Close

معروفترین شهرهای ارواح در جهان + تصاویر

4.5
از 18 رای
معروفترین شهرهای ارواح در جهان
  • 30 آذر 1394 00:00
  • 0
  • 493.7K

در دنیا شهرهای زیادی هستند که ناگهان از سکنه خالی شدند و اکنون هیچ کس در آنها زندگی نمی کند. گرچه بسیاری اعتقاد به وجود ارواح سرگردان و اشباح را عوامانه می دانند اما بسیاری از مردم دنیا حتی در کشورهای پیشرفته جهان نیز این اعتقادات را عوامانه ندانسته و در مکانهای مختلف با شنیدن صدا ها و حرکات اشیا و جانوران شاهدی بر مدعای خود پیدا می کنند. شهرهای خالی از سکنه یکی از مهم ترین مکانها است که علاوه بر قصرها و معابد قدیمی به آن گمان وجود اشباح می برند. برخی از معروفترین این شهرها به قرار زیرند :

 

Kolmanskop کولمانزکوپ نامیبیا

شهر شبح درجنوب نامیبیا در 1908، به دلیل تب الماس تب و امیدواری به ثروت آسان با رونق مواجه شد . ظرف 2 سال یک شهرکامل با یک کازینو و مدرسه و بیمارستان و ساختمانهای مسکونی منحصر به فرد، در کویر شنی بی ثمر تاسیس شد.

شهر ارواح

اما در مدت کوتاهی پس از افت در فروش الماس پس از جنگ جهانی اول همه چیز تمام شد همه شهر را ترک و ریگ های روان جایگزین جمعیت شد. این شهر به دلیل صداهای عجیب و غریب به شهر اشباح معروف است و محلی ها معتقدند این شهر با اشباح پر شده.

 

Prypiat پریپیات اوکراین

پیرپیات شهر رها شده در "منطقه بیگانگی" در شمال اوکراین است. ساکنان این شهر اکثرا کارگران نیروگاه هسته ای چرنوبیل بودند که در 1986بعد از حادثه چرنوبیل شهر را رهاکردند و رفتند.

شهر ارواح

قبلا جمعیت حدود 50.000 هزار نفر بود و الان تا شعاع چندین کیلومتر هیچ انسانی در آن دیده نمی شود و این شهر سالم به طور کامل به ارواح مقاوم در برابر رادیو اکتیویته به ارث رسید

 

سان زی تایوان

یک دهکده توریستی با ایده دنیای آینده در شمال تایوان در حال احداث بود که حوادث متعدد در آن از یک سوو کمبود امکانات مالی از سوی دیگر به بد شگون بودن این طرح دامن زد.

شهر ارواح

تا این که طرح ساخت این طرح توریستی به طور کامل متوقف شد و تایوانی ها معتقدند هم اکنون ارواح در این شهر رفت و آمد دارند.

 

شهر متروکه کراکو ایتالیا که امروزه به جاذبه ای برای گردشگران از نقاط مختلف جهان تبدیل شده است، یکی دیگر از متروک ترین و عجیب ترین شهر های جهان است که شائبه حضور ارواح درآن ایجاد شده است

کراکو ایتالیا

شهر متروکه کراکو ایتالیا که امروزه به جاذبه ای برای گردشگران از نقاط مختلف جهان تبدیل شده است، یکی دیگر از متروک ترین و عجیب ترین شهر های جهان است که شائبه حضور ارواح درآن ایجاد شده است. شهر کراکو ایتالیا در سال 1060 میلادی توسط اسقف اعظم آرنالدو بنا شد.

شهر ارواح

 این شهر همانند دیگر شهرهای قرون وسطی ایتالیا خانه‌هایی روی تپه‌ها ساخته شده و تا اواخر قرن نوزدهم جمعیتی دو هزار نفر را در خود جای داده بود. تا بیش از آغاز جنگ جهانی اول نیمی از سکنه شهر از خانه‌های خود کوچ کرده و تا سال 1963 به دهکده مجاور نقل مکان کردند. مورخان زمین لرزه‌های متعدد ریزش کوه و فقر کشاورزان را دلیل اصلی این مهاجرت‌ها عنوان کرده‌اند.

 

اورا دور سور گلان فرانسه

در روز 10 ژوئن سال 1944 میلادی ساکنان روستای اورادور - سور - گلان در نزدیکی شهر لیموژ فرانسه بدون این که بدانند چه خطری آنها را تهدید می کند یک کاروان نظامی ارتش آلمان را مشاهده کردند که داخل روستا شد و توقف کرد.این یک واحد نظامی اس اس ارتش آلمان نازی بود. ساکنان اورادور نمی دانستند که روز قبل همین واحد جنایتکاران اس اس 99 گروگان بیگناه را در شهرکوچک تول به نرده های بالکن های منازل این شهر دار زده بودند.

ژنرال لامردینگ فرمانده لشکر دوم اس اس پانزر داس رایش فرمان قتل عام مردم شهر تول را به تلافی انفجار یک پل توسط نیروهای مقاومت فرانسه که در جریان آن 2 سرباز آلمانی به قتل رسیده بودند را صادر کرده بود.

