Close

تنگه بسفر

Bosphorus Strait
4.8
(از 20 نقد و بررسی)
6-MZvrJSlqxeMNj6jwvgiL.jpeg

درباره تنگه بسفر

بسفر تنگه‌ای در کشور ترکیه است که دو دریای سیاه و مرمره را به یکدیگر متصل می‌کند. این تنگه همان جایی‌ست که کشور ترکیه را به دو  بخش آسیایی و اروپایی تقسیم کرده‌است. در این تنگه قایق و کشتی‌سواری رواج زیادی دارد و از محبوبترین اماکن گردشگری در شهر استانبول به شمار می‌آید.

نوع جاذبه
تفریحات آبی
موقعیت
استانبول
پیشنهاد کاربران
%100 از 20 رای
رتبه در استانبول
3 از 221 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف تنگه بسفر

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
لیلا
نوشته شده در 29 دی 1398
report-icon گزارش

تنگه بسفر از شمال به دریای سیاه و از جنوب به دریای مرمره متصل است. در سمت راست آن قاره آسیا و بالطبع بخش آسیایی شهر استانبول قرار دارد و در سمت چپ آن قاره اروپا و نیمه اروپایی استانبول. بهترین راه برای بازدید از این مسیر منحصر به فرد استفاده از تورهای مختلفی است که در انواع و اشکال مختلف و با قیمتهای متفاوت در اسکله های این شهر زیبا برقرارند. تورهای عمومی و کم هزینه توسط شرکتهای مختلف مانند توریل و شهیر هاتلاری و غیره قابل استفاده اند. بهتر است قبل از حضور در اسکله هر یک از این تورها ساعات حرکت آنها را از طریق وبسایتشان بررسی کنید چرا که مابین هر دو بار حرکت یک تا دو ساعت زمان وجود دارد. برای مثال ما از طریق توریل که مرکز فروش بلیط و حرکت کشتی آن در نزدیکی پل گالاتا در سمت کاراکوی میباشد سوار شدیم. قیمت هر بلیط ۲۵ لیر بود و زمان تور یک ساعت و نیم.مسیر حرکت شامل گذر از زیر پلهای گالاتا، بغاز و سلطان محمد فاتح بودو نهایتا توقف در کنار پل گالاتا ولی این بار در سمت امینونو بود. در طول مسیر مرغان دریایی که شما را همراهی مینمایند بر زیبایی این راه می افزایند. #گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
شیلان صادقی
نوشته شده در 27 دی 1398
report-icon گزارش

تنگه بسفر تنگه ای برای جدای دو قاره،این تنگه در شهر استانبول و کشور ترکیه قرار دارد.
این تنگه شهر را به دوقسمت تقسیم کرده یک قسمت بخش آسیایی و قسمت دیگر بخش اروپایی است ،همچنین این تنگه دریای سیاه را به دریای مرمره وصل میکند.
این تنگه طولی برابر ۳۰ کیلومتر و عرضی برابر ۷۰۰ متر دارد.
اگر میخواهید این تنگه را به طور کامل ببینید بهترین کار این است که تور کشتی که به هزینه ۲۵ لیر است بگیرید و از دیدن کاخ های تاریخی و زیبای استانبول که بر روی آب است لذت ببرید.
#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
Shamim
نوشته شده در 26 دی 1398
report-icon گزارش

تنگه‌ای که مرز بین دو قاره آسیا و اروپاس. اولین پل بر روی این تنگه نه برای ارتباط برقرار کردن بلکه برای کشورگشایی روی این تنگه به وسیله‌ی کوروش کبیر ساخته شد تا بتونه قسمت‌های اروپایی رو فتح کنه. الان شهر استانبول دو وجه و سبک اروپایی و آسیایی رو با خودش داره. قسمت اروپاییش که قدیمی‌تر و تاریخی‌تره و فسمت آسیاییش که یه جورایی قسمت گرونترو مدرنترشه. تو قسمت اروپایی در کنار تنگه اسکله و پارک و کلی کافه و رستوران کاخ دیده میشه ولی در قسمت آسیایی کنار تنگه انگار بیشتر خصوصی‌سازی شده و سبک خاصی از زندگی رو میشه دید. این تنگه واقعا دیدنیه و هم با کشتی ازش رد شدن و هم با دوچرخه یا ماشین از روی پل معروف بسفر عبور کردن لذت‌بخشه. با ۲۵ لیر میشه تور تنگه بسفر گرفت و کلی آثار باستانی در اطراف تنگت رو مشاهده و توضیحات مربوط به اون رو شنید و از دیدن مرغای دریایی و ابرهای زیلای ایتانبول کیف کرد.
#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
Kia
نوشته شده در 20 دی 1398
report-icon گزارش

