بهترین پاساژهای تهران کدامند؟ + معرفی، آدرس و ساعت کاری

4.5
از 8 رای
آگهی JJG - جایگاه K - دسکتاپ
بهترین مراکز خرید تهران + آدرس و ساعت کاری
12 شهریور 1400 08:00
2

 گشت‌وگذار در مراکز خرید و پاساژگردی نوعی از گردشگری و تفریح به حساب می‌آید که حتّی اگر به خرید کردن علاقمند نباشید، گاهی انتخاب خوبی برای تفریح است؛ مخصوصا اگر به مقصد جدیدی سفر کنید، پاساژ گردی شما را با فرهنگ مقصد هم آشنا می‌کند. در واقع با گردشی در مراکز خرید یک شهر متوجه فرهنگ غالب پوشاک و تفریحات و سبک زندگی مردم یک منطقه می‌شوید. امّا تهران به عنوان پایتخت ایران، مراکز خرید متعددی دارد که حتی اگر ساکن تهران باشید هم قطعا از همه آنها بازدید نکرده‌اید، لازم هم نیست این کار را بکنید فقط کافیست بهترین مراکز خرید تهران را بشناسید و با توجه به منطقه سکونتتان به آنها مراجعه کنید.

طی سال‌های اخیر مراکز خرید و پاساژهای فراوانی در تهران ساخته شده؛ این مسئله سبب شده در ترافیک و شلوغی‌های پایتخت مسیرهای طولانی طی نکنید و اگر قصد خرید از یکی از بهترین پاساژهای تهران را دارید، با کمی جابه‌جایی به آن دسترسی پیدا کنید.

همانطور که می‌دانید، مراکز خریدی که جدید ساخته می‌شود دیگر مثل قدیمی‌ها فقط مغازه‌ نیست و در کنارش ممکن است امکانات و تفریحاتی مثل سینما، شهربازی، رستوران، فودکورت و هایپرمارکت هم داشته باشد. در این مطلب بهترین پاساژهای تهران که طرفداران بیشتری دارد را در مناطق مختلف آن همراه با آدرس و ساعات کاری مراکز خرید معرفی کرده‌ایم؛ شما معروفترین پاساژهای تهران را می‌شناسید؟

BESTSHOPCENTER_COVER (2).jpg

مراکز خرید غرب تهران

از سال‌های پیش پاساژسازی به صورت گسترده در غرب تهران شروع شد و شاید بتوان گفت پیش از نقاط دیگر تهران، شاهد رشد پاساژها در غرب بودیم. در حال حاضر هم غرب تهران حجم بسیاری از پاساژهای معروف تهران را شامل می‌شود که در زیر تعدادی از آنها را معرفی می‌کنیم.

 

مرکز خرید کوروش

 پاساژ کوروش در بزرگراه ستاری از آن پاساژهای معروف تهران است که در چندین طبقه، انواع مغازه‌ها را در خودش جای داده. علاوه بر پوشاک، در مرکز خرید کوروش می‌توانید تفریح و امکانات دیگری هم استفاده کنید که در زیر نوشته شده است. این مرکز خرید انواع سطح قیمت از اقتصادی تا گران را در خودش جای داده و به خاطر تنوعی که دارد، با کمی گردش می‌توانید کالای مورد نظرتان را پیدا کنید.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید کوروش: کوروش مال، هایپرمارکت، شهربازی ژوپیتر، پردیس سینمایی، پارکینگ، اتاق مادر و کودک، داروخانه، اتاق سیگار، رستوران و فودکورت، بانک، خانه کودک، اسکیپ روم (اتاق فرار)، کارواش، سالن برگزاری همایش

 • آدرس مرکز خرید کوروش: تهران ، بزرگراه شهید ستاری شمال ، نبش خیابان پیامبر مرکزی

 • ساعت کاری مرکز خرید کوروش: کوروش همه روزه از ساعت 11 ظهر تا 22 شب فعال است.

