Close

مسافری که خروج اضطراری هواپیما را به جای در سرویس بهداشتی، باز کرد

4.6
از 16 رای
مسافری که خروج اضطراری هواپیما را به جای در سرویس بهداشتی، باز کرد! +‌تصاویر
  • 22 خرداد 1398 07:00
  • 0
  • 47K

اشتباهات مسافران هوایی همیشه برای ایرلاین ها دردسرساز بوده است. اشتباهات در مسافرت‌های هوایی به نسبت مسافرت‌های زمینی قابل کنترل و مدیریت نیستند. گاهی برخی اشتباهات باعث می‌گردد که مسیر هواپیما تغییر کند یا حتی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شود.

اشتباه مسافری که هواپیما را برای هفت ساعت زمین گیر کرد

در جمعه شب گذشته اشتباه یک مسافر هوایی بار دیگر برای هواپیمایی پاکستانی دردسرساز شد. مسافری در پرواز شماره 702 خط هوایی پاکستان به قصد استفاده از توالت هواپیما از صندلی خود برخواست و به اشتباه به سراغ خروجی اضطراری هواپیما رفت. اشتباه این مسافر در باز کردن خروجی اضطراری باعث زمین گیر شدن هواپیما برای ساعت‌ها در فرودگاه شد.

اشتباه مسافری که هواپیما را برای هفت ساعت زمین گیر کرد

این حادثه که قبل از انجام پرواز اتفاق افتاد، باعث گردید هواپیمایی که قصد داشت فرودگاه منچستر در بریتانیا را به مقصد اسلام آباد در پاکستان ترک کند، هفت ساعت در باند فرودگاه منچستر زمین گیر شود.

اشتباه مسافری که هواپیما را برای هفت ساعت زمین گیر کرد

شرکت هواپیمایی پاکستان با انتشار بیانیه‌ای علاوه بر توضیح جزییات حادثه رخ داده، اعلام کرد که اشتباه مسافر پرواز در باز کردن درب خروج اضطراری به جای در توالت باعث گردید تا سرسره خروج اضطراری به صورت خودکار فعال شود. مسئولان پرواز بلافاصله بعد از حادثه اقدام به تخلیه چهل مسافر هواپیما کردند.

اشتباه مسافری که هواپیما را برای هفت ساعت زمین گیر کرد

زمانی که این حادثه در فرودگاه منچستر اتفاق افتاد، مسئولان فرودگاه تا ساعات پایانی جمعه شب هیچ اظهار نظری در آن خصوص نکردند.

اشتباه مسافری که هواپیما را برای هفت ساعت زمین گیر کرد

همانطور که در ابتدا گفته شد، اشتباهات مسافران هوایی برای ایرلاین‌ها دردسرساز می‌باشد. اتفاقی مشابه در چند ماه گذشته اینبار در استان شاندونگ واقع در شرق چین نیز رخ داد. در آن حادثه مسافر بعد از فرود هواپیما در فرودگاه مقصد، به دلیل تلاش برای باز کردن در خروجی اضطراری هواپیما، دستگیر و بازداشت شد.

فرد یاد شده برای اینکه از صف انتظار داخل فرودگاه خلاص گردد، دست به این کار زده بود. این مسافر زن که نامش «سانگ» بود با باز کردن در اضطراری نزدیک صندلی خود تلاش داشته که زودتر از سایر مسافران از هواپیما خارج گردد.

 

منبع: CNN

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

ارش 23 خرداد 1398 ساعت 19:01

پیش میاد....

ناشناس 22 خرداد 1398 ساعت 23:10

خروجی اضطراری هواپیما ؟؟؟؟!!!!!!!!!۱ نه تا حالا دیده بودم و نه تا حالا شنیده بودم . جل الخالق