Close

آشنایی با 10 اتاق فرار ترسناک و هیجان انگیز در ایران

4.2
از 100 رای
معرفی 10 اتاق فرار ترسناک و هیجان انگیز در ایران! +جزئیات داستان
  • 12
  • 206.6K

برای بعضی از افراد و سلیقه‌ها، تفریح و آرامش از طریق ریلکس کردن و آرامش محیطی به دست می‌آید و برای بعضی دیگر هم رو به رو شدن و حل یک چالش، معما یا تجربه هیجانی تمام عیار می‌تواند خستگی را از تنشان بیرون کند. اگر شما از دسته دوم افراد هستید و به چالش، حل معما و تجربه هیجانی واقعی علاقه دارید، این مطلب دقیقا برای شما است. اتاق‌های فرار جزء جدیدترین تفریحات هیجان‌انگیز و معمایی محسوب می‌شوند که از ژاپن نشات گرفته‌اند. در بازی اتاق‌های فرار شما به تنهایی و یا به همراه دوستان و تیم خود وارد یک اتاق با معما و داستانی مشخص می‌شوید و طی مدت زمانی مشخص باید معمای بازی را حل کنید و نهایتا از اتاق فرار کنید. البته این بازی‌ها اکثرا از طریق هوش و خلاقیت حل می‌شوند و نیازی به زور و توان فیزیکی ندارند. در این مطلب لست سکند قصد داریم 10 تا از ترسناکترین اتاق فرارهای ایران را به شما معرفی کنیم. اگر شما هم به دنبال اتاق فرار ترسناک می‌گردید، به ادامه متن بیایید.

اتاق فرارهای ترسناک

اتاق فرار اَرّه، مجموعه رپیتون؛ تهران

این اسکیپ روم یا اتاق فرار ترسناک یکی از ترسناکترین اتاق فرارهای ایران است که بر اساس مجموعه فیلم‌های معروف ارّه نوشته شده است. اگر یکی از فیلم‌های اره را دیده باشید، متوجه خواهید شد که ترس و هیجان در این اتاق فرار موضوعی عادی محسوب می‌شود. در این بازی شما در خانه‌ای متروکه و قدیمی با قاتلی سریالی رو به رو می‌شوید و این قاتل سریالی قصد دارد شما را با تزریق سم به قتل برساند. پس حتما حواستان را جمع کنید که وقت زیادی برای فرار از دست این قاتل سریالی ندارید. او قصد دارد دست و پای شما را ببندد و سپس سم مورد نظر را تزریق کند. نهایتا 60 دقیقه فرصت دارید، اگر این قاتل سم را به شما تزریق کرد، با دست و پای بسته، سم را از  هر طریق خنثی کنید و جان خود را نجات دهید.

اتاق فرار اَرّه
اتاق فرار ترسناک ریپتون در تهران

داستان بازداشتگاه، اتاق فرار کانو؛ مشهد

در این اتاق فرار ترسناک، داستان از این قرار است که شما به درون یک بازداشتگاه می‌روید و در آنجا با چند متهم تازه بازداشت شده روبرو می‌شوید. یک ساعت بعد قرار است ون‌های پلیس زندانی‌ها را به زندان مرکزی منتقل کنند و مجازات اعدام را اجرا کنند. بله این متهم‌ها شما و دوستانتان هستید. پس یک ساعت فرصت دارید که با استفاده از سرنخ‌هایی که در سلول بازداشتگاه وجود دارد، قفل سلول را باز کنید و از این بازداشتگاه جهنمی فرار کنید. این سر نخ‌ها کجای سلول ممکن است وجود داشته باشند، از زیر تخت شروع کنید.

