منظره های باورنکردنی و خارق العاده در طبیعت

4.1
از 146 رای
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
10 منظره باورنکردنی و خارق العاده در طبیعت
02 آبان 1400 08:00
0

طبیعت، زیبا و خارق العاده است. طبیعت خالق شگفتی است. زیبایی طبیعت گاه چنان نفس گیر است ‏که نمی‌توان باور کرد حقیقی باشد. ما در زندگی روزمره چیزهایی میبینیم که ما را به فکر وا می‌دارد؛ ‏مثل مناظر زیبای طبیعی که فراتر از واقعیت به نظر می‌رسند. اگر شما هم علاقه وافری به طبیعت و زیبایی‌های آن دارید در ادامه همراه لست سکند باشید تا ده تا از زیبایی خاص در ‏طبیعت را با هم مشاهده کنیم.

08-Blog-Photo Cover (00-09-10).jpg

 

10. آبشار خونین، جنوبگان

‏در آبشار خونین جنوبگان یکی از زیباترین مناظر طبیعی جهان دیده می‌شود. جایی که آب‌هایی سرخ رنگ در یخچال طبیعی تیلور منظره طبیعی شبیه به یک جریان خون به وجود آورده‌اند. این منظره زیبا به دلیل وجود ترکیب اکسید آهن با آب‌های شوری است که از دهانه کوهی نمکی جاری شده‌اند.

آبشار خونین
آبشار خونین از زیبایی های طبیعت
آبشار خونین جنوبگان
آبشار خونین در قطب جنوب

 

9. درختان اکالیپتوس رنگین کمانی، هاوایی

‏‏یکی دیگر از مناظر زیبای طبیعت در جنگل‌های هاوایی، در درختان بلندی به نام اکالیپتوس دگلوپتا که به درخت رنگین کمانی مشهور هستند دیده می‌شود. تنه ‏رنگارنگ اکالیپتوس دگلوپتا از مشخصه‌های بسیار خاص این نوع درخت به شمار می‌روند. پوسته درختان دگلوپتا در زمان‌های ‏مختلفی از سال می‌ریزند و تنه درخت که به رنگ سبز روشن است نمایان می‌شود. سپس به مرور زمان تیره‌تر می‌شود و از خود رنگ‌های آبی، بنفش، نارنجی و قرمز تولید می‌کنند.‏‏ ‏

درختان رنگین کمانی
طبیعت زیبا درختان رنگین کمانی هاوایی

 

درختان هاوایی
درختان رنگین کمانی هاوایی

 

8. موج، آریزونا‏

در طبیعت زیبا آریزونا مکانی خاص به نام موج (The Wave) وجود دارد. سنگ‌های شنی موج آریزونا بر اثر فرسایش به مرور زمان شبیه به موج شده‌اند و به همین علت به نام موج نامیده می‌شوند. اشکال زیبای سنگ‌های شنی به خاطر رنگ و فرم خاص خود در میان عکاسان و ‏جهانگردان بسیار معروف است و از بهترین زیباییهای طبیعت آمریکا محسوب می‌شوند.

 

موج آریزونا‏
 موج (the wave) در آریزونا
موج های آریزونا
مناظر زیبای طبیعت در موج آریزونا

7. ساحل درخشان وادهو، مالدیو

‏‏نقطه‌های نورانی کف ساحل درخشان وادهو مالدیو در شب همانند انعکاس تصویر ستارگان در آب است. موج‌های درخشان ‏آبی، نورهای بیولوژیک طبیعی هستند که از موجوداتی دریایی به نام فیتوپلانکتون ساطع می‌شوند و ‏منظره‌ای خارق العاده به وجود می‌آورند.‏

ساحل وادهو مالدیو
ساحل درخشان از زیبایی های طبیعت

 

ساحل وادهو مالدیو
ساحل درخشان مالدیو

 

6. ستون‌های نور، روسیه

‏‏ستون‌های نور یک پدیده بصری است که از انعکاس نور در کریستال‌های یخی به وجود می‌آید. این نور می‌تواند از ‏منبع خورشید، ماه یا از منابع نور زمینی مثل نور خیابان‌ها به وجود آید. ‏البته توجه داشته باشید که ستون‌های نور با شفق‌های قطبی تفاوت دارند و پدیده‌های یکسانی نیستند. 

