لیست کامل رستوران های ایرانی آنتالیا + قیمت و آدرس

3.9
از 9 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
این رستوران‌ها را در آنتالیا در از دست ندهید
09 بهمن 1401 08:00
1

شما هم در آنتالیا دنبال رستوران های ایرانی آنتالیا می‌گردید؟ طعم غذاهای ایرانی را ترجیح می‌دهید یا فقط دلتان تنگِ یک وعده درست و حسابی غذای ایرانی در آنتالیا شده؟ البته غذاهای آنتالیا آنقدر متفاوت با طعم غذاهای ایرانی نیستند. نزدیکی فرهنگی ما با ترکیه به عادت‌ها و رسوم اقوام خلاصه نمی‌شود، بلکه ذائقه ما به طرز شگفت‌آوری نزدیک به آنهاست و غذاهایشان را می پسندد؛ اما در سفرها به هر دلیلی ممکن است هوس کنید غذای ایرانی بخورید. شما حتی اگر عاشق غذاهای فست فودی باشید یا اینکه غذاهای مقصد کاملا با ذائقه‌تان سازگار باشد. بازهم ممکن است هوس یک خورش خوشمزه ایرانی یا کباب را داشته باشید.  

در این متن سعی کردیم لیستی از بهترین رستوران های ایرانی در آنتالیا را معرفی کنیم که اگر نیاز به رستوران ایرانی داشتید، راحت‌تر انتخاب کنید. بنابراین اگر در تور آنتالیا شرکت کرده‌اید و دوست داشتید اطلاعی از رستوران ایرانی در آنتالیا داشته باشید، این مطلب از مجله لست سکند را از دست ندهید، چرا که قرار است لیستی از بهترین رستوران های ایرانی در آنتالیا را به دست شما برسانیم.

 رستوران حسن آقا آنتالیا

یک رستوران ایرانی در آنتالیا که بین عده‌ای که از تور ترکیه استفاده می کنند، محبوب شده، رستوران حسن آقا است. اولین چیزی که در این رستوران نظر شما را جلب می‌کند، فضای باغی است که در آن غذا سرو می‌شود. در رستوران حسن آقا به عنوان یکی از رستوران های ایرانی آنتالیا، تنها غذاهای ایرانی سرو نمی‌شود بلکه برخی از غذاهای ترکیه‌ای هم طبخ و سرو می‌شود و شما انتخاب‌های متنوعی پیش‌رویتان دارید. 

محبوبیت رستوران حسن آقا اغلب به دلیل کیفیت کوفته‌ها و کباب‌هایش است، البته که اگر دغدغه پیدا کردن دسرهای حلال و حتی غذاهای گیاهی را داشته باشید، حسن آقا شما را ناامید نخواهد کرد. از طرف دیگر، در این رستوران برای شما موسیقی زنده‌ای تدارک دیده شده که می‌تواند لذت خوردن غذا را در رستوران برایتان دو چندان کند. 

  • ساعت کار رستوران حسن آقا: 11 صبح تا 2 صبح 

موقعیت دقیق رستوران حسن آقا

hasanaga last second.jpg
میز دسر حسن آقا رستوران ایرانی آنتالیا
hasanaga last second_2.jpg
منو غذای رستوران حسن آقا

رستوران مستر فود آنتالیا

یکی از بهترین انتخاب‌های شما به عنوان رستوران ایرانی آنتالیا می‌تواند رستوان مسترفود باشد. این رستوران به خوبی غذاهای ایرانی به ویژه کباب‌ها را برای شما تدارک دیده است و به غیر از آن، خورش‌ها و حتی اکبر جوجه در اینجا پیدا می‌شود. یکی از بهترین مواردی که در این رستوران ایرانی در آنتالیا برای گردشگران در نظر گرفته شده، این است که منوها به زبان فارسی تهیه شده‌اند، بنابراین اگر شما به خوبی با زبان ترکی یا حتی انگلیسی آشنا نباشید، دچار مشکل نمی‌شوید.

بد نیست بدانید رستوران مستر فود به جز غذا، انواع قلیان را هم برای مشتریانش در نظر گرفته است. این رستوران جای خوبی برای قرار گرفتن در جمع ایرانی‌هاست و اگر شما از بین بهترین هتل‌های آنتالیا هتلی را انتخاب کردید که کمتر ایرانی‌ها در آن اقامت می‌کنند، رستوران مستر فود برای رفع دلتنگی جای مناسبی است. 

  • ساعت کار رستوران مسترفود: روزهای دوشنبه تا شنبه از 1 صبح تا 10 شب

 موقعیت دقیق رستوران مسترفود

mr food last second_2.jpg
رستوران مستر فود یکی از رستوران های ایرانی در آنتالیا 
mr food last second.jpg

منو رستوران مسترفود مربوط به سال 99

کترینگ زعفرون آنتالیا

بعد از گشت‌وگذار در بهترین مراکز خرید آنتالیا اگر همچنان در جستجوی بهترین رستوران های ایرانی در آنتالیا باشید، این بار به نام زعفرون می‌رسید. این رستوران، در اصل یک کترینگ است؛ اما با این وجود، سالنی برای غذا خوردن هم در نظر گرفته است. این مورد از رستوران های ایرانی آنتالیا تنوع خوبی از غذاهای ایرانی را در منو خود در نظر گرفته است، انواع پلوها، خورش‌ها، سالادها و حتی مختلفاتی مانند زیتون پرورده و... را برای مشتریانش آماده کرده است. 

