در دوره ای که آسمان خراش ها هیچ محدودیتی نمی شناسند و پرینترهای سه بعدی همه جا را گرفته اند، پل هایی نیز در حال ساخته شدن هستند که نه تنها وظیفه اصلی خود یعنی اتصال دو نقطه به هم را انجام می دهند بلکه با طراحی های غیر معول بر شگفتی خود می افزایند. در ادامه نگاهی می اندازیم به 5 پل زیبا که در حال ساخته شدن هستند:

1. پل Lucky Knot

این پل که در شهر چانگشا در چین ساخته شده 185 متر طول دارد و طرح موج دار آن از هنرهای سنتی چینی الهام گرفته شده است. این پل در اواخر سال 2016 افتتاح می شود.

5 پل خلاقانه که در حال ساخته شدن هستند

2. پل باغی Thomas Weatherwick

پس از اینکه این پل در لندن در اواخر سال 2018 افتتاح شود با 366 متر طول بر روی رودخانه Thames قرار می گیرد. این پل پوشیده از گیاهان سبز بوده و فقط مخصوص عابران پیاده است. هزینه ساخت این پل 275 میلیون دلار برآورد می شود.

5 پل خلاقانه که در حال ساخته شدن هستند

3. پل عابر پیاده ایستگاه Køge North

پل ایستگاه Køge North در شهر ساحلی Køge در دانمارک 224 متر طول دارد و پس ازاتمام در سال 2018 یک نمای پانورامیک 180 درجه ای به مناظر اطراف خواهد داشت.

5 پل خلاقانه که در حال ساخته شدن هستند

4. پل Danjiang

پل کابلی 919 متری Danjiang از روی رودخانه Tamsui در شهر تایپه تایوان عبور می کند. پس از اتمام در سال 2020 این سازه بلندترین پل نامتقارن کابلی در دنیا خواهد بود.

5 پل خلاقانه که در حال ساخته شدن هستند

5. پل The Nine Elms to Pimlico

در یک رقابت بین 74 شرکت از 16 کشور مختلف، گروه معماری Danish firm Bystrup با طراحی ساده و شکیل خود برنده مزایده برای ساخت این پل در لندن شد. این سازه پس از اتمام اولین پل عابر پیاده در مرکز لندن برای دوچرخه سواران و عابران خواهد بود.

5 پل خلاقانه که در حال ساخته شدن هستندمنبع: architecturendesign