Close

تصویر عجیبی از صدها دهانه بر روی ماه که به خوبی قابل مشاهده است

3.7
از 18 رای
یکی از عجیب ترین تصاویر ماه منتشر شد! +تصاویر
  • 5 خرداد 1399 08:00
  • 1
  • 49.5K

آندرو مک کارتی، اخترنگاری ست که همیشه به دنبال ارتقا در کار خود میباشد و آخرین عکس او با عنوان All Terminator نیز از این قاعده مستثنی نیست. این تصویر با وضوح بالا از کره ماه، مانند هیچ عکس دیگری نیست، بنابراین جای تعجب ندارد که مک کارتی هفته‌های زیادی را برای خلق این اثر اختصاص داده است. به لطف کار او، هر برآمدگی و دهانه در این منظره دیدنی از ماه و سطح ماه بسیار واضح ثبت شده است.

خب این کار چگونه انجام شده است؟ برای به دست آوردن ترکیب کاملی از نور و سایه، مک کارتی دو هفته را صرف عکاسی از نِمودهای ماه کرد. سپس این تصاویر برای ایجاد تصویر نهایی از ماه برش داده شده‌ و باهم ترکیب شده‌اند. او برای تحقق بخشیدن به تصویر خلاقانه خود که در آن امکان دیدن ساختار کامل سطح ماه وجود داشته باشد، خیلی صبوری کرد.

مک کارتی می‌خواست برش‌های کافی از سایه مرزهای قمری را به منظور ایجاد ساختاری که به دنبالش بود، بدست آورد. به همین خاطر بود که از نمودهای ماه به طور مرتب عکس می‌گرفت. خب یک سایه‌مرز قمری چیست و چرا اهمیت دارد؟ همه ما با تصویر ماه با نیمی در سایه و نیمی از نور آشنا هستیم. سایه‌مرز قمری، خط میان نور و تاریکی است و در این منطقه، تشخیص ویژگی‌هایی مثل دهانه‌ها بسیار آسان‌تر است. دلیل قابل مشاهده بودن سطح ماه در این منطقه به دلیل سایه‌هاست. از آنجا که خورشید در سایه‌مرز به خط افق نزدیکتر است، باعث سایه‌های طولانی می‌شود که یک ظاهر سه بعدی به سطح ماه می‌بخشد.

با توجه به این نکته که موقعیت ماه هرروز تغییر میکند این کار ساده نبود، اما مک کارتی به اندازه کافی سرسخت بود که بتواند این پروژه را انجام دهد. در ایجاد تصویر نهایی، از ترکیب ۱۲ عکس استفاده شده است. این اخترنگار، عکس‌های تکی را به شکل یک کره در کنار هم قرار داد و آن‌ها را به صورت دستی تنظیم کرد. در حالی که مک کارتی کار را "خسته کننده" توصیف می‌کند، اما مطمئنا محصول نهایی ارزش آن را داشته است.

تصویر عجیبی از صدها دهانه بر روی ماه

این تصویر نمای نزدیک از جزئیات ماه را نشان می‌دهد که نشان می دهد عکاس اندرو مک کارتی توانسته ساختاری باورنکردنی از سطح ماه را به تصویر بکشد.

andrew-mccarthy-high-def-moon-photo-detail-2.jpg

مک کارتی برای به دست آوردن این تصویر مرکب دو هفته را صرف عکاسی از نِمودهای ماه کرد.

andrew-mccarthy-high-def-moon-photo-detail-1.jpg

 

منبع: mymodernmet.com

نظرات کاربران (1 نظر)

× در حال پاسخ به:

حسيني 6 خرداد 1399 ساعت 08:52

واقعيت تلاش اينست ، با سپاس وارزوي موفقيت بيشتر