Close

۳۰ کشوری که با خرید خانه، به شما گذرنامه جدید می‌دهند

4.5
از 32 رای
۳۰ کشوری که با خرید خانه، به شما پاسپورت جدید می‌دهند + تصاویر
  • 3 آبان 1397 08:00
  • 26
  • 164.4K

داشتن گذرنامه دوم یا اقامت یک کشور خارجی برای بسیاری از ثروتمندان دنیا جذاب بوده است. تعداد قابل توجهی از مردم برای دریافت اقامت دائم و حق شهروندی در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند. در این بین برخی کشورها در مقابل سرمایه‌گذاری در صنعت املاک کشورشان، به شهروندان خارجی اقامت و گذرنامه می‌دهند.  در این مقاله سی کشور که در مقابل خرید ملک در این کشور اقامت دائم و حتی حق شهروندی می‌دهند معرفی شده است.

 

 

فیجی

فیجی جزیره‌ای در اقیانوس آرام جنوبی است. این جزیره که تا سال 1970 مستمره بریتانیا بوده است در حال حاضر نظام دموکراتیک بر آن حاکم است. برای دریافت اقامت در این کشور می‌توانید ملکی به ارزش حداقل 125 هزار دلار خریداری کنید. همچنین بعد از پنج سال زندگی یا بیشتر در این جزیره می‌توانید درخواست شهروندی دائم داشته باشید.

Fiji

 کلمبیا

کلمبیا چهارمین کشور بزرگ آمریکا جنوبی است. این کشور دارای اقتصاد رو به رشدی است. مردم این کشور در برخورد با خارجی ها بسیار باز برخورد می‌کنند و این باعث می‌شود که در صورت مهاجرت به این کشور احساس راحتی داشته باشید.  برای دریافت اقامت دائم کشور کلمبیا باید ملکی با ارزش بیش از 150 هزار دلار خریداری کنید. البته اگر در کشور کلمبیا کسب و کاری با حداقل 23 هزار دلار راه اندازی کنید، در شرایط دریافت اقامت دائم این کشور قرار خواهید گرفت.

Colombia

 

برزیل

برزیل که همسایه کشور کلمبیا است برای سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت دائم برنامه‌ی نسبتا ارزان قیمتی ارائه می‌دهد. با خرید ملکی یا سرمایه‌گذاری به ارزش حداقل 160 هزار دلار می‌توانید درخواست اقامت این کشور را داشته باشید. سرمایه‌گذاری می‌تواند در هر بخشی از اقتصاد کشور برزیل باشد، حتی کسب و کارهای محلی نیز مورد قبول این کشور است.

Brazil

 

دومینیکا

اعتبار گذرنامه‌ی دومینیکا در رتبه‌ی 41 م جهان قرار دارد. با داشتن گذرنامه این کشور می‌توانید به 119 کشور بدون ویزا سفر کنید. به نظر جذاب است! این کشور جزیره‌ای یکی از به صرفه ترین برنامه‌های سرمایه گذاری دنیا را جهت اخذ شهروندی عرضه می‌کند. با خرید ملکی به ارزش 200 هزار دلار می‌توانید صاحب یک گذرنامه متعلق به دومینیکا شوید.

Dominica

 

پاناما

پاناما مقصدی محبوب برای بازنشستگی در آمریکای شمالی است. این کشور در هنگام صدور مجوز اقامت هیچ گونه محدودیتی ندارد. سرمایه‌گذاری ملک ۲۰۰هزار دلاری یا بیشتر، همه آن چیزی که لازم است تا پاناما به شهروند خارجی مجوز اقامت دائم و گذرنامه این کشور را بدهد.

Panama

 

وانواتو

کشور وانواتو جزیره‌ای در اقیانوس آرام است. وانواتوا  به هر خارجی که  ملکی به ارزش ۲۰۰هزار دلار یا بیشتر را خریداری کند، حق شهروندی افتخاری اهدا می‌کند. این فرآیند، بسیار سریع انجام می‌شود و گذرنامه می‌تواند ظرف دو ماه پس از تایید صادر شود.

