Close

10 چیزی که بهتر است درباره موجودی به نام شیطان جرسی بدانید!

4.5
از 150 رای
شیطان جرسی چیست و آیا اصلا حقیقت دارد؟ +تصاویر
 • 25 شهریور 1398 10:00
 • 0
 • 29.3K

افسانه شیطان جرسی به مدت 250 سال است که در میان مردم نیوجرسی آمریکا رواج دارد. گفته می‌شود موجودی که شبیه به دیو است، در اطراف پاین بارنز پرسه می‌زند. گرچه شواهد بسیار کمی برای اثبات چنین موجودی وجود دارد اما مشاهدات بسیاری از افراد باعث شده که گروه‌های شکارچی شیطان به وجود چنین موجودی در این منطقه ایمان بیاورند.

درحالی‌که شیطان جرسی هیچ ردپایی از خود بجای نمی‌گذارد اما ردپای او را می‌توان تا قبل از انقلاب آمریکا پیگیری کرد. در این مقاله 10 مورد از چیزهایی که درباره این موجود نمی‌دانسته‌اید را آورده‌ایم.

 

 1. این شیطان چهره بسیار ترسناکی دارد

هیچ عکسی از این شیطان وجود ندارد اما از روی توصیفات ثبت‌ شده می‌توان گفت که او بسیار ترسناک است. کسانی که او را دیده‌اند، ویژگی‌های وحشتناک او را تصدیق می‌کنند. این شیطان چون دارای شاخ است شیطان نامیده شده است.

بجای 4 پا روی دو پا راه می‌رود و دارای سم‌هایی مانند خوک است. بعضی از افرادی که او را دیده‌اند می‌گویند او بال‌هایی مانند خفاش دارد که او را قادر به پرواز می‌سازد. در حالت کلی او شبیه به یک کانگورو است، بعضی می‌گویند که او دم دارد اما برخی دیگر وجود دم را در او تأیید نکرده‌اند.

10 چیزی که درباره شیطان جرسی نمی‌دانستید

 

 1. او وحشتناک بودن خود را آشکار می‌کند

خب او به‌اندازه کافی ترسناک است اما چه‌کاری می‌کند که باعث وحشت مردم می‌شود؟ بعضی‌ها می‌گویند که او ترس را در اطراف محل القا می‌کند. در حالی‌ که تا به‌ حال باعث کشته شدن کسی نشده، اما می‌گویند که باعث کشته شدن موجودات دیگر می‌شود.

گفته می‌شود که چندین سگ، مرغ و حیوان کوچک به دست او کشته‌ شده‌اند. او با نشان دادن چهره ترسناک خود در شب باعث ترس مردم می‌شود. همچنین جا پای سم‌های او روی برف‌ها نیز وحشت بیشتری ایجاد می‌کند.

10 چیزی که درباره شیطان جرسی نمی‌دانستید

 

 1. این موجود به‌عنوان یک شیطان متولد شد

منشأ داستان‌های موجوداتی مانند شیطان جرسی همیشه جذاب است. در این‌باره داستان‌های مختلف حاکی از آن‌اند که او به‌عنوان یک شیطان متولد شد، نه اینکه بعداً به شیطان تبدیل شود. این دیو با بال و سم‌ها و شاخ متولد شد.

مادر او انسان بود و اغلب معتقدند که نامش جین لیدس(مادر لیدس) بود. آیا این بدان معناست که مادران باردار باید نگران شبیه بودن بچه‌هایشان به شیطان جرسی باشند؟ نه. جین کودک خود را قبل از به دنیا آمدن نفرین کرده بود تا به یک دیو تبدیل شود.

10 چیزی که درباره شیطان جرسی نمی‌دانستید

 

 1. او 12 خواهر و برادر دارد

در داستان مشهوری نقل‌شده که شیطان جرسی از مادر لیدس متولد شد که اهل پاین بارنز نیوجرسی بود و کودک خود را قبل از تولد نفرین کرد. می‌دانیم که به چه چیزی فکر می‌کنید: چرا باید کسی کودک خود را نفرین کند؟ مادران پیر در آن ناحیه علت آن را می‌دانند: مادر لیدس 12 فرزند دیگر داشت.

قبل از آنکه او در سال 1735 سیزدهمین کودک خود را به دنیا آورد، اذعان داشت که کودکش یک دیو خواهد بود، که شد. پس این دیو 12 خواهر و برادر دارد اما فقط یکی از این خانواده تبدیل به دیو شد.