اتاق فرار کانو مشهد
اتاق فرار ترسناک کانو مشهد

اتاق فرار مجموعه کوروش

اگر به دزدی از یک بانک علاقه دارید و فیلم‌های دزدان مسلح بانک‌ها شما را به وجد می‌آورد، این اتاق فرار ترسناک برای شماست. شما و گروهتان به عنوان سارقینی حرفه‌ای و سابقه دار  وارد یکی از معتبرترین بانک‌های ارزی خاورمیانه می‌شوید؛ این بانک موجودی ۱۵ شمش طلا، ۱۰۰۰ دلار و ۷۰۰۰ یورو را در اختیار دارد. شما و گروهتان فقط ۶۰ دقیقه فرصت دارید موجودی پنهان بانک را پیدا کنید و آن را سرقت کنید. در هنگام ورود شما اشتباهی مرتکب می‌شوید و نتیجه آن روشن شدن آژیر بانک است؛ شما از لحظه ورودتان تنها پانزده دقیقه فرصت دارید که آژیر خطر را قطع کنید و به سرقت خود ادامه دهید. در غیر این صورت پلیس وارد بازی می‌شود و شما و گروهتان را دستگیر می‌کند، ولی در صورت خاموش کردن آژیر، تا سر رسیدن پلیس شما چهل و پنج دقیقه بیشتر فرصت خواهید داشت.

اتاق فرار کوروش
اتاق فرار ترسناک مجموعه کوروش از بهترین اتاق فرارهای ایران

کلبه مرگ، اتاق فرار اسکیپ گیت؛ اصفهان

خب قرار است این دفعه سفری متفاوت را تجربه کنید و با توجه به نزدیکی به فصل بهار کلبه‌‌های جنگلی بهترین گزینه هستند. پس از یافتن کلبه‌های جنگلی و انتخاب یکی از آن‌ها سفر خود را شروع می‌کنید. ولی چرا درمورد سابقه شهر و داستان‌های ترسناک آن و همچنین تجربه سایر افراد هیچ تحقیقی نکردید؟! خب کار از کار گذشته است، و شما الان به کلبه رسیده‌اید!

پس از رسیدن به کلبه و بعد از باز کردن درب با پیرمرد و پیرزنی مهربان مواجه می‌شوید و خیالتان راحت می‌شود که امنیت لازم برقرار است. بعد از کمی استراحت و تاریک شدن هوا تصمیم می‌گیرید از دستپخت صاحبخانه بچشید. بعد از خوردن چند قاشق متوجه می‌شوید که طعم غذا کمی متفاوت است،  فرصت سوال کردن از صاحبخانه را پیدا نمی‌کنید و آخرین تصویری که یادتان می آید، لبخند پیرمرد و پیرزن جلوی چشمانتان است. ‎وقتی به هوش آمدید با دست و پای بسته خودتان و دوستانتان مواجه می‌شوید و نمي‌دانید چرا زندانی شده‌اید! ولی این را می‌دانید که فقط 60 دقیقه برای فرار از این کلبه مرگ فرصت دارید. پس معطل نکنید، اگر فکر می‌کنید که می‌توانید از این کلبه فرار کنید، دست به کار شوید!

اتاق فرار کلبه مرگ اصفهان 
اتاق فرار ترسناک کلبه مرگ در اصفهان 

 اتاق فرار قرنطینه، مجموعه اسکیپ روم؛ تهران

این بازی با سایر بازی‌های اتاق فرار کمی متفاوت است. به یاد داشته باشید که تنها راه موفقیت این اتاق فرار همکاری گروهی و تبادل اطلاعات با بهترین کیفیت و کم نقص‌ترین حالت ممکن است. اگر این اصل را فراموش کنید و یا به خوبی آن را رعایت نکنید، مطمئن باشید که محال است بتوانید معمای داستان را حل کنید و  با موفقیت خروج و فرار از اتاق را انجام دهید. نکته جالب این بازی این است که هیچ گونه تم، سناریو یا حتی دکور خاصی در آن وجود ندارد. البته از نظر ریتم معمایی می‌تواند بسیار خاطره انگیز باشد و هر دوست دار معمایی را به چالش بکشد. پس در این اتاق فرار ترسناک مانند سایر اتاق‌های فرار انتظار دکور خاص یا سناریویی از پیش تعیین شده را نداشته باشید و خود را به اتاق فرار قرنطینه بسپارید.

