Close

زیر پوست کافه آمریکایی، کلبه چوبی 200 ساله ای پنهان شده بود!

5
از 1 رای
کافه ی عجیبی که در پس دیوارهایش رازی 200 ساله را پنهان کرده بود! +تصاویر
  • 3 اسفند 1398 10:00
  • 2
  • 8.2K

یک کلبه چوبی بسیار قدیمی و عجیب در آمریکا کشف شده‌ است. باور کردنی نیست که چه چیزی‌هایی زیر ساختمان‌های قدیمی آمریکایی پنهان شده باشد، گویی کسانی که مکان‌های جدیدی ساخته‌اند، نمی‌توانستند اثر ساختمان‌های قبلی را از بین ببرند.​ این کلبه چوبی یکی از مواردی است که تخریب نشده است و در جای خود محکم ایستاده است. در لست سکند  همراه ما باشید تا ببینیم کلبه چوبی چگونه پیدا شده است.

کلبه چوبی 200 ساله که بعد از تخریب کافه پیدا شد!

ساختمان کافه قبل از تخریب

در کافه‌ای قدیمی و بزرگ در ایالت پنسیلوانیا و در گوشه خیابان اصلی یک شهر کوچک، کلبه‌ای چوبی کشف شده است. کارکنان ساختمانی پس از تخریب ساختمان اصلی کافه، در کمال تعجب به گنجی در زیر آن (کلبه 200 ساله) رسیدند. ​زمانی که عملیات تخریب در حال انجام بود همه تعجب کرده بودند، زیرا ساختار آن‌جا بسیار قدیمی به نظر می‌رسید. ​جایی که کلبه در آنجا قرار گرفته است، جامعه‌ای کوچک دارد و قدمتش به دهه 1780 باز می‌گردد. کارشناسان این کلبه را یکی از اولین سازه‌هایی می‌دانند که در این محل احداث شده است، ولی منشا آن را نمی‌دانند و معتقدند که یک راز است و هنوز کشف نشده است. ​

کلبه چوبی 200 ساله که بعد از تخریب کافه پیدا شد!

آن‌ها فعلا فقط می‌دانند که کلبه از نظر تاریخی بسیار مهم است و ارزش حفاظت دارد. به همین دلیل یک متخصص خانه‌های قدیمی را به این مکان آورده‌اند تا نظرش را درباره این کلبه چوبی بگوید.​ کارشناس تاریخی کلبه را بسیار با ارزش می‌داند و معتقد است مانند آن را بسیار کم دیده است.​

کلبه چوبی 200 ساله که بعد از تخریب کافه پیدا شد!

​شورای این شهر قصد دارد پیمانکارانی را به کار گیرد تا بتوانند اجزای این کلبه را به خوبی جدا کنند و از زیر زمین بیرون آورند و سپس آن را در مکانی مناسب دوباره مونتاژ کنند.​ البته آن‌ها اعلام کرده‌اند آمادگی دارند اگر کسی هزینه این کار را بپردازد، کلبه را سریعا خارج و مونتاژ کنند​، زیرا شورا فعلا بودجه کافی برای این کار ندارد.

کلبه چوبی 200 ساله که بعد از تخریب کافه پیدا شد!

​همچنین شورا آمادگی فروش کلبه را نیز دارند، به شرطی که خریداری ثروتمند به قصد نگهداری و حفاظت آن را خریداری کند و تعهد دهد که کلبه را از منطقه اصلی خارج نمی‌کند، اما حتی حالا، و در وضعیت نامطلوب کلبه، مردم از آن دیدن می‌کنند تا این بخش قدیمی از گذشته پنسیلوانیا را ببینند. ​اگر این کلبه در موقعیت مناسب قرار گیرد احتمالا بازدیدکنندگان بیشتری را به خود جذب می‌کند.

تا به حال شی یا ساختمانی تاریخی در شهر یا منطقه شما بصورت اتفاقی کشف شده است؟

​ ​منبع: thevintagenews.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (2 نظر)

× در حال پاسخ به:

علیرضا 4 اسفند 1398 ساعت 10:52

دویست سال که میشه دوره قاجار. پر از خانه و کاخ و حمام و ..... حیف که اهمیت داده نمیشه بهشون

F S SH 3 اسفند 1398 ساعت 17:04

که تاریخش برا 200 سال پیش باشه؟

اینا اگه کشور ما رو داشتن با این تاریخ چندهزار ساله. میخواستن چیکار کنن