کوروش.jpg
نمای خارجی مرکز خرید کوروش
کوروش3.jpg
کافه ای در مرکز خرید کوروش

مرکز خرید باملند

شاید بتوان گفت مرکز خرید باملند در کنار دریاچه چیتگر،  متفاوت‌ترین مرکز خرید در تهران است که به جای یک مال چند طبقه غول پیکر، در دوطبقه روی سطح و زیر زمین گسترده شده است. شاید یکی از علت‌های محبوبیت این مرکز خرید، همین سبک معماری ویژه آن متناسب با محیط اطرافش باشد.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید باملند: شهربازی، پارکینگ، رستوران و فودکورت و کشتی رستوران، ماهیگیری، گیم نت و واقعیت مجازی، دوچرخه‌سواری، قایق سواری، تشک پرش آزاد
 • آدرس مرکز خرید باملند: بزرگراه شهید همت، خروجی بلوار کاشان، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف

 • ساعت کاری مرکز خرید باملند: باملند همه روزه از ساعت 11 صبح تا 23 شب باز است.

آدرس باملند
منبع عکس از مجموعه باملند | پاساژهای معروف تهران
باملند
منبع عکس از مجموعه باملند | بهترین مراکز خرید تهران

مرکز خرید گلستان

 پاساژ گلستان هم به عنوان یکی از بهترین مراکز خرید تهران، فضایی کمی متفاوت به نسبت مال‌های بزرگ جدید دارد از این جهت که معماری آن از سبک معماری ایرانی الهام گرفته شده. بنابراین شاید فضای آن متفاوت‌تر از بناهای مدرن و عظیم جثه امروزی به نظر بیاید.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید گلستان: رستوران و کافه، بانک، پارکینگ، گل فروشی، املاک، داروخانه، آرایشگاه، صرافی

 • آدرس مرکز خرید گلستان: شهرک غرب، خیابان ایران زمین، ابتدای خیابان مهستان

 • ساعت کاری مرکز خرید گلستان: گلستان همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22:30 شب باز است.

گلستان - کپی.jpg
نمای بیرونی مرکز خرید گلستان
گلستان2 - کپی.jpg
فضای بیرونی مرکز خرید گلستان
گلستان3 - کپی.jpg
داخل مرکز خرید گلستان

مرکز خرید مگامال

 همانطور که از نامش پیداست، مگامال یک مرکز خرید بزرگ در شهرک اکباتان است که تفریحات و امکانات متنوعی در آن قرار گرفته است. در واقع مگامال به عنوان یکی از مراکز خرید تهران، بیشتر نیازهای ساکنین شهرک غرب را پوشش می‌دهد.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید مگامال: پردیس سینمایی، آژانس مسافرتی، پارکینگ، شهربازی، هایپرمارکت، بانک، کافی‌شاپ و رستوران، باشگاه ورزشی

 • آدرس مرکز خرید مگامال: بزرگراه شهید ستاری - شهرک اکباتان - فاز دو - میدان شهید صارمی

 • ساعت کاری مرکز خرید مگامال: مگامال از ساعت 10 صبح تا 23 شب فعال است.

مگامال - کپی.jpg
نمای بیرونی مرکز خرید مگامال
مگامال 2 - کپی.jpg
فضای داخلی مرکز خرید مگامال

مرکز خرید میلاد نور

 میلاد نور از آن پاساژهای نسل قبل‌تر تهران است که در روزگاری جزو تعداد انگشت‌شمار پاساژهای تهران بود امّا همچنان به دلیل تنوع مغازه‌ها و قیمت کالاها، جزو معروفترین پاساژهای تهران محسوب می‌شود.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید میلاد نور: رستوران و کافه، سوپرمارکت، پارکینگ، عکاسی، بانک و صرافی

 • آدرس مرکز خرید میلاد نور: شهرک غرب، میدان صنعت، بلوار فرحزادی

 • ساعت کاری مرکز خرید میلاد نور: میلاد نور همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 شب باز است.

