طولانی ترین پرواز دنیا؛ معرفی 10 پرواز طولانی

4.2
از 51 رای
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
طولانی ترین پروازهای دنیا با اطلاعات کامل
24 خرداد 1401 08:00
27

سفرهای هوایی در طول همه گیری کرونا تغییرات بسیاری کرده است که یکی از آن‌ها جا به جا شدن رکورد طولانی‌ ترین پرواز است. علاوه بر آن، تکنولوژی‌های امروزی، طی کردن طولانی ترین مسیرهای پروازی را بیش از پیش ساده‌تر کرده است. اگر به نظر شما پروازهای 3 یا 4 ساعتی طولانی هستند، پس حتما با طولانی ترین پروازهای دنیا آشنایی ندارید. این لیست بر اساس آخرین اطلاعات پرواز در سال 2022 آماده شده است که در آن، خطوط هوایی سنگاپور رکورددار طولانی ‌ترین پرواز‌ جهان هستند. البته منابع مختلف، با کمی اختلاف در محاسبه پرواز، طولانی ترین پروازهای بدون توقف را اعلام کرده‌اند، بنابراین رتبه بندی‌های مختلفی ارائه داده‌اند. در این متن ضمن بیان طولانی ترین پروازهای بدون توقف دنیا، چند راهکار برای آسان‌تر کردن پروازهای طولانی در این مطلب از بلاگ لست سکند ارائه شده‌اند.

longest airtravels in the world.jpg
طولانی ترین پروازها در جهان

طولانی ترین پرواز بدون توقف جهان

نیویورک (JFK) به سنگاپور چانگی (SIN) فرودگاه جان اف کندی نیویورک – سنگاپور چانگی در حال حاضر طولانی ترین پرواز بدون توقف جهان است که می‌توان رزرو کرد. این مسیر با 15332 کیلومتر از سال 2021 در صدر جدول قرار دارد و تکمیل آن به طور متوسط ​​18 ساعت و 40 دقیقه زمان می‌برد. طولانی‌ترین پرواز بدون توقف توسط خطوط هوایی سنگاپور و در واقع طولانی‌ترین پرواز جهان، خدمات خطوط هوایی سنگاپور به نیویورک JFK است. از نظر فاصله خط مستقیم، می توانید ببینید که این مسیر تنها سه مایل (پنج کیلومتر) از سنگاپور-نیوارک می گذرد. با توجه به نزدیک بودن دو فرودگاه به یکدیگر، نباید تفاوت قابل توجهی در زمان پرواز وجود داشته باشد. در عوض، مدت زمانی که برای هر پرواز در هواپیما سپری می کنید به ازدحام فرودگاه و الگوهای ترافیک هوایی بستگی دارد.

  • سنگاپور - نیویورک JFK (SQ23/24)
  • مسافت مستقیم: 15268 کیلومتر (9487 مایل)
  • میانگین مدت زمان خروج: 18 ساعت و 17 دقیقه
  • میانگین مدت پرواز ورودی: 18 ساعت و 41 دقیقه
  • نوع هواپیمای مورد استفاده در حال حاضر: ایرباس A350-900
SingaporeNewYork.bmp
نیویورک به سنگاپور طولانی ترین پرواز جهان

پرواز نیویورک به سنگاپور

 در حال حاضر سنگاپور طولانی ترین پروازها را به خود اختصاص داده است. مسافت طی شده در پرواز نیویورک سنگاپور، 15332 کیلومتر است و به طور معمول 18 ساعت و 50 دقیقه طول می‌کشد و در برخی موارد ممکن است به 19 ساعت نیز برسد. جالب است بدانید مسیر این پرواز علاوه بر کشور‌های هند، پاکستان و ترکیه، دور‌ترین نقاط ایران (از سیستان و بلوچستان تا آذربایجان) را نیز طی می‌کند. هواپیماهای این خط هوایی در ارتفاع بالای 3500 پا پرواز می‌کند. مسیر برگشت این پرواز در رتبه دوم طولانی‌ ترین پرواز‌های دنیا قرار دارد. هواپیمای پرواز نیویورک به سنگاپور مدل ایرباس 350 مدل 900ULR با شماره پرواز SQ 23 است. شما می‌توانید مسیر برخی از این پرواز‌ها را از طریق برنامه فلایت رادار پیگیری کنید.‏  

مشاهده هواپیماهای در حال پرواز در فلایت رادار

 

پرواز لس‌آنجلس به سنگاپور

 این پرواز نیز توسط هواپیمای ایرباس 350 مدل 900 ULR در خطوط هوایی سنگاپور انجام می‌شود و شماره پرواز آن SQ 35 است. مسافت تخمینی این پرواز به 14096.24 کیلومتر می‌رسد و مدت زمان آن به طور میانگین، مرز 17 ساعت را رد می‌کند. از سایر پروازهای این چنینی می‌توانیم به SQ 37 اشاره کنیم.

