مکان های تفریحی و جاهای دیدنی تهران برای کودکان + آدرس و قیمت

4.5
از 22 رای
سفرنامه نویسی لست‌سکند - جایگاه K دسکتاپ
مکان‌های تفریحی و جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان + آدرس و قیمت
05 اردیبهشت 1403 08:00
3

جاهای تفریحی تهران برای کودکان اوقاتی خاطره‌انگیزی را برای فرزندان شما می‌سازند. اگر کودک دارید، احتمالاً برایتان پیش آمده بخواهید آخرهفته تفریح کنید؛ ولی به‌جز پارک جایی به ذهنتان نرسد. در این مطلب از بلاگ لست‌سکند مکان های تفریحی تهران برای کودکان را به شما معرفی می‌کنیم تا به‌راحتی به فهرست تفریحات و جاهای دیدنی تهران برای کودکان دسترسی داشته باشید.

lastsecond.ir-cover-children-attractions-in-tehran.jpg

مکان های تفریحی تهران برای کودکان

 • پارک ژوراسیک
 • باغ کتاب
 • هیومن پارک
 • سرزمین عجایب
 • روبوکیدز
 • دکتر لند
 • شهر مشاغل کاربازیا
 • باغ‌وحش ارم
 • بیلینو

باغ‌ها و پارک‌های تهران برای کودکان

در این قسمت، پارک‌ها و باغ‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که برای کودکان و بچه‌ها مناسب هستند. پس اگر به‌دنبال پارک مخصوص کودکان در تهران هستید، این قسمت از مطلب را از دست ندهید.

پارک پردیسان

پارک پردیسان از بوستان‌های وسیع تهران است که نقش بسیار مؤثری در بهتر کردن هوای پایتخت دارد. در این پارک علاوه‌بر تعدادی موزه، امکانات آموزشی و تفریحی هم وجود دارد که گستره بیشتری از جاذبه‌ها و سرگرمی‌ها را برای افراد و همچنین برای کودکان فراهم می‌کند. یکی از اهدافی که در بوستان پردیسان دنبال می‌شود، تفریح همراه با آموزش، پژوهش و همچنین حفاظت از محیط‌زیست است؛ بنابراین می‌توانیم آن را از مکان های تفریحی تهران برای کودکان بدانیم.

در این بوستان یک مدرسه طبیعت هم وجود دارد که ازجمله جاهای مناسب کودکان به شمار می‌رود. فعالیت‌های مختلفی هم در این قسمت انجام می‌شود که آشنایی با مراحل کاشت گیاهان، پوشش جانوری، شناخت طبیعت، انجام بازی‌های خلاقانه مرتبط با طبیعت، بازپروری حیات‌وحش و... از انواع آن‌ها هستند. گفتنی است که در بوستان پردیسان می‌توانید زیست‌بوم‌های مختلف، نمایشگاه‌ها، آکواریوم و قسمت‌های مختلف دیگری مثل زمین بدمینتون، والیبال و زمین‌های دیگری را هم ببینید و از آن‌ها استفاده کنید. در کنار این موارد، پارک پردیسان به‌دلیل موقعیت مناسبی که دارد، برای بادبادک‌بازی هم مناسب است. ازاین‌رو اگر از کنار این پارک عبور کنید، همیشه تعدادی بادبادک را در هوا می‌بینید. علاوه‌بر این‌ها، شب‌هنگام قدم زدن در پارک پردیسان را می‌توان یکی از تفریحات شبانه تهران به شمار آورد.

 • آدرس بوستان پردیسان: بین اتوبان شیخ فضل‌الله نوری و یادگار امام، ضلع شمالی بزرگ‌راه حکیم. همچنین می‌توانید از جهت غرب به شرق اتوبان همت بروید و پس از گذراندن خروجی یادگار امام، پارک پردیسان را ببینید.
 • صفحه اینستاگرام بوستان پردیسان: ppardisan@

موقعیت دقیق پارک پردیسان روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-pardisan.jpg
نمایی از پارک پردیسان، عکس از هومن خسروی

باغ گیاه‌شناسی ملی ایران

باغ گیاه‌شناسی ملی ایران از جاهایی است که کودکان به همراه خانواده‌های خود می‌توانند اطلاعات خوبی درباره گیاهان و گونه‌های مختلف آن‌ها به دست آورند. در باغ گیاه‌شناسی، گیاهان بومی و غیربومی مختلفی در محیط‌های باز و محیط‌های گلخانه‌ای نگهداری می‌شوند. یکی از اهداف باغ گیاه‌شناسی، آشنا کردن مردم با اهمیت گیاهان و لزوم حفاظت از آن‌هاست. در این باغ، کارهای تحقیقاتی و پژوهشی هم درباره گیاهان انجام می‌شود. علاوه‌بر اینکه شما می‌توانید کودکانتان را به این باغ ببرید و آن‌ها را با اطلاعات گوناگون آشنا کنید، می‌توانید کوه‌ها، دریاچه‌ها و آبشارهایی را هم ببینید که در این باغ ساخته‌اند.

 • آدرس باغ گیاه‌شناسی ملی ایران: اتوبان تهران‌کرج، خروجی پیکان‌شهر، شهرک سرو آزاد، خیابان شهید علی گودرزی، بلوار باغ گیاه‌شناسی ملی ایران، مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور
 • قیمت بلیط باغ گیاه‌شناسی ملی ایران: 35 هزار تومان
 • ساعت بازدید از باغ گیاه‌شناسی ملی ایران: از ساعت 9 صبح تا 6 عصر
 • وب‌سایت باغ گیاه‌شناسی ملی ایران: nbgi.rifr-ac.ir
 • صفحه اینستاگرام باغ گیاه‌شناسی ملی ایران: nbgi_iran@

موقعیت دقیق باغ گیاه‌شناسی ملی ایران روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-giah-shenasi.jpg
باغ گیاه‌شناسی ملی ایران

پارک ساعی

یکی دیگر از پارک‌هایی که می‌توان آن را یکی از جاهای دیدنی تهران برای کودکان هم به شمار آورد، بوستان ساعی است. پارک ساعی که یکی از بهترین پارک‌های تهران محسوب می‌شود، بخش‌های مختلفی دارد که برای هر سلیقه‌ای جالب‌توجه است. یکی از این قسمت‌ها، باغ‌وحش نسبتاً کوچک آن است که در گذشته تعداد حیوانات بیشتری در آن بوده؛ اما امروزه تعدادشان کمتر شده است.