میلاد نور
بهترین پاساژهای تهران

مرکز خرید تیراژه 1

تیراژه با سرزمین عجایبش معروف شد امّا بعدتر به عنوان یکی از بهترین پاساژهای تهران هم شناخته شد. پاساژی که انواع برندها و قیمت‌ها در آن حضور دارند و طیف وسیعی از سلیقه‌ها را در خودش جای می‌دهد. بعد از چند سال در شرق تهران هم تیراژه 2 ساخته شد که علاوه بر مرکز خرید، پردیس سینمایی هم دارد.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید تیراژه 1: شهربازی سرپوشیده، رستوران و کافه، اتاق مادر و کودک، پارکینگ

 • آدرس مرکز خرید تیراژه 1: بزرگراه اشرفی اصفهانی، پایین تر از پل همت

 • ساعت کاری مرکز خرید تیراژه 1: تیراژه همه روزه از ساعت 10:30 صبح تا 23 شب فعال است امّا روزهای جمعه معمولا مغازه‌ها و به خصوص سرزمین عجایب از ساعت 12 ظهر فعالیتشان را شروع می‌کنند.

تیراژه 1.jpg
بهترین مراکز خرید تهران
تیراژه11.jpg
بهترین پاساژهای تهران

مرکز خرید ایران مال

 ایران مال از آن جاهایی است که در سال‌های اخیر ساخته شد و سر و صدای زیادی هم داشت. این مجموعه بزرگ، طیف وسیعی از تفریحات و خدمات را در فضای وسیعش پوشش داده و در حال کامل‌تر شدن هم هست. آنچه در ایران مال جالب توجه است، بازسازی جاذبه‌های مهم ایران در آن است؛ مثل باغ ماهان کرمان و کتابخانه جندی شاپور.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید ایران مال: پردیس سینمایی، ورزشگاه چند منظوره، هایپرمارکت، پارکینگ، رستوران و فودکورت

 • آدرس مرکز خرید ایران مال: اتوبان همت غرب، اتوبان شهید خرازی

 • ساعت کاری مرکز خرید ایران مال: ایران مال همه روزه از ساعت 9 صبح تا 21 شب باز است. در ایام سوگواری تعطیل و 22 بهمن از ساعت 12 ظهر تا 21 شب باز است. در روزهای اول فروردین، 21 رمضان، 28 صفر، عاشورا، تاسوعا و اربعین تعطیل است.

ایران مال
پاساژهای معروف تهران
آدرس ایران مال
بهترین مراکز خرید تهران

مرکز خرید سمرقند

 سمرقند هم یکی از مراکز خرید تهران در غرب است که در چند طبقه کالاهای متنوعی برای فروش دارد و جزو پاساژهایی است که چندان برند و مغازه‌های لوکس در آن نیست؛ معمولا کالاهای روزمره و متداولی که همه استفاده می‌کنند در آن موجود است.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید سمرقند: رستوران، پارکینگ، پردیس سینمایی، شهربازی، سالن عروسی.

 • آدرس مرکز خرید سمرقند: خیابان جنت آباد جنوبی، نبش بلوار لاله

 • ساعت کاری مرکز خرید سمرقند: سمرقند از ساعت 10 صبح تا 23:30 شب باز است.

سمرقند 2 - کپی.jpg
فضای بیرونی مرکز خرید سمرقند
سمرقند - کپی.jpg
داخل مرکز خرید سمرقند

مرکز خرید آرن

 آرن یکی دیگر از پاساژهای معروف تهران است که در غرب قرار گرفته. شاید به اندازه سایر بهترین مراکز خرید تهران، امکانات و تفریحات نداشته باشد امّا با وجود اینکه تازه‌ساز است، طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید آرن: پارکینگ، رستوران و فودکورت

 • آدرس مرکز خرید آرن: بلوار فرحزادی، خیابان ارغوان، تقاطع فخار مقدم

 • ساعت کاری مرکز خرید آرن: آرن در روزهای هفته از ساعت 10 صبح تا 23 شب باز است و جمعه‌ها از ساعت 11 ظهر آغاز به فعالیت می‌کند.

مرکز خرید آرن
پاساژهای معروف تهران

مرکز خرید اپال

 پاساژ اپال یکی دیگر از بهترین مراکز خرید تهران است که در کنار خرید، تفریحات متنوعی مخصوصا برای کودکان در آن فراهم است.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید اپال: پارکینگ، اتاق مادر و کودک، رستوران و فودکورت و کافی شاپ، کارواش، بولینگ، سینما، شهر مشاغل

 • آدرس مرکز خرید اپال: شهرک غرب، بلوار فرحزادی، میدان کتاب، ابتداي بلوار کوهستان

 • ساعت کاری مرکز خرید اپال: بخش‌های مختلف این مرکز خرید متفاوت از هم شروع به کار می‌کنند، امّا حدودا از ساعت 9 صبح تا 22 شب فعالیت می‌کنند و روزهای تعطیل تا ساعت 23 هم باز هستند. رستوران و فودکورت و کافه‌ها از 9 حتّی تا ساعت 24 هم باز هستند.