خطوط هوایی سنگاپور.jpg
هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور

داروین استرالیا به لندن

این پرواز توسط هواپیمای بویینگ 787-9 به شماره پرواز QF 1/9 انجام می‌شود که در خطوط هوایی کانتاس است. خطوط هوایی کانتاس یکی از امن‌ترین ایرلاین های جهان است، بدون اینکه کوچک‌ترین حادثه‌ای را در شصت سال گذشته ‏تجربه کرده باشد و بیشتر مردم موقع خریدن بلیط هواپیما خیالشان از این بابت راحت است. این پرواز هم نزدیک به 18 ساعت طول می‌کشد و در آن فاصله استرالیا تا لندن به طول 13861 کیلومتر طی می‌شود.  

پرواز دالاس فورت ورث به سیدنی

این پرواز نیز مانند مورد قبلی توسط هواپیمای بویینگ 787-9 و در خط هوایی کانتاس انجام می‌شود و مدت زمان آن به طور میانگین به 16 ساعت و 45 دقیقه می‌رسد. مسافت طی شده در این پرواز 13801 کیلومتر است و مسیر آن از اقیانوس آرام شمالی و جنوبی عبور می‌کند.

پرواز به سیدنی.jpg
مسیر پرواز دالاس فورث به سیدنی

پرواز مانیلا به نیویورک

پرواز مانیلا به نیویورک در خطوط هوایی فیلیپین انجام می‌شود و به هواپیمای ایرباس 350 مدل 900ULR مربوط است. برای چک کردن جزئیات این پرواز می‌توانید شماره پرواز PR 127 را جستجو کنید. مسافت پرواز مانیلا به نیویورک 13690 کیلومتر است و مدت زمان آن به طور میانگین نزدیک به 17 ساعت است. ارتفاع این پرواز به 4000 پا می‌رسد.

پرواز سانفرانسیسکو تا سنگاپور

یونایتد ایرلاینز با استفاده از دو هواپیمای بویینگ 787-9 و هواپیمای ایرباس 350 مدل 900ULR به شماره پروازهای UA 1 و SQ 33 یکی از طولانی‌ ترین پرواز‌های جهان امروز را رقم می‌زند. این پرواز اگر در مسیر سنگاپور به آمریکا باشد، 16:40 طول می‌کشد و اگر از سانفرانسیسکو به سنگاپور باشد، 17 ساعت زمان می‌برد. مسافت طی شده در این پرواز 13574 کیلومتر است.

پرواز ژوهانسبورگ به آتلانتا

این پرواز یکی دیگر از طولانی ترین پروازهای بدون توقف دنیا است و به خط هوایی دلتا تعلق دارد و شماره آن DL 201 است. در پرواز ژوهانسبورگ به آتلانتا، یک هواپیمای ایرباس 350 مدل 900ULR مسافتی به طول 13573 را طی 16 ساعت و 20 دقیقه طی می‌کند. مبدا پرواز ژوهانسبورگ به آتلانتا در آفریقای جنوبی است که پس از گذر از اقیانوس اطلس جنوبی و شمالی به ایالت جورجیا در آمریکا می‌رسد.

World Map-thumb-800x384.jpg
پرواز ژوهانسبورگ به لس آنجلس

پرواز دبی به لس‌آنجلس

پرواز EK 215 فاصله دبی تا لس‌آنجلس را در طی حدود 16 ساعت و 20 دقیقه طی می‌کند و این مدت زمان باعث می‌شود آن را در ردیف طولانی ترین پروازها قرار دهد. هواپیمایی که این مسیر 13394 کیلومتری را طی می‌کند ایرباس 380 است.

پرواز عربستان سعودی به لس‌آنجلس

این پرواز فاصله عربستان سعودی از لس‌آنجلس را که حدودا 13384 کیلومتر است را طی 16 ساعت و 10 دقیقه طی می‌کند. هواپیمای این خط، بویینگ 777 مدل 300ER است. این پرواز یک مسیر طولانی را از دریای سیاه، قاره اروپا، دریای لابرادور و عرض آمریکا شامل می‌شود.

