تفریحات رایگان آنتالیا + عکس و آدرس

4
از 3 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت - جایگاه K - دسکتاپ
خوشگذرانی در آنتالیا بدون پرداخت حتی یک لیر!
17 دی 1401 08:00
0

وقتی از تفریحات رایگان آنتالیا حرف می زنیم، دقیقا منظورمان چیست؟ حتما فکر می‌کنید محال است شهری با این همه جاذبه پولی، جای خوبی برای کسانی باشد که به هر دلیل تصمیم به کاهش دادن هزینه‌ها گرفته‌اند. باید گفت که سخت در اشتباهید و آنتالیا محدود به هتل های لوکس و برنامه های هزینه‌برشان نمی‌شود. 

شما در سفر به این شهر زیبا، گزینه‌های زیادی برای خوشگذرانی دارید. برخی از آن‌ها صرفا قدم زدن در بخش‌هایی از شهر، برخی دیگر فعالیت‌هایی است که می‌توانید در طبیعت خاص منطقه آنتالیا داشته باشید. در این مطلب از مجله لست سکند قرار است انتخاب‌های رایگان شما را در یک سفر ماجراجویانه به آنتالیا بررسی کنیم. بنابراین اگر در آینده نزدیک قصد خرید تور آنتالیا را دارید، این مطلب را از دست ندهید.

تفریحات رایگان آنتالیا.jpg

 ساحل، شاخص‌ترین تفریح آنتالیا

بیشتر کسانی که به این منطقه سفر می‌کنند، با وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار، بیشتر از هر چیز نام سواحل آنتالیا به گوششان خورده است. این سواحل علاوه بر طبیعت زیبا و شن‌های تمیز، صاحب انواع امکانات رفاهی و تفریحات آبی هستند که باعث رونق بیشتر منطقه می‌شود. در این میان، تنها مشکل این است که در برخی نقاط، ساحل در اختیار هتل‌ها و اقامتگاه‌ها قرار گرفته است و برای استفاده از آن، مجبور به پرداخت هزینه‌هایی گاه حتی گران می‌شوید. ویژگی دیگر سواحل این است که در اوقات شلوغ مثل نوروز هم می‌توانید همچنان جاهایی خلوت پیدا کنید.

قیمت تورهای نوروز آنتالیا

اما منطقه آنتالیا آنقدر‌ها هم کوچک نیست که در این باره احساس نگرانی کنید. در این منطقه به اندازه کافی سواحل زیبا و قابل استفاده عموم مردم وجود دارد که تعدادی از این سواحل را در ادامه با هم بررسی می کنیم.

ساحل کنیالتی (Konyaaltı Plajları)

شهر آنتالیا دو ساحل اصلی دارد که ساحل کنیالتی یکی از این دو است. اگر به دنبال تفریحات رایگان آنتالیا هستید، به هیچ وجه نباید این ساحل را از دست بدهید. کنیالتی هفت کیلومتر طول دارد و به دلیل بزرگ بودن، حتی در مواقع شلوغی هم ازدحام جمعیت شما را آزار نخواهد داد. در این ساحل، می‌توانید انواع تفریح رایگان آنتالیا را امتحان کنید، تنی به آب بزنید و از یک روز آفتابی لذت ببرید.

موقعیت دقیق ساحل کنیالیتی

Konyaaltı-Sahili-İhalesi-İptal-Edildi-1280x720 (1).jpg
نمایی از ساحل کنیالتی

ساحل مرمری

یک جای بکر برای عکاسی، نشستن و لذت بردن از دریای مدیترانه، ساحل مرمری است. شاید در نگاه اول، این ساحل جزو تفریحات آنتالیا به حساب نیاید؛ اما این نکته را نباید فراموش کنیم که تفریح از آن دسته کلماتی است که برای افراد مختلف معانی گوناگونی دارد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید حتی در تفریحتان رنگ و بوی آرامش گرفتن باشد، به ساحل مرمری سر بزنید. پلاژ شنای ساحل مرمری به عنوان یکی از جاهای تفریحی رایگان آنتالیا چندان چنگی به دل نمی زند؛ اما اسکله و نزدیکی به شهر قدیمی برای هر کسی می‌تواند جالب باشد. 