آدرس اپال
بهترین مراکز خرید تهران
اپال
پاساژهای معروف تهران

 

مراکز خرید شمال تهران

 معمولا مراکز خریدی که در شمال تهران قرار گرفته‌اند، برای سطح پردرآمد جامعه مناسبند؛ زیرا بیشتر مغازه‌ها برندهای خارجی و لوکس هستند امّا باز هم بعضی از مراکز خرید آن با توجه به تنوعی که دارند، ممکن است کالاهای اقتصادی و متوسط هم شامل شوند.1

مرکز خرید ارگ تجریش

 پاساژ ارگ تجریش که در میدان تجریش قرار گرفته، از آن مراکز خرید بزرگ و چند طبقه تهران است که در کنار خرید، تفریحاتی هم در اختیار شما قرار می‌دهد. در این پاساژ، در کنار برندهای لوکس و گران قیمت خارجی ممکن است بتوانید کالاهایی با قیمت مناسب هم پیدا کنید.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید ارگ تجریش: پارکینگ، پردیس سینمایی، اتاق مادر و کودک، رستوران و فودکورت و کافه، خدمات معلولین، بام سبز، شهربازی، ایستگاه آدرنالین

 • آدرس مرکز خرید ارگ تجریش: میدان تجریش، ابتدای خیابان سعد آباد

 • ساعت کاری مرکز خرید ارگ تجریش: ارگ تجریش در روزهای هفته از ساعت 10 صبح تا 22:30 شب فعال است و جمعه‌ها فعالیتش را از ساعت 12 ظهر آغاز می‌کند.

ارگ (گوگل).jpg
نمای بیرونی مرکز خرید ارگ تجریش
ارگ تجریش3.jpg
داخل پاساژ ارگ تجریش
ارگ تجریش4.jpg
سینمای پاساژ ارگ تجریش

مرکز خرید پالادیوم

 پالادیوم از همان ابتدا به عنوان یکی از مراکز خرید لوکس در تهران شناخته شد که پر از مغازه‌های گران قیمت است. طی سال‌هایی که از احداث این مرکز خرید می‌گذرد، به عنوان یکی از پاساژهای معروف تهران شناخته می‌شود که امکانات با کیفتی ارائه می‌کند.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید پالادیوم: رستوران و فودکورت و کافی شاپ، هایپر مارکت، پارکینگ، اتاق مادر و کودک، کلوپ ورزشی، داروخانه، خانه بازی

 • آدرس مرکز خرید پالادیوم: خیابان مقدس اردبیلی، نرسیده به میدان الف

 • ساعت کاری مرکز خریدپالادیوم: پالادیوم همه روزه از 10 صبح تا 22 شب باز است.

پالادیوم 4 - کپی.jpg
عکس از نمای بیرونی مرکز خرید پالادیوم

مرکز خرید تندیس

 تندیس به نسب سایر مراکز خرید تهران که در شمال قرار دارند، جزو کمی قدیمی‌ترها محسوب می‌شود. تندیس از بهترین پاساژهای تهران محسوب می‌شود که با وجود ساخته شدن مراکز خرید مجهز در اطرافش هنوز هم در این لیست قرار دارد.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید تندیس: پارکینگ، رستوران و کافی شاپ، اتاق سیگار، آرایشگاه، مرکز تخصصی پوست، کافی نت، خیاطی

 • آدرس مرکز خرید تندیس: میدان تجریش، خیابان غلام جعفری

 • ساعت کاری مرکز خرید تندیس: همه روزه از ساعت 7:30 صبح تا 23 شب باز است.

