Close
رستوران

تالاب صورتی لیپار

Lipar Pink Lagoon

2955-YzwLzYurWFlARiqW149T.jpeg
2.jpg
1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

بعد از روستای رمین در ۱۵ کیلومتری چابهار، در مسیر جاده ساحلی چابهار ـ گواتر، تنگه ای صخره ای مشرف به دره ای سرسبز و زیبا قرار دارد که از بالای آن روستای لیپار در میان سبزه زارها پیداست. در میان دو کوه که فاصلة چندانی با هم ندارند، آب بندی ایجاد شده که آبهای سرگردان اطراف را در خود جمع کرده و به آبگیری به طول ۱۴ کیلومتر تبدیل شده. در این آبگیر انواع بوته ها و درخچه های «گز» و «چش» با چشم اندازی زیبا، منطقه ای بکر با اکوسیستم خاصی را به وجود آورده است. پرندگانی چون چنگر، فلامینگو، کشیم، حواصیل های سفید و خاکستری، طاووسکن، باقرقره، تیهو، جیرفتی، عقاب دشتی، خوتکا و دلینجه زیبایی زایدالوصفی در منطقه به وجود آورده اند.

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش
  تالاب صورتی که صورتی نبود
  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب لیپار که به تالاب صورتی معروف هست نزدیک درخت انجیر معابد هست. این تالاب گویا تو فصل تابستان به رنگ صورتی کمرنگ در میاد ولی ما که عیدنوروز رفته بودیم رنگ تالاب صورتی کثیف بود. اطراف تالاب پر از اشغال بود و کلی هم دست فروش بود که مردم محلی بودن و داشتن صنایع دستی بلوچی میفروختن.
  درسته تالاب صورتی نبود و خوب جذابیت خاصی برای من نداشت اما دست فروشان و مردم محلی که داشتن اونجا صنایع دستی میفروختن برامون جذاب بود. سوزن دوزیها و یه سری صدف های عجیب که برامون جذاب بود. در کل تالاب صورتی نبود اما اگر با یه فاصله ی از بالای به تالاب نگاه کنید گویا صورتی بودنش دیده میشه اون فصل تابستون و گرم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه لیپار
  توصیه شده توسط کاربر

  دریاچه صورتی یا لیپار در مسیر چابهار به گواتر و در کنار جاده قرار دارد.  نام دریاچه صورتی از آن جهت است که به علت وجود پلانکتون های گیاهی زیاد در این منطقه و غنی بودن آب منطقه از مواد آلی و معدنی است.ما کمی بعد از طلوع آفتاب به منطقه رسیدیم و رنگ صورتی دریاچه خیلی واضح نبود. در هنگام ظهر و در آذر ماه رنگ سرخ آن به حداکثر میرسد. کنار دریاچه چند کپر و چند کودک و زن دیدیم.زنها مشغول سوزن دوزی ( از صنایع دستی معروف سیستان و بلوچستان) بودند. پیشنهاد میکنم هنگام بازدید از این دریاچه از سوزن دوزی های زیبای زنان خرید کنید تا کمکی به درآمد مردم محروم سیستان کرده باشید.اینجا بیشترین میزان محرومیت رو میتوان حس کرد.دیدن کودکانی که با دیدن توپ پلاستیکی به وجد آمده بودند و با پای برهنه مشغول فوتبال شدند خیلی درد آور بود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: