Close

بهترین مکان های دیدنی سوئد

4.6
از 72 رای
بهترین مکان های دیدنی سوئد + تصاویر
  • 22 شهریور 1395 08:00
  • 17
  • 62.5K

کشور سوئد را در دنیا با موارد متعددی از جمله اتومبیل های Saab و Volvo، گروه موسیقی ABBA، ترشی شاه ماهی و فروشگاه های بزرگ IKEA می شناسند. این کشور همچنین به خاطر داشتن مناظر خیره کننده، دهکده های ماهیگیری زیبا، سرزمین گوزن های شمالی و آفتاب تابستانی بی پایان خود معروف است. سوئد پر از ساختمان های رنگارنگ چوبی، کلبه های سنتی، قلعه ها و کلیساهای سنگی و برخی از نوآورانه ترین آثار معماری معاصر می باشد. چه شما به دنبال مسیرهای کوهنوردی یا بازدید از یک موزه ی هنری باشید، سوئد تمام اینها را به شما ارائه می دهد. در ادامه 10 مورد از بهترین مکان های دیدنی سوئد را برای شما انتخاب نموده ایم: ‏

10- پارک ملی Kosterhavet

‏کشور سوئد دارای خطوط ساحلی متعددی می باشد و در این موضوع شکی نیست، اما بهترین مکان برای مشاهده ی خط دریایی در شرایط محافظت شده پارک ملی Kosterhavet می باشد. این پارک که با نروژ هم مرز است اولین پارک ملی دریایی سوئد محسوب می شود. با داشتن 6000 گونه از زندگی دریایی، این پارک خانه ی گونه های متعددی است که در هیچ نقطه ی دیگری از سوئد یافت نمی شوند. این پارک در مرکز دریا و سواحل جزایر Koster واقع شده است. صخره های مرجانی این پارک، آن را به مکانی محبوب برای غواصان تبدیل کرده است. ضمن اینکه افرادی که به خشکی علاقمندند نیز می توانند از دهکده های ماهیگیری فریبنده لذت ببرند؛ دهکده هایی که منتظرند تا به تصاویر روی کارت پستال ها تبدیل شوند! ‏

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

9- مارسترند Marstrand

مارسترند شهری منسوب به سال 1200 میلادی، برای دو چیز شناخته شده است: قایقرانی و یک قلعه ی قدیمی. این اجتماع ساحلی روی جزیره ای در غرب سوئد واقع شده و میزبان جام بازی سالانه ی سوئد (یک رقابت مهم قایقرانی) می باشد. مارسترند همچنین خانه ی قلعه ی قرن هفدهمی کارلستن Carlsten است، قلعه ی باشکوه سنگی که نگهبانی از شهر را به عهده دارد. شما می توانید برای بازدید از این شهر، عازم سفری یک روزه از گوتنبرگ Gothenburg شوید. جالب است بدانید افرادی که از این شهر بازدید کرده اند آنرا با عبارت Kodak moment توصیف کرده اند، بنابراین آماده باشید که در سفر به مارسترند عکس های زیادی از ساختمان های تاریخی تزئین شده و رنگی این شهر که با خیابان های سنگفرش احاطه شده اند بگیرید. ضمن اینکه بازدید از موزه ی هنری Strandverket ، فانوس دریایی بازسازی شده ی Pater Noster و مسیرهای کوهنوردی زیبای این منطقه را نیز از دست ندهید.

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

8- مالمو Malmo

قدیمی و جدید در کنار هم شاید بهترین توصیف برای مالمو باشد. مالمو شهر تاریخی قرون وسطایی با چشم اندازی از ساختمان های مدرن و معاصر است. مالمو به عنوان سومین شهر بزرگ سوئد دارای شهر قدیمی (Gamla Stoden) حیرت آوری با سه میدان اصلی به نام های Stortoget، Lilla Torg و Gustav Adolfs Torg است. شهر قدیمی جایی است که شما می توانید از قلعه ی Malmohus Slott بازدید کنید. این شهر چند فرهنگی با 150 قومیت مختلف، از طریق پل Oresund به دانمارک متصل است. یکی از جاذبه های جدید مالمو Turning Torso است. این ساختمان یک شاهکار معماری است که بیش از 190 متر در آسمان پیچ و قوس می خورد که همین موضوع باعث شده که در سوئد بیشترین صحبت ها در مورد آن شده باشد.

