Close

معتبرترین کشورهای جهان، کدام هستند؟

4.9
از 14 رای
معتبرترین کشورهای جهان کدامند؟
  • 16 تیر 1398 12:00
  • 10
  • 18.7K

از مردم گرفته تا کشورها، هرکسی نگران تصویری است که از خود به نمایش می‌گذارد. به همین علت فهرستی بنام کشور برند آینده (Future Brand Country Index) وجود دارد. این فهرست که برای اولین بار در سال 2014 منتشر شد، شامل یک جدول امتیازدهی جهانی است که اعتبار جهانی 75 کشور تراز اول بانک جهانی را می‌سنجد. برای محاسبه‌ی اعتبار جهانی هر کشور، از مقیاس‌های مختلفی در یک مصاحبه‌ی 15 دقیقه‌ای آنلاین از 2500 نفر در سراسر جهان استفاده شد. این مقیاس‌ها شامل سیستم ارزش، کیفیت زندگی، پتانسیل بالقوه تجاری، میراث و فرهنگ، صنعت توریست و تولیدات و خدمات است. در این مقیاس‌ها بخش‌های فرعی دیگری مانند زیبایی‌های طبیعی، غذا، میزان تحمل و آزادی سیاسی نیز به چشم می‌خورد.

این مقاله به مطالعه معتبرترین کشورها در جهان پرداخته است.

این مقاله به مطالعه معتبرترین کشورها در جهان پرداخته است.

این مقاله به مطالعه معتبرترین کشورها در جهان پرداخته است.

ژاپن به لطف زیبایی طبیعی و دارا بودن فرهنگ غنی، همچنین کیفیت زندگی قابل‌قبول در صدر لیست معتبرترین کشورهای جهان قرار دارد. نروژ، سوئیس، سوئد و فنلاند نیز به خاطر همین دلایل رتبه‌های دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند. به گفته نویسندگان این فهرست، اندیشمندی، مصرف‌گرایی آگاهانه، تجربه واحد پول جدید، رشد اقتصاد و کار کردن در مکان‌های دور همگی به‌عنوان فاکتورهای اصلی بر روی درک پاسخ‌دهندگان در مورد کشورهای دیگر تأثیر داشتند.

این مقاله به مطالعه معتبرترین کشورها در جهان پرداخته است.

این مقاله به مطالعه معتبرترین کشورها در جهان پرداخته است.

این مقاله به مطالعه معتبرترین کشورها در جهان پرداخته است.

جالب است بدانید آمریکا در مکان دوازدهم قرار دارد، اما اگر بخواهد در سال آینده در جمع 10 کشور برتر قرار گیرد باید تغییراتی را اعمال کند.

منبع: matadornetwork.com

نظرات کاربران (10 نظر)

× در حال پاسخ به:

غضنفری 17 شهریور 1398 ساعت 13:06

در دولتهای نهم و دهم وضع ما بهتر بود اما بدون در نظر گرفتن وجدان مدام این امر را انکار می کنید.

محمد مروتی 16 تیر 1398 ساعت 20:07

دوست بسیار گرامی، مگر مردم در حفظ و ارتقا جایگاه و رتبه بندی پاسپورت خود نقش دارند که ۸۰ میلیون نفر را مخاطب قرار داده و با کنایه به آنان تبریک میگویید؟!!! بله همه ما نسبت به این مسئله آگاهیم و مطلب جدیدی نیست که هیچ ایرانی از بابت آن خوشحال شود. میدانیم که سایت رسمی موسسه هنلی پاسپورت ایندکس در گزارش سالیانه خودکه در سال ۲۰۱۹ منتشر نمود، پاسپورت ایران را با سفر بدون ویزا به ۳۹ کشور در رتبه ۱۰۱ جهان قرار داده است. گزارشات سالهای گذشته این موسسه نیز با اندکی تغییر، رقمی مشابه و نزدیک به این سال را نشان میدهد. متاسفانه واقعیت تلخی است که تمام سفردوستان عزیز هنگام اخذ ویزا و یا ورود به کشورهای دیگر در فرودگاهها و یا مرزهای زمینی آن را تجربه نموده اند. یادآوری بدین سبک و لحن بسیار غیر حرفه ای است.

Aliens 16 تیر 1398 ساعت 14:23

لست سکند
گزارش سالیه موسسه هنلی رو هم در مورد پاسپورت کشورهای مختلف رو منتشر کنید
امکان سفر بدون ویزا به 37 کشور جهان
در اوائل پاسپورت ها « اما متاسفانه از انتهای لیست !
پاسپورت ایران « همقطار با کشورهای اریتره « کره شمالی « بنگلادش «
لبنان « از همین جا تبریک می گم به 80 ملیون ایرانی !

نیلوفر ورزش نژاد 16 تیر 1398 ساعت 13:28

کاش رتبه ایران رو هم می دونستیم !!!