جاهای دیدنی مالدیو + عکس

4.1
از 21 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت - جایگاه K - دسکتاپ
مالدیو به غیر از ساحل چه دارد؟
27 تیر 1401 08:00
0

کشور مالدیو یکی از جذاب‌ترین مقاصد سفر برای بسیاری از افراد است. وجود تفریحات مختلف آبی، مناظر زیبا و رویایی و جاذبه‌های دیگری از این دست در کشور مالدیو، آن را به مقصدی ایده‌آل تبدیل کرده است و باعث شده تور مالدیو طرفداران بسیاری داشته باشد. جاهای دیدنی مالدیو تنها متمرکز در یک نقطه نیستند و با اینکه مالدیو کوچک‌ترین کشور آسیا است، همچنان دیدنی‌های فراوانی دارد.

کشور مالدیو در اقیانوس هند قرار گرفته است. جاذبه های گردشگری مالدیو بیشتر طبیعی هستند، اما جاذبه‌های تاریخی و باستانی هم در این کشور پیدا می‌شوند که سلیقه‌های بیشتری را برای سفر به مالدیو پوشش می‌دهند.

جزایر متنوع و فراوان، ماهی‌های رنگارنگ، آب زلال، شن‌های سفید، درختان نخل و نارگیل و غیره، همگی از جذابیت‌های این کشور هستند که در جای جای آن یافت می‌شوند و هر یک را در این مقاله از لست سکند مطرح می‌کنیم.

02.jpg

جاهای دیدنی تاریخی و فرهنگی مالدیو

همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم، مالدیو کشوری نیست که محدود به تفریح کردن باشد و هیچ فعالیت دیگری را نتوانید در آن انجام دهید! بر عکس، در این کشور می‌توانید در کنار بهره‌مندی از مناظر رویایی و تفریحات مختلف، از مکان‌های تاریخی و جاذبه‌هایی که با فرهنگ مردمان این کشور ارتباط دارند، دیدن کنید و با ابعاد بیشتری از جزئیات کشور مالدیو و سرگذشت آن باخبر شوید.

دین رسمی مردم کشور مالدیو اسلام است (البته شاخه‌های مختلفی مثل سنی و شیعه و غیره در آن دیده می‌شود) به‌همین خاطر، دیدن مسجد در این کشور، امری عادی است که خود قسمتی از تاریخ و فرهنگ مالدیو را نمایان می‌کند و چند جاذبه که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، ارتباط‌هایی هم با دین اسلام دارند.

دیدنی های مالدیو و همین طور جاذبه های توریستی مالدیو در زمینه تاریخی و فرهنگی را می‌توانیم به چند مورد مختلف تقسیم کنیم، پس از این تقسیم‌بندی آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا شما بتوانید اطلاعات بهتری را دریافت کنید.

مسجد جامع (مسجد السلطان)

این مسجد، بزرگ‌ترین مسجد کشور و از جاهای دیدنی مالدیو است و در شهر ماله (پایتخت کشور مالدیو) قرار دارد. قدمت مسجد جامع ماله، به سال 1656 بر می‌گردد. از نکات جالبی که می‌توان در رابطه با مسجد جامع عنوان کرد، این است که در آن افراد مشهور و برجسته‌ای هم دفن شده‌اند که از نظر تاریخی و غیره، عقبه‌ای مهم داشته‌اند. معماری مسجد السلطان هم در نوع خود جالب توجه است و برخی از مردم از آن به‌عنوان سوژه‌ای برای عکاسی خود استفاده می‌کنند و همین موارد است که آن را به یکی از مکان های دیدنی مالدیو تبدیل کرده است.

Lastsecond.ir-maldives-attractions-sultan-mohammad-mosque.jpg
مسجد جامع السلطان، از جاهای دیدنی مالدیو

محل دقیق مسجد جامع السلطان محمد روی نقشه

موزه ملی ماله

موزه ماله که در شهر ماله هم قرار گرفته است، چند طبقه دارد و در آن آثار مختلفی چون: تاج پادشاهی، زیورآلات، ظروف، اسلحه، لباس و غیره را به نمایش گذاشته‌اند که می‌توانید با دیدنشان اطلاعاتی در رابطه با تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور به‌دست آورید. موزه ماله در پارک سلطان قرار دارد و ساختمان آن در گذشته بخشی از قصر سلطان بوده است. این موزه یکی از اصلی‌ترین جاذبه های توریستی مالدیو در شهر ماله است.