 

ستون‌های نور روسیه
ستون‌های نور در روسیه
ستون‌های نور روسیه
منظره طبیعت از ستون‌های نور

5. زمین های مسطح نمکی، بولیوی

‏‏زمین‌های مسطح نمکی از  زیبایی‌ های طبیعت هستند. جایی که آسمان و زمین در هم ادغام می‌شوند و صحنه‌های رویایی پدید ‏می‌آورند. ‏Salar de Uyuni‏ بزرگترین زمین نمکی دنیاست که بیشتر از 10 هزار کیلومتر مساحت ‏دارد. در اینجا آبی وجود ندارد اما پوسته‌های نمکی منعکس کننده قوی نور هستند و مانند آینه عمل ‏می‌کنند. اینجا در دوران پیش از تاریخ پوشیده از دریاچه‌هایی بوده که امروزه دیگر وجود ندارند. سطح ‏زمین در اینجا بسیار مسطح است و در تمام محوطه اختلاف ارتفاع کمتر از یک متر است. ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏

 

بولیوی
زمین‌های مسطح نمکی در بولیوی
بولیوی، دشت نمک
مناظر زیبای طبیعت از زمین‌های مسطح نمکی

4. چشمه زیرزمینی ‏سنوت، مکزیک ‎

‏‏طبیعت خالق شگفتی است. یکی از این شگفتی‌های باورنکردنی چشمه‌های طبیعی زیرزمینی سنوت در مکزیک هستند. این چشمه از دل سنگ‌های آهکی بیرون می‌آید و در انتهای غار‌ها یافت می‌شوند. سنوت‌ها از دوران تمدن مایاها تاکنون مورد استفاده قرار می‌گیرند و از خاص‌ترین جاذبه‌های مکزیک به شمار می‌روند.

 

چشمه زیرزمینی ‏سنوت
سنوت از زیباترین مناظر طبیعت

 

سنوت مکزیک
سنوت، از زیبایی های طبیعت

 

3. طوفان‌های تندری کثیف

‏‏طوفان‌های تندری کثیف یا آذرخش آتشفشانی یک پدیده آب و هوایی است و هنگامی رخ می‌دهد که رعد و برق از ‏میان آتشفشان عبور کند. تحقیقات نشان می‌دهد نیروی برقی بر اثر برخورد سنگ‌ها و خاکستر و قطعات ‏یخ در کوه آتشفشان تولید می‌شود و باعث به وجود آمدن جریان الکتریکی می‌شود. درست مانند زمانی که ‏قطعات یخ در رعد و برق‌های طبیعی باعث همین پدیده می‌شوند. فوران‌های آتشفشانی آب زیادی به ‏بیرون پرتاب می‌کنند که باعث تشدید این پدیده می‌شود.‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏

 

طوفان‌های تندری کثیف

طوفان‌های تندری کثیف از زیبایی های طبیعت

طوفان‌های تندری کثیف
طوفان‌های تندری کثیف ‎از زیباییهای طبیعت

2. درختان ارواح، پاکستان

‏‏این پدیده عجیب، حاصل عارضه غیر منتظره جاری شدن سیل در بعضی نقاط پاکستان است. میلیون‌ها ‏عنکبوت برای فرار از سیل به بالای درخت می‌روند و درخت را با تارهای خود می‌پوشانند. به این ‏ترتیب بیشتر درختان در این مناطق به درختان ارواح تبدیل می‌شوند. البته به غیر از  ‏پاکستان، عنکبوت‌ها در شرایط خاص مناظر استثنایی خلق می‌کنند که نمونه‌ دیگری از آن را در ویدئو زیر می‌توانید تماشا کنید. 

 

درخت عنکبوتی
منظره طبیعت از درختان ارواح، درخت عنکبوتی

 

لست سکند
لست سکند

سایت لست‌سکند از سال 1389 آغاز به کار کرد. از همان ابتدا، بخش مجله گردشگری راه‌اندازی شد تا بتواند با توجه به نیاز اهالی سفر، اطلاعات به‌روز و کاربردی را با مخاطبان به اشتراک بگذارد.