موقعیت دقیق ساحل مرمری آنتالیا

lastsecond-antalya.jpg
ساحل مرمری از سواحل تفریحی آنتالیا

ساحل لارا

ساحل لارا یکی از سواحل نزدیک به شهر آنتالیا است که تنها 6 کیلومتر با آن فاصله دارد، هرچند که لارا این روزها به واسطه استقبال گردشگران به ساحل شلوغی با انواع امکانات تبدیل شده است، اما نمی‌توان حتی بدون هزینه کردن هم از زیبایی آن گذشت. بخش‌هایی از ساحل لارا صخره‌ای است که بهترین جا برای کسانی است که به دنبال یک منظره زیبا از دریا می‌گردند. در این ساحل علاوه بر آبتنی می‌توانید از طبیعت زیبا و دیدنی اش هم بهره ببرید. 

موقعیت دقیق ساحل لارا

lasrsecond-larabeach.jpg
ساحل لارا از سواحل مشهور آنتالیا

گشت و گذار شهری

نظرتان درباره گشت و گذار در شهر چیست؟ یک تجربه جدید در شهری که احتمالا جاهای زیادی برای کشف کردن دارد. یکی از بهترین راه‌های تفریح رایگان در آنتالیا، همین گشت شهری و سر زدن به جاهای دیدنی این شهر است. قدم زدن، عکاسی کردن، صحبت با افراد بومی می‌تواند سفر شما به آنتالیا را به یکی از پرخاطره‌ترین سفرهایتان تبدیل کند. به همین دلیل هم این بار به سراغ برخی از جاهای دیدنی آنتالیا و حومه‌اش می‌رویم که جزوی از تفریحات رایگان آنتالیا محسوب می‌شود. اگر در فصل‌های سرد به آنتالیا سفر می‌کنید، گردش در شهر می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

قیمت تورهای بهمن آنتالیا

برج ساعت (Antalya Saat Kulesi)

برج ساعت آنتالیا، یکی از قدیمیترین نمادهای این شهر است که شما می‌توانید به عنوان یکی از تفریحات رایگان آنتالیا به سراغش بروید. همه این بنا از سنگ ساخته شده و گفته می‌شود در قرن نوزدهم، 80 برج ساخته شده است که از میان آن‌ها، فقط همین برج ساعت باقی مانده است. البته می‌توانید تنها به برج اکتفا نکنید، اطرف برج ساعت مجموعه‌ای از کافه‌ها و رستوران‌ها قرار دارند که اگر به دنبال تفریحات رایگان در آنتالیا نباشید، می‌توانید سری به آن‌ها بزنید. 

موقعیت دقیق برج ساعت آنتالیا

saat-kulesi-ve-yivli-lasrtsecond.jpg
نمایی از برج ساعت آنتالیا

بلوار آتاتورک (ataturk boulevard)

یکی دیگر از تفریحات رایگان در آنتالیا که جذابیت‌های خاص خودش را دارد، گشت‌وگذار در بلوار آتاتورک است. در این شهر هم بلوار اصلی شهر به نام آتاتورک نام‌گذاری شده است و شما می‌توانید به غیر از ظاهر زیبا و درختکاری شده این بلوار، از مراکز خرید آنتالیا هم دیدن کنید. حتی اگر دوست داشته باشید می‌توانید برای مدتی روی نیمکت‌هایی که در سراسر بلوار وجود دارند، بنشینید و از تماشای این منطقه لذت ببرید.  

موقعیت دقیق بلوار آتاتورک

lastsecond-taturkbulvari.jpg
بلوار درختکاری شده آتاتورک

اسکله کاش

در لیست تفریحات رایگان آنتالیا، سواحل را برشمردیم؛ اما زیبایی دریا فقط به ساحلش نیست، اسکله‌ها هم جزو جاذبه‌هایی است که در سفر به شهرهای ساحلی نباید از یاد ببرید. در ازدحام و هیاهو اسکله، بهترین عکس‌های یادگاری با حضور مرغ های ماهی‌خوار ثبت می‌شوند. اسکله کاش در کنار کوه و صخره قرار دارد و نمایی زیبا از یک خلیج را به نمایش می‌گذارد. توصیه ما به شما قدم زدن در سنگ‌فرش خیابان‌های مجاور اسکله است.