شهر ارواح

در بامداد روز 10 ژوئن ژنرال لامردینگ به همین واحد اس اس گروهان سوم گردان در فوهرر فرمان قتل عام ساکنان روستای اورادور و تخریب این روستا را می دهد. روستای اورادور دارای 300 تا 400 جمعیت بود که با مزارغ اطراف و چند صد پناهنده ای که از روستای شارلی به آنجا پناه آورده بودند در مجموع 1200 نفر را شامل می شد. در این روز شوم در مجموع 642 نفر از جمله 246 زن و 207 کودک توسط این جنایتکاران قتل عام شدند.

آنها پناهندگان روستای شارلی و ساکنان نواحی پیرامونی را همراه خود بردند که از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست. به این ترتیب ، در روز 10 ژوئن سال 1944 میلادی جنایتکاران اس اس ساکنان بیگناه روستای اورادور- سور- گلان در نزدیکی شهر لیموژ فرانسه را به طرز وحشیانه و غیرانسانی قتل عام کردند.در این قتل عام 642 نفر جان خود را از دست دادند. از آن روز این شهر متروک به اعتقاد محلی ها پر است از ضجه و گریه ارواح کودکان و زنان بی گناه.

 

گونکانجیما جزیره ارواح ژاپن

کشور ژاپن دارای جزایر بسیاری در قلمرو خود است که بعضی از آنها دارای جمعیت و بعضی نیز خالی از سکنه است. جزیره " گونکانجیما" جزیره ای است که در سالهای آخر قرن نوزدهم میلادی به عنوان مرکزی برای استخراج ذغال سنگ تبدیل شده بود.

شهر ارواح

تا سالهای پایانی دهه 1950 میلادی این جزیره یکی از پرجمعیترین جزایر در جهان لقب گرفته و در هر هکتار آن 835 نفر زندگی می کردند. در سالهای دهه 1960 و به دلیل افزایش بنزین و کاهش مصرف زغال سنگ در ژاپن این جزیره تخلیه شده و در نهایت در سال 1974 میلادی معدن به طور کامل تخلیه شده و جزیره خالی از سکنه شد. این جزیره به دلیل مناظر وحشت آورش به جزیره ارواح مشهور شده است.

+منبع : تبیان

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

دلارام 4 بهمن 1396 ساعت 02:58

توی جزیره ی قشم داره.
دره ی ستاره
ها معروف به دره ی ارواح و اجنه هست.
توی شب کسی جرات نمیکنه بره.

Mary 5 خرداد 1396 ساعت 03:20

منو روح های سرگردان همین حالا یهویی

مهدی 5 خرداد 1396 ساعت 03:06

خوب ایران نداره شهره ارواح

سینا 5 خرداد 1396 ساعت 03:03

اقا برید شهر تامپ استون رو تحقیق کنید واقعی هم هست وحشت میکنید.!

سید احمد رضا طباطبائی 5 خرداد 1396 ساعت 02:59

نام دیگر حضرت مهدی (ع) حضرت محمد (ص) است.
روح القدس در قرآن هم به معنی جبرئیل آمده است وهم به معنی حضرت عیسی مسیح (ع) .
امام حسین (ع) به عنوان اولین رجعت کننده 14 سال پس از ظهور حضرت مهدی را غسل می دهند.حالا راس بیشترین درصد هم عقل وهم هوش مرتبط بانماد باطن اسماء الحسنی ذات دورگه چه کسی است .
(خانواده حکمت = محدوده هوش سیستم اختراعات باطنی =نژاد مخالف فامیل حکمت)

Black cat 5 خرداد 1396 ساعت 02:58

درسته ارواح و اجنه وجود دارند و به اطلاع بعضیا برسونم که وقتی نمیدونین نگید نه ارواح وجود نداره و فلان بسان

امید 5 خرداد 1396 ساعت 02:57

بابا من خودم ارواحو رنگ میکنم به جای قناری میفروشم. مگه ارواح خدا زدن بیان تو همچین خرابه هایی؟

علی 5 خرداد 1396 ساعت 02:55

من زیاد سعی کردم نتیجه ای نداشت کارم به روانپزشک کشیده شد

محمد 5 خرداد 1396 ساعت 02:51

واقعا جالب بود

مهرداد 5 خرداد 1396 ساعت 02:51

والا ما چند سال دنبال روح جون میگردیم پیدا نمیکنیم اگه کسی جن سراغ داره معرفی کنه

مهرداد 5 خرداد 1396 ساعت 02:51

روح چیه جن چیه اینا برای کیسه دوختنه

Ebi 5 خرداد 1396 ساعت 02:48

هرکی قبول نداره سی دی استاد دفاعی طاهری رو ببینه.

afshin 5 خرداد 1396 ساعت 02:48

از جزیره ی ژاپنی تو فیلم الهام استفاده شده بود

danial 5 خرداد 1396 ساعت 02:46

شیطون که از مردم میترسه چش به این کارا
ههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

m.r.a 5 خرداد 1396 ساعت 02:46

به این خرافات گوش ندین

مشاهده نظرات بیشتر