تنگه بسفر دریای سیاه و مرمره را به هم پیوند می‌دهد. و دو پاره‌ی استانبول در دوطرف این تنگه هستند. قسمت قدیمی‌تر استانبول در بخش اروپایی آن و بافت مدرن‌تر شهر در آسیا واقع شده است. جالب است بدانید دریای مرمره به صورت کامل در ترکیه قرار دارد.

بیشتر
امتیاز کل
4

تنگه بسفر یک تنگه آبراهی است که دریای مرمره را به دریای سیاه متصل می کند . نیمه غربی تنگه بسفر ، قسمت اروپایی شهر استانبول محسوب می شود و در نیمه شرقی این تنگه ، قسمت آسیایی این کلان شهر قرار دارد . بنابراین استانبول یک شهر بسیار بزرگ در مرز مابین قاره اروپا و قاره آسیا به حساب می آید .
ما هم قسمت اروپایی و هم قسمت آسیایی این تنگه را تا پل دوم این تنگه با دوچرخه پیمایش کردیم ( چیزی حدود سی کیلومتر )
حاشیه اروپایی و آسیایی تنگه بسفر تفاوت مشهودی با هم دارند . در حاشیه غربی بسفر یعنی همان قسمت اروپایی ، تقریبا تمام حاشیه دریا به صورت پارک و یا قابل دسترسی است و رستوران و اغذیه فروشی های زیادی دارد که پاتوق اهالی استانبول و گردشگرهاست . در حالی که حاشیه شرقی بسفر که همان قسمت آسیایی است فقط در بعضی نقاط دارای پارک و امکان دسترسی به ساحل و اسکله است. هرچند جذابیت های خاص خودش را دارد و آرامش و یک جور رمانتیک بودن فضا بر آن حاکم است چون در اینجا از آن حجم وسیع گردشگرها در آن سوی بسفر خبری نیست. به همین دلیل هم قیمت خوراکی ها در اغذیه فروشی های سمت آسیایی بسفر پایینتر از سمت غربی است . برای مثال قیمت یک پرس کومپیر ( سیب زمینی شکم پر ) در حاشیه غربی بسفر ، 25 لیر بود در حالی که اگه سه لیر می دادی و با کشتی میومدی این طرف تنگه، قیمت همان کومپیر را باهات 15 لیر حساب می کردند.

بیشتر
امتیاز کل
5
Arezou.SB
نوشته شده در 30 آذر 1398
report-icon گزارش

از دلایل مهم معروف بودن استانبول و تاریخ پرفراز و نشیبش، قرار گیری این شهر در نقطه مهمی به نام تنگه بغاز است. نمادهای مهم استانبول در اطراف این منطقه تاریخی هستند. تنگه ای که دریای سیاه را به دریای مرمره و اروپا را به آسیا اتصال میدهد. طول تنگه حدود سی کیلومتر است. سمت شرق تنگه قسمت آسیایی و غرب اروپایی است.پلهای مهمی بر روی این تنگه قسمت اروپایی را به آسیایی متصل میکند.بناهای تاریخی مثل روملی حصار و آنادولو حصار در کنار این تنگه ساخته شده اند و نقش دفاعی داشتند.از جاذبه های مهم سفر به استانبول گشت تنگه بسفر است که توسط کشتی های کوچک مسافری انجام میشود. تورها به دوصورت فقط گشت بغاز با قیمت بیست لیر و هاپ آن هاف با قیمت ۲۵ لیر برگزار میشوند. دیدنیهای مهم تنگه کاخهای دلماباغچه، چراغان و مسجد اورتاکوی هستند. ویلاهای ساحلی هم از جاذبه های مهم این تور اند. برای رفتن به تورهای بغاز میتوانید از اسکله های بشیکتاش و کاباتش استفاده کنید.قطعا در سفر به استانبول رفتن به این تور از واجبات است.بهتر است در روزی آفتابی و بدون مه به تنگه بروید تا دید خوبی داشته باشید.