در بوستان ساعی می‌توانید گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی را مشاهده کنید. یکی از کارهای جالبی که در این پارک انجام داده‌اند، این است که مجسمه برخی از حیوانات را درست کرده‌اند و نام آن‌ها و حرف اول اسم این حیوانات را به فارسی در کنار آن‌ها ساخته‌اند. به این صورت، کودکان می‌توانند حروف الفبا را با توجه به این مجسمه‌ها و حیواناتی که ساخته‌اند، بهتر یاد بگیرند و در خاطرشان ثبت کنند. در پارک ساعی، زمین بازی مخصوص کودکان، زمین ورزش و امکانات دیگری از این قبیل هم وجود دارد که آن را به یکی از مناسب‌ترین جاهای تفریحی برای کودکان در تهران تبدیل کرده است و بچه‌ها می‌توانند ساعت‌ها در آنجا بازی کنند، یاد بگیرند و خاطره بسازند.

 • آدرس پارک ساعی: خیابان ولی‌عصر، پایین‌تر از میدان ونک

موقعیت دقیق پارک ساعی روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-saei-park.jpg
نمایی از پارک ساعی تهران

پارک هنرمندان

پارک هنرمندان از بوستان‌های قدیمی تهران است و شامل قسمت‌های مختلفی می‌شود که حتی برای کودکان هم مناسب است. می‌توانیم بگوییم که اغلب قسمت‌های مناسب کودکان در بوستان هنرمندان، مربوط به زمین‌های بازی و وسایل بازی آن است که حسابی کودکان را جذب می‌کند و سرگرمی مناسبی برای آن‌هاست.

ازجمله قسمت‌های مختلفی که در این پارک وجود دارد، می‌توانیم به شهربازی کوچک، قصر بادی، تماشاخانه، گالری‌ها، سالن‌های متعدد، مجسمه‌های مختلف از هنرمندان نامی کشور مثل ساخته‌های پرویز تناولی، کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های مهمی که در اینجا اجرا می‌شود، اشاره کنیم. در این پارک علاوه‌بر تفریح در زمین‌های بازی، امکان آشنا کردن کودکان شما با آثار هنری در زمینه‌های مختلف هم وجود دارد. محل قرارگیری این پارک به‌گونه‌ای است که شما به‌راحتی می‌توانید به بسیاری از بهترین کافه‌های تهران هم دسترسی داشته باشید.

 • آدرس بوستان هنرمندان: خیابان ایرانشهر، بعد از خیابان سپند

موقعیت دقیق پارک هنرمندان روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-honarmandan-park.jpg
نمایی از پارک هنرمندان تهران

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش، از جذاب‌ترین پارک‌های تهران است و بسیاری از افراد برای گذراندن اوقات‌فراغت خود به این پارک می‌آیند و از امکاناتش استفاده می‌کنند. این پارک با ایستگاه مترو حقانی، ۵ دقیقه پیاده‌ راه دارد. به همین دلیل آن را یکی از جاهای دیدنی تهران با مترو می‌دانند. بوستان آب و آتش یا همان بوستان حضرت ابراهیم، بخش‌های مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها جذابیت‌های خاص خودشان را دارند و علاوه‌بر بزرگ‌سالان، برای کودکان هم بخش‌های ویژه‌ای دارد. نزدیکی این پارک به یکی از پارک‌های جنگلی تهران، یعنی پارک طالقانی، محبوبیتش را بیشتر کرده است.

محیط پیاده‌روی، زمین مخصوص اسکیت‌سواری و دوچرخه‌سواری، فودکورت، فانوس دریایی، آب‌نما و برج آتش همگی از بخش‌های مختلفی هستند که در این پارک وجود دارند و شما و فرزندانتان همگی می‌توانید از هر بخشی که می‌خواهید، استفاده کنید. در قسمتی از پارک، سوراخ‌هایی در زمین دیده می‌شود که آب از آن‌ها به بیرون پرتاب می‌شود. اگر شرایط برای آب‌بازی مهیا باشد، می‌توانید همراه با کودکانتان از روی این سوراخ‌ها بپرید و بدین‌ترتیب از یکی از تفریحات رایگان تهران استفاده کنید.

 • آدرس بوستان آب و آتش: خیابان آفریقا، نرسیده به چهارراه جهان کودک، انتهای کوچه ژوبین

جدیدترین نقشه متروی تهران

موقعیت دقیق پارک آب و آتش روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-fire-and-water-park.jpg

نمایی از آب‌بازی کودکان در پارک آب و آتش تهران، عکس از خبرگزاری فارس، Mehdi Marizad

جاهای دیدنی تهران برای کودکان

 • پارک ژوراسیک
 • پارک حشرات
 • باغ کتاب
 • هیومن پارک
 • پارک بازیافت
 • دلفیناریوم برج میلاد

پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک از دیگر جاهای دیدنی تهران برای کودکان است. البته این پارک به‌قدری جذاب است که نظر بزرگ‌سالان را هم به خود جلب می‌کند. در پارک ژوراسیک، مجسمه‌هایی از گونه‌های مختلف دایناسورها ساخته‌اند که هرکدام از آن‌ها در اندازه واقعی خودشان هستند و برای ساختشان به‌خوبی جزئیات را رعایت کرده‌اند. برای هر دایناسور، اطلاعات جامع و کاملی آمده است و صدای هرکدام از آن‌ها هم شنیده می‌شود. این درحالی است که دایناسورها متحرک هستند. در مجموع حس طبیعی بودن آن‌ها کاملاً به شما و کودکانتان منتقل می‌شود و خاطره‌ای جذاب را ایجاد می‌کند.

در این پارک، یک تخم دایناسور هم وجود دارد که نحوه به‌دنیا آمدن دایناسورها را نمایش می‌دهد. به‌این‌ترتیب، پارک ژوراسیک برای تمام کسانی که به تاریخ، علم و طبیعت علاقه دارند، مناسب است و با بخش‌های مختلفی که در آن وجود دارد، شما می‌توانید چند ساعتی سرگرم باشید. به‌غیر از مجسمه‌های دایناسورها، مجسمه‌های حیوانات دیگری مانند تمساح و فیل هم می‌توانید در پارک ژوراسیک ببینید. همچنین سینمای چندبعدی، آتلیه عکاسی، مجموعه کافه و رستوران‌ها، کارگاه‌های آموزشی مثل سفال، بازی‌های مختلف و مواردی ازاین‌دست می‌توانند تجربه‌ای به یاد ماندنی را برای شما رقم بزنند. با این توضیحات می‌توان گفت که پارک ژوراسیک از بهترین دیدنی‌ها و جاهای تفریحی تهران برای کودکان است. گفتنی است در نزدیکی این پارک، یکی از بهترین پینت‌بال‌های تهران یعنی پینت‌بال پرواز قرار دارد.

