Close

قسمت سیزدهم رادیو ماجرا؛ با محمد تاجران و سفر؛ زندگی در مسیر اعتماد!

4.8
از 4 رای
سفر مرد ایرانی به 52 کشور با دوچرخه
  • 20 مرداد 1399 12:00
  • 4
  • 13.5K

900-majara13-castbox.jpg

تجربه‌ی سفر کردن می‌تواند تاثیرات عمیقی را بر روی مسافر بر جای بگذارد و نیز دریچه‌های گوناگونی را پیش روی او باز کند. رسیدن به چنین سرمنزلی، البته که کار آسانی نیست و برای کسب تجربیات مختلف، باید سختی‌هایی را به ناچار متحمل شد. از همه‌ی این‌ها گذشته، گاهی برداشتن اولین قدم، از همه مشکل‌تر است! اولین قدمی که بیشتر ما به دلیل هراس از دشواری‌های پیش رو، هیچوقت به سراغش نمی‌رویم.

در این میان، کسانی هستند که نه تنها برای برداشتن اولین گام‌ها و تحمل رنج کسب تجربه‌های جدید مصمم هستند، بلکه سفر را به شاهراهی تبدیل می‌کنند تا از مسیر آن به سمت بهتر کردن شرایط زندگی خود و همنوع‌هایشان حرکت کنند. کسانی مثل محمد تاجران، مردی که رویایی که در خواب دیده بود را به حقیقت مبدل کرد و از شغلش گذشت تا بتواند قدمی را برای بهتر کردن جهان پیرامون ما بردارد. او سفر را با پروژه‌ی بی‌نظیری تحت عنوان «ما به درختان احتیاج داریم» شروع و در این راه تجربیات نابی را کسب کرد!

همانطور که گفتیم، در این قسمت از پادکست رادیو ماجرا به سراغ محمد تاجران رفته‌ایم و از تجربیات او در مورد سفر و آغاز پروژه‌ی عجیبش سوال کرده‌ایم. تجربیاتی که زندگی او را برای همیشه تغییر داد.

با ما و محمد تاجران همراه شوید و این قسمت شنیدنی از رادیو ماجرا را از دست ندهید!

در CastBox گوش کنید

دانلود فایل صوتی در کانال تلگرام رادیو ماجرا 

 

 

برای شنیدن تمامی قسمت‌های رادیو ماجرا به صفحه رادیو ماجرا مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (4 نظر)

× در حال پاسخ به:

سمیرا 22 مرداد 1399 ساعت 13:41

موضوع مهمی که بهش رسیدم اینه در هر کدام از ما در مسیرمون قرار بگیریم... بقیه اش ماجراهاییست که مخصوص خودمونه... از بین هزراران نفر یک نفر به خودش (البته گاهی با دشواری بسیار) و ماجراش اهمیت میده... امیدوارم هرجا هستیم در مسیر درستمون قرار بگیریم.

هادی انصاری 21 مرداد 1399 ساعت 19:20

ممنون
این هم از اون بردرلاین های زندگی بود که راستش، درک آن برای من هم یه مقدار مشکل بود . بهرحال به نظرم این پادکست فقط به عنوان مقدمه و معرفی اجمالی اصل کار و زندگی افرادی مانند محمد تاجران کارایی داره و برای شفاف تر شدن روال سبک زندگی و تجارب زندگی و اتفاقات سفر ، اپیزودهای دیگری لازم است که این بار خود محمد تاجران هم کلاسه شده تر شرح زندگی و سفرهاشو بده با جزییات، که یه مقدار امثال من هم زیاد گیج نشیم توی وانفسای اعتقادات و توهمات و تفکرات محمد و خودمان .
اصل کار و هنر محمد تاجران، سفر با دوچرخه دور جهان است ولی در این اپیزود نه به کفایت لازم به دوچرخه پرداخته شده و نه به تجارب دور جهان .
ممنونم از لاست سکند و احسان طریقت . بعد از هر اپیزود، چشم به راه قسمت بعدی می مانم.

تینا 20 مرداد 1399 ساعت 13:15

بسیار داستان جذابی بود، آفرین با محمد تاجران عزیز

مجید 20 مرداد 1399 ساعت 13:14

بسیار قسمت جذاب و تاثیرگذاری بود، صبح توی کست باکس گوش دادم . چقدر خوبه که با این دوستان ایرانی که نگاهشون اینقدر به زندگی متفاوت هست آشنا میشیم. این قسمت و قسمت آقای درویش فرای بقیه قسمتها بودن .