بیشتر
امتیاز کل
5
حسین مهاجر
نوشته شده در 24 آبان 1398
report-icon گزارش

این خلیج دو دریای مرمره و سیاه را به یکدیگر پیوند می دهد ضمن آنکه بخش اروپایی و آسیایی در کشور ترکیه دقیقا در دو طرف این خلیج قرار گرفته است و پل های احداث شده بر روی این تنگه به عنوان شاهراه مواصلات بین دو قاره آسیا و اروپا ایفای نقش می نمایند.
مسیر پروازی هواپیماهای ورودی به شهر استانبول از دیگر نکات جالب توجه در خصوص این تنگه است بطوریکه اکثر هواپیما ها با گذر از خلیج بسفر در فرودگاه بخش اروپایی استانبول فرود می آیند که با توجه به موقعیت قرار گیری و عرض کم پهنه آبی در این خلیج بهترین امکان برای مسیر پروازی از آسیا به اروپا فراهم می گردد.
چشم اندازی زیبا از مرز دو قاره همراه با تماشای کشتی های تجاری عبوری از محل این تنگه از جذابیت های آن محسوب می گردد. ضمن آنکه ترافیک حریم هوایی در این خلیج زیبایی های آن را دو چندان می نماید و همه اینها در کنار پرواز مرغان دریایی در بالای سر بازدیدکنندگان به خلق مناظری منحصربفرد انجامیده است.

بیشتر
امتیاز کل
5
Mohammad Shams
نوشته شده در 29 مهر 1398
report-icon گزارش

تنگه بسفر یکی از جاذبه های زیبای شهر استانبول است که دو بخش آسیایی و اروپایی این شهر رو از هم جدا کرده. تعداد زیادی از جاذبه های شهر استانبول از جمله کاخ های توپکاپی و دلماباغچه، مسجد مجیدیه و کاخ بیلربی اطراف این تنگه قرار گرفته اند. پل زیبای بُغاز و پل های سلطان سلیم و سلطان محمد فاتح سه پل روی تنگه بسفر هستند که دو بخش اروپایی و آسیایی رو به همدیگه متصل میکنن.

بیشتر
امتیاز کل
5
Ehsantrips
نوشته شده در 27 مهر 1398
report-icon گزارش

یکی از کارهایی که باید در سفر استانبول انجام دهیم، گشت در تنگه بسفر است. این گشت با کشتی انجام می شود که ایستگاه سوار شدن در امی‌نینو قرار دارد. گشت ها به چند صورت است که بعضی ها تا زیر پل دوم مسیر را ادامه می دهند و سپس بدون توقف، با دور زدن به ایستگاه برمی‌گردند که حدود ۲ ساعت به طول می انجامد. کشتی هایی نیز وجود دارد که مسیر رفت و برگشت شان با توقف ۳ ساعته در آنادولو، ۶ ساعت است. البته به جز گشت های روز، گشت های شبانه و تورهای مخصوصی نیز برای این کار وجود دارد.
تنگه بسفر آبراهی طبیعی به طول ۳۲ کیلومتر است که دریای سیاه را به مرمره وصل می کند، مرز آسیا و اروپاست و البته و تنگه‌ای بسیار استراتژیک و البته تاریخی است. سه پل مُعلق روی بسفر زده شده تا بخش آسیایی و اروپایی استانبول بهم متصل شوند که البته عبور دوچرخه و پیاده از روی آن ممنوع است. در دو طرف تنگه تعداد زیادی از آثار تاریخی قرار دارد که اگر وقت دیدن همه آنها را بصورت جداگانه نداریم، در تنگه بسفر نمایی از همه آنها را می توان دید. کاخ های توپکاپی، دولماباغچه، ایلدیز، چراغان، بیلربی، مساجد ایاصوفیا، سلطان احمد، ینی مسجد، دولماباغچه، اورتاکوی، قلعه های روملی و آناتولی و چندین بنای دیگر در ساحل آسیایی و اروپایی بسفر دیده می شوند. درباره نام تنگه و اینکه چرا بسفر است یک داستان عاشقانه قدیمی وجود دارد که توصیه می کنم حتما بخونید.