 • آدرس پارک ژوراسیک: سعادت‌آباد، بلوار پاک‌نژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق
 • قیمت بلیط پارک ژوراسیک: 75 هزار تومان
 • ساعت کاری پارک ژوراسیک: از 11 صبح تا 7 شب

موقعیت دقیق پارک ژوراسیک روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-jurassick-park.jpg
قسمتی از پارک ژوراسیک تهران، عکس از خبرگزاری تسنیم، عارف حسن‌زاده

پارک حشرات

پارک حشرات تهران در کنار پارک ژوراسیک قرار دارد که یک پارک مخصوص کودکان در تهران است. در این پارک می‌توانید حشرات ریزی را که هر روز می‌بینید و بدون اهمیت از کنارشان عبور می‌کنید، در ابعاد و مقیاس‌های بسیار بزرگ‌تری مشاهده کنید؛ برای مثال امکان مشاهده کفشدوزک، عنکبوت، زنبور، مورچه و بسیاری از حشرات دیگر در ابعاد بسیار بزرگ‌تر برای شما وجود دارد.

پارک حشرات تهران قسمت‌های مختلفی دارد. برای مثال در برخی از این قسمت‌ها می‌توانید حشرات تاکسیدرمی ببینید، دنیا را از دید حشرات مشاهده کنید، از داخل بدن آن‌ها سر در بیاورید و همچنین حشرات را زیر میکروسکوپ ببینید. بخش جالب پارک حشرات که کودکان را به خودش جذب می‌کند، این است که حشرات حرف می‌زنند و از ویژگی‌هایشان برایتان توضیح می‌دهند. شما می‌توانید پس از بازدید از این پارک، به یکی از کافه‌های روباز تهران در آن محدوده بروید و تفریحتان را لذت‌بخش‌تر کنید.

 • آدرس پارک حشرات: سعادت‌آباد، میدان بهرود، بلوار شقایق
 • قیمت بلیط پارک حشرات: با ورود به پارک ژوراسیک، می‌توانید از پارک حشرات هم دیدن کنید.
 • ساعت کاری پارک حشرات: از 11 صبح تا 7 شب

موقعیت دقیق پارک حشرات روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-Spider-park.jpg
پارک حشرات تهران، پارک مخصوص کودکان در تهران 

باغ کتاب

یکی از جاهای دیدنی تهران باغ کتاب است. باغ کتاب، مجموعه‌ای از جذابیت‌هایی است که همگی در یک جا جمع شده‌اند و شما می‌توانید یک نصف روز یا حتی یک روز کامل را در این محل سپری کنید و از امکاناتش بهره‌مند شوید. بخش‌های مختلفی که در باغ کتاب تهران وجود دارند، برای کودکان هم مناسب هستند. در باغ کتاب علاوه‌بر امکان تفریح، کودکان می‌توانند به فراگیری مطالب علمی هم بپردازند. ذکر این نکته هم مهم است که در قسمت‌های مختلف باغ کتاب، مجسمه شخصیت‌های کارتونی و داستانی مانند زورو، چوپان دروغ‌گو و... ساخته شده که این برای کودکان بسیار جذاب است.

به‌غیر از بخش‌های تفریحی و آموزشی، بخشی جداگانه‌ای هم برای خرید کتاب، نوشت‌افزار و بازی‌های فکری وجود دارد که برای کودکان و بزرگ‌سالان جذاب است. بخش بزرگ‌سال شامل کتاب و صنایع‌دستی می‌شود. بخش کودک بسیار متنوع است؛ از باغ علم کودک و نوجوان گرفته تا سرزمین فکربازیا. حتی گاهی رویدادهایی برای کودکان و نوجوانان در باغ کتاب برگزار می‌شود.

یکی از بخش‌های پرطرف‌دار باغ کتاب برای کودکان، فکربازیاست. فکربازیا یک مجموعه خلاق است که هدفش استعدادیابی و توانمند کردن کودکان در زمینه بازی‌های فکری و هوش چندگانه است؛ برای مثال هوش موسیقیایی و هوش منطقی و ریاضی. این فرایند توسط کارشناسانی که در مجموعه حضور دارند، انجام می‌شود. در فکربازیا، کودکان با مسائل مختلفی مواجه می‌شوند که باعث می‌شود بیشتر فکر کنند و در نهایت هوششان تقویت شود.

 • آدرس باغ کتاب: میدان ونک، غرب به شرق بزرگ‌راه حقانی، بعد از تقاطع بزرگ‌راه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب
 • ساعت کاری باغ کتاب: همه‌روزه از ساعت 9 صبح تا 10 شب
 • وب‌سایت باغ کتاب: bagheketab.com
 • صفحه اینستاگرام باغ کتاب: baghe_ketab@

موقعیت دقیق باغ کتاب روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-bagh-ketab.jpg
نمایی از باغ کتاب تهران

هیومن پارک

هیومن پارک تهران، قالب و ماکت بزرگی از بدن انسان است که شامل قسمت‌های مختلف درونی و بیرون بدن انسان می‌شود. در هیومن پارک، شما می‌توانید اندام درونی و بیرونی بدن انسان مانند گوش، چشم، دهان، مغز، قلب و... را در ابعاد بزرگ مشاهده کنید و با عملکرد هریک از آن‌ها آشنا شوید. کارشناسان علمی مجموعه، بخش‌های مختلف را برای بازدیدکنندگان توضیح می‌دهند. همچنین می‌توانید اطلاعات هر قسمت را از روی تابلوهای کنار هر بخش ببینید. هیومن پارک علاوه‌بر کودکان، برای بزرگ‌سالان هم بسیار جذاب است. به همین دلیل می‌توانیم بازدید از آن را جزو بهترین تفریحات تهران برای همه سنین بدانیم.

 • آدرس هیومن پارک: نیاوران، خیابان دارآباد، خیابان موزه
 • قیمت بلیط هیومن پارک: 150 هزار تومان
 • ساعت کاری هیومن پارک: از 9.5 صبح تا 11.5 شب

موقعیت دقیق هیومن پارک روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-human-park.jpg
نمایی از هیومن پارک، یکی از مکان های تفریحی تهران برای کودکان

پارک بازیافت

یکی از متفاوت‌ترین پارک‌های تهران که می‌توانید از آن بازدید کنید، پارک بازیافت تهران است. در اینجا مجسمه‌های مختلفی از حیوانات را مشاهده می‌کنید که با مواد بازیافتی ساخته شده‌اند و شکل دیگری از این مواد را به نمایش گذاشته‌اند. برای مثال در این پارک، فیلی وجود دارد که با لاستیک‌های اتومبیل ساخته شده است یا سوسماری که از درِ بطری تشکیل شده است. در نهایت با وجود این پارک، کودکان خیلی بهتر با مفهوم بازیافت و اهمیت زباله‌ها آشنا می‌شوند و این پارک، روی نگاه آن‌ها به بازیافت تاثیرگذار خواهد بود؛ بنابراین، می‌توانیم پارک بازیافت را ازجمله مکان‌های مناسب برای کودکان در تهران بدانیم که چند هدف را دنبال می‌کند.