اتاق فرار قرنطینه تهران
اتاق فرار ترسناک قرنطینه در تهران

اتاق فرار طهران 1346؛ تهران

سبک سناریو این اتاق فرار بیشتر شبیه به داستان خاطره انگیر شرلوک هولمز است. اولین موضوعی که در شروع داستان توجه شما و دوستانتان را به خودش جلب می‌کند فضای نوستالژیک با دکوری خاص است که کاملا تهران دهه 1340 را برای شما شبیه سازی می‌کند. این دکور شامل وسایل اتاق، موسیقی محیطی و انواع و اقسام وسایل مرموزی است که حس کنجکاوی هر کسی را تحریک می‌کند و داستان را برای ما عمیق‌تر روایت می‌کند.

معمای بازی به قتل یک تاجر اصفهانی به نام داریوش راستگو  مربوط می‌شود. شما باید در مدت زمان یک ساعت تمام تلاشتان را انجام دهید تا قاتل را شناسایی کنید. در روند این سناریو کاملا از زندگی روزمره خود خارج می‌شوید و وارد تهران دهه چهل می‌شوید.  همچنین این اتاق فرار از طراحی و دکوری فوق العاده زیبا ساخته شده است که هر بازیکنی پس از بازی به این موضوع اذعان دارد و خاطرات تهران قدیم را در ذهن‌ها ثبت می‌کند. پس اگر حس و روحیه کار آگاهی در شما وجود دارد، فرصت را از دست ندهید و شرلوک هولمز تهران قدیم شوید.

اتاق فرار طهران 1346
اتاق فرار طهران 1346

اتاق فرار نجات شهر در عمارت تاریخی دبیرالملک؛ تهران

شهر تهران به کمک شما نیاز دارد! آیا حاضرید خود را به خطر بیاندازید و کمک کنید!؟ شما عضو یک تیم امنتی ماهر هستید و طبق گزارش‌هایی که به دست شما رسیده است تا کمتر از یک ساعت دیگر در شهر تهران به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت ایران عملیاتی تروریستی اتفاق خواهد افتاد. بنابراین در اولین اقدام به دنبال سر نخ‌هایی می‌گردید و پس از دنبال کردن این سرنخ‌ها به عمارتی قدیمی در منطقه دوازده تهران می‌رسید.

زیر زمین این خانه به نظر شما مشکوک است و نیاز به بررسی دارد! از طرفی از همسایه‌های عمارت قدیمی شنیده‌اید که در این عمارت قدیمی فقط یک سرایدار زندگی می‌کرده است و صاحب خانه نیز در خارج از ایران اقامت دارد. پس سریعا خودتان دست به کار شوید و راز و رمز ارتباط این خانه و زیر زمین مخوف آن را با عملیات تروریستی کشف کنید تا تهران نجات پیدا کند! فضای اتاق فرار دبیرالملک خانه‌ای 200 ساله است که طراحی آن باعث شده است فضایی کاملا متفاوت را نسبت به سایر اتاق‌های فرار تجربه کنیدا

اتاق فرار دبیرالملک
اتاق فرار دبیرالملک از بهترین اتاق فرارهای ایران

اتاق فرار راز سنگ سیاه، مجموعه رازماز؛ شیراز

در محله سنگ سياه شيراز چندين جسد در مكان‌هاى مختلف كشف شده است. پس از تحقيقات اوليه پليس آگاهى و اعلام نتايج پزشكى قانونى، مشخص شده است كه همه افراد از طرق مشابهی جان خود را از دست داده اند و هيچ نشانى از اعمال جراحت یا درگیری و ضرب و شتم در اجسادشان ديده نمى شود. بنابراین اعلام می‌کنند که دلیل مرگ خودکشی است. اما ظاهرا محله قبلا قاتلی زنجیره‌ای داشته است.  مشكوک بودن مرگ افراد و همچنين پخش شدن شايعه‌اى مبنى بر اينكه قاتل زنجيره‌اى محله دوباره زنده شده است، باعث می‌شود اين خودكشى‌ها را در واقع قتل‌هايى بدانند كه توسط او انجام شده است.