بیشتر
امتیاز کل
5
ساره سلطانپور
نوشته شده در 18 مهر 1398
report-icon گزارش

تنگه بسفر در شهر استانبول، شهر را به ۲ قسمت تقسیم کرده است . در واقع دو قاره ی آسیا و اروپا را از هم جدا کرده است. پل بغاز بر روی تنگه ی بسفر قرار دارد و دو بخش آسیایی و اروپایی استانبول را به هم وصل میکند. دیدن این تنگه و پل در شب زیبایی بیشتری دارد و خرید تور کشتی را توصیه میکنم تا از داخل کشتی کاخ ها و بناهایی که در این منطقه قرار گرفته اند از جمله کاخ دولماباغچه و برج گالاتا و کاخ چراغان را هم ببینید

بیشتر
امتیاز کل
5
سهیل
نوشته شده در 9 مرداد 1398
report-icon گزارش

تنگه بسفر قطعا یکی از زیبا ترین مناطق استانبول به شمار میرود .جایی که اروپا از آسیا جدا میشود.گذشتن از این تنگه با کشتی یکی از بهترین خاطرات شما خواهد شد.حتما یک تور تنگه بسفر در زمان اقامت در استانبول تهیه کنید.شب بهترین زمان برای بازدید از این تنگه هست.

بیشتر
امتیاز کل
5
محمد جعفری
نوشته شده در 20 خرداد 1398
report-icon گزارش

پل معروف بغاز که روی تنگه بسفر قرار گرفته است، دو قاره اروپا و آسیا را به هم متصل می کند و اگر در سمت اروپائی استانبول سوار خودرو شوید، پس از دو دقیقه به آسیا خواهید رسید. برای بازدید بهتر تنگه بسفر و پل بغاز، بهتر است سوار کشتی هایی که مخصوص گردش روی آب هستند شوید و استانبول را از سوی دریا بنگرید. نور پردازی آثار تاریخی استانبول در شب و دیدن آنها از روی دریا واقعا خیره کننده است. پیشنهاد میکنم زمان بلیت خود را هنگام غروب آفتاب و تاریکی هوا بگیرید تا لذت آن بیشتر شود‌ تور کشتی تنگه بسفر از ۲۵ لیر به بالا قیمت دارد و برخی کشتی ها که چای سرو میکنند قیمتهایی حدود ۷۰ لیر به بالا دارند. اگر مراسم خاصی در کشتی باشد و یا غذا سرو کنند که باز هم نرخ تور بالاتر می رود. برای تهیه بلیت و سوار شدن به کشتی های تور تنگه بسفر میتوانید از اسکله اورتاکوی که سمت اروپائی پل بغاز قرار دارد اقدام کنید. اگر هتل شما سمت تکسیم است و قصد ندارید به اورتاکوی بروید، میتوانید در اسکله امینونو بلیت تهیه کرده و سوار کشتی های تور تنگه بسفر شوید. اگر از تکسیم بخواهید به اسکله امینونو بروید باید با فونیکولار به کاباتاش رفته و با تراموا در ایستگاه امینونو پیاده شوید. اگر بخواهید از تکسیم به اورتاکوی بروید نیز میتوانید در تکسیم یا کاباتاش سوار اتوبوس شده به اورتاکوی بروید. فاصله از تکسیم تا اورتاکوی با اتوبوس حدود ۴۰دقیقه با ترافیک است. دمای هوا روی دریا هنگام بازدید تور کشتی بسفر حتی در فصول گرم سال ممکن است کمی خنک شود. پس سعی کنید حتما یک سوئیشرت همراه داشته باشید. تور کشتی تنگه بسفر از آن جاذبه هایی است که قیمت مناسبی دارد و مطمئن هستم برایتان خاطره انگیز خواهد شد.

بیشتر
امتیاز کل
5
نادر مزرعه شادی
نوشته شده در 27 آذر 1397
report-icon گزارش

کشتی یا قایق سواری در تنگه بسفر محل تلاقی دریای سیاه و دریای مرمره، یکی از تفریحات معمول گردشگران استانبول است. تور کشتی در تنگه بسفر نسبت به نوع قایق و کشتی و مدت زمان آن و خدماتی که ارایه می‌شود بستگی دارد. قیمت این تورها از 6 تا 25 لیر است.
ما این تور را اسکله بشیکتاش خریدیم. البته چنانچه نخواهید از خدمات خاصی استفاده کنید می توانید مسیر قایق های مسافری از سمت اروپایی به سمت آسیایی را سوار شوید و بعد از گشت در بخش آسیایی دوباره از همین قایق‌ها استفاده کنید. در این تور نمایی زیبا از استانبول و جاذبه‌های آن دیده می‌شود.