Lastsecond.ir-maldives-attractions-national-museum.jpg
موزه ملی ماله، از دیدنی های مالدیو

محل دقیق موزه ملی ماله روی نقشه

بازار محلی ماله

در هر نقطه‌ای از کره زمین که باشید، اگر به بازار محلی همان جا سری بزنید، خیلی از جزئیات فرهنگی و حتی تاریخی آن محدوده (خواه شهر، خواه روستا یا هرجای دیگری) را در می‌یابید. در شهر ماله هم یکی از همین بازارهای محلی وجود دارد که می‌توانید از آنجا علاوه بر خرید مایحتاج خود مانند مواد غذایی تازه، صنایع دستی و کالاهای دیگر هم خریداری کنید.

Lastsecond.ir-maldives-attractions-sultan-bazaar.jpg
نمایی از بازار محلی ماله، از جاذبه های گردشگری مالدیو

محل دقیق بازار محلی ماله روی نقشه

جزیره کوروهینا تاراگاندو (Kuruhinna Tharaagandu)

این جزیره از نظر تاریخی پر اهمیت است و شاید بتوانیم بگوییم که بیشتر جنبه مذهبی دارد. در این جزیره می‌توانید بقایایی را از صومعه‌ای بودایی ببینید و ردی از سرگذشت بوداییسم را پیش از ورود اسلام به این کشور (در قرن 12) مشاهده کنید.

جزیره در 86 کیلومتری از شهر ماله قرار گرفته است و برای رسیدن به آن باید از ترانسفرهایی مانند قایق و غیره استفاده کنید. جزیره کوروهینا تاراگاندو به‌خاطر سبزی‌ها و میوه‌های تازه‌اش هم معروف است که تامین کننده محصولات فروشگاه‌های ماله نیز هستند.

Lastsecond.ir-maldives-attractions-Kuruhinna Tharaagandu.jpg
بقایایی از صومعه‌های بودایی

محل دقیق جزیره کوروهینا تاراگاندو روی نقشه

کاخ مولی‌آگه (Muleeaage)

این عمارت که قبل از جنگ جهانی اول و در سال 1906 ساخته شده است، مدتی به‌عنوان مقر مالدیو استفاده می‌شده، اما پس از اینکه حکومت مالدیو، جمهوری می‌شود، تا سال 1986 از اینجا برای دفتر ریاست جمهوری استفاده می‌شود و سپس آن را به جاذبه‌ای برای بازدید گردشگران تبدیل می‌کنند.

Lastsecond.ir-maldives-attractions-Muleeaage.jpg
نمایی از کاخ مولی‌آگه از جاهای دیدنی مالدیو

محل دقیق کاخ مولی آگه روی نقشه

بنای یادبود سونامی

سال 2004 مردم این کشور سونامی عظیمی را تجربه کردند که همراه با ویرانی‌هایی بود و عامل از دست دادن جان خیلی از مردمان این کشور شد. امروزه در خط ساحلی شهر ماله شاهد سازه‌ای هستیم که به‌عنوان یادبود برای جانباختگان آن واقعه است.

Lastsecond.ir-maldives-attractions-tsunami-monument-1.jpg
بنای یادبود سونامی از دیدنی های مالدیو

محل دقیق بنای یادبود سونامی روی نقشه

جاهای دیدنی طبیعی مالدیو

همان طور که اشاره کردیم، این کشور مجموعه‌ای از جزایر مختلف است که هر کدام هم جاذبه‌های طبیعی خود را دارند. در نتیجه اگر بخواهیم جاهای دیدنی مالدیو را بر اساس طبیعتی که دارند، در یک لیست قرار دهیم، به مجموعه‌ای غنی از این جاذبه‌ها بر می‌خوریم که دیدن هر کدام از آن‌ها لطف خود را دارند و شامل ویژگی‌های مخصوص به خودشان می‌شوند. بسیاری از کسانی که با تور مالدیو سفر می‌کنند، مجذوب جاهای دیدنی طبیعی مالدیو می‌شوند.

مشاهده جدیدترین قیمت تورهای مالدیو

نکته بسیار مهمی که باید در نظر بگیرید، این است که برای رفتن از یک جزیره به جزیره دیگر، می‌توانید از قایق‌های مخصوص این کار استفاده کنید یا اینکه از هواپیماهای کوچکی که برای انتقال شما از یک جزیره به جزیره دیگر وجود دارند، بهره بگیرید. البته تمامی این موارد به امکانات جزیره و شرایط جوی هم بستگی دارد.