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

7- ایستد Ystad

ایستد شهری ساحلی در جنوب سوئد است که کارآگاهان و طرفداران راز و رمز جنایت ها را به خود جلب می کند. در این مورد می توان به نویسنده ای به نام Henning Mankell اشاره نمود که رمان کارآگاه Kurt Wallender را در این شهر و نواحی اطراف آن تصویر می کند. در کتاب او می توانید ساختمان های مهمی از جمله صومعه ی Greyfriars (یکی از بهترین صومعه های قرون وسطایی حفاظت شده ی سوئد) و کلیسای مریم مقدس (یک کلیسای بزرگ قرون وسطایی) را بیابید که هر دو جز آثار باشکوه معماری گوتیک هنسا Gothic Hansa هستند. با پیاده روی در خیابان های سنگفرش ایستد نیز می توانید مناظر زیبای ساختمان های رنگی نیمه چوبی را مشاهده کنید. بهتر است قدم زدن در راستای سواحل زیبای ماسه ای ایستد را نیز از دست ندهید. در شرق ایستد یادمان سنگی Ales Stenar قرار گرفته که از 59 سنگ بزرگ تشکیل شده که در نهایت به شکل یک کشتی درآمده اند.

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

6- مجمع الجزایر استکهلم Stockholm archipelago

اگر شما به جزیره گردی علاقمند هستید، مجمع الجزایر استکهلم می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. واضح است که شما زمان کافی برای بازدید از تمام این 30000 جزیره را نخواهید داشت؛ البته دقت کنید که حتی تخته سنگ های بزرگی که از دل دریا بیرون زده اند نیز در این شمارش حساب شده اند! کشتی ها فقط به نقاط اصلی این منطقه سرویس می دهند و این سفر هیجان انگیز با 10 دقیقه قایق سواری از استکهلم آغاز می شود. از قلعه ی منسوب به جنگ جهانی اول در Starofortet یا Vaxholm پایتخت این مجمع الجزایر با ساختمان های زیبا و تاریخ صید شاه ماهی دیدن کنید. همچنین شما می توانید در نزدیک ترین اسپای نزدیک به استکهلم به نام ناکا Nacka که قابل دسترسی با ماشین نیز هست، به استراحت بپردازید.

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

5- آپسالا Uppsala

آپسالا شهری منسوب به قرن دوازدهم است که در 70 کیلومتری شمال استکهلم واقع شده و مرکز مذهبی سوئد به شمار می رود. قبل از مسیحیت، آپسالا به خاطر بت های خدایان نورس شناخته شده بود. کلیسای جامعه آپسالا، مقر اسقف اعظم سوئد، بزرگترین کلیسای جامع اسکاندیناوی محسوب می شود. تحصیلات نیز در اینجا بسیار حائز اهمیت است. دانشگاه آپسالا که در سال 1477 بنیان گذارده شده، یکی از قدیمی ترین کالج های اسکاندیناوی به شمار می رود. رودخانه ی Fyris از میان آپسالا می گذرد و بخش های قرون وسطایی شهر در قسمت غربی رودخانه قرار گرفته اند. قلعه و کلیسای جامع آپسالا خط آسمان این شهر را زیر سلطه ی خود دارند. گیاه شناس قرن هجدهمی Carl Linnaeus در آپسالا می زیسته، بنابراین حتما از باغ گیاه شناسی کنار قلعه نیز بازدید کنید.

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

4- لاپ لند سوئد Swedish Lapland

اگر شما به دنبال ماجراجویی در سرزمین های رام نشده هستید، باید از لاپ لند سوئد دیدن کنید. این منطقه در شمالی ترین نقطه زیر دایره ی قطبی واقع شده جایی که تابستان ها در کل شبانه روز می درخشد. لاپ لند مناسب قایقرانان، کوهنوردان و عاشقان طبیعت وحشی است. این سرزمین ساکنانی بومی به نام سامی Sami دارد، کسانی که در جنگل های عظیم و تندراهای بی ثمر زندگی می کنند. یک راه خوب برای تجربه ی این منطقه، رانندگی مسافتی به طول 359 کیلومتر از مرکز قایقرانی در استورمساند تا ترمینوس در ویلهلمینا از طریق Fatmomakke می باشد، جایی که در آن می توانید کلبه های چوبی سنتی را مشاهده کنید. بازدیدکنندگان زمستانی می توانند در Jokkmokk، مرکز زندگی سامی، پوست گوزن شمالی بخرند.

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

3- گوتنبرگ Gothenburg

گوتنبرگ در سواحل غربی سوئد واقع شده و با پارک هایی در سایزهای مختلف لکه لکه شده است. بسیاری از این پارک ها منسوب به قرن نوزدهم هستند که از میان آنها می توان به پارک Kungsparken اشاره نمود که در حقیقت دور کانالی شکل گرفته که بصورت حلقه ای مرکز شهر را احاطه نموده است. اگر شما عاشق شهربازی هستید می توانید به لیزبرگ liseberg بروید که نسبت به سایر شهربازی های اسکاندیناوی بیشترین سواری ها را دارد. گوتنبرگ به عنوان بزرگترین شهر بندری اسکاندیناوی، دارای بزرگترین جشنواره ی فیلم منطقه و همچنین جشنواره های متعدد موسیقی نیز در طول سال می باشد. اگر گرسنه هستید هاگا بوله Haga bulle را امتحان کنید. هاگا بوله یک رول دارچینی بزرگ در منطقه ی هاگا است که به داشتن خانه های چوبی زیبا مشهور می باشد.

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

2- گوتلند Gotland

گوتلند به عنوان بزرگترین جزیره ی سوئد، به طور کامل با دریای بالتیک احاطه شده و به همین دلیل ممکن است فکر کنید که ماهیگیری مهم ترین صنعت آن است. اما اشتباه فکر می کنید چرا که کشاورزی، گردشگری و فناوری اطلاعات جز برترین صنایع گوتلند هستند. این جزیره یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری سوئد می باشد. افرادی که به دنبال خورشید هستند اینجا را دوست دارند زیرا در طول سال این مکان بیش از هر جای دیگری در سوئد آفتاب دارد. ویزبی Visby به عنوان تنها شهر این جزیره، شهری محصور میان دیوار است که بیشتر منظر شهری و ساختمان های قدیمی خود را حفظ کرده است. روی این جزیره همچنین حدود 100 کلیسای قرون وسطایی و بیشمار سایت های ماقبل تاریخ واقع شده اند.

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

1- استکهلم Stockholm‎‏‎‎

استکهلم شهر زیبایی است که بر 14 جزیره قرار گرفته و به عنوان پایتخت سوئد و بزرگترین شهر اسکاندیناوی از اهمیت بالایی برخوردار است. این شهر در قرن سیزدهم پایه گذاری شده و هر سال مراسم اهدای جایزه نوبل در آن برگزار می شود. موزه ی واسا Vasa به یک کشتی جنگی قرن هفدهمی اختصاص داده شده که در اولین سفر دریایی خود غرق شده است؛ این موزه پربازدیدترین موزه ی اسکاندیناوی می باشد. بازدید از استکهلم نسبت به سایر شهرهای اسکاندیناوی مقرون به صرفه تر است. در این شهر امکان بازدید از 15 موزه بصورت رایگان وجود دارد که از آن جمله می توان به موزه تاریخ سوئد، موزه قرون وسطی، زرادخانه ی سلطنتی و قلعه ی Skokloster اشاره نمود. همچنین بازدید از کاخ سلطنتی، موزه هنرهای مدرن و تالار شهر را نیز هرگز از دست ندهید.

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد

بهترین مکان های دیدنی سوئد



منبع : touropia

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (17 نظر)

× در حال پاسخ به:

نرگس 21 فروردین 1398 ساعت 00:15

سلام ببخشید میخواستم بدونم که شرایط اقامت در سوئد چجوریه؟

محمد 28 دی 1397 ساعت 18:42

سلام ببخشید می خواستم بدونم حقوق متوسط یک پرستار تازکار در سوئد چقدر است...و متوسط هزینه خرج زندگی چقدر است..خیلی ممنون می شم اگه اطلاع رسانی کنید..