Vanuatu

 

دبی

اگر شلوغی‌های دبی برای شما جذاب است و اگر به طور کلی از بودن در مکان‌های شلوغ لذت می‌برید، پس دانستن اینکه برای اقامت در این شهر شلوغ نیاز به سرمایه‌ی زیادی ندارید، باید باعث خوشحالی شما شود. کسانی که حداقل ۲۷۲هزار دلار در ملک و یا ۲۰هزار دلار در یک کسب و کار سرمایه‌گذاری می‌کنند، امارات متحده عربی ویزای طلایی را برای اتباع خارجی ارائه می‌دهد. 

Dubai

 

سنت لوسیا

برای واجد شرایط بودن برنامه شهروندی در سنت لوسیا می‌بایست حداقل ۳۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری ملک صورت بگیرد. همچنین می‌توانید با اهدای مبلغ ۱۰۰هزار دلار کمک مالی به صندوق ثروت (خزانه پادشاهی) این کشور به سرعت پاسپورت و اقامت دائم را دریافت خواهید کنید.

Saint Lucia

 

یونان

 یونان شرایط اقامت و سرمایه‌گذاری برای شهروندان کشورهای غیراتحادیه اروپا را ارائه می‌دهد. شرایط سرمایه‌گذاری، خرید ملک به ارزش حداقل ۳۰۰هزار دلار است. متقاضیان موفق به اخذ دریافت شهروندی کشور یونان، مجوز زندگی و کار در هر کشور اروپایی را دریافت می‌کنند. بعد از ۷ سال زندگی در این کشور شرایط حقوق شهروندی را نیز دریافت می‌کنند.

Greece

 

لتونی

 شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای دریافت پاسپورت و اقامت در این کشور می‌بایست اموالی به ارزش ۳۲۷ هزار دلار یا بیشتر برای ویزای طلایی کشور خریداری کنند. مجوز اقامت برای ۵ سال معتبر است و صاحبان آنها در صورتی که در لتونی برای مدت بیش از ۱۰ سال زندگی کنند، واجد شرایط دریافت حقوق شهروندی می‌شوند. 

Latvia

 

گرینادا

گرینادا یکی دیگر از جزایر کارائیب است که برنامه‌ سرمایه‌گذاری نسبتا مقرون به صرفه برای اخذ شهروندی دارد. برای رعایت دریافت اقامت این جزیره، باید حداقل ۳۵۰هزار دلار را در ملک سرمایه‌گذاری کنید و یا ۲۰۰هزار دلار کمک مالی به صندوق دولتی بدهید. 

Grenada

 

مجارستان

دولت مجارستان به شهروندانی که ۳۵۶ هزار دلار یا بیشتر در خرید ملک هزینه می‌کنند، اقامت می‌دهد. برای دریافت حق شهروندی می‌بایست ۸ سال یا بیشتر در این کشور زندگی کنند. ایین برنامه سرمایه‌گذاری برای شهروندان کشورهای غیراتحادیه اروپا انجام می‌شود.

Hungary

 

بلژیک

 اقامت در بلژیک از طریق برنامه سرمایه‌گذاری اختیاری و بدون قواعد سفت و سخت است. غیر نظامیان و شهروندان غیر اتحادیه اروپا معمولا با خرید ملکی به ارزش حداقل ۴۱۶ هزار دلار می‌توانند اقدام کنند. صاحبان ویزای طلایی در صورتی که بیش از پنج سال  در این کشور زندگی کنند، حقوق شهروندی را دریافت می‌کنند.

Belgium

 

سنت کیتس نویس

 برای داشتن بازنشستگی راحت، سنت کیتس می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد. باید خرید ملکی با ارزش حداقل  ۴۰۰هزار دلاری در این کشور داشته باشید. این نوع سرمایه‌گذاری تمام حقوق یک شهروند کامل را در اختیارتان قرار می‌دهد، و می‌توانید گذرنامه‌ای جدید را دریافت کنید. 

Saint Kitts and Nevis

 

 آنتیگوا بارا بودا

 افرادی که برای دریافت اقامت، حقوق شهروندی و گذرنامه در آنتیگو بارا بودا اقدام می‌کنند، می‌بایست حداقل ۴۰۰هزار دلار در این کشور سرمایه‌گذاری در خرید ملک کنند. 

Antigua & Barbuda

 

آندورا

آندورا اجازه‌ی اقامت به هر ملیتی به جز اعضای اتحادیه اروپا را می‌دهد. گرفتن این اقامت، فعالیت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را تضمین نمی‌کند. برای دریافت اقامت در کشور آندورا لازم است ۴۷۵هزار دلار سرمایه‌گذاری در خرید ملک داشته باشید. اما برای دریافت حقوق شهروندی لازم است ۲۰ سال در این کشور زندگی کنید. 

Andorra

 

باهاما

برای اقامت در باهاما بودجه ۵۰۰هزار دلاری برای تملک نیاز است. با خرید ملکی به ارزش حداقل نیم میلیون دلار در این کشور اقامت دائم را می‌توان دریافت کرد و بعد از ۱۰ سال زندگی در این کشور می‌توانید گذرنامه دریافت کنید.

Bahamas

 

ایالت متحده آمریکا

ایالت متحده آمریکا در ازای سرمایه‌گذاری در ملک اقامت نمی‌دهد، اما با سرمایه‌گذاری ۵۰۰هزار دلار یا بیشتر در برنامه سرمایه‌گذاری املاک محلی می‌توانید، واجد شرایط دریافت گرین‌کارت این کشور هستید و دریافت گرین کارت این کشور سرعت بیشتری خواهد داشت.

U.S

 

موریس

 موریس مقصد تعطیلات لوکس برای ثروتمندان جهان است. این کشور اجازه اقامت را فقط برای اتباع خارجی که تمایل به ادامه تحصیل دارند و یا می‌خواهند برای مدت کوتاهی زندگی کنند، ارائه می‌دهد. در صورتی که ۵۰۰ هزار دلار در ملک این جزیره سرمایه‌گذاری کنند، موفق به دریافت اقامت به مدت دو سال می‌شوید.

Mauritius

 

 مونته نگرو

 مقامات این کشور به کسانی که ۵۹۵ هزار دلار در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کنند، حق شهروندی و اقامت خود را ارائه می‌دهد. مقامات رسمی شهروندی این کشور را به سرمایه‌گذاران واجد شرایطی اعطا می‌کنند که مبلغ اعلام شده را در صنعت املاک یا کسب وکار در مونته‌نگرو سرمایه‌گذاری کرده باشند.

Montenegro

 

ایرلند

جمهوری ایرلند اقامت خود را به اتباع خارجی غیر اتحادیه اروپا اعطا می‌کند. برای اخذ اقامت در این کشور لازم است حداقل ۵۹۵ هزار دلار در اموال، کسب و کار و اوراق قرضه سرمایه‌گذاری صورت بگیرد. متقاضیان دریافت اقامت بعد از ۵ سال زندگی در این کشور حقوق شهروندی را دریافت می‌کنند.

Republic of Ireland

 

اسپانیا

 اتباع خارجی غیر اتحادیه اروپا که مایل به دریافت اقامت در اسپانیا هستند، می‌توانند با خرید ملک به ارزش ۵۹۵ هزار دلار اقدام کنند. متقاضیان با دریافت اقامت می‌توانند در تمام کشورهای اروپایی برای کار و زندگی اقدام کنند.

Spain

 

پرتغال

برنامه اقامت در این کشور تقریبا یکسان با اسپانیا است. اتباع خارجی غیر اتحادیه اروپا برای دریافت اقامت لازم است، برای خرید ملکی به ارزش ۵۹۵ هزار دلار اقدام کنند. متقاضیان با دریافت اقامت می‌توانند در تمام کشورهای اروپایی برای کار و زندگی اقدام کنند. متقاضیانی که به مدت شش سال در این کشور زندگی کنند حقوق شهروندی را دریافت می‌کنند.

Portugal

 

بلغارستان

اتباع خارجی غیر اتحادیه اروپا برای دریافت اقامت لازم است، برای خرید ملکی به ارزش ۵۹۵ هزار دلار اقدام کنند. متقاضیان با دریافت اقامت مجوز کار و زندگی در تمام کشورهای اروپایی را دارند. متقاضیانی که به مدت پنج سال در این کشور زندگی کنند حقوق شهروندی را دریافت می‌کنند.

Bulgaria

 

سوئیس

سوئیس به اتباع خارجی که به ارزش یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کنند اجازه اقامت می‌دهد. این سرمایه‌گذاری می‌تواند در ملک و یا کسب و کار این کشور باشد. متقاضیان اخذ اقامت بعد از ۱۲ سال می‌توانند حقوق شهروندی این کشور را نیز دریافت کنند. 

Switzerland

 

ترکیه

کسانی که علاقه‌مند به دریافت اقامت کشور ترکیه هستند، لازم است برای سرمایه‌گذاری ملک به ارزش یک میلیون دلار یا بیشتر اقدام کنند. لازم به ذکر است برای دریافت حقوق شهروندی نیاز است متقاضیان برای مدت سه سال در این کشور زندگی کنند. 

Turkey

 

مالت

دولت مالت برای اتباع خارجی که سرمایه‌گذاری ۱.۱ میلیون دلار یا بیشتر کنند، اقامت دائم و گذرنامه اتحادیه اروپا را ارائه می‌دهد. متقاضیان می‌توانند در طی ۱۲ ماه گذرنامه خود را دریافت کنند.

Malta

 

موناکو

برای داشتن حق اقامت در موناکو می‌بایست ۱.۲ میلیون دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کرد. این سرمایه‌گذاری می‌تواند در اموال و یا سپرده بانکی باشد. متقاضیان بعد از ۱۰ سال اقامت درموناکو، حق شهروندی را نیز دریافت می‌کنند.

Monaco

 

ایتالیا

ایتالیا برای اعطای اقامت خود برنامه سرمایه‌گذاری متفاوتی دارد، این قوانین شامل خرید ملک در این کشور نمی‌شود. اما اتباع خارجی غیر اتحادیه اروپا که ۱.۲ میلیون دلار و یا بیشتر در ملک که منافع عمومی تلقی می‌شود یا در یک پروژه بازسازی تاریخی سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند.

Italy

 

قبرس

کشور قبرس گرانقیمت‌ترین سرمایه‌گذاری دنیا را در برنامه اعطای شهروندی به  مردم سایر کشورها دارد. سرمایه‌گذاری  ۲.۴میلیون دلاری یا بیشتر برای خرید ملک جزو حداقل الزامات گرفتن شهروندی این کشور است اما کمبودی از لحاظ متقاضیان ثروتمند خارجی مشتاق جهت سرمایه‌گذاری این مقدار پول برای گرفتن گذرنامه قبرسی اتحادیه اروپا وجود ندارد.