تندیس، رضا2.jpg
عکس از فضای بیرونی پاساژ تندیس
تندیس فاطمه خرقه پوش - کپی.jpg
داخل پاساژ تندیس

مرکز خرید روشا

 دپارتمان استور روشا سعی کرده برندهای مطرح و باکیفیت ایرانی و خارجی را در کنار هم قرار دهد و امکان مقایسه را برای مشتریان فراهم کند. در واقع برندها با یک موضوع، زیر نظر یک دپارتمان قرار می‌گیرند و این مسئله باعث خرید راحت‌تر می‌شود. علاوه بر این، روشا امکان خرید اینترنتی هم فراهم کرده است.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید روشا: پارکینگ، رستوران، هایپرمارکت، رستوران و فودکورت، باشگاه ورزشی

 • آدرس مرکز خرید روشا: نیاوران، تقاطع خیابان عمار و فرمانیه

 • ساعت کاری مرکز خرید روشا: روشا هر روز از ساعت 11 ظهر تا 21 شب فعال است.

روشا6.jpg
نمای بیرونی مرکز خرید روشا
روشا4.jpg
فضای داخل مرکز خرید روشا

مرکز خرید آوا سنتر

 پاساژ آوا سنتر از بهترین پاساژهای تهران است که بیشتر مخصوص طلا و جواهرات است. معماری ویژه و وجود رستوران‌های خاص این مرکز خرید باعث شده حتّی آنهایی که علاقه‌ای به خرید طلا و جواهر ندارند هم به سمتش بیایند.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید آوا سنتر: فودکورت و رستوران، آرت سنتر

 • آدرس مرکز خرید آوا سنتر: خیابان اقدسیه، نبش خیابان فیروزبخش

 • ساعت کاری مرکز خرید آوا سنتر: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 23:30 شب باز است.

آوا سنتر
بهترین پاساژهای تهران
مرکز خرید آوا سنتر
بهترین مراکز خرید تهران

 

مرکز خرید سام سنتر

 سام سنتر در منطقه فرشته از مراکز خرید لوکس تهران محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر در لیست بهترین پاساژهای تهران هم قرار گرفته است. در این پاساژ، انواع کالا از برندهای مختلف با قیمت‌های نسبتا گران حضور دارد.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید سام سنتر: کافی شاپ و رستوران، آژانس هواپیمایی، پارکنیگ

 • آدرس مرکز خرید سام سنتر: الهیه، خیابان فرشته (شهید مرتضی فیاضی)، رو‌به‌روی خیابان کوهیار

 • ساعت کاری مرکز خریدسام سنتر: سام سنتر از ساعت 10 صبح تا 22:30 شب باز است.

سام سنتر.jpg
نمای بیرونی سام سنتر

 

مرکز خرید آرتمیس

 پپاساژ آرتمیس یکی دیگر از بهترین مراکز خرید تهران است که گر چه امکانات و تفریحات متنوع ندارد، امّا حضور فروشگاه‌های متنوع با برندهای شاخص، باعث شده این مرکز خرید هم در لیست بهترین پاساژهای تهران قرار بگیرد.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید آرتمیس: پارکینگ، رستوران و فودکورت

 • آدرس مرکز خرید آرتمیس: خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱

 • ساعت کاری مرکز خریدآرتمیس: آرتمیس هر روز از ساعت 9 صبح تا 23 شب فعال است.

آرتمیس - کپی.jpg
مرکز خرید آرتمیس از بهترین پاساژهای تهران
آرتمیس 2 - کپی.jpg
مرکز خرید آرتمیس تهران

مرکز خرید سانا

پاساژ سانا با وجود اینکه از نسل مراکز خرید دهه 90 است و قدمت چندانی ندارد امّا در همین مدت کوتاه، خودش را میان بهترین پاساژهای تهران قرار داده و شامل فروشگاه‌های متنوعی می‌شود.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید سانا: پارکینگ، کافی شاپ و رستوران و فودکورت، جایگاه تعویض نوزاد، خدمات معلولین، داروخانه، بهداری

 • آدرس مرکز خرید سانا: اندرزگو، بین خیابان علوی و کوچه زمانی

 • ساعت کاری مرکز خرید سانا: سانا همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 شب فعال است؛ البته کافه و رستوران‌هایی که صبحانه سرو می‌کنند از ساعت 9:30 صبح باز هستند.

