Close

استفاده از پنل های خورشیدی در میان روستاییان ایرانی

4.2
از 4 رای
روستاییان ایرانی برای زنده ماندن دست به دامن خورشید شدند! +تصاویر
  • 19 دی 1397 10:00
  • 0
  • 22.2K

یکی از ویژگی‌های مثبت کشور عزیزمان ایران وجود روستاهای متعدد در گوشه و کنار شهرهای مختلف است. هر روستایی با زیبایی‌هایش دل هر عابری را می‌برد اما همه می‌دانیم که بسیاری از ساکنان روستاها در ایران از کمبود امکانات رنج می‌برند. عدم رسیدگی به اوضاع برخی از روستاها و خشکسالی و دلایل دیگر سبب شده‌اند تا بسیاری از روستائیان در وضعیت خوبی به سر نبرند و گروه‌های خیریه در صدد رسیدگی به اوضاع آنها بر بیایند.

یکی از روستاهای دور افتاده‌ی ایران چاه نسر Chah Nasar نام دارد که بین نیشابور و کاشمر (خراسان رضوی) قرار گرفته است. خیران کمک‌های شایان توجهی به ساکنان این روستا می‌کنند تا آنها از امکانات اولیه‌ی زندگی برخوردار شوند. از جمله مهمترین کمبودهای ساکنان این دیار، نبود برق است. حالا با کمک کمیته‌ی امداد امام خمینی چاه نسر مجهز به پنل‌های خورشیدی شده و ساکنان می‌توانند برای تامین برق خود از آنها استفاده کنند.

وجود برق در این روستا سبب شده تا وضعیت روستایی‌ها از نظر شغلی نیز بهبود پیدا کند. همچنین روستایی‌ها می‌توانند با خرید پنل‌های خورشیدی برق خود را تضمین کنند و در تمام طول شبانه روز از این امکان برخوردار باشند. گزارشگران یکی از خبرگزاری‌ها به روستای چاه نسر رفته و تصاویری را از وضعیت این روستا و خوشحالی مردم تهیه کرده که در ادامه برخی از آنها را با هم تماشا می‌کنیم. امیدواریم به‌زودی شاهد تغییراتی مثبت در تمامی روستاهای کشور باشیم و اهالی روستاها بتوانند بدون کمک ارگان‌های خیریه از امکانات اولیه برخوردار شوند.

استفاده از پنل های خورشیدی در میان روستاییان ایرانی

پنل های خورشیدی

پنل های خورشیدی

پنل های خورشیدی

پنل های خورشیدی

پنل های خورشیدی

نظر شما درباره‌ی تصاویر بالا چه بود؟ فکر می‌کنید که اولین قدم برای بهبود وضعیت ساکنان روستاهای دور افتاده چیست؟ آیا چنین اقدامی به نفع آن‌هاست؟ اگر تا به حال به روستایی دورافتاده در ایران سر زدید، می‌توانید به راحتی سفرنامه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید. منتظر دریافت نظرها و سفرنامه‌های شما عزیزان هستیم.

منابع: مهرنیوز، ifpnews.com

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

فایزه میرزایی 24 دی 1397 ساعت 10:27

حرکت بسیار بسیار خوبیست، هزاران درود.
و اما یکی از حیاتی ترین نیازهای روستاییان در مناطق محروم، آب هست، چه آشامیدنی و چه آب برای مصارف روزانه مثل استحمام که خیلی هاشون دسترسی ندارند. من هر لحظه که شیر آب رو باز می کنم، به یادشون میفتم و واقعا تمام تلاشم رو برای صرفه جویی به کار می گیرم و این رو توی خانواده هم جا انداختم.

نیلوفر ورزش نژاد 23 دی 1397 ساعت 08:49

چقدر خوب کاری کردن این خیرین عزیز

الهی 20 دی 1397 ساعت 10:47

lممنون از ارسال عکس های قشنگتان.
منم می خواهم اجرا کنم. لطفا شماره تماس شرکتی که این کار را انجام داده اند را برایم بفرستید.

حسین 20 دی 1397 ساعت 09:14

مطلب خوبیه ولی در انعکاس خبر دقت نشده اینها نیروگاه کوچک تولید برق خورشیدی هستند و برق تولیدی به اداره برق فروخته میشود نه برای برای تامین برق خودشان ، همانطور که در تصاویر مشخص است روستا شبکه توزیع برق دارد و این کار اشتغال است برای تولید و فروش برق به وزارت نیرو

Reza 20 دی 1397 ساعت 06:54

تمام شهرهای ترکیه به این پنلها مجهز هستند. ایران از منبع انرژی خورشیدی می تونه استفاده شایانی بکنه که متاسفانه نمی کنه. در کشوری که اکثر نقاطش تقریبا تمام سال آفتابی هستند. اما به گمان بنده برای اینکه بتونن پول برق از مردم بگیرن اصلا نمیزارن اینکار انجام بشه.

نسیم 19 دی 1397 ساعت 15:22

مطلب جالبی بود خوب است درمیان این همه گرفتاریهای ریز درشت زندگی باز هم به فکر محرومتر ازخودمان
باشیم خرم ان کس که در این محنت گاه،خاطری را سبب تسکین است (روحت شاد پروین اعتصامی با اشعار نغزت)