بیشتر
امتیاز کل
4
محمود رضایی
نوشته شده در 25 آذر 1397
report-icon گزارش

تنگه بسفر یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری استانبوله که دریای سیاه را به دریای مرمره وصل می کند.در ساحل این تنگه، چند کاخ معروف استانبول مثل کاخ چراغان و دولما باغچه و ....وجود داره که دیدن اونها خیلی لذت بخشه.دور تا دور تنگه هم که پر از رستورانهای رنگ و وارنگه.تنگه بسفر استانبول رو به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم میکنه.

بیشتر
امتیاز کل
5
امید توکلی
نوشته شده در 18 آذر 1397
report-icon گزارش

اگه دوست دارین یه تور کشتی سوار بشین حتما تور کشتی تنگه بسفر رو سوار بشین. تنگه بسفر دقیقا جایی هستش که آسیا و اروپا رو از هم جدا میکنه

بیشتر
امتیاز کل
4
Golnaz Masham
نوشته شده در 18 آذر 1397
report-icon گزارش

تنگه بسفر در استانبول، این شهر را به دوقسمت اروپایی و آسیایی تقسیم و دریای سیاه و مرمر را به هم متصل می کند. شما می توانید برای گشت با کشتی در این تنگه از یکی از اسکله های شهر همچون امینونو و کاباتاش تور این تنگه را به قیمت ۱۲ لیر برای هر نفر خریداری کنید. کشتی بعد از یک ساعت گشت در تنگه شما را به اسکله ای که سوار شدید بر می گرداند. پل معروف بغاز از جاذبه هایی است که در طول سفر در این تنگه مشاهده می کنید.
#تایسیز

بیشتر
امتیاز کل
4
سپيده محمدي
نوشته شده در 17 آذر 1397
report-icon گزارش

تنگه بسفر یکی از جاذبه های مهم و ديدني استانبول است که دریای سیاه را به دریای مرمره وصل می کند. ما در يك روز افتابي در زمستان، تصميم به ديدن اين جاذبه گرفتيم و در اسكله امينونو تور كشتي را تهيه كرديم كه ارزان و حدود ١٢ لير بود. كشتي كوچك بود و قسمتي سرپوشيده و در كابين بود و قسمتي هم روي عرشه كشتي. مردي انجا بود كه چاي را هر استكان دو لير ميفروخت و خوردن چاي در سرماي هوا حسابي چسبيد. ما در اين تور مناظر بينظيري را تجربه كرديم از ديدن كاخ دولماباغچه گرفته تا انواع ويلاها و پل هاي معروف تركيه.
به تمام كساني كه به تركيه سفر ميكنند اين تور را پيشنهاد ميكنم.
#تايسيز

بیشتر
امتیاز کل
5
شکوفه.
نوشته شده در 14 آذر 1397
report-icon گزارش

تنگه بسفر ارتباط دهنده دریای سیاه و مدیترانه و از معروفترین تنگه های دنیاست.برای دیدن آنجا میتوانید از طریق تهیه بلیط کشتی در استانبول اقدام کرده و یک روز برای آن باید وقت گذاشت که صد در صد ارزشش را دارد.

بیشتر
امتیاز کل
5
Alireza Khf
نوشته شده در 11 شهریور 1397
report-icon گزارش

سلام
تنگه بسفر رو حتما با تورهای کشتی سفر کنید که هم از برنامه ها لذت ببرید هم زیبایی غیرقابل توصیف تنگه رو در شب ببینید
راستی یادتون نره زیر پل آرزوها حتما آرزو کنید

بیشتر
امتیاز کل
5
گل .
نوشته شده در 11 خرداد 1397
report-icon گزارش

با سلام. باید بگم که عالیههههه اگر فیلم های ترک رو دیده باشید حتما پل های بسفر را دیدید که واقعا دیدنش از نزدیک بینظیره میتونید از اسکله تور بسفر را بخرید با کشتی میرید میگردید که خیلی خیلی قشنگ و زیباست که حتما در غروب برید که چراغ ها روشن شده باشند البته تا اخر شب کشتی نداره باید از اسکله ساعت تور را سوال کنید که 15 لیر هست و رویایی

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت