش
  تلاقی رنگ و زیبایی
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیرالملک یکی از زیباترین بناهای تاریخی شیرازه که در محله ی قدیمی شیراز به نام گود عربان در جنوب خیابان لطفعلی خان زند قرار گرفته. طاق های بلند مسجد، کاشی کاری های رنگارنگ و زیبا و پنجره هایی با شیشه های رنگارنگ زیبایی مسجد را دوچندان میکنند. بهترین زمان برای بازدید از این مسجد بین ساعت 8:30 صبح الی 10:30 صبح میباشد زمانی که نور خورشید به شیشه های رنگارنگ مسجد میتابه و بازتابش به روی فرش های قرمز مسجد می افته و تصویری وصف ناپذیر ایجاد میکنه. این میجد یکی از زیباترین مسجدهایی بود که تا به حال دیده بودم. اگر گذرتان به شیراز افتاد حتما بازدید از این مسجد را در اولویت های خود قرار بدین و از دیدن رنگ ها و نقش های بسیار زیبا لذت ببرین.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: