ساکت ترین نقطه جهان کجاست ؟

5
از 8 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
در اینجا از سکوت گوشتان کر می شود + تصاویر
16 آبان 1396 10:00
0

برای افرادی که دائم در میان شلوغی های زندگی روزمره و شهری هستند پیدا کردن سکوت کار دشواری است. اما این جاذبه گردشگری عجیب در مینسوتا ، سکوتی باورنکردنی را برای بازدیدکنندگانش فراهم می کند به طوری که آن را ساکت ترین نقطه جهان می نامند. سکوت در این آزمایشگاه به قدری زیاد است که دسیبل آن منفی اندازه گیری شده است !

در سال 2005 ، " اتاق بیصدا " توانست رکورد ساکت ترین نقطه را با منفی 2.5 دسیبل در رکوردهای جهانی گینس ثبت کند. از آن پس این نقطه با عنوان ساکت ترین نقطه جهان بروی عموم باز شد و هر روز بازدیدکنندگان بیشتری برای تجربه ی سکوت محض به این لابراتور می رفتند. صاحب این لابراتور در این بار می گوید : " در هفته دو تور برای رفتن به داخل این اتاق برگزار می شود که باید در گروههای کوچک و حداکثر 10 نفری صورت بگیرد ، در برخی مواقع نیز تورها به صورت شخصی و تک نفره انجام می گیرند. "

" برای برخی از افراد این سکوت بی پایان می تواند ترسناک باشد ، چرا که وقتی وارد اتاق می شوید همه چیز به طرز دلهره آوری ساکت است به طوری که ممکن است به روی گوشهایتان احساس فشار داشته باشید. بین سی ثانیه تا یک دقیقه بعد از ورود به اتاق ، احساس می کنید صداهایی را میشنوید اما صدایی که گوش خودتان ایجاد می کند ، بعد از بیست دقیقه کم کم صدای استخوان های خود که با یکدیگر برخورد می کنند را می شنوید و اگر تا سی دقیقه دوام بیاورید و در اتاق بمانید احتمالا بتوانید صدای طپش قلبتان را بشنوید. هر چند این مدت زمان از هر فرد تا فرد دیگر متفاوت است. "

تمام این صداهایی که می شنوید می تواند به شما استرس بدهد چرا که تصور ما از سکوت ، سکوت است اما وقتی وارد ساکت ترین نقطه می شوید از شدت ساکت بودنش صداهایی را می شنوید که هیچ کجای دیگر نخواهید شنید و این تجربه بسیار خارق العاده است.

صاحب این لابراتور می گوید بیشتر افرادی که  وارد این اتاق می شوند سریع از آن خارج می شوند چرا که تصور آنها از سکوت واقعی با آنچه با آن روبه رو می شوند متفاوت است و این سکوت برایشان بسیار ترسناک خواهد بود.

ساکت ترین نقطه جهان کجاست ؟

ساکت ترین نقطه جهان کجاست ؟

ساکت ترین نقطه جهان کجاست ؟

 

منبع : Lonelyplanet

ویدا نورمحمدیان
ویدا نورمحمدیان