ترس و وحشتی عجیب در دل ساكنين محله و گردشگران داخلى و خارجى ايجاد شده است. با توجه به اهميت گردشگرى محله سنگ سياه، كلانترى منطقه با انتشار اعلاميه‌اى رسمى، از كارآگاهان خصوصى در مورد اين پرونده درخواست همكارى گسترده كرده است. شما يكى از چهار تيمى هستيد كه از بين انبوهى از كارآگاهان انتخاب شده‌ايد تا از راز بخت سياهى كه گريبانگير محله شده است پرده برداريد. پس دست به کار شوید و محله سنگ سیاه را نجات دهید.

اتاق فرار رازماز شیراز
اتاق فرار ترسناک رازماز شیراز

اتاق فرار روانی، اسکیپ روم انیگما؛ تهران

در سال 1893 در حوالی شهر شیکاگو آمریکا و در هتلی مرموز اتفاقاتی در حال رخ دادن است. گفته می‌شود بسیاری از ساکنین این هتل به سرنوشتی شوم و اسف‌بار دچار خواهند شد. این هتل از اتاق‌هایی بدون پنجره و همچنین راه‌پله‌هایی که به جایی راه ندارند تشکیل شده است. همچنین درهای مخفی و اتاق‌های شکنجه را نیز باید به مخوف بودن هتل اضافه کنید. دکتر هنری هاوارد هولمز ملقب به اچ اچ هلمز مالک این هتل برای گرفتن جان ساکنین این هتل هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهد، او علاقه‌ عجیبی به کشتن دارد و یک قاتل بالفطره و روانی است.

در برخی از اتاق های این هتل گازهای سمی کشنده متصاعد می‌شود تا جان افراد را به گونه‌ای متفاوت بگیرد و در برخی نیز روش‌های سنتی شکنجه تا سر حد مرگ اتفاق می‌افتد. هلمزِ جنایتکار حتی به اجساد کشته شدگان نیز رحم نمی کند. در زیرزمین این هتل مخوف و ترسناک چندین کوره و ظرف‌های اسید برای سوزاندن باقیمانده اجساد و ابزاری برای قطعه قطعه کردن آنها وجود دارد. هلمز به این ترتیب اثری از قربانیانش نیز باقی نخواهد گذاشت تا کسی از جنایات وی باخبر نشود. اکنون نوبت به شما رسیده است و شما میهمان ناخوانده این هتل شوم هستید. برای رهایی از این مهلکه و نجات خود، تنها یک ساعت وقت دارید پس تا هلمز کار را تمام نکرده است دست به کار شوید و او را شکست دهید، حتما شما موفق می‌شوید.

اتاق فرار انیگما
اتاق فرار انیگما در تهران

اتاق فرارِ فرار از گاراژ متروکه، مجموعه اینفینیتی اسکیپ روم؛ تهران

در روزی از روزهای گرم تابستان، در صحرایی سوزان خودرویی در حال حرکت است که ناگهان خودرو دچار نقص فنی می‌شود، صاحب خودرو برای تعمیر خودروی خود به جستجوی تعمیرگاه می‌پردازد و ناگهان گاراژی متروکه را مشاهده می‌کند که گویی سال‌های سال است بلا استفاده مانده است. به ناچار وارد تعمیرگاه گاراژ متروکه می‌شود تا کمکی پیدا کند ولی کسی در تعمیرگاه نیست و فقط ابزار و لوازم خودرو به چشم می‌خورد. ناگهان با صدای مهیب و عجیبی درب ورود بسته می‌شود! به نظر می‌رسد که تنها راه این است که خود شما به عنوان صاحب خودرو مشغول به کار شوید و خودرو را تعمیر کنید و هر چه سریعتر از این گاراژ ترسناک و خوفناک فرار کنید!