سانا7.jpg
عکس از داخل مرکز خرید سانا
سانا6.jpg
نمای داخلی مرکز خرید سانا

مرکز خرید مدرن الهیه

 پاساژ مدرن الهیه مناسب قشر لوکس‌پسند جامعه است. این مرکز خرید که در لیست پاساژهای معروف تهران قرار گرفته است، فروشگاه‌های فراوان و امکانات و تفریحات متعدد ندارد و مناسب افرادی است که در جستجوی کالاهای برند و لوکس هستند.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید مدرن الهیه: پارکینگ، سالن اجتماعات، کافی شاپ و رستوران
 • آدرس مرکز خرید مدرن الهیه: بزرگراه مدرس شمال، خیابان الهیه، بلوار آفریقای شمالی، مقابل خیابان گلنار
 • ساعت کاری مرکز خرید مدرن الهیه: همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 شب باز است.
مدرن الهیه - کپی.jpg
مرکز خرید مدرن الهیه از پاساژهای معروف تهران
مدرن الهیه2.jpg
مرکز خرید مدرن الهیه

مرکز خرید قائم

 پاساژ قائم تجریش را شاید بتوان از اولین پاساژهای معروف تهران به حساب آورد که سبک متفاوتی به نسبت بازارچه‌ها و مراکز خرید قدیمی‌تر داشت. این پاساژ قدیمی که در کنار بازارچه سنتی تجریش و امامزاده صالح قرار گرفته، هنوز که هنوز است از بهترین مراکز خرید تهران محسوب می‌شود.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید قائم: کافی شاپ و رستوران

 • آدرس مرکز خرید قائم: تجریش، میدان تجریش، خیابان شهرداری

 • ساعت کاری مرکز خرید قائم: پاساژ قائم همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 شب باز است.

 

قائم - کپی.jpg
فضای بیرونی بازار قائم
قائم 2 - کپی.jpg
فضای داخلی پاساژ قائم

مراکز خرید مرکز تهران

با توجه به اینکه در مرکز تهران اغلب بازارچه‌های قدیمی یا بورس کالاهای مختلف است و معمولا فضای شلوغ‌تری دارد، چندان پاساژهای بزرگ در آن قرار ندارند. البته این به معنای این نیست که از پاساژهای معروف تهران در مرکز خبری نیست امّا در مقایسه با فهرستی که نام بردیم با امکانات و طرفدارانی که دارند، پاساژهای مرکز تهران کمی کوچکتر هستند. امّا به هر حال در این قسمت تعدادی از بهترین پاساژهای تهران در مرکز را معرفی خواهیم کرد.

 

مرکز خرید چهارسو

 گرچه بازار چارسو مخصوص خرید موبایل و کامپیوتر و تجهیزات جانبی است امّا وجود پردیس سینمایی و فودکورت طرفداران زیادی پیدا کرده و به همین دلیل می‌توان آن را در ردیف بهترین مراکز خرید تهران جا داد.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید چارسو: پارکینگ، فودکورت

 • آدرس مرکز خرید چارسو: خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع پل حافظ

 • ساعت کاری مرکز خریدچارسو: بازار چارسو همه روزه از ساعت 10 صبح تا 20 شب فعال است.

چارسو 3 - کپی.jpg
فضای بیرونی بازار چارسو
چارسو 2 - کپی.jpg
فضای داخلی پاساژ چارسو

 

مرکز خرید ونک

 پاساژ ونک گر چه از پاساژهای قدیمی تهران است و امکانات فراوانی ندارد امّا به جهت قیمت مناسب و کالاهای متنوعش، جزو بهترین پاساژهای تهران محسوب می‌شود و هنوز خیلی از افراد برای خریدشان به اولین جایی که مراجعه می‌کنند، مرکز خرید ونک است.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید ونک: پارکینگ، کافی شاپ
 • آدرس مرکز خرید ونک: میدان ونک، خیابان ونک، نبش خیابان کار و تجارت
 • ساعت کاری مرکز خرید ونک: روزهای هفته از ساعت 9:30 صبح تا 22 شب باز است و روزهای جمعه فعالتیش را از ساعت 10:30 صبح شروع می‌کند.
ونک 4 - کپی.jpg
مرکز خرید ونک

مراکز خرید شرق تهران

در سال‌های اخیر توجه بیشتری به ساخت پاساژ و مراکز خرید در شرق تهران شده. این مسئله باعث می‌شود ساکنین شرق لازم نباشد برای استفاده از بهترین مراکز خرید تهران، مسیر طولانی را تا شمال یا غرب تهران طی کنند.