محمد 17 مرداد 1396 ساعت 18:54

سلام
سوالي دارم بهترين رستورانهاي غير ايراني استكهلم كدام است

رضا 24 خرداد 1396 ساعت 16:40

در سوئد امنيت شما خيلى زياد تامين ميشه از هر لحاظى كه بگى سعى ميكنن بهترين امكانات را به شما بدن .از لحاظ رستوران و غذا خوردن مطمئن باشيد كه يكى از تميزترين كشورهاى دنياست ،رانندههاى تاكسى مردم را گول نميزنن و شما از همون اول سر قيمّت مسير با راننده صحبت كنيد و يك قيمّت ثابت از اون بگيريد البته يه شركت بزرگ تاكسى در استكهلم هست كه به هيچ وجه شما را غريب نميدهند (تاكسى استكهلم ،كورير،و تاك ٠٢٠ در صورته كه راننده به عمد مسير را عِوَض كند كه پول بيشترى بگيرد بعد از رسيدن به مقصد شما ميتوانيد با شركت تاكسى تماس گرفته و اضافه پول را كه پرداخت كرده أيد را باز پس بگيريد و با راننده خاطى به شدت برخورد مى شود و أو را از كار اخراج ميكنن ،
اگر مدارك خود را گم كردية حتما به محلى به نام hittegods مراجعه كنيد به احتال ٩٠درصد مدارك خود را پيدا ميكنيد حتما در كيف دستور يا سام كه حمل ميكنيد به زبان انگليسى محل أقامت و تلفن تماس خود را بگذاريد چون ٩٩درصد پليس يا شخصى كه وسائل شما را پيدا كرده با شما تماس ميگيرد در صورتى كه تلفن خود را گم كرديد شماره تلفن خود را سريع نسوزانيد با تلفن خود تماس بگيريد به احتمال خيلى زياد تلفن شما پيدا ميشود برأى مردم سوئد تلفن شما هيچ ارزشى ندارد حتى اگر اخرين مدل تلفن باشد اآن را به شما برميگرداند ،هميشه با كارت هاى اعتبارى خريد كنيد هيچ وقت پول نقد همراه نداشته باشيد حتى برأى كرايه تاكسى شما احتياج به پول نقد نداريد و ميتوانيد از طريق كارت پرداخت كنيد و هميشه هر وسيله اى كه از طريق كات اعتبارى كه ميخريد داراي گارانتى هست كه لا پرداخت به صورت نقدى د صورت نداشتن رسيد گارانتى محصول را از دست ميدهيد .

مریم شاکری 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

واقعا دل نواز بود...

hamed 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

کار ما هم شده همش سفرنامه خوندن و مرور لست سکند و آه کشیدن....خدایا پس کی ما پولدار میشیم...

امید 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

چقدر عالی... امسال تابستان تصمیم گرفتیم که سوئد نریم! هر سال تابستان تصمیم میگیریم که یه کشور خارجی نریم! پارسال هم اسپانیا نرفتیم!

حمید 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

وای یاد خاطراتم در سوئد افتادم ما تابستان گذشته سفری به آنجا داشتیم و معرکه است این کشور اما نکته ای که اشاره نکردید که بسیار مهم می باشد رفتار مردم سوئد است که فوق العاده مردم خوش برخورد و قانون مداری هستند و اصلا در سوئد برای شما مشکلی پیش نمی آید با خاطر جمع و آیوده سفر کنید

محمدرضا 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

دفعه ی بعدکه رفتم حتما سعی میکنم جزایرشا برم چقدر زیبا بود و ما خبر نداشتیم
ممنون

عماد 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

کاش سوءدی بودیم

T 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

فوق العادست...

مهدى میرامینى 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

تصاویر اِنقدر زیبا بود که من هی برمیگشتم دوباره با دقت بیشتری نگاشون میکردم . مخصوصاً اون مجمع الجزایر و آسیاب بادى

مهدى میرامینى 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

تصاویر اِنقدر زیبا بود که من هی برمیگشتم دوباره با دقت بیشتری نگاشون میکردم . مخصوصاً اون مجمع الجزایر و آسیاب بادى

zarrinkia 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

عالی بود.تابستان96قصد دارم برم،خیلی بدردم میخوره..ممنون و متشکر

اشی 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

کشور سوئد به غیر از زیبای های که دارد خیلی سرد وهمین باعث شد که مردمان انجا خیلی خونگرم نباشند ومثل سرما ی کشورشان سرد ویخ باشند

مشاهده نظرات بیشتر