اتاق فرار اینفینیتی
اتاق فرار اینفینیتی تهران

سخن آخر

در این متن سعی شد 10 تا از بهترین اتاق فرارهای ایران را معرفی کنیم. اتاق فرارهای ترسناک که هر کدام داستان ویژه‌ای برای خودشان دارند. انتخاب اتاق‌های فرار کاملا رندوم و اتفاقی بوده است و ترتیب آن‌ها نیز از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. شما تا به حال تجربه اتاق فرار را داشته‌اید؟

 

تألیف: لست سکند

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (12 نظر)

× در حال پاسخ به:

رضا کوچکی 9 مرداد 1400 ساعت 12:05

بیشتر اتاق فرارای ترسناک تهرانو من رفتم
نصفشون اصلا ترسناک نیستن و یه جورایی خنده دارن
از بین این همه من سه تارو خوشم اومد معرفی میکنم برید حالشو ببرید: 1. خونه جنی مجموعه تاج اسکیپ روم ستارخان 2. نفرین مجموعه اسکیپ ویژن اتوبان خررازی 3. توهم مجموعه اسکیپ مستر نارمک

علی حسین زاده 2 تیر 1400 ساعت 22:00

اتاق فرار آرکام اسایلم یا تیمارستان آرکام جزو بهترین اتاق فرار هایی بود که تابحال رفتم. خیلی عالی بود. هم معماهاش و هم ترس و دلهره ش. توصیه میکنم حتما امتحان کنین

هومن 5 آبان 1399 ساعت 11:07

سلام کرمان هم اتاق فرار داره حتی رامبد جوان هم یک بار برای بادید از این اتاق فرار به کرمان اومده
این اتاق فرار در نزدیکی یه بنای تاریخی به نام مقبره خواجه اتابک هست

رضا زرین 23 مهر 1399 ساعت 09:25

بعضیاشونو رفتم ولی واقعا جای اسکیپ رومهای ترسناک بین مطالبی که نوشتید خالیه و یکی از بهتریناش سوئینی تاد هست
با اینکه خیلی ساده هست ولی واقعا ترسناکه
ممنون از مطلب خوبتون

م کاشانی 15 شهریور 1399 ساعت 11:47

من خیلی اتاق فرار ترسناک رفتم، بعضیاشون اصلا ترسناک نبودن بعضیاشونم خوب بودن ولی واقعا اتاق فرار سوئینی تاد مجموعه وست روم خیلی ترسناک بود. با اینکه لوکیشن ساده ای داره و کلا دو سه تا اتاق داره اما خیلی ترسیدیم. به نظرم جاش تو این مقاله خالیه

اده 20 خرداد 1399 ساعت 23:03

ته

مسعود 8 خرداد 1399 ساعت 00:49

حتما به "بخش یازده" مجموعه دررو هم سر بزنید، از لحظه ورود یه استرسی افتاد به جونم تا 2 شب بعدشم خوب نشد :)) از سایتش رزرو کنید darro.ir

نازنین 15 اردیبهشت 1399 ساعت 17:09

وای خیلی خفن به نظر می رسه

بهرامی 15 اردیبهشت 1399 ساعت 12:58

اتاق فرار گمشده کرج رو هم از مجموعه escape rule پیشنهاد میکنم حتما سر بزنید. Escaperule.ir
عالیه

Mehdi 15 اردیبهشت 1399 ساعت 02:43

واقعا خیلی خیلی جالبه من هیچکدوم از این اتاق هارو بازی نکردم چون با خواندن داستان اتاق ها بدجور وحشت زده شده ام وای به حالی که بخوام وارد یکی از این اتاق ها بشم وای خداجون همینجوریشم امشب خوابم نمیبره از ترس.

فرشاد 12 فروردین 1399 ساعت 09:44

واقعا جالبه خیلی خیلی جالب

شهاب 11 فروردین 1399 ساعت 03:12

عالی بود