Lastsecond.ir-maldives-attractions-nature-1.jpg
نمایی از طبیعت مالدیو

جزایر مالدیو

یکی از اصلی‌ترین اهداف سفر به مالدیو، رفتن به جزایر این کشور است. اکثر این جزایر از نظر طبیعی، شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند، آب‌های زلال، شن‌های نرم و سفید، درختان نخل و نارگیل، ماهی‌های مختلف و رنگارنگ و مواردی دیگر، از مشابهت‌های آن‌ها هستند. به این موارد، تفریحات آبی را هم اضافه کنید. با وجود این، جزایر مالدیو، وجه تمایزهایی هم با یکدیگر دارند که در ادامه با معرفی چند جزیره مهم از مجموع جزایر مالدیو، این موارد را هم عنوان می‌کنیم.

 • جزیره باآتول (Baa Atoll): غیر از ویژگی‌های مختلف طبیعی مثل آب‌های زلال، ساحل شنی و غیره که می‌توان برای این جزیره عنوان کرد، صخره‌های مرجانی جزیره باآتول هم جذابیت برجسته آن به شمار می‌روند و علاوه بر آن، تنوع گیاهی و جانوری در این جزیره هم قابل توجه است.

 • جزیره هول‌هوماله (Hulhumale): زیبایی‌های بصری و امکانات این جزیره آن را برای گردشگران بسیار جذاب کرده است. این جزیره در نزدیکی پایتخت قرار دارد و در حال توسعه است. شاید به‌توان گفت که مهم‌ترین ویژگی جزیره، وجود فرودگاه ولانا در آن باشد که برای دسترسی بسیار مناسب است.

 • جزیره اوتیمو (Utheemu): این جزیره هم افزون بر مناظر طبیعی چشم‌نواز، از نظر تاریخی از درجه اهمیتی بالایی قرار دارد. در این جزیره، سلطان «تنکوروفانو» زندگی می‌کرده که باعث بیرون راندن مهاجمان پرتغالی از این جزیره می‌شود. به همین سبب پیش مردم بسیار قابل احترام است. بنایی هم که منسوب به سلطان محمد می‌شود، حائز اهمیت است.

 • جزیره ولیگاندو (Veligandu): بیشتر تعاریفی که از این جزیره می‌کنند، در رابطه با منظره غروبی است که می‌توان آن را در یکی از زیباترین حالت‌های خود یافت. تصویری منحصر به فرد که عکاسی از آن برای خیلی‌ها جذاب است.

 • جزیره گن (Gan): جزیره گن، دومین فردوگاه بزرگ مالدیو را در خود جای داده است. این جزیره از لحاظ تاریخی هم اهمیت دارد و بخشی از برگ‌نوشته‌های تاریخ مالدیو را پر می‌کند. زمانی که جنگ جهانی دوم در شرف وقوع بوده است، انگلستان این جزیره را به پایگاه هوایی تبدیل می‌کند؛ در همین اثنا مردم از این جزیره خارج می‌شوند و به نزدیک‌ترین جایی می‌روند که بتوانند در آنجا سکونت کنند. جزیره انتخابی آن‌ها، جایی نیست جز جزیره فیدهو (Feydhoo) که در نزدیکی گن قرار دارد.

 • جزیره هووافن فوشی (Huvafen Fushi): این جزیره بیشتر برای مرکز اسپایی که در زیر آب قرار دارد مطرح است. این مرکز یکی از ابتکاراتی است که فرآیند اسپا را برای شما جذاب‌تر و دلپذیرتر می‌کند. دلیل رفتن بسیاری از گردشگران به این جزیره همین مورد است.

Lastsecond.ir-maldives-attractions-islands.jpg
برخی از جزیره‌های مالدیو
Lastsecond.ir-maldives-attractions-entertainment.jpg
برخی از سرگرمی‌هایی که می‌توانید در مالدیو جستجو کنید

سواحل مالدیو

اینکه سواحل، جدا از جزایری هستند که در قسمت بالا آورده‌ایم، به معنای این نیست که هر جزیره کاملا متفاوت از سواحل است و جاذبه‌های متفاوتی را در بر دارد، سواحلی که در ادامه آورده‌ایم، به‌طور مشخص فقط به‌خاطر ویژگی‌هایی که خودشان دارند، بسیار مطرح هستند.

