Close

کرونا به ترکیه هم رسید!

4.3
از 6 رای
کرونا به ترکیه هم رسید! +جزییات خبر
  • 21 اسفند 1398 11:09
  • 8
  • 13.1K
کرونا به ترکیه هم رسید

به گزارش لست سکند به نقل از عصرایران، "فخر الدین کوجا" وزیر بهداشت ترکیه دیشب از ورود ویروس کرونا به کشورش خبر داد.

این مقام بهداشتی ترکیه بدون اشاره به جزییات بیشتر در مورد این خبر، گفت: این مرد پس از بازگشت از سفر به اروپا به سرفه و تب مبتلا شده است و پس از مثبت شدن تست کرونا، او به همراه خانوده‌اش قرنطینه شده‌اند. وزیر بهداشت ترکیه حال عمومی این فرد را خوب اعلام کرده است.

وزیر بهداشت ترکیه با تاکید بر اینکه ثبت یک مورد از بیماری، به معنای "اپیدمی" ویروس کرونا در ترکیه نیست به شهروندان این کشور توصیه کرده است از سفرهای غیرضرور خودداری کنند و حتی‌المقدور به سفرهای خارجی نروند. او همچنین از لغو  مرخصی پرسنل بیمارستانی اعم از پزشکان و پرستاران نیز خبر داده است.

دولت ترکیه طی هفته‌های گذشته بارها تاکید کرده بود که با تمهیدات وزارت بهداشت این کشور توانسته است از ورود ویروس کرونا به این کشور جلوگیری کند و یا دستکم ورود آن را به تاخیر بیندازد.

رسانه‌های دولتی ترکیه نیز تاکید داشتند وزارت بهداشت ترکیه یک الگوی موفق در مبارزه و جلوگیری از ورود ویروس کرونا به کشور را به اجرا گذاشته است. دولت ترکیه همچنین مجازات سفت و سختی را به پخش کنندگان اخبار دروغین در شبکه‌های اجتماعی درباره ویروس کرونا در نظر گرفته است.

به گمان ناظران اقتصاد ترکیه به میزان زیادی از ناحیه  ویروس کرونا آسیب پذیر خواهد بود. دولت ترکیه با وجود این‌که در 3 ماه گذشته به صورت مستقیم درگیر ویروس کرونا نبوده است، اما اقتصاد این کشور که به میزان زیادی وابسته به صنعت گردشگری است، و به صورت غیر مستقیم و از ناحیه کاهش ورود گردشگر و سیاست‌های محدود کننده در آستانه آسیب‌پذیری قرار گرفته است.

 

منبع: عصر ایران

نظرات کاربران (8 نظر)

× در حال پاسخ به:

احمد 24 اسفند 1398 ساعت 16:33

این ترکیه خفقان ترین ودیکتاتور ترین در جهان است بیشتر ین توریست چینی اروپایی وایرانی آنجا بودند چطور شد حتما زن آنها ضد کروناست اگر سخت گیری مجازی نبود آن موقع معلوم می شد اگر بر ملا می کردند دیسکو ها وکاوا ره خالی میشد چون جان اردغان به توریست ها بسته است با ایران همرز است با ایتالیا صد کیلومتر فاصله دارد آنها گفتند ما هم با ور کردیم

رامین 24 اسفند 1398 ساعت 14:03

کشورهایی مثل سوریه و کشورهای ضعیف اروپایی هم چیزی تا الان اعلام نکردن.
خنده داره کسی که باور کنه کرونا به ترکیه نرسیده. این اعلام آمار هم فقط برای رد گم کردنه که یک عده جریه خور باور کنن. سازمان بهداشت جهانی بیماری رو همه گیر جهانی اعلام کرده و عدم اعلام یک کشور در خصوص آمارش اصلا خبر خوبی نیست. مخصوصاً کشورهایی که صنعتشون بر پایه توریسم هست و وضعیت اقتصادی خوبی ندارند.

سید محسن داور 22 اسفند 1398 ساعت 15:32

خخخخخخخخ
کرونا خیلی وقت پیش به ترکیه رسیده بود
فقط دیگه دیدن راهی برای مخفی کاری بیشتر نیست
حالا با یک آفستی از دیتای واقعی هر روز تعداد فوتی و مبتلاشون رو اعلام می کنند
فقط این آفست دیتا برخلاف نظر سلطان اردوغان و وزارت بهداشت ترکیه یک عدد ثابت نمی مونه و نمایی رشد خواهد کرد

چکیل کوی 21 اسفند 1398 ساعت 23:21

تا الان خوب کنترل کرده بودن. ولی بالأخره وقتی نصف دنیا آلوده به ویروس شدن وجود این ویروس در ترکیه هم غیرقابل تصور نخواهد بود.
امیدوارم گسترش پیدا نکنه. یکی از بهترین اقداماتش بستن مرز با ایران بود که توانست تا حد زیادی از گسترش ویروس جلوگیری کنه. وگرنه روزانه هزاران نفر از ایران برای خرید به وان سفر می کردن و قطعا این ویروس از مرز شرقی ترکیه وارد می شد. الان حداقلش اینه که ویروس از ایران به ترکیه نرفته.
خیلیها تا قبل از این اعلام می گفتن ترکیه داره پنهانکاری می کنه. در حالی که اگر پنهانکاری می کرد در مردم بر اثر این ویروس در خیابانها می افتادند و به لطف تکنولوژی این ویدئوها در سطحی وسیع پخش می شد. رسانه های مخالف حزب حاکم هم اگر اتفاقی می افتاد به سرعت اون رو نشر می کردند تا آبروی حزب حاکم رو ببرند در حالی که نمونه ی اینچنینی را در هیچ یک از شهرهای ترکیه شاهد نبودیم.
حال باید دید ترکها چطوری با سالیانه 55 میلیون توریست خارجی این ویروس رو مدیریت می کنند. به نظرم باید دولتمردان ایرانی پروسۀ این بیماری در ترکیه را از این به بعد تعقیب کنند تا درسهای بسیاری به رایگان بیاموزند.