عربستان به لسانجلس.jpg
مسیر پرواز عربستان به لس‌آنجلس

 

پرواز دبی به آوکلند

مسیر دبی آوکلند توسط هواپیمای بویینگ 777 مدل 200LR با شماره پرواز EK449 طی می‌شود و یکی از طولانی‌ ترین پروازهای سال 2022 به شمار می‌رود. این پرواز، پس از طی 14200 کیلومتر، فاصله دبی تا آوکلند را طی 16 ساعت و 39 دقیقه می‌پیماید.

30B3FF7D00000578-3422618-image-a-1_1454082424650.jpg
مسیر پرواز دبی به آوکلند در نقشه

راهکارهایی برای تجربه بهتر در پروازهای طولانی

زمانی که بحث از طولانی‌ترین پروازها می‌شود، شرکت‌های هوایی مختلف، تبلیغاتی اغراق‌آمیز در مورد خدمات خود می‌کنند. هر چقدر هم که عاشق تماشای فیلم و خواندن کتاب در طول مسیر باشید، نمی‌توانید ادعا کنید که می‌توانید از 18 ساعت یک جا نشستن لذت ببرید و از اختلالات خواب سفر کاملا در امان باشید. بنابراین در ادامه، راهکارهایی را ارائه می‌دهیم که در این ماجراجویی‌های طولانی مدت، شما را یاری کند.  

  • لباس راحت بپوشید: بهتر است یک دست لباس راحتی به همراه خود به کابین ببرید و از کفش‌های تابستانی و روباز استفاده کنید.

  • زودتر بلیط بخرید: اگر بلیط خود را زودتر رزرو کنید، می‌توانید صندلی‌های راحت‌تر و مناسب‌تر را انتخاب کنید.

  • منطقه زمانی خود را تنظیم کنید: حداقل یک روز قبل از سفر به منطقه زمانی جدید، ریتم شبانه روزی خود را با آن تنظیم کنید.

  • آب کافی بنوشید: به جای استفاده از نوشیدنی‌های کافئین‌دار، سعی کنید به اندازه کافی آب بنوشید و هراز گاهی از حرکات کششی استفاده کنید.

  • یک چک لیست سفر کامل تهیه کنید: به همراه داشتن برخی از اقلام ضروری همچون دارو و وسایل مورد نیاز، ممکن است در طول یک سفر طولانی، شما را از رخداد فجایع نجات دهد. بنابراین سعی کنید یک چک لیست کامل تهیه کنید.

سفرهای طولانی.jpg
مسافران در طولانی ترین پروازها

پرواز ایران به عربستان چند ساعت است؟

مدت زمان کل پرواز از ایران به عربستان سعودی 1 ساعت و 52 دقیقه است. در این حالت میانگین سرعت پرواز برای یک هواپیمای مسافربری تجاری 500 مایل در ساعت است که معادل 805 کیلومتر در ساعت یا 434 گره دریایی است.

سخن آخر

در این مطلب، طولانی ترین پرواز را به همراه رتبه‌های بعدی آن به شما معرفی کردیم. لازم به ذکر است که رکورد طولانی‌ترین پرواز مرز 19 ساعت را نیز رد کرده است که از آن‌ها می‌توانیم به پرواز نیویورک سیدنی اشاره کنیم. اما گروهی از این پروازها در شرایط خاص انجام می‌شوند یا جنبه تحقیقاتی دارند. مواردی که در این لیست ذکر شدند، پروازهایی هستند که به صورت مداوم جریان دارند یا اخیرا انجام می‌شدند. اگر شما هم در یک سفر هوایی طولانی بوده‌اید، می‌توانید تجربیات خود را از طریق قسمت نظرات با کاربران به اشتراک بگذارید. اگر تجربه سوار شدن در طولانی ترین پرواز جهان را دارین تجربه خود را با ما به اشتراک بزارید.

 

میثم زهره‌وند
میثم زهره‌وند

اشتباه نکنید! تولید محتوا و نویسندگی کار من نیست؛ بلکه تفریحم محسوب می‌شود. چندسالی سرگرم ترجمه و نویسندگی بودم، تا اینکه این مهارت‌ها را به دنیای دلچسب سفر کشاندم و کارم را تبدیل به تفریحی کردم که هیچ وقت برایم خسته کننده نمی‌شود. جدا از سفر، هر چیزی که رنگ‌وبوی تولید و خلاقیت داشته باشد، روحم را تازه می‌کند.