 

مرکز خرید اسکای سنتر

 اسکای سنتر لواسان با معماری لوکس و خاصی که دارد به همراه منظره‌ای که از سد لتیان در آن مشخص است، این مرکز خرید را به یکی از معروفترین پاساژهای تهران تبدیل کرده است. البته این مرکز خرید در شمال شرق تهران قرار گرفته و نمی‌توان آن را به صورت کامل شرق دانست. علاوه بر ساکنین لواسان، به دلیل فاصله کم و ویژگی‌های این پاساژ، حتّی تهرانی‌ها حاضرند تا لواسان را طی کنند و از این مرکز خرید بازدید کنند.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید اسکای سنتر: پارکینگ، کافی شاپ و رستوران، هایپر مارکت
 • آدرس مرکز خرید اسکای سنتر: لواسان، بلوار امام خمینی، خیابان گلها
 • ساعت کاری مرکز خریداسکای سنتر: اسکای سنتر همه روزه از ساعت 10 صبح تا 23 شب باز است.
اسکای سنتر4.jpg
اسکای سنتر لواسان از بهترین پاساژهای تهران

مرکز خرید تیراژه 2

 پاساژ تیراژه را با سرزمین عجایبش در غرب می‌شناسیم امّا در سال‌های اخیر، تیراژه 2 در شرق تهران هم به دلیل امکانات و کیفیتی که دارد در ردیف بهترین پاساژهای تهران در شرق قرار گرفته است. در تیراژه 2 انواع برندها هم حضور دارند، بنابراین ساکنین شرق تهران نیازی نیست برای دسترسی به شعبه برندهای معروف، مسیری طولانی تا بهترین پاساژهای تهران در شمال و غرب طی کنند.

 • امکانات و تفریحات مرکز خرید تیراژه 2: پارکینگ، هایپرمارکت، رستوران و فود کورت، کارواش، شهربازی

 • آدرس مرکز خرید تیراژه 2: اتوبان امام علی، خروجی مدنی، کنار مترو مدنی

 • ساعت کاری مرکز خریدتیراژه 2: تیراژه 2 همه روزه از ساعت 9 صبح تا 23 شب فعال است.

تیراژه 1
پاساژهای معروف تهران
تیراژه 2
پاساژهای معروف تهران

سخن آخر

 در این مطلب تعدادی از پاساژها در تهران را نام بردیم که هر کدام به دلایلی میان مردم محبوب هستند و جزو بهترین مراکز خرید تهران محسوب می‌شوند. پیش از این هم گفیم که مراکز خرید تهران فراوانند و حتّی ممکن است تعدادشان از 100 تا هم بیشتر شود. گر چه انتخاب لیست بهترین‌ها همیشه درصدی سلیقه‌ای است و نمی‌توان آن را مطلق فرض کرد. همچنین ممکن است هر کدام از این پاساژها بر اساس معیارهایی، در دسته مشخصی از بهترین‌ها قرار بگیرند. امّا هدف اصلی از این متن این بود که با طیف متنوعی از بهترین پاساژهای تهران که این روزها مطرح هستند آشنا شوید و بر اساس علاقه و نیازتان مراکز خرید دلخواهتان را پیدا کنید.

مراکز خرید معمولا همه روزه حتّی روزهای تعطیل باز هستند چون در این روزها مردم برای گذراندن اوقات فراغت به آنها مراجعه می‌کنند؛ امّا فراموش نکنید که در روزهای سوگواری و تعطیلات ویژه حتما از باز بودن آنها اطمینان به دست بیاورید، همچنین اگر محدودیت‌های کرونایی مراکز خرید هم شامل شود، ممکن است ساعت فعالیتشان تغییر پیدا کند یا روزهایی تعطیل شوند.

 

تألیف: لست سکند