 • ساحل وادهو (Vadhoo): به جرأت می‌توانیم بگوییم که این ساحل یکی از زیباترین سواحل کشور مالدیو است که می‌توانید در تور مالدیو از آن بازدید کنید. این ساحل در شب بسیار دیدنی می‌شود. میکروب‌های دریایی (فیتوپلانکتون) که در آب این قسمت از ساحل وجود دارند، شب‌تاب هستند و وقتی نور روی آن‌ها می‌افتد، روشن می‌شوند و منظره‌ای فوق‌العاده را از شگفتی طبیعت به رخ شما می‌کشند.
 • ساحل مصنوعی ماله: اگر در پایتخت مالدیو سکونت دارید، می‌توانید از این ساحل مصنوعی هم دیدن کنید و از امکانات آن بهره‌مند شوید. از جمله کارهایی که در این مکان امکان انجام دادن آن‌ها را دارید، شنا کردن، موج‌سواری، غواصی، قایق‌سواری و مواردی دیگر است.
Lastsecond.ir-maldives-attractions-beaches.jpg
نمایی از سواحل مالدیو
Lastsecond.ir-maldives-attractions-Vadhoo.jpg
نمایی از سواحل زیبا و جادویی وادهو

تفریحات مالدیو

مکان های دیدنی مالدیو در پایتخت، یعنی شهر ماله، تعداد بیشتری نسبت به جاهای دیگر دارند، بنابراین اگر بخواهید تعداد جاهای دیدنی مالدیو را در این شهر بشمارید و آن‌ها را با جزیره‌ها و شهرهای دیگر مقایسه کنید، به عدد بالاتری می‌رسید. در ادامه چند جاذبه دیگر را برای شما آورده‌ایم تا بتوانید این کشور و جاذبه‌هایش را بهتر و بیشتر بشناسید.

 • غواصی در تپه دریایی بنانا (Banana Reef): بنانا ریف در واقع بخشی در نزدیکی هول‌هوماله است که غواصی در آنجا تجربه‌ای متفاوت را برای شما به‌همراه دارد، در واقع می‌توان گفت که بنانا ریف یکی از محدوده‌ها و مناطق دیدنی مالدیو است. شنا و غواصی در بخشی محافظت شده و بین‌المللی با استفاده از تجهیزاتی خوب، می‌تواند برای شما بسیار جذاب باشد و تجربه‌ای تکرار نشدنی را رقم بزند. از دیگر مزیت‌هایی که در این منطقه وجود دارد، غنی بودن آن از نظر بافت مرجانی است و این نکته را نیز باید اضافه کنیم که وجود گونه‌های گیاهی و جانوری مختلف در بنانا ریف، محیط و منطقه آن را بسیار جذاب‌تر کرده‌اند.

 • زیردریایی گردشگری وال: این زیردریایی که مخصوص گردشگران است، یکی از بزرگ‌ترین و بهترین زیردریایی‌هایی است که گردشگران می‌توانند با استفاده از آن دنیای زیر آب‌های اقیانوس هند را ببینند و لذت ببرند. معمولا این زیردریایی در دو عمق مختلف (زیر آب‌ها) می‌ایستد که یکی در عمق 25 متری است و دیگری در عمق 40 متری است که در هر کدام هم می‌توانید جاذبه‌های مختلفی را ببینید.

 • تورهای تفریحی و موضوعی: در کشور مالدیو تورهای مختلفی هم برگزار می‌شود که موضوعات متفاوتی هم دارند، در نتیجه شما با بررسی تورهایی که در خود این کشور انجام می‌شود، می‌توانید تفریحات ترکیبی و موضوعی را با سبک‌های گوناگون تجربه کنید.

 • مراکز خرید: مراکز خرید را هم می‌توانیم در بین جاهای دیدنی مالدیو قرار دهیم. این کشور از این نظر هم نیازهای شما را برطرف می‌کند و مراکز خرید و بازارهای مختلفی را دارد.

Lastsecond.ir-maldives-attractions-shoppingjpg.jpg
یکی از مراکز خرید در مالدیو
Lastsecond.ir-maldives-attractions-benana-reef.jpg
برخی از مناظری که هنگام غواصی با آن‌ها مواجه می‌شوید

سخن آخر

در سفر به مالدیو حتما مطمئن شوید که می‌خواهید از کدام جاذبه‌ها دیدن کنید، آن‌ها را برای خود اولویت‌بندی و سپس برنامه‌ریزی کنید. فراموش نکنید که بیشتر جاهای دیدنی مالدیو، طبیعی هستند و مربوط به جزایر آن می‌شوند، اما با این حال، جاهای تاریخی و باستانی هم در مالدیو یافت می‌شوند که بازدید از آن‌ها بسیار جذاب و دیدنی است. کشور مالدیو از نظر تفریحات آبی و مراکز دیدنی هم گزینه‌های مختلفی را در بر دارد که توصیه می‌کنیم آن‌ها را هم در برنامه خود قرار دهید.

 

تألیف: تیم نویسندگان لست سکند