 • آدرس پارک بازیافت: علی‌آباد، بالاتر از بزرگ‌راه آزادگان غرب، بلوار دستواره، خیابان باستانی‌پور
 • قیمت بلیط پارک بازیافت: رایگان
 • ساعت کاری پارک بازیافت: 24 ساعته

موقعیت دقیق پارک بازیافت روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-recycle-park.jpg
نمایی از سازه‌های پارک بازیافت، عکس از خبرگزاری ایرنا

دلفیناریوم برج میلاد

دلفیناریوم برج میلاد یکی از جاذبه‌های فوق‌العاده برای بچه‌هاست که می‌تواند تجربه‌ای شاد را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. در این دلفیناریوم، کودکان می‌توانند با دیدن نمایش‌های دلفین‌ها و سایر پستانداران دریایی، علاوه‌بر سرگرمی، اطلاعات جالب و مفیدی درباره زندگی آبزیان به دست آورند. دلفیناریوم یکی از تفریحات برج میلاد تهران محسوب می‌شود که فرصتی فراهم می‌کند تا بچه‌ها با اهمیت حفاظت از محیط‌زیست و حیات‌وحش آشنا شوند. نمایش دلفین‌ها در سه سانس یک‌ساعته انجام می‌شود.

 • آدرس دلفیناریوم برج میلاد: بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل‌الله جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد
 • قیمت بلیط دلفیناریوم برج میلاد: 70 هزار تومان
 • ساعت کاری دلفیناریوم برج میلاد: از ساعت 2.5 بعدازظهر تا 10 شب 

موقعیت دقیق دلفیناریوم برج میلاد روی نقشه

2018-09-29.jpg
دلفیناریوم برج میلاد، از جاهای دیدنی تهران برای کودکان

شهربازی‌ها و جاهای تفریحی تهران برای کودکان

قطعاً شهربازی‌ها یکی از جاهای تفریحی تهران برای کودکان است که ساعت‌ها آن‌ها را سرگرم می‌کند. یکی از ویژگی‌های شهربازی‌ها این است که کودکان به‌راحتی می‌توانند انرژی خود را تخلیه کنند و روزهای بعد را با روحیه شاداب‌تری شروع کنند. در ادامه برخی از شهربازی‌های تهران را به شما معرفی می‌کنیم؛ شهربازی‌هایی که اوقات خوشی را برای کودکان می‌سازند.

شهر کودک شاپرک

شهر کودک شاپرک، یکی از بهترین شهربازی های تهران برای کودکان و مجموعه‌ای کامل است که پدر و مادرها در آن می‌توانند علاوه‌بر خرید کردن برای کودکانشان از امکانات دیگری مانند وسایل بازی متنوع این شهر کودک هم بهره ببرند. خرید اجناس و کالاهای مناسب کودکان یکی از دغدغه‌هایی است که تقریباً همه پدر و مادرها درگیر آن هستند. این شهر کودک که در مرکز تجاری شاپرک قرار دارد، این دغدغه‌ها و مشکلات را به حداقل رسانده و با سبد کالایی متنوع و همچنین وسایل بازی مختلفی مثل چرخ‌وفلک، کشتی صبا، سرسره بادی و... مجموعه‌ای کامل را برای خانواده‌ها و کودکان فراهم آورده است.

 • آدرس شهر کودک شاپرک: بزرگ‌راه رسالت (سردار سلیمانی)، بعد از اتوبان شهید باقری
 • ساعت کاری شهر کودک شاپرک: همه‌روزه از 10 صبح تا 10 شب
 • وب‌سایت شهر کودک شاپرک: shaparakcity.ir
 • صفحه اینستاگرام شهر کودک شاپرک: shaparkcity@

موقعیت دقیق شهر کودک شاپرک روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-shaparak-city.jpg
شهر کودک شاپرک، مکانی برای تفریح کودکان در تهران

سرزمین عجایب

سرزمین عجایب تهران را تقریباً همه می‌شناسند و کمتر کسی پیدا می‌شود که حداقل یک بار به آنجا نرفته باشد. این شهربازی سرپوشیده، بازی‌های متنوع و فراوانی دارد که دست کودکان را برای انتخاب باز می‌گذارد. سرزمین عجایب، هم برای کودکان کمتر از شش سال و هم برای بزرگ‌سالان بازی‌ و سرگرمی‌ دارد.

برخی از خدمات و تفریحاتی که می‌توانید در این شهربازی از آن بهره‌مند شوید، سینمای 6 بعدی، ماشین فرفره، بولینگ، موتور کوبنده، شبیه‌ساز پرواز و بازی‌های کامپیوتری است. در سرزمین عجایب امکان بهره‌مندی از اتاق تولد، رستوران، کافی‌شاپ، گریم فانتزی، سالن جشن و خدمات دیگر هم وجود دارد. 

 • آدرس سرزمین عجایب: میدان پونک، بلوار اشرفی اصفهانی به‌سمت جنوب، بعد از خروجی اتوبان همت، مجتمع تیراژه
 • ساعت کاری سرزمین عجایب: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 3 بعدازظهر تا 9 شب، پنجشنبه‌ها از 2 بعدازظهر تا 12 شب و جمعه‌ها از 12 ظهر تا 12 شب
 • وب‌سایت سرزمین عجایب: wonderlandiran.ir
 • صفحه اینستاگرام سرزمین عجایب: wonderland.iran@

موقعیت دقیق سرزمین عجایب روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-wonder-land.jpg
سرزمین عجایب، محلی برای تفریح کودکان در تهران

شهربازی ژوپیتر

شهربازی ژوپیتر یکی دیگر از شهربازی‌های سرپوشیده است. این شهربازی در مجتمع تجاری کورش واقع شده است و از مکان های تفریحی تهران برای کودکان محسوب می‌شود. موقعیت قرارگیری شهربازی ژوپیتر، این امکان را به شما می‌دهد تا هم بتوانید از امکانات مختلف پاساژ کورش که جزو بهترین مراکز خرید تهران است، استفاده کنید و هم کودکانتان از بودن در این مجتمع لذت ببرند. بازی‌هایی که در ژوپیتر وجود دارند، این امکان را برای کودکان و خانواده‌ها فراهم آورده‌اند تا آن‌ها با هر علاقه‌ای که دارند، بتوانند از بازی کردن در این شهربازی لذت ببرند.

شهربازی، فروشگاه‌های مختلف با کالاهای متنوع، کافی‌شاپ، فودکورت و کتاب‌فروشی فقط بخشی از امکاناتی است که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. علاوه‌بر این‌ها، یکی از بهترین سینماهای تهران در این مجتمع تجاری قرار دارد. مجتمع کورش، پارکینگ طبقاتی هم دارد و نیازی نیست که نگران جای پارک برای اتومبیلتان باشید.