10 چیزی که درباره شیطان جرسی نمی‌دانستید

 

 1. داستان اولیه احتمالاً تبلیغی ضد انگلیسی بوده است

داستان‌های زیادی درباره تولد و زندگی این شیطان وجود دارد که تاریخ بسیاری از آن‌ها به سده‌ی 1700 بازمی‌گردد. در این داستان‌ها گفته‌ شده که از خانواده لیدس در نیوجرسی کودکی متولد شده که تا به امروز در حال آزار و اذیت است. در یکی از داستان‌ها گفته‌ شده که جین لیدس عاشق یک سرباز انگلیسی شد و به خاطر مجازات کارش، یک دیو را به دنیا آورد.

همه این‌ها بر اساس ضدیت با پیش‌زمینه انقلاب آمریکا شکل گرفت. بنابراین یک تبلیغ ضد انگلیسی در نظر گرفته می‌شود.

10 چیزی که درباره شیطان جرسی نمی‌دانستید

 

 1. این داستان می‌تواند به خاطر یک رقابت دوستانه شروع‌ شده باشد

در داستان دیگری وجود یک رقابت به‌عنوان انگیزه واقعی در ورای شیطان جرسی مطرح‌ شده است. در داستان نام دو گروه ذکر شده که در سده 1700 در نیوجرسی زندگی می‌کردند، کواکرها و خانواده لیدس. تا سده 1900، از او بیشتر به‌ عنوان لیدس شیطان نام‌ برده می‌شد تا شیطان جرسی. گاهی نیز آن را شیطان لیدس می‌نامیدند. این داستان می‌تواند به‌ عنوان یک شوخی بین این دو خانواده مطرح‌ شده باشد که در نهایت صورت جدی به خود گرفته است.

10 چیزی که درباره شیطان جرسی نمی‌دانستید

 

 1. بعضی معتقدند که شیطان جرسی یک پرنده است

تاریخ شناسان انواع مختلف تئوری‌هایی که به توصیف شیطان جرسی می‌پردازد را بررسی کرده‌اند. هنوز هم برخی مشاهدات حاکی از وجود این موجود است. کسانی که وجود او را باور ندارند می‌گویند که شاید دیگران پرنده‌ای دیده باشند و تصور کنند که شیطان است. دانشمندان نیز معتقدند که این شیطان واقعاً یک پرنده یا خفاش است و یک موجود افسانه‌ای نیست، زیرا توصیفات مردم از او واقعاً پذیرفتنی نیست. بال‌ها در صورتی می‌توانند او را حمل کنند که دیو سبک باشد و حتی ظریف‌تر از چیزی که داستان‌ها متصور شده‌اند.

10 چیزی که درباره شیطان جرسی نمی‌دانستید

 

 1. جایزه‌ای برای کسی که او را بیابد تعیین‌ شده است

هنوز بسیاری از محلی‌ها در نیوجرسی معتقدند که او وجود دارد. زیرا از زمان شایع شدن وجود شیطان، شاهدانی نیز وجود داشته است. طی 300 سال گذشته حدود 2000 نفر او را در نیوجرسی دیده‌اند.

یک‌بار سیرکی مبلغ 100000 دلار را برای کسی که بتواند این شیطان را دستگیر کند تعیین کرد. باغ‌وحش فیلادلفیا نیز 10000 دلار برای دستگیری او تعیین کرد که باعث شد محلی‌ها به فکر شکار او بیفتند.

10 چیزی که درباره شیطان جرسی نمی‌دانستید

 

 1. چند تن از افراد مشهور نیز وجود او را گزارش کرده‌اند

بسیاری از شاهدان در نیوجرسی برای تمسخر و شوخی گزارش داده‌اند که شیطان را دیده‌اند. با این‌ وجود برخی افراد قابل‌توجه و مهم، مشاهده او را گزارش کرده‌اند. مثلاً جوزف بناپارت، برادر بزرگ‌تر ناپلئون، که مدعی شد شیطان جرسی را در سال 1820 در نزدیکی بوردرتاون دیده است.

استفان دکاتور اذعان کرد که در سال 1800 شیطان جرسی را در حال پرواز در آسمان دیده است. او یک گلوله توپی هم به سمت او شلیک کرد و باوجود برخورد به شیطان، او به پرواز ادامه داد.

10 چیزی که درباره شیطان جرسی نمی‌دانستید

 

 1. نوجوانان از جنوب جرسی به شکار او آمده‌اند

شیطان جرسی ریشه‌ای عمیق در فرهنگ و سنت نیوجرسی دارد. بسیاری از نوجوانان از جنوب ایالت به امید شکار کردن او وارد جنگل‌های منطقه شده‌اند.

همچنین گروهی با نام شکارچیان شیطان وجود دارد که هدفشان یافتن این موجود یا اثبات افسانه‌ای بودن آن است. تا به امروز آن‌ها نتوانسته‌اند وجود یا افسانه‌ای بودن شیطان جرسی را ثابت کنند، البته هنوز زمان باقی است.

10 چیزی که درباره شیطان جرسی نمی‌دانستید

منبع: thetravel.com

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید