17 دانستنی از هواپیماها و صنعت هوانوردی که باید بدانید

4.1
از 7 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت - جایگاه K - دسکتاپ
حقایقی از صنعت هوانوردی که پیش از این نمی‌دانستید + ویدئو
11 بهمن 1399 08:00
1

 در این مطلب 18 دانستنی جالب از صنعت هوانوردی گردآوری شده است که خواندن‌ آن‌ها خالی از لطف نیست. این موارد به طور جزئی‌تر مطالبی پیرامون فرودگاه‌ها، ایرلاین‌ها و هواپیماها را در بر می‌گیرد که یا به نوع خود بی‌نظیر بوده و رکودی ثبت کرده‌اند یا اطلاعاتی هستند که هر کسی از آن اطلاع نداشته است. همراه لست سکند باشید.

17 دانستنی از هواپیما و صنعت هوانوردی

1. اگر غذاهای هواپیماها بد مزه به نظر می‎‌رسند، مشکل همیشه از غذا نیست. زیرا در ارتفاعات بالا حدود یک سوم از گیرنده‌های چشایی انسان به خوبی نمی‌تواند کار کند و باعث می‌شود که حتی بهترین‌ غذاها نیز بی‌مزه و بد به نظر برسند.

2. باد لاستیک‌های هواپیما از گاز اکسیژن پر نمی‌شود و به جای آن از گاز نیتروژن استفاده می‌شود. به دلیل اشتعال‌زا بودن گاز O2 و پیشگیری از احتراق، به ویژه هنگام فرود آمدن که چرخ‌ها با سرعت بالایی رو سطح زمین اصطکاک پیدا می‌کنند این جایگزینی انجام می‌شود.

3. عجیب ترین فرودگاه‎‌ جهان در جبل الطارق واقع شده است که هواپیماها جهت نشستن و برخواستن از خیابان‌های عمومی شهر استفاده می‌کنند و نه باند‌های اختصاصی؛ به این صورت که با قرمز شدن چراغ نه عابری می‌‎تواند حرکت کند و نه حتی وسیله‌های ‌نقلیه دیگری،‌ بلکه در این خیابان هواپیماها در اولویت اصلی قرار دارند. در ویدئو زیر خودتان شاهدش باشید.