 • آدرس شهربازی ژوپیتر: بزرگ‌راه ستاری شمال، بالاتر از خروجی اتوبان حکیم، مجتمع تجاری کورش
 • ساعت کاری شهربازی ژوپیتر: همه‌روزه از 11 صبح تا 11 شب
 • وب‌سایت شهربازی ژوپیتر: familyjupiter.com
 • صفحه اینستاگرام شهربازی ژوپیتر: familyjupiter@

موقعیت دقیق مجتمع کورش روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-jupiter.jpg
نمایی از ژوپیتر، یکی از مکان های تفریحی سرپوشیده تهران برای کودکان

سرزمین آفتاب کودک

اینجا اولین مرکز تخصصی مادر و کودک در غرب تهران است که برای بسیاری از کودکان و نوجوانان جذابیت دارد. فروشگاه‌هایی که در سرزمین آفتاب کودک هستند، تقریباً همگی در همین صنف کودکان فعالیت می‌کنند و از لباس و پوشاک گرفته تا اسباب‌بازی و... در این مجموعه وجود دارد. به‌جز فروشگاه‌ها، شهربازی، کارگاه موسیقی، نقاشی، سفالگری، خانه کودک، رستوران، فودکورت اختصاصی و همچنین کافی‌شاپ اختصاصی کودک، از دیگر بخش‌هایی هستند که در این مجموعه امکان استفاده از آن‌ها وجود دارد و در مجموع سرزمین آفتاب کودک را به یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران برای کودکان تبدیل کرده‌اند. با توجه به قرارگیری این جای تفریحی در منطقه بام‌لند می‌توانید بهترین رستوران‌های تهران را در آنجا پیدا کنید و با صرف یک وعده غذای خوش‌مزه، لذت تفریحتان را بیشتر کنید.

 • آدرس سرزمین آفتاب کودک: دریاچه چیتگر، بام‌لند، شهرک گلستان، میدان موج
 • ساعت کاری سرزمین آفتاب کودک: همه‌روزه از ساعت 11 صبح تا 10 شب
 • وب‌سایت سرزمین آفتاب کودک: sunlandkids.ir
 • صفحه اینستاگرام سرزمین آفتاب کودک: aftab_koodak@

موقعیت دقیق سرزمین آفتاب کودک روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-sunland.jpg
سرزمین آفتاب کودک

مجموعه چمران (بولینگ عبدو)

مجموعه شهید چمران در خیابان شریعتی و نزدیک به ایستگاه متروی صدر، مجموعه‌ای است که چند بخش دارد و برای تفریح و گذراندن اوقات‌فراغت گزینه مناسبی است. خانواده‌ها می‌توانند چند ساعتی در این مکان تفریحی، حضور پیدا کنند و با بازی‌های آن خود را مشغول کنند. برخی از امکانات مجموعه چمران، استخر، بولینگ، سینما، تئاتر و فودکورت است. این مجموعه سرپوشیده است و امکان برگزاری بسیاری از بازی‌های مهیج مانند پینت بال یا کارتینگ را ندارد.

فهرست کامل کارتینگ‌های تهران

 • آدرس مجموعه چمران (بولینگ عبدو): خیابان شریعتی به‌سمت شمال، کمی بعد از خروجی اتوبان صدر، مجتمع چمران
 • ساعت کاری مجموعه چمران (بولینگ عبدو): از ساعت 8.5 صبح تا 12 شب
 • وب‌سایت مجموعه چمران (بولینگ عبدو): chamrancomplex.ir
 • صفحه اینستاگرام مجموعه چمران (بولینگ عبدو): chamrancomplex@

موقعیت دقیق مجموعه چمران روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-abdo-bowling.jpg
نمایی از بولینگ عبدو، یکی از مکان های تفریحی سرپوشیده تهران برای کودکان

شهربازی فان‌لند

شهربازی فان‌لند در الماس هروی است و یکی از بهترین مکان های تفریحی سرپوشیده تهران برای کودکان به شمار می‌آید. در این شهربازی، بازی‌های فراوانی وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید و با توجه به نوع بازی‌ها، محدودیتی برای رده‌های سنی مختلف وجود ندارد؛ در نتیجه، این شهربازی برای کودکان و اغلب افراد خانواده مناسب است. اتاق وحشت، سینمای چندبعدی، اتاق گریم و وجود کاراکترهای کارتونی در بخش‌های گوناگون شهربازی، همگی دست به دست هم داده‌اند تا محیط مناسبی برای مخاطبان ایجاد کنند.

 • آدرس فان لند الماس هروی: پاسداران، میدان هروی، مجتمع الماس هروی
 • ساعت کاری فان لند الماس هروی: همه‌روزه از ساعت 1 بعدازظهر تا 11 شب
 • صفحه اینستاگرام فان لند الماس هروی: sarzamine__shadi@
Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-funland.jpg
نمایی از فان لند، از مکان های تفریحی سرپوشیده تهران برای کودکان

موقعیت دقیق فان لند الماس هروی روی نقشه

شهربازی فان تایم

فان تایم، از مکان های تفریحی تهران برای کودکان است که یک شعبه آن در ارگ تجریش و شعبه دیگرش در پالادیوم قرار دارد. این شهربازی یکی از به‌روزترین و مدرن‌ترین مجموعه‌هاست که خیلی از افراد را جذب می‌کند و می‌توان آن را از بهترین شهربازی‌های تهران برای بزرگسالان هم به شمار آورد. با‌زی‌های مختلفش هم برای هر فرد در هر سنی جذاب است و سلایق متنوعی را پوشش می‌دهد. ازجمله بازی‌های کودکان می‌توانیم به قطار کودکان، تایگر بولینگ و اسپیس شاتل است و از بازی‌های بزرگ‌سالان هم می‌توانیم به بازی‌های شبیه‌سازی‌شده مثل فرمول یک، ایرهاکی، فوتبال‌دستی و بوکس اشاره کنیم.

با کافه‌های شبانه‌روزی تهران آشنا شوید

 • آدرس شهربازی فان تایم شعبه پالادیوم: زعفرانیه، بعد از میدان الف، گنار کوچه عروضی، مجتمع تجاری پالادیوم
 • آدرس شهربازی فان تایم شعبه ارگ تجریش: میدان تجریش، ابتدای خیابان سعدآباد، مجتمع تجاری ارگ تجریش
 • ساعت کاری شهربازی فان تایم شعبه پالادیوم: همه‌روزه از ساعت 10 صبح تا ۱۰ شب
 • ساعت کاری شهربازی فان تایم شعبه ارگ تجریش: 12 ظهر تا 11 شب
 • صفحه اینستاگرام سالن تولد و خانه کودک فان تایم: funtime_birthday@

موقعیت دقیق فان تایم پالادیوم روی نقشه

موقعیت دقیق فان تایم ارگ تجریش روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-fun-time.jpg
فان تایم، از بهترین جاهای تفریحی تهران برای کودکان

روبوکیدز

این مجموعه که دو شعبه دارد، سعی کرده با به‌کارگیری هوش مصنوعی، سبک جدیدی را در بازی‌ها و سرگرمی‌های کودکان ایجاد کند که در آن از تکنولوژی هم بهره گرفته شده است؛ یک دنیای رباتیک که با تعامل کودکان، پنجره‌ای جدید از تفکر و تجسم را به روی آن‌ها باز می‌کند. ربات‌هایی که در روبوکیدز هستند، تفریح خوبی را برای کودکان فراهم می‌کنند و به آن‌ها آموزش هم می‌دهند؛ در نتیجه مجموعه‌ای کامل را در اختیار شما می‌گذارند. روبوکیدز برای جشن‌های تولد هم برنامه‌هایی دارد و با ارائه چند پکیج دست شما را برای انتخاب بین گزینه‌هایی که دارید، باز می‌گذارد و شما می‌توانید با بررسی محتوای هر پکیج، بهترین گزینه را انتخاب کنید و روزی خاطره‌انگیز بسازید.

