Close

جنگل سنگده، بهشتی در قلب مازندران

4.5
از 71 رای
نسخه ای در ایران که بهشت از روی آن ساخته شد! +تصاویر
  • 14 مرداد 1398 08:00
  • 0
  • 56.7K

در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

جنگل سنگده

به خاطر فاصله‌ای که جنگل‌های هیرکانی بین این روستا و روستا‌ها و شهر‌های اطراف بوجود آورده‌اند، هنوز سنگده دست‌نخورده باقی مانده است. اینجا روستای کوچکی‌ است و قبلا به سیدده شناخته می شده. سنگده از  توابع بخش دودانگه شهرستان ساری‌ است و اهالی آن به زبان مازندرانی حرف می‌زنند. زیبایی این منطقه به جنگل‌هایی‌ است که از جنوب و شمال، آن را محصور کرده‌اند.

جنگل سنگده

در سفر به این منطقه نباید دیدن آبشار اوبن را از دست بدهید. آبشار اوبن، مرز بین سمنان و مازندران است و ارتفاعش از سطح آب‌های آزاد به حدود ۱۸۰۰ متر می‌رسد. برای دسترسی به این آبشار باید از مسیری جنگلی عبور کنید. رسیدن به این آبشار تنها از طریق جاده‌ی روستایی و بعد با پیاده‌روی از بین جنگل ممکن است. امیدواریم گردشگران محترم، در حفظ زیبایی‌های این جنگل کوشا باشند تا این منبع و جاذبه‌ی طبیعی بی‌نظیر، همیشه به همین زیبایی باقی بماند.

جنگل سنگده

جنگل سنگده

جنگل سنگده

جنگل سنگده

جنگل سنگده

جنگل سنگده

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

امیر 15 فروردین 1399 ساعت 21:51

انجا مکانی رویایی است من یه قواره زمین انجا خریدم تا ویلا بسازم کلا برای ارامش روح و روان عالی عالی عالی.

ملک 15 فروردین 1399 ساعت 21:47

ما اهل تهرانیم و اونجا ویلا خریدیم بسیار ارامش بخش و زیباست و طبیعت دل انگیزی دارد.

احمدی 26 مرداد 1398 ساعت 12:12

سر جدتون سنگده میاین به طبیعت احترام بگذارین، آشغال نریزین، درختها را قطع نکنین، در جنگل آتش روشن نکنین. سنگده اون طبیعت چند سال پیش رانداره چون تعداد گردشگرهاش روز به روز افزوده میشه.
کاری نکنین اینجا هم بشه کلار دشت!

محسن 22 مرداد 1398 ساعت 23:17

سلام یعنی دیگه جایی مونده که از نظر مردم پنهان مونده باشه شنبه یکشنبه دوشنبه... هروقت میری مسافرت مخصوصا شمال دیوانه میشی همیشه جمعیت ملیونی جلوتر از شما اونجا هستند نمیدونم این همه آدم این اطلاعات رو از کجا میارن من خودوم رفتم فیلبند اینقدر شلوغ بود پشیمون شدم برگشتم عوضش مریوان .. وهمدان و ایلام و شهرهای غربی با اون طبیعت بکرش مورد بیتوجهی واقع شده!!!!

حسین 19 مرداد 1398 ساعت 14:28

واسه اقامت اون اطراف جایی هست مثل متل یا سوییت کرایه ای؟

رحیم 16 مرداد 1398 ساعت 14:39

بهترین جنگل بکر شمال . من امسال رفتم هرچی بگم عالیه کم‌گفتم . ۳ روز اونجا بودیم .مسیرهای داخل جنگل خیلی زیبا هستن . ساعتها اونجا بمونی و از طبیعت ناب لذت ببرید. درضمن مسیر پیاده روی هم تا بیرون جنگل به طرف قله داره اونایی که دوست دارن خیلی میچسبه. هم اول روستای سنگده و هم آخر سنگده کنار پرورش ماهی قزل آلا مسیر ورودی داره. که مسیر اولی خیلی بکر تر هستش و مسیر دومی مسیر هموارتری داره که به تالار سربند هم میرسه. رفتین فقط خواهشا زباله های خودتون رو جمع کنین

رویا 16 مرداد 1398 ساعت 01:24

قبل از سنگده دوراهی هست و به یه بخشی از جنگل میرسی که ورودی حفاظت شده داره ،وای نگم براتون از بکر بودنش،صدای زمین و درخت اونجا فقط میشه شنید،مخصوصا اگر خلوت باشه که یه وقتهایی صدای پای حیونهایی که دارن تو عمق جنگل حرکت میکنندو هم میشنوی،میشه ساعت ازش لذت برد،محاله از پل سفید رد بشیم و اونجا نریم...
و خواهش میکنم هر وقت خواستید به دل این جنگل زیبا برید،حتماکیسه برای زباله ها تون ببرید...

سیاوش 15 مرداد 1398 ساعت 18:35

انقدر اشغال ریختند که شبیه جنگل نیست هرچند هنوز زیباست

حمید 15 مرداد 1398 ساعت 15:51

کیلومتر ۱۸۰ جاده تهران به قائمشهر.میدان ورودی شهر پلسفید.جنب پمپ بنزین .حدود ۲۵ کیلومتر میپیمایید.ودر انتهای روستای سنگده .جنب شرکت چوب فریم .رستوران قزل الا کبابی با سبزی پلو در دل جنگل ودر کنار رودخانه رویایی.حتما بروید وببینید.کم نظیره.

علی 14 مرداد 1398 ساعت 23:14

سلام.من خودم از اهالی روستای سنگده هستم.واقعا بهشت گمشده هستش.اب وهوای بسیار خنکی داره.جاهای دیدنی زیادی داره.امیدوارم استفاده درستی بشه و قدر این همه خلقت و زیبایی رو بدونیم.

fatemeh 14 مرداد 1398 ساعت 15:25

سلام کاش فاصلشوازمازندران مینوشین