Close

گنج مدفون شده به ارزش ۲ میلیون دلار در کوه ‌های راکی کشف شد!

3.7
از 15 رای
گنجی مدفون شده به ارزش ۲ میلیون دلار کشف شد! ​​​​​​​​+تصاویر
  • 11 تیر 1399 07:00
  • 4
  • 112.5K

برای قرن‌ها، وسوسه طلا، جواهر و دیگر مصنوعات با ارزش، تعداد نامشخصی از ماجراجویان را به سمت محل‌ها و مکان‌های دور دست کشیده است.  کاشفان مشهور زمانی از میان جنگل‌های ناشناخته برای آل دورادو (El Dorado) (شهر گمشده مشهور طلایی) عبور می‌کردند و خط ساحلی کارولینای شمالی را به خاطر ثروت پنهان بلک برد (Blackbeard) مورد کاوش قرار می‌دادند. متاسفانه پیدا کردن نقطه X که مشخص شده بود، برای اکثر این ماجراجویان مشکل بوده است.

گنج مدفون شده به ارزش ۲ میلیون دلار در کوه‌های راکی کشف شد  ​​​​​​​​

 

دفن کردن گنجینه در کوه‌های راکی

اخیرا یک شکارچی گنج خوش‌شانس، صندوقی به ارزش حدود ۲ میلیون دلار را کشف کرده‌ که نزدیک به یک دهه پیش در کوه‌های راکی دفن شده‌ بود.  فارست فن (Forrest Fenn)، یک کلکسیونر آثار باستانی، مردی است که پشت این گنج مجلل قرار دارد. او با الهام از رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸، می‌خواست به کسانی که تحت ‌تاثیر تشویق او به جستجو گنج در فضاهای باز رفته‌ بودند، امید دهد. برای اینکار یک صندوق رومی را با سنگ‌های قیمتی، قطعات طلا و مصنوعات تاریخی پر کرده و در مکانی نامعلوم دفن نمود. فارست فن وجود گنج خود را در کتابش تحت عنوان: هیجان شکار؛ خاطرات، که یک شعر 24 خطی است و شامل 9 علامت مختلف از موقعیت گنج است، به اطلاع عموم رساند.

گنج مدفون شده به ارزش ۲ میلیون دلار در کوه‌های راکی کشف شد  ​​​​​​​​

بیش از یک چهارم میلیون نفر مشتاقانه به دنبال این گنجینه بودند. متاسفانه، همه ماجراجویان مشتاق از خطرات منطقه جان سالم به در نبردند و طبق گزارش‌ها چهار نفر در هنگام کشف صندوقچه گنج جان خود را از دست دادند. اما نه این خطرات و نه مشکل نقشه هرگز کسی را از ادامه جستجوها برای این «بلیط طلایی» واقعی باز نداشت.

گنج مدفون شده به ارزش ۲ میلیون دلار در کوه‌های راکی کشف شد  ​​​​​​​​

 

کشف گنجینه 

این گنجینه را شخص ناشناسی پیدا کرد که کشف خود را با عکسی به فن ارسال کرد و او گنجینه را تایید کرد. فن در روز 6 ژوئن اعلام کرد: «این گنج پیدا شده است.» براساس اظهارات فن این گنجینه در زیر سایبانی قرار داشت که مسیر آن از پوشش گیاهی انبوه و جنگلی کوه‌های راکی آغاز شده و از مکانی که بیش از 10 سال پیش آن را مخفی کرده بود نیز جابه جا نشده بود. او می‌گوید: «من کسی را که گنجینه را پیدا کرده نمی‌شناسم اما شعر موجود کتابم او را به نقطه دقیق گنجینه هدایت کرده است.»

گنج مدفون شده به ارزش ۲ میلیون دلار در کوه‌های راکی کشف شد  ​​​​​​​​

در حالی که مرد 89 ساله از فاش کردن محل دقیق گنجینه امتناع می‌کند، ادامه می‌دهد که گنج در مکان خطرناکی پنهان نشده بود. من آن را زمانی مخفی کردم که حدودا 80 سال داشتم.

گنج مدفون شده به ارزش ۲ میلیون دلار در کوه‌های راکی کشف شد  ​​​​​​​​

با اینکه ممکن است هیجان و تعقیب و گریز برای گنجینه فن به اتمام رسیده باشد اما این دلال هنر کسانی که به دنبال گنج هستند را تشویق می‌کند که این روحیه را حفظ کنند. او می‌گوید: «من به هزاران نفری که در این جستجو شرکت کرده‌اند تبریک می‌گویم و امیدوارم در مسیر دیگر اکتشافات پیش بروند.»

 

منبع: mymodernmet

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (4 نظر)

× در حال پاسخ به:

حمید 18 تیر 1399 ساعت 16:12

نگاه کنید در بعضی کشور های دیگر یک شخص سرمایه دار یک صندوق جواهر قایم می کند تا یک شخصی آنرا پیدا کند و بردارد یعنی از آبکش این آقا چند قطره به دیگران تراوش می کند اما ما در ایران آنچنان دچار طمع و حرص شده ایم که سلطان سکه ما هر چه سکه در بازار بود می خرید و باز کمش بود و می خواست باز سکه جمع کند البته الان تعداد زیادی سلطان و وزیر و صدراعظم و . . . سکه داریم که اسمشان مشهور نیست و فکر و ذکر و خواب و خوراک آنها جمع کردن سکه است . مردم ایران کنونی یعنی دلال همه دنبال ماشین ، زمین ، دلار ، سکه ، قیر ، شکر ، و خلاصه هرچه دم دستشان بیاید هستند. چند ماه پیش دیدم پسر همسایه روبروئیمان که در یک آپارتمان ساکن هستیم یک وانت آورده در پارکینگ خانه و مشغول خالی کردن کارتن های داخل وانت و بردن به داخل واحد آپارتمان آنها بود بعد فهمیدیم که این وانت پر از لامپ کم مصرف بود و خلاصه یک اتاق خانه را از لامپ کم مصرف پرکرد. در این گیر و دار آن خانواده های بیچاره بی بضاعت ، جوانهای بی کار و کسانیکه می خواهند تازه تشکیل خانواده بدهند و کسانیکه دارای سرمایه نیستند و زورکی دارند خود را می چرخانند در این کثیف بازار در حال له شدن هستند. چی می خواستیم چی شد!!

مرشدی 12 تیر 1399 ساعت 10:05

blackbeard با تلفظ بلک برد بمعنای ریش سیاه است
blackboardبا تلفظ بلک بورد که شما نوشتید بمعنای تخته سیاه است.

ققنوس 11 تیر 1399 ساعت 16:11

ادرس گنج و شعرش چی بود