 • آدرس روبوکیدز شعبه تهرانپارس: تهرانپارس، بالاتر از فلکه سوم، مرکز خرید نارسیس
 • ساعت کاری روبوکیدز شعبه تهرانپارس: 9 صبح تا 9 شب
 • آدرس روبوکیدز شعبه ولنجک: خیابان ولنجک، خیابان ولنجک سیزدهم، مرکز خرید گالریا
 • ساعت کاری روبوکیدز شعبه ولنجک: درحال‌حاضر تعطیل است.
 • قیمت بلیط روبوکیدز: 285 هزار تومان به‌ازای یک ساعت ابتدایی برای بازی
 • وب‌سایت روبوکیدز: robokids.fun
 • صفحه اینستاگرام روبوکیدز: robokids_go@

موقعیت دقیق روبوکیدز ولنجک روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-robokids.jpg
روبوکیدز، از تفریحات کودکان در تهران 

سرزمین ماسه

در سرزمین ماسه، بیشتر بازی‌ها در قسمتی هستند که ماسه‌ای است و کودکان می‌توانند در این قسمت با خیال راحت، بازی کنند و سرگرم شوند. سند لند فضایی برای بازی کردن به‌صورت چندعملکردی دارد و با ترکیبی از سازه‌های طبیعی مثل سازه‌های چوبی، محیط دل‌نشینی را برای کودکان ایجاد کرده است.

 • آدرس سرزمین ماسه: اکباتان، فاز 2، مجتمع مگامال
 • ساعت کاری سرزمین ماسه: از 10 صبح تا 10 شب
 • وب‌سایت سرزمین ماسه: sandlandgroup.ir
 • صفحه اینستاگرام سرزمین ماسه: sandlandgroup@

موقعیت دقیق سرزمین ماسه روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-sand-land.jpg
سرزمین ماسه‌، از مکان های تفریحی تهران برای کودکان

باغ‌وحش‌های تهران برای کودکان

باغ‌وحش‌ها هم ازجمله جاهای دیدنی تهران برای کودکان هستند که در آن‌ها، بچه‌ها با حیوانات مختلف آشنا می‌شوند و اطلاعات مفیدی از آن‌ها دریافت می‌کنند. اگر فرصت کافی و مناسب برای دیدن حیوانات در زیست‌بوم آن‌ها برای کودکان مهیا نیست، باغ‌وحش‌ها فرصت خوبی را برای کودکان فراهم می‌کنند. البته به‌شرط اینکه حیوانات را در وضعیت مناسب نگهداری کنند.

باغ‌وحش ارم

باغ‌وحش ارم، بزرگ‌ترین باغ‌وحش تهران است و درون آن بیش از 100 گونه حیوان مختلف نگهداری می‌شود که تعدادی از آن‌ها بومی و تعدادی دیگر هم غیربومی هستند. باغ‌وحش ارم می‌تواند محیط آموزنده‌ای برای کودکان باشد و امکان آشنایی آن‌ها را با حیوانات مختلف طبیعت فراهم کند. مجموعه ارم که یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تفریحی در ایران است، بخش‌های مختلفی دارد که از میان آن‌ها می‌توانیم به دریاچه قایق‌رانی، ماهیگیری، غرفه‌های صنایع‌دستی، شهربازی و... اشاره کنیم.

 • آدرس باغ‌وحش ارم: کیلومتر 4 جاده تهران‌کرج، کنار پارک ارم
 • ساعت کاری باغ‌وحش ارم: همه‌روزه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر
 • قیمت بلیط باغ‌وحش ارم: 80 هزار تومان
 • وب‌سایت مجموعه ارم: erampark.ir
 • صفحه اینستاگرام مجموعه ارم: eram.park@

موقعیت دقیق باغ‌وحش ارم روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-eram-zoo.jpg
باغ وحش ارم، از تفریحات کودکان در تهران 

باغ پرندگان

در باغ پرندگان تهران، بیش از 150 گونه پرنده وجود دارد که این باغ را بسیار تماشایی کرده‌اند. باغ پرندگان در دو فاز طراحی و ساخته شده است که یک فاز، قفس‌هایی دارد که پرنده‌ها را درون آن‌ها نگه می‌دارند و فاز دیگر هم به‌گونه‌ای است که پرندگان می‌توانند به‌راحتی و با آزادی درونش زندگی و پرواز کنند و کسی هم مزاحمتی برای آن‌ها نداشته باشد. این باغ، فرصت خوبی برای کودکان و همچنین بزرگ‌سالان فراهم می‌کند تا بیشتر با پرنده‌ها آشنا شوند.

 • آدرس باغ پرندگان تهران: اتوبان بابایی به سمت شرق، خیابان کوهستان
 • ساعت کاری باغ پرندگان تهران: از ساعت 10 صبح تا 5:45 عصر
 • قیمت بلیط باغ پرندگان تهران: 60 هزار تومان
 • وب‌سایت باغ پرندگان تهران: birdsgarden.ir
 • صفحه اینستاگرام باغ پرندگان تهران: birdsgarden_ir@

موقعیت دقیق باغ پرندگان روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-birds-garden.jpg
باغ پرندگان، از جاهای تفریحی تهران برای بچه ها

پارک‌های مشاغل تهران برای کودکان

در پارک مشاغل، کودکان درباره عناوین مختلف شغلی آموزش می‌بینند و می‌توانند آن را تجربه کنند. مجموعه این روندها هم طوری طراحی شده که با تفریح و فعالیت‌های گوناگون همراه است و برای کودکان جذابیت بیشتری دارد. پارک مشاغل تهران، کودکان را درگیر محتوای بازی‌ها می‌کند و باعث یادگیری‌شان می‌شود. به‌این‌ترتیب، کودکان در پارک‌های مشاغل می‌توانند شغلی را که دوست دارند، انتخاب کنند و مشغول بازی و در عین حال یادگیری شوند. ازجمله شغل‌ها و حرفه‌هایی که می‌توانند در این پارک‌های مشاغل با آن‌ها سرگرم شوند، آتش‌نشانی، پزشکی، رانندگی، نجاری، آشپزی و صخره‌نوردی است.

کودکان می‌توانند با پوشیدن لباس مخصوص برخی از این کارها و قرار گرفتن در محیط شبیه‌سازی‌شده با آن‌ها آشنا شوند. با این کار، امکان سنجش استعداد و علاقه کودکان وجود دارد که این موضوع، برای انتخاب شغل در آینده و پیمودن مسیر کاری آن‌ها بسیار سودمند است و والدین می‌توانند برنامه‌ریزی خیلی بهتر و دقیق‌تری را برای آن‌ها انجام دهند. در ادامه، تعدادی از این پارک‌های مشاغل را که جزو جاهای تفریحی تهران برای بچه ها هستند، معرفی می‌کنیم.

شهر مشاغل لی‌لی پوت

در شهر مشاغل لی‌لی پوت، کودکان می‌توانند با شغل‌ها و حرفه‌های گوناگون در مقیاسی کوچک، آشنا شوند. آشپزی، دندان‌پزشکی و آتش‌نشانی ازجمله شغل‌هایی هستند که کودکان می‌توانند آن‌ها را در شهر مشاغل لی‌لی پوت امتحان کنند و با آن‌ها آشنا شوند. غرفه‌های متعددی در لی‌لی پوت ساخته شده است که هرکدام از آن‌ها، مربی مخصوص دارند و در هریک از این غرفه‌ها، مشاغل مختلف به تفکیک شرح داده می‌شوند. به‌این‌ترتیب، کودکان می‌توانند خود را جای یک دکتر، آتش‌نشان و... فرض کنند و علاوه‌بر بازی، آموزش هم ببینند.

 • آدرس شهرمشاغل لی‌لی پوت: اتوبان شهید باقری، خروجی 196 غربی، خیابان طباطبایی‌نسب، نبش گلستان ششم
 • ساعت کاری شهر مشاغل لی‌لی پوت: فعلاً تعطیل است.
 • صفحه اینستاگرام شهر مشاغل لی‌لی پوت: liliputdreamland@

موقعیت دقیق شهر مشاغل کودک لی‌لی پوت روی نقشه

attractions-for-kids.jpg
شهر مشاغل لی‌لی پوت، یکی از جاهای تفریحی تهران برای کودکان

شهر مشاغل کاربازیا

کاربازیا، شهر مشاغل دیگری است که در مجموعه برج میلاد قرار گرفته و برای کودکان 2 تا 13 سال مناسب است. در شهر مشاغل کاربازیا هم کودکان می‌توانند شغل‌های مختلفی را ببینند و در قالب آن‌ها کار کنند. زمینه‌های مختلفی وجود دارد که کودکان می‌توانند در آن‌ها تجربه به دست آورند و اطلاعاتشان را بیشتر کنند. با انجام این کار، امکان شناخت ابزار و وسایل مربوط به هر شغل، برای کودکان مهیا می‌شود.

مشاغل مختلفی در کاربازیا وجود دارد که از آن‌ها می‌توانیم به آزمایشگاه، اداره پلیس، اداره پست، شرکت هواپیمایی و بیمارستان اشاره کنیم. یکی از مزیت‌هایی که در مجموعه کاربازیا وجود دارد، این است که هوش و فعالیت بچه‌ها در بخش‌های مختلف رصد می‌شود و سپس با توجه به این بررسی‌ها، خدمات مشاوره‌ای خوبی به پدر و مادرها می‌دهند که برای تصمیم‌گیری در ارتباط با آینده کودکانشان بسیار کاربردی و مؤثر است.

 • آدرس شهرمشاغل کاربازیا: برج میلاد، طبقه منفی یک
 • ساعت کاری شهر مشاغل کاربازیا: از ساعت 10 صبح تا 10 شب
 • صفحه اینستاگرام شهر مشاغل کاربازیا: karbazia@

موقعیت دقیق کاربازیا روی نقشه

attractions-for-kids-karbazia.jpg
بازی‌ها و شغل‌های متنوع در کاربازیا، عکس از خبرگزاری فارس

دکتر لند

در مجموعه دکتر لند، کودکان لباس پزشکی می‌پوشند و با انجام کارهای پزشکی در قالب بازی و تفریح، یک روز را مانند پزشکان سپری می‌کنند. در دکتر لند، تجهیزات و امکانات مختلفی آماده شده است تا بچه‌ها بتوانند کاملاً حس‌وحال یک پزشک را درک کنند و محیط کاری او را ببینند. از دستگاه‌های گوناگون مانند سونوگرافی و سی‌تی اسکن گرفته تا آمپول، سرم و نوار قلب، همگی در این مجموعه پیدا می‌شود.

 • آدرس دکتر لند: میدان نیاوران، خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، انتهای خیابان موزه
 • ساعت کاری دکتر لند: این مجموعه فعلاً تعطیل است.

موقعیت دقیق دکتر لند روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-dr.land.jpg
دکتر لند و دکوراسیون ویژه آن

بیلینو

در مجموعه بیلینو که در پارک نهج‌البلاغه ساخته شده است، کودکان می‌توانند با ماشین‌ها و ابزارآلات صنعتی و معدنی کار کنند و تجربه این نوع فعالیت‌ها را به‌دست آورند؛ برای مثال آن‌ها می‌توانند با بیل‌های مکانیکی واقعی و شبیه‌سازی‌شده با مقیاس کوچک کار کنند. جرثقیل چنگکی و جرثقیل حمل الوار، از نمونه‌هایی هستند که در این مجموعه قرار داده شده‌اند و کودک شما می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. این نکته را هم باید اضافه کنیم که شهربازی بیلینو، اولین پارک عمرانی در کشور است.

 • آدرس بیلینو: اتوبان یادگار امام، فاز اول بوستان نهج‌البلاغه، ادامه مسیر دوچرخه‌سواری، شهربازی بیلینو
 • ساعت کاری بیلینو: 3 بعدازظهر تا 10 شب
 • شماره‌تلفن بیلینو: 02188582790

موقعیت دقیق شهربازی بیلینو روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-bilino.jpg
شهربازی بیلینو، از جاهای تفریحی تهران برای کودکان

تالار هنر

تالار هنر، یکی دیگر از مکان های تفریحی تهران برای کودکان است. تئاتر، یک فرصت استثنایی برای کشف دنیای رنگارنگ و شگفت‌انگیز هنر است. تماشای تئاتر، تجربه‌ای پر از خلاقیت و شادی است که می‌تواند عشق به هنر را در دل کودکان بیندازد و آن‌ها را با فرهنگ و ادبیات آشنا کند. تئاتر بچه‌ها معمولاً با داستان‌های جذاب، شخصیت‌های دوست‌داشتنی و صحنه‌های پویا طراحی می‌شود تا توجه کودکان را جلب کند و آموزش‌های مهمی را به شکلی لذت‌بخش ارائه دهد.

 • آدرس تالار هنر: میدان هفت‌تیر، بعد از ورزشگاه شهید شیرودی، خیابان شهید مفتح، خیابان شهید ورزند
 • وبسایت تالار هنر: honarhall.theater.ir

موقعیت دقیق تالار هنر روی نقشه

2017-03-20.jpg
تالار هنر، از جاهای تفریحی برای کودکان در تهران

موزه‌های تهران برای کودکان

در این جاهای دیدنی تهران برای کودکان، بازدیدها به‌گونه‌ای هستند که می‌توانید آثاری را مشاهده کنید که به‌نوعی مربوط به بچه‌ها می‌شوند. بنابراین، امکان دانستن اطلاعاتی از تاریخچه و گذشته آثار این موزه‌ها وجود دارد که کودکان را با سال‌های قبل و لوازمی که در آن‌ها بوده است، آشنا می‌کند.

موزه عروسک و فرهنگ ایران

یکی دیگر از جاهای دیدنی تهران برای کودکان، موزه عروسک و فرهنگ ایران است که به‌نام موزه عروسک‌های ملل هم مشهور است. البته این موزه با آثاری که دارد، برای بزرگ‌سالان هم جذاب است. موزه عروسک‌های ملل، از این بابت برای کودکان بسیار اهمیت دارد که می‌توانند با عروسک‌های نقاط مختلف جهان آشنا شوند و همچنین می‌توانند با نگاه کردن به لباس و دانستن اطلاعات هر عروسک، درباره فرهنگ، آداب‌و‌رسوم و... کشورهای دیگر هم بدانند. به‌این‌ترتیب، آشنایی نسبی با کشورها و فرهنگ‌ها به دست می‌آورند. با همه این تفاسیر، می‌توانیم اینجا را از بهترین موزه‌های تهران برای کودکان بدانیم.

 • آدرس موزه عروسک و فرهنگ ایران: دروازه دولت، ابتدای سعدی شمالی، کوچه بیات، پلاک 2
 • قیمت بلیط موزه عروسک و فرهنگ ایران: 15 هزار تومان
 • ساعت بازدید از موزه عروسک و فرهنگ ایران: برای بازدید از این موزه، پیش‌تر باید با شماره 09364049447 تماس بگیرید و وقت رزرو کنید.
 • صفحه اینستاگرام موزه عروسک و فرهنگ ایران: irandollsmuseum@
 • شماره‌تلفن موزه عروسک‌های ملل: 09360344672

موقعیت دقیق موزه عروسک‌های ملل روی نقشه

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-dolls-museum.jpg
موزه عروسک‌های ملل، یکی از جاهای دیدنی تهران برای کودکان

موزه طبیعت و حیات‌وحش دارآباد

در موزه طبیعت و حیات‌وحش دارآباد، هم می‌توانید حیوانات زنده را مشاهده کنید و هم از حیواناتی بازدید کنید که تاکسیدرمی شده‌اند. یکی از اهداف این موزه، نمایش نمونه‌های مختلف زیست‌محیطی است و باید بگوییم که این موزه در پنج قسمت، تقسیم‌بندی شده است. این نکته را هم باید اضافه کنیم که بیش از 160 گونه پرنده هم در این موزه دیده می‌شود.

 • آدرس موزه طبیعت و حیات‌وحش دارآباد: میدان نیاوران، خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، خیابان موزه
 • ساعت بازدید از موزه طبیعت و حیات‌وحش دارآباد: همه‌روزه به‌جز شنبه‌ها و ایام سوگواری، از ساعت 8 صبح تا 5 عصر
 • وب‌سایت موزه طبیعت و حیات‌وحش دارآباد: darabadmuseum.ir
Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-darabad-museum.jpg
موزه طبیعت و حیات‌وحش دارآباد، از جاهای تفریحی برای کودکان در تهران

موقعیت دقیق موزه طبیعت و حیات‌وحش دارآباد روی نقشه

موزه آثار طبیعی و حیات‌وحش هفت چنار

در موزه آثار طبیعی و حیات‌وحش هفت چنار می‌توانید حیواناتی را مشاهده کنید که کمتر پیدا می‌شوند. آشنایی با زندگی حیوانات، برای کودکان هم بسیار مفید است و آگاهی آن‌ها را از محیط پیرامون و حیوانات دیگر بیشتر می‌کند. یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های موزه، جایی است که می‌توانید چیزی به موزه اهدا کنید؛ برای مثال اگر در طبیعت جمجمه‌ای پیدا کردید، می‌توانید آن را به موزه اهدا و کلکسیون موزه را بیشتر کنید. این موزه، برای بازدیدهای گروهی یا همراه خانواده بسیار مناسب است.

پنج موزه مهم تهران

 • آدرس موزه آثار طبیعی و حیات‌وحش هفت چنار: میدان بریانک، خیابان شهید دعوتی
 • ساعت بازدید از موزه آثار طبیعی و حیات‌وحش هفت چنار: همه‌روزه از ساعت 8 صبح تا 1 بعدازظهر و از ساعت 4 بعدازظهر تا 8 شب، شنبه‌ها تعطیل
 • آدرس صفحه اینستاگرام موزه آثار طبیعی و حیات‌وحش هفت چنار: haftchenar_museum@

موقعیت دقیق موزه آثار طبیعی و حیات‌وحش هفت چنار

Lastsecond.ir-children-attractions-in-tehran-darabad-zoo.jpg
موزه آثار طبیعی و حیات‌وحش هفت چنار

سخن آخر

در این مطلب مکان های تفریحی تهران برای کودکان را به شما معرفی کردیم. شما می‌توانید با رفتن به جاهای دیدنی تهران برای کودکان، همراه کودک خود از آن‌ها بازدید کنید. برخی از این جاهای تفریحی تهران برای کودکان، هم جنبه آموزشی برای بچه‌ها دارند و هم می‌توانند ساعت‌ها آن‌ها را سرگرم کنند. به‌نظر شما کدام‌یک از جاهای تفریحی تهران برای بچه ها جذابیت بیشتری دارد و بهتر می‌تواند توجه آن‌ها را جلب کند؟

پویا دهقان
پویا دهقان

گردشگری خوانده‌ام و به‌شدت دوست دارم با ماجراجویی، چیزهای جدیدی کشف کنم و کارهای هیجان‌انگیزی انجام بدهم. سعی می‌کنم این‌طور آگاه‌تر شوم. دوست دارم فرصت‌های خالی‌ام را به شنیدن موسیقی و عکاسی توی کوچه‌پس‌کوچه‌های طهران بگذرانم و از حس‌وحالم بنویسم. کتاب خواندن، فیلم دیدن، معاشرت و کسب تجربه‌های جدید، دنیایم را کامل‌تر می‌کند!