Close

راز عمارت‌های متروکه خیابان بیشاپز در لندن کشف شد!

4.4
از 5 رای
راز عمارت‌های متروکه‌ی محله‌ی اعیان‌نشینی در لندن کشف شد! +تصاویر
  • 4 آذر 1398 10:00
  • 4
  • 3K

خیابان بیشاپز در شمال لندن که با لقب «ردیف میلیاردِرها» نیز از آن یاد می‌شود، یکی از مرفه‌نشین‌ترین خیابان‌های جهان است. میانگین قیمت املاک این خیابان حدود 5 میلیون پوند (6 میلیون و چهارصد هزار دلار) است، اما برخی از عمارت های خیلی بزرگ آن چندین برابر این میانگین قیمت دارند. برای مثال رئیس‌جمهور ازبکستان عمارت کاخ گونه توپارک را که ابتدا یک سرمایه‌دار ترکیه‌ای به نام هالیس توپارک صاحب آن بود، در سال 2008 به قیمت 50 میلیون پوند (65 میلیون دلار) خرید؛ قیمتی که آن را به یکی از گران‌ترین خانه‌های جهان تبدیل می‌کند.

عمارت‌های متروکه خیابان بیشاپز در لندن

تمام محله بیشاپز تحت مالکیت اشخاص فراثروتمند، مانند شاهزاده‌های سعودی، دلالان اسلحه اروپایی، اشراف بازرگان هندی و غیره می‌باشد. ولی هیچ‌کس بیش از چند هفته در سال در این محله زندگی نمی‌کند. بیشتر عمارت‌ها به خدمتکارها سپرده شده‌اند که هنگام نبودن مالکین از املاک مراقبت می‌کنند. در برخی عمارت‌ها هرگز کسی زندگی نکرده است. چند عمارت عظیم پس از خالی بودن به مدت 25 سال یا بیشتر فرسوده شده‌اند. این خانه‌ها که زمانی از گران‌قیمت‌ترین‌ها بودند، اکنون در وضعیت بغرنجی هستند و رنگشان ورآمده، فرش‌هایشان کپک زده، آب از دیوار اتاق‌خواب‌هایشان چکیده، سقف‌هایشان فروریخته و از میان ترک کاشی‌های کفشان سرخس روییده است.

یکی از مالکان این خانه‌ها به نام آنیل وارما، این منطقه را «یکی از گران‌ترین زمین‌های متروکه بایر جهان» خواند.

ردیفی از 10 عمارت پشت سر هم به قیمت 73 میلیون یورو (93 میلیون دلار) میان این املاک خالی از سکنه دیده می‌شود که خاندان پادشاهی سعودی آن را خریده بودند تا در صورت وقوع جنگ خلیج‌فارس و برکناری از حکومت به آن بگریزند. اتفاقی که هرگز روی نداد و در نتیجه این خانه‌ها عمدتاً بلااستفاده ماندند. یکی دیگر از عمارت های این منطقه متعلق به یک تاجر قزاقستانی بود که به 6 میلیارد دلار کلاه‌برداری بانکی متهم شده بود. این مِلک پس از برگزاری دادگاه عالی توقیف گشت. وزیر خصوصی‌سازی سابق پاکستان آقای وقار احمدخان نیز ملکی در این محله داشت، اما بانک ملک او را بازپس گرفت و اکنون می‌توان از پنجره‌های باز اما میله کشیده‌ی آن، درونش را نگاه کرد.

عمارت‌های متروکه خیابان بیشاپز در لندن

بسیاری از این املاک نیز به نام شرکت‌هایی هستند که در پناهگاه‌های مالیاتی مانند جزایر ویرجین بریتانیا، کوراسائو، باهاما، پاناما و جزایر مانش قرار دارند که فرصت را برای مالکین بین‌المللی فراهم می‌کند تا از پرداخت تمبر مالیاتی اجتناب ورزند و گمنام بمانند.

یکی از ساکنان این محله که دکتری زاده مصر به نام مگدی ادیب ایشاک هانا است، به روزنامه گاردین گفته است که هرگز همسایگانش را ندیده است و فکر می‌کند افراد تنها در سه مورد از این املاک تمام‌وقت زندگی می‌کنند.

یکی از ساکنان ایرانی منطقه نیز می‌گوید: «95% کسانی که اینجا زندگی می‌کنند درواقع اینجا زندگی نمی‌کنند و نیستند. واقعاً هم جای خوبی برای زندگی کردن نیست. کسل‌کننده است و جاده‌اش هم بسیار شلوغ است. فکر نمی‌کنم که اصلاً کسی بخواهد در چنین خانه‌های بزرگی زندگی کند.»

عمارت‌های متروکه خیابان بیشاپز در لندن

در ادامه توجه شما را به تصاویر دیگری از خانه‌های این محله جلب می‌کنیم. آیا شما حاضر بودید ملکی در این خیابان داشته باشید و در آن زندگی کنید؟

عمارت‌های متروکه خیابان بیشاپز در لندن

عمارت‌های متروکه خیابان بیشاپز در لندن

عمارت‌های متروکه خیابان بیشاپز در لندن

عمارت‌های متروکه خیابان بیشاپز در لندن

 

منبع: amusingplanet.com

نظرات کاربران (4 نظر)

× در حال پاسخ به:

Sara 28 آذر 1398 ساعت 22:01

چرا که نه؟ فقط اون همسایه ایرانیو باید کاری کنیم قیافشو نبینیم برخورد دو ایرانی با یکدیگر تولید فاجعه است

امیر حسین منصوری 6 آذر 1398 ساعت 15:40

جالبه که خیلی از مالکان غیر بریتانیایی هستند.
آیا راهی به غیر از خریدن خانه مجلل و رها کردنش برای خرج پول نیست؟

sepide ghorbani 5 آذر 1398 ساعت 09:57

البته اگه خونه سالم باشه چون حتی بازسازی این خونه ها هزینه های میلیون دلاری در پی داره

fatemeh 4 آذر 1398 ساعت 16:27

من به شخصه حاظرم
خونه های بزرگ وکه حیاط بزرگس هم دارن خیلی دوست دارم

نگار . 4 آذر 1398 ساعت 15:55

آیا شما حاضر بودید ملکی در این خیابان داشته باشید و در آن زندگی کنید؟
چرا که نه خیلی هم عالی، یه دست به سر و روش میکشیدم میشد عروس