Cyprus

 

 منبع: ایسنا

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (26 نظر)

× در حال پاسخ به:

امیر 11 تیر 1399 ساعت 11:53

بنظر من خیلی از اطلاعات تشتباه هست مخصوصا ترکیه چون خودم ساکن ترکیه هستم همچین جیزی نیستکه سه سال بتتونیپاس ترک بگیری

حمید 30 فروردین 1399 ساعت 11:29

سلام اطلاعات خوبی بود اما قدیمی هستش لطفا بروز کنین

فرید 17 فروردین 1399 ساعت 22:48

وقت بخیر لطفا اطلاعات رو به روز کنید خیلی از اطلاعاتی که منتقل کردید در حال حاضر اشتباه یا قدیمی هستند ممنون

Farhad 15 بهمن 1398 ساعت 20:12

شرایط ویزه و تابعیت برای افغان ها چطور هست
آیا سختگیری میکنند ویا خیر

آرزو اشرفی 14 آبان 1398 ساعت 16:53

تقریبا تمام اطلاعاتتون غلطه!
چجوری انتظار دارید مردم بهتون اعتماد کنن؟!
دبی اصلا برنامه سرمایه گذاری نداره!
یونان برنامه شهروندی نداره! برنامه اقامت داره که 250,000 یورو هزینشه!
ترکیه اصلا شرط حضور نداره و با 250,000 دلار پاسپورت میده!
.....

philip 27 مرداد 1398 ساعت 21:13

لطفا مبالغ و اطلاعات رو بروز رسانی کنید

رئوف حجازیان 11 تیر 1398 ساعت 16:19

اگر جدیدا حضوری به آژانسهای کشورهای اروپایی مراجعه کنید اعلام می کنند که چون دولت ایران FATF رانپذیرفته پس ایران درلیست سیاه قرارداشته وبرای ایرانیان امکان سرمایه گذاری نیست بنابراین لطفا قبل ازهرگونه اقدام توسط شرکتهای واسط ازتمامی شرایط اطلاع حاصل فرماییدتا دچارضرروزیان نشوید.

وحید 25 خرداد 1398 ساعت 08:47

اقامت دائم به معنای تابعیت یا شهرودندی نیست.

الف-محمدی 31 اردیبهشت 1398 ساعت 13:18

مطالب جالبی رو بهاشتراک گذاشته بودید. ممنون

امیر 13 اردیبهشت 1398 ساعت 22:29

گرجستان را فراموش کردید.با خرید ملک به ارزش 35 هزار دلار می توان اقامت گرفت.

حامد 2 اردیبهشت 1398 ساعت 14:46

کسانی که فرصت خروج از ایران رو دارن باید به سرعت اقدام کنن و خودشون رو نجات بدن. ما یه کارگاه داشتیم که حدودا 40 نفر توش مشغول به کار بودن. ارزش دارایی های کارگاه حدودا 10 میلیارد تومان بود که تا پارسال با دلار 5000 تومنی یعنی دو میلیون دلار ارزش داشت که با این پول به راحتی مشد برای کل خانواده تابعیت اروپا رو با سرمایه گذاری بگیریم. چقدر به پدرم اصرار کردم ولی گفت فقط ما نیستیم و40 نفر دارن از اینجا نون میخورن. امروز کارگاه ورشکست شده و ارزش دارییش هم به دلار کمتر از 600 - 700 هزار دلارشده. که کار زیادی باهاش نمیشه کرد.

محمدحسین میرزایی 17 اسفند 1397 ساعت 18:56

بله

سپیده ص 6 اسفند 1397 ساعت 13:25

با سلام
با تشکر از مطالبتون
البته همه این کشور ها دور از دسترس هستند برای ما چون اگه همچین پولی داشتیم همین جام می شد آرامش داشت

بهمن 30 آبان 1397 ساعت 13:17

خواهشا جاهای ارزونتری پیدا کنید که بشود براحتی رفت و مقرراتشان نیز آسانتر باشد.

نیلوفر ورزش نژاد 5 آبان 1397 ساعت 12:09

اگر واقعا اینطور باشه شاید خیلی ها از نظر مالی امکان خرید ملک در این کشور ها رو داشته باشند و اگر بتونن اجازه کار هم داشته باشند، حتما اقدام می کنن.
امیدوارم شرایط جوری بشه که کسی به مهاجرت و دور شدن از کشور خودش فکر نکنه

مشاهده نظرات بیشتر