  • ساعت کار کترینگ زعفرون: 8 صبح تا 12 شب

 موقعیت دقیق کترینگ زعفرون

زعفرون.jpg
کترینگ زعفرون رستوران ایرانی آنتالیا 

 رستوران ته چین آنتالیا

 در تمام ترکیه، تفریحات آنتالیا مشهور است و یکی از مهم‌ترین تفریحات مردم غذا خوردن است. رستوران دیگری که باید از بین رستوران های ایرانی آنتالیا به آن اشاره کنیم، رستوران ته چین است. این رستوران به سبک و سیاق سفره‌خانه‌های ایران غذا سرو می‌کند. تختی که می‌توان روی آن نشست و دور یک سفره جمع شد. در این رستوران انواع کباب‌های ایرانی پخته می‌شود و به نظر می‌رسد که بسیاری از طعم دهنده‌های پر اهمیت رستوران از داخل ایران تهیه می‌شوند و شما می‌توانید انتظار یک طعم اصیل ایرانی از غذاهای این رستوران را داشته باشید. 

یکی دیگر از جذابیت‌های این رستوران ایرانی در آنتالیا، به خصوص اگر در فصل سرما و با تور آنتالیا بهمن به آنجا رفته باشید، سرو کردن غذا در ظروف مسی به است تماشای یک غذای گرم در ظروف سنتی این روزها در ایران هم به یکی از سبک‌های پرطرفدار برای رستوران‌ها تبدیل شده است و شما در با سفارش غذاها، احساس در خانه بودن می‌کنید. 

  • ساعت کاری رستوران ته چین: 10 صبح تا 10 شب

موقعیت دقیق رستوران ته چین 

tahchin last second.jpg
ته چین، یکی از رستوران های ایرانی در آنتالیا 

 رستوران شهرزاد آنتالیا

حالا باید کمی از رستوران های ایرانی آنتالیا فاصله بگیریم و به سراغ رستوران‌های بین‌المللی برویم که غذاهای ایرانی را هم در کنار دیگر غذاها سرو می‌کنند، شاید هم به نوعی حتی بتوان به آن یک رستوران ایرانی در آنتالیا گفت، چرا که بسیاری از خورش‌ها و غذاهای سنتی ایرانی در آن پیدا می‌شود. رستوران شهرزاد یکی از همین رستوران‌های بین المللی است که در نگاه اول شاید یک رستوران عربی به نظر بیاید؛ اما به محض در دست گرفتن منو، می‌توانید قیمه سیب زمینی خوش طمعش را سفارش دهید.

  • ساعت کار رستوران ساهرازات: 9صبح تا 10 شب

موقعیت دقیق رستوران شهرزاد

2022-12-16.jpg
قیمه در رستوران ساهرازات 
117B9E25-68B3-474C-A3A7-4A898E0D67DE.jpeg
منو رستوران شهرزاد

 کافه رستوران چیچکلی آنتالیا

 آخرین رستوران ایرانی در آنتالیا که آن را بررسی می‌کنیم، رستوران چیچکلی آنتالیاست. این رستوران ایرانی آنتالیا بیشتر غذاهای محبوب ایرانی از جمله کوفته و زرشک پلو را در منوی خود جای داده است. پس اگر دوست دارید از میان رستوران های ایرانی در آنتالیا، غذایی به جز کباب که ساده‌تر از بقیه خوراک‌های ایرانی پیدا می‌شوند را سفارش دهید، چیچکلی را می‌توانید در لیست رستوران هایی بگذارید که پلو و خورش ارائه می‌دهند. 

  • ساعت کار رستوران چیچکلی: 10 صبح تا 10 شب
2022-02-13.jpg
زرشک پلو در رستوران چیچکلی 

 سخن آخر

 پیدا کردن رستوران ایرانی آنتالیا به خصوص در زمان استفاده از تور نوروزی آنتالیا که شهر ازهمیشه  به اندازه خوردن غذا در فست‌فودهای زنجیره‌ای و کبابی‌های ترکیه ساده نیست؛ اما باید اعتراف کرد که نه فقط برای مسافرانی که از مبدا ایران به این سفر می‌روند، بلکه برای کسانی که ساکن کشور ما نیستند، ارزش زیادی دارد. لذت خوردن یک پرس از خورش‌ها یا پلوهای ایرانی گاهی حتی با غذاهای بین‌المللی و لوکس برابری می‌کند. 

در کل مسئله پیدا کردن رستوران ایرانی در آنتالیا از آن دست چالش‌هایی است که هر کسی در سفر به آنتالیا ممکن است با آن روبه‌رو شود. می‌توانید این دغدغه را از زبان بسیاری از مسافران آنتالیا بشنوید. پیشنهاد می‌کنیم شما هم از تجربه‌تان در رستوران‌های آنتالیا برای ما بنویسید.

 

تألیف: تیم نویسندگان لست‌سکند

پوپک کفیلی
پوپک کفیلی

دانش آموخته خبرنگاری و عاشق ماجراجویی‌ام. کشف دنیای جدید، وسوسه همیشگی من است و دوست دارم قبل از اینکه بمیرم، به‌اندازه کافی دنیای اطراف را دیده باشم. فکر می‌کنم بهترین راه کشف دنیا، سفرکردن و خواندن و نوشتن است، برای همین هم سعی می‌کنم دنیای اطراف را بهتر ببینم، بیشتر بخوانم و حتی بیشتر از آن بگویم.