در فاصله‌ی ۱۲۰ کیلومتری شیراز در منطقه‌ی کامفیروز، گمشده بهشتی ایران یافت شد. این منطقه که با پوشش گیاهی پوشیده شده است و دارای اقلیم تورانی است، تابستان‌های خشک و زمستان‌های بسیار سردی دارد که ریزش برف و یخبندان‌هایی بسیار دیدنی آن را فرا می‌گیرد. در این قسمت از بخش ایرانگردی قصد داریم تا شما را با این بهشت گمشده بیشتر آشنا کنیم، پس همراهمان باشید.

تنگ بستانک

بهشت گمشده‌ی مشهور یا تنگ بستانک، منطقه‌ای حفاظت شده در استان فارس است که بیش از 15000 هکتار مساحت دارد و در ارتفاع بالایی از سطح دریا قرار گرفته است که باعث شده تا شرایط زیست محیطی غنی و خوبی در آن به وجود آید.  بهشت گمشده بسیار سرسبز و دارای هوای بسیار مطلوب است و اگر ندانید که در جنوب کشور هستید، فکر خواهید کرد که در شمال ایران در حال قدم زدن می باشید. در این منطقه، رودخانه‌ای زلال با آبشارهای کوچک و بزرگ جریان دارد. بهشت گمشده در سال‌های اخیر به یکی از مناطق محبوب برای گردشگران تبدیل شد است.

تنگ بستانک

منطقه‌ای که هم چشم‌نواز باشد و هم هوای دلپذیری داشته باشد در کمتر جایی از دنیا پیدا می‌شود. با گذشتن از کامفیروز، منظره‌های زیبا و بی بدیلی را نظاره‌گر خواهید شد، مناطقی همچون جنگل‌های بلوط، دریاچه‌ و سد درودزن و شالیزارهای سرسبز، پیش چشمانتان ترسیم می‌شود که کمتر مشابهش را در عمرتان دیده‌اید.

تنگ بستانک

با طی کردن مسافتی در حدود ۳ کیلومتر به سرچشمه خواهید رسید. در این منطقه به خاطر آب فراوان، جایی مناسب جهت کمپ زدن فراهم شده است. وجود روستاهای زیبای جنوب تنگ بستانک مانند ساران و کهکرون با چشمه‌های زیبا و سابقه‌ای هزاران ساله، از جاذبه‌های این منطقه می‌باشد. موقعیت جغرافیائی تنگ بستانک در مجموعه گردشگری در شمال و شمال غرب فارس و به خاطر ارتباط جاده‌ای که با جاذبه‌های تاریخی همانند تخت‌ جمشید، پاسارگارد و نقش رستم دارد و از طرف دیگر، مجاورتش با چشم‌اندازهای طبیعی آبشارمارگون و تنگ براق، این منطقه را بسیار حائز اهمیت کرده است. امیدواریم شما هم اگر تجربه‌ی بازدید از این منطقه را داشته‌اید، آن را در بخش نظرات با ما و دیگر همراهان لست‌سکند به اشتراک بگذارید. در ادامه، توجه شما را به تصاویر زیبای دیگری از این بهشت گمشده، جلب می‌کنیم.

تنگ بستانک

تنگ بستانک

تنگ بستانک

تنگ بستانک

تنگ بستانک

تنگ بستانک