موقعیت دقیق اسکله کاش

5b1e71d60490c80a4c8a3403.webp
نمایی از اسکله کاش آنتالیا

کالیچی (Kaleiçi)

 آخرین موردی که از گشت و گذاری شهری در بین جاهای تفریحی رایگان آنتالیا نام می‌بریم، منطقه کالیچی یا همان شهر قدیمی آنتالیا است. کالیچی در اصل یک منطقه تاریخی است که بناهایی از دوران سلجوقی، عثمانی و دوران روم در آن دیده می شود. به گفته بسیاری از گردشگرانی که پیش از این از کالیچی بازدید کرده‌اند، این منطقه را می‌توان نگین آنتالیا دانست؛ چرا که همه چیز به صورت اغراق شده‌ای زیباست از کشتی دزدان دریایی گرفته تا مغازه‌هایش.

موقعیت دقیق منطقه شهر قدیم آنتالیا

akra-antalya-to-do-kaleici.webp
یکی از خیابان های شهر  قدیم آنتالیا

 لذت از طبیعت در یک سفر کاملا تفریحی

اگر همچنان به دنبال تفریح رایگان در آنتالیا هستید، دیگر باید از پارک‌ها سراغ بگیرید. همیشه وقتی پای تفریحات رایگان در میان است، پارک‌ها نقش اساسی دارند، برخی از آن‌ها تنها فضای سبزی برای گذران وقت هستند، برخی دیگر جایگاه خوبی برای برگزاری جشنواره‌ها و گردهمایی‌های شهری و از این دست تفریحات هستند. بنابراین حالا که به سراغ جاهای تفریحی رایگان آنتالیا رفته‌ایم در لیست‌مان نباید پارک‌های شهر را جا بیندازیم.

 پارک حیات (HayatPark)

یکی از پارک‌های آنتالیا که می‌توانید زمان خود را در آن بگذرانید و به عنوان تفریحات رایگان آنتالیا به آن نگاه کنید، پارک حیات است. اگر از آن دسته افرادی هستید که از قدم زدن در میان درختان لذت می‌برید پارک حیات جای خوبی برای شماست. در این پارک علاوه بر مجسمه‌های چوبی مربوط انواع حیوانات تفریحات زیادی هم در پاک دیده می‌شود، از کافه‌ها گرفته تا وسایل بازی، این پارک در محدوده غربی آنتالیا قرار دارد و برای کسانی مناسب است که محل اقامتشان در این محدوده است.

موقعیت دقیق پارک حیات آنتالیا

6a625aef-8kultur-ve-sanatin-yeni-merkezi-hayat-park-6.jpg
پارک حیات آنتالیا

پارک یاووز اوزجان آنتالیا (Yavuz Ozcan)

یکی دیگر از تفریحات رایگان در آنتالیا، استفاده از پارک یاووز اوزجان است. در این پارک برای شما امکاناتی مانند دوچرخه‌سواری و محل بازی کودکان فراهم است. حتی در پارک، چند آبشار و فواره دیدنی هم ساخته شده‌ است که می‌تواند یکی از جذابیت‌های سفر شما باشد. یاووز اوزجان از جمله پارک‌هایی است که در میان اهالی آنتالیا و مسافران محبوبیت زیادی دارد.

موقعیت دقیق پارک یاووز اوزجان

189227.jpg
بخشی از پارک یاووز 

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا تعدادی از بهترین تفریحات رایگان آنتالیا را  به شما معرفی کنیم. اما حتما شما هم به خوبی می‌دانید این شهر جای زیادی برای اکتشاف دارد، شما می‌توانید بر اساس علایق شخصیتان به سراغ بهترین تفریحات آنتالیا بروید. گرچه اگر قصد هزینه نکردن دارید دست شما کمی بسته خواهد بود. اما فراموش نکنید که  زمانی که به آنتالیا سفر می‌کنید در واقع به یک منطقه تاریخی و منحصر به فرد از نظر طبیعت قدم گذاشته‌اید. می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر به سراغ سفرنامه‌های آنتالیا بروید آن‌ها را بخوانید و این منطقه دوست داشتنی را کشف کنید.

 

تألیف